Esnaftan başkana tepki: Dükkanı Suriyeli'nin üzerine yapacağım, vergi, kavga yok!

kilicarslan

Kıdemli Üye
bu meselede gurbetcilerin disarda cektiklerine benzemeye basladi

Calismazsin(is bulamazsin) "hep devlet bakiyor", "hazir yiyici " olursun( öyle derler) , calisirsin bu seferde adamin isini elinden aliyorsundur. Senelerce calisirsin, sermaye biriktirirsin, is yeri acarsin bu seferde nazi kilikli cikar türkler ancak manav acabilir, kafalari calismaz der.

Ne halt yesen yaranamazsin, yabanci olmak zordur. Allah yardimcilari olsun.
Ben bizim memlekette bu kadar yabanci düsmani varsa bilmezdim. Bu da benim gözlerimi acmis olsun.

can feda

Profesör
Bu devir asr-ı saadet devri değil hepimizin bildiği gibi...o yüzden eleştri veya sözlerimizde bir nebze buna dikkat etmek gerek...

Ayrıca millet olarak kimi gönüllü kimi gönülsüz bir şekilde Suriyeli insanları kabul ettik...geldiler...ki din kardeşlerimiz sonuna kadar hükümetin yaptığı doğrudur...destekliyorum...kabul etmemiz gerekir...ama sanırım planlamada eksik kaldı hükümet hal böyle olunca tatsızlıklar...huzursuzluklar ortaya çıkmaya başladı...

Ensar muhacire malının yarısını verdi ama ensardan da kabul etmeyip pazarın yerini göstermesini isteyenler oldu...buna da bakarsak...iş yeri sahibinin dediğine göre hem vergi vermiyormuş...hemde kaçak sigara satıyormuş...haliyle bu hem ülkeye hem o ildeki esnaflara zarar demek...adamın canına tak etti ki fırsat bulunca dile getirmiş...iş yeri sahibi kayırma vs istemiyor...adalet istiyor...bazı sözleri söylemese daha iyi imiş ama...

ummuhan

Kıdemli Üye
bu meselede gurbetcilerin disarda cektiklerine benzemeye basladi

Calismazsin(is bulamazsin) "hep devlet bakiyor", "hazir yiyici " olursun( öyle derler) , calisirsin bu seferde adamin isini elinden aliyorsundur. Senelerce calisirsin, sermaye biriktirirsin, is yeri acarsin bu seferde nazi kilikli cikar türkler ancak manav acabilir, kafalari calismaz der.

Ne halt yesen yaranamazsin, yabanci olmak zordur. Allah yardimcilari olsun.
Ben bizim memlekette bu kadar yabanci düsmani varsa bilmezdim. Bu da benim gözlerimi acmis olsun.

Üstelik neye ve kime göre yabancı??? Sanki bu sınırları Rabbim Çizdi burada Iraklılar, şurada, Suriyeliler orada falancalar oturacak dedi... Ya HU! hepimiz gurbetteyiz bu gün Suriyeli kalmasın dediğimiz yerde yarın kendimiz olamayabiliriz bunu anlamak bu kadar mı zor? La havleee