Esed zalimi bombayla öldüremediğini dondurarak öldürecek | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Esed zalimi bombayla öldüremediğini dondurarak öldürecek

DADAS

Yeni
İhvan Üyesi
Katılım
18 Kas 2006
Mesajlar
1,651
Puanları
0
Esed, Halep'te, kış aylarında yakacak odun ve mazot sıkıntısı çeken halkı elektriksiz bırakarak donmaya mahkum etmek için harekete geçti.
SURİYE’DE bir zamandan beri rejimin kara ve hava saldırılarına maruz kalan Halep'te, kış aylarında yakacak odun ve mazot sıkıntısı çeken halk, hasarlı trafo ve elektrik direklerini onararak elektrik temin etmeye çalışıyor. Yerel kaynaklar, orduya ait savaş uçakları ile helikopterlerinin Halep'te yönetim karşıtlarının kontrolündeki bölgelere "varil ve vakum bombalarıyla" saldırması sonucunda kentin alt yapısının çöktüğünü, elektrik şebekelerinin de büyük hasar gördüğünü belirtiyor.

HAVADAN ‘ÖZEL’ BOMBALIYOR
Halep'te muhaliflerin denetimindeki İnzarat, Şebabiye, Hullok, Şeyh Maksud ve Eşrefiye bölgelerine giden yüksek gerilim hatlarının, rejimin hava saldırıları nedeniyle kesildiğini ifade eden elektrik mühendisi Ebu Yahya, "Kış aylarının gelmesiyle kentte yakacak odun ve mazot bulamayan halkın ısınması için, kırılan direkleri ve kopan hatları tamir ederek elektrik vermeye çalışıyoruz. Rejimin, Halep'te yönetim karşıtlarının elinde olan bölgelere varil ve vakum bombalarıyla saldırmasından dolayı taş üstüne taş kalmadı" dedi.

BARAJDAN ELEKTRİK VERMİYOR
Ebu Yahya, Esed güçlerinin kentin kuzeyinde bulunan Tabka barajından sağlanan elektriği kesmeye başladığını dile getirdi. Varil bombaları yüzünden kopan gerilim hatlarını onardıklarını belirten elektrik teknisyeni Ebu Mahmud da orduya ait savaş uçaklarının kentin kuzeyindeki elektrik hatları ve trafoları hedef aldığını kaydetti.

‘DONSUNLAR’ DİYE YAPIYOR
Ebu Mahmud, "Şam yönetimine bağlı güçler, sert geçen kış aylarında muhalif bölgedeki halkın soğuklardan etkilenmesi için elektrik santrallerine saldırıyor. Halep'te muhalif bölgelerdeki halk mazot ve odun olmadığı için elektrikli sobalarla ısınıyor. Bunu bildiğimiz için yağmur, kar ve fırtına demeden elektrik hatlarında nerede bir arıza varsa hemen gidip onarıyoruz" diye konuştu.

BOMBALARA RAĞMEN TERK ETMiYORLAR
SURİYELİ bir aile, bir harabede yıkık binada tek başına yaşam mücadelesi veriyor. Azez'de daha önce yaklaşık 200 ailenin yaşadığı ve hava bombardımanı nedeniyle harabeye dönen mahallede bir aile yaşıyor.

http://www.gazetevahdet.com/bombayla-olduremedigini-dondurarak-oldurecek-3018h.htm
 
Üst