Esnaftan başkana tepki: Dükkanı Suriyeli'nin üzerine yapacağım, vergi, kavga yok!

can feda

Profesör
Esnaftan başkana tepki: Dükkanı Suriyeli'nin üzerine yapacağım, vergi, kavga yok!

<span style="color: rgb(0, 0, 0); font-family: Arial; font-size: 15px; line-height: 22px;">

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, esnaf ziyaretinde bir market sahibinin tepkisiyle karşılaştı.
Market sahibi, Suriyeli vatandaşların dükkan vergisi vermemelerinden ve kaçak sigara satmalarından yakındı. Bunun üzerine Aydın 'Sen Resulullah'ın kıymetlisisin..." deyince esnaf "Orayı karıştırma, adam kaçak sigara satıyor. Sen ne diyorsun. Hem kaçak sigara satıyor. Bu memlekte zararı var. Öyle bakmayacaksın diyorsun. Bu memleketi biz kurtardık, onlar değil.'
Başkan Aydın, 'Onların dedeleriyle beraber kurtardık' ifadesini kullanınca, esnaf şöyle tepki gösterdi: "Tamam ben burayı kapatıyorum. Bir Suriyeli'nin üzerine yapacağım. Vergi, kavga yok."

ihvanistanbul

AkhenAton
Suriyeliler konusunda devlet yanlış yaptı toparlayamıyorda. Ahhh alternatifsizlik... Resmen memlekette adam kıtlığı var...

adams77

Kanalizasyoncu
Esnaftan başkana tepki: Dükkanı Suriyeli'nin üzerine yapacağım, vergi, kavga ...

Alternatif yaratmaz isen olmaz tabi

lafons7275

Kıdemli Üye
Suriyeliler konusunda devlet yanlış yaptı toparlayamıyorda. Ahhh alternatifsizlik... Resmen memlekette adam kıtlığı var...

Suriyeliler konusunda doğrusu neydi? Ensar muhacirler geldiğinde malının yarısını verdi, biz vermedik. Kastettiğin bu muydu?

ihvanistanbul

AkhenAton
Ben Allah, Resulunü ve onlara güzellikle tabi olanların anlattıklarını dinlerim.

Buralarda vakit oldurme, git guzellige tabi olda uslubun dinin gibi guzel olsun.
Olgunlasmamis meyveden farkin yok, tadanin agzinda sadece aci birakiyorsun.

Sent from my iPhone using Tapatalk

lafons7275

Kıdemli Üye
Buralarda vakit oldurme, git guzellige tabi olda uslubun dinin gibi guzel olsun.
Olgunlasmamis meyveden farkin yok, tadanin agzinda sadece aci birakiyorsun.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Abdullah birisi, hirahos da bunu söylerse anında kabul ederim. Ama sen, neyse...

Abdullah birisi seni kaç kere farklı mevzularda ikaz etti. Bizzat ben şahidim. Bir dön de bu ehli sünnet kardeşler beni neden ikaz etti diye kendine sor. Kendine çekidüzen ver.

ihvanistanbul

AkhenAton
Abdullah birisi, hirahos da bunu söylerse anında kabul ederim. Ama sen, neyse...

Abdullah birisi seni kaç kere farklı mevzularda ikaz etti. Bizzat ben şahidim. Bir dön de bu ehli sünnet kardeşler beni neden ikaz etti diye kendine sor. Kendine çekidüzen ver.

Abdullah birisiyi sever, sayarım keza hirahos'u da öyle. Uyardılar dediğin konu cübbeli konusu. Fakat onlar benim bildiklerimi bilmezler. Bilmedikleri içinde konuşmaları daha rahat oluyor. Bir @Yahayy bilir bildiklerimi o da kısmen. Anlatmam burada. Ayrıca o kulvarda konuşacak adam da değilsin lafons. Senle çok tartıştık evvela hak sadece cübbelidir, o olmazsa Ehli sünnet mahvolur savunmasız kalır dedin, sonra banane ondan dedin sonra yine cübbeliperestliğe savundun. Hüseyin avni hocana sor sen cübbeliyi.

Birde hakikati farklı birisinden duyunca kabullenmemenin sebebi nedir? Evet kırıcı, incitici ve soğutucu bir üslubun var. Bu yeni bir şey değil. Dilinin eşek arısının iğnesinden farkı yok. Hele ki biraz zıt görüşlerdeyse karşında ki yandı!

bi husben

Kıdemli Üye
80 lerde 90 larda ulkeye gelen gocmenlere de ayni lafi edebildinizmi
adamlarda iş eve arsalar verildi ama onlar turk değilmi konu arap olunca rahatsiz oluyor bazilari

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
lütfen biraz anlayışlı olalım ne ifade ettiğimi sende gayet iyi biliyorsun
Biliyorum elhamdülillah

Ama bizim gibilerin kelimeleri dikkatli seçmesi gerekmez mi?

Hem biz bazı kelimeler ile farklı manalar kasdederken neden bazı büyük alimler de bazı kelimeler ile farklı manalar kastetmemiş olsun?
(Sözüm genele size değil)

adams77

Kanalizasyoncu
Biliyorum elhamdülillah

Ama bizim gibilerin kelimeleri dikkatli seçmesi gerekmez mi?

Hem biz bazı kelimeler ile farklı manalar kasdederken neden bazı büyük alimler de bazı kelimeler ile farklı manalar kastetmemiş olsun?
(Sözüm genele size değil)

Güzel abim kelime gayet dikkatli seçilmiştir. Ben benzerlik iddiasında bulundum mu?

adams77

Kanalizasyoncu
Elbe bulunmadın

Peki o büyükler bulundu m?

Neyse gene havanda su dövmeyelim

Hakkınızı helal edin

Kandiliniz mübarek olsun bu arada

Dökün dökün abdest alırız.

Konu derin ve geniş zamanla kayan kelimelerin peşinden gitmek kadar tehlikeli bir durum yoktur. Ben geçmişte ne söyledi ne amaçla söylendi yada ne için söylendi bilemem fakat bugün sizin ne amaçla ne için söylediğinizi görebiliyor ve anlayabiliyorum. Bazı söylemleriniz tehlikeli hak için bunları gizleyemeyiz bildiklerimizi söylemek ile mesuluz.

selam et