Etnik Müzik Tavsiyesi

Verda

Gales
Dinleyenler karar versin =)

Havas

Kısıtlı Erişim
perudan ........yorum james last orcestra

Âwdil

Mim Lâmelif Vâv
İnsan bazen zorlu zamanlardan,mekanlardan,sınavlardan ve ya yollardan geçiyor.Zaman bir şekil de geçiyor,kimine su gibi kimisine de zehir gibi.Ama geçiyor.Ve insan hangi tren hangi damardan geçer bilemiyor.Kırgınlıklar aşklar,sevdalar ve insanın fıtratın da olan bir duyguyu yine zaman tedavi ediyor.

Çok öncelere ait bir ezgi,gitmeler-gelmeler ve daha niceleri barındırıyor için de.

PUTKIRAN

Kıdemli Üye
Kepa Junkera (d. 1965 Bilbao, Bask Bölgesi, İspanya) Bask müzisyen ve besteci.

Âwdil

Mim Lâmelif Vâv
Kış ayları insanlar için genel de,son derece buhranlı geçer.Yıllar önce bir büyüğüm "insan kainat ile alakalı,kış mevsimi ölümü çağrıştırdığı için,beşerde bir elem oluşturabiliyor" demişti.Şimdiler de düşünüyorum da,ne de güzel demiş.

Böyle kasvete boğulmuşken,insanın gönlünü sevince ilikleyen müzikler dinlemek gerek diye düşünüyorum.

Âwdil

Mim Lâmelif Vâv
Kışlar ömrümün baharında,kışlamaya başlamışken ve arşın gergefine takılırken lahuti dualarım.Oysa ben sadece "sana misafir" olmak istemiştim...

Âwdil

Mim Lâmelif Vâv
Yanlış hatırlamıyorsam doksanlar da boy gösteren bir gruptu "cemali" şimdinin popçularına bakılırsa,yaptıkları müziğin kalitesi çok rahat ortaya çıkıyor.Lakin "duymak istiyorum" parçasından öteye geçemedi ne yazık ki...

Âwdil

Mim Lâmelif Vâv
Her ne kadar Eurovision denilen saçmalığı sevmesem de.Şebnem Paker'in sesi ve ona eşlik eden çalgıların birbiri ile olan ahengi beni bu ezgiyi dinlemekten mahrum bırakmıyor.Şimdiler de bu organizasyona İngilizce şarkılar ve türlü soytarılıklarla katılanların bu ezgiyi daha çok dinlemesi gerek.

Âwdil

Mim Lâmelif Vâv
İranlı şarkıcı Morteza Sarmadi'den Aşka adan bir şarkıdır "Aşegi" Sanatçının sesi ve ezgi adeta birbirini tamamlamış diyebilirim.Dinlemenizi tavsiye ederim.

"Sadece ben sana aşıktım işte bu kadar"