Erkekler örtülü kadın istemiyor mu?

Erkekler örtülü kadın istemiyor mu?

• istiyorlar

Oy: 64 81.0%
  • istemiyorlar

Oy: 15 19.0%

• Kullanılan toplam oy
    79

zeygue

Aktifleşmemiş
preview-12248710-650x341-98-1489088750.jpg

Biraz daha okursa olacak...

Kaptan

Mecra Yazarı
İfrat ve tefrit, iki aşırı uçtan örnekler vermişsin :)

Yahayy duymasın

ihvanistanbul

AkhenAton
Tabi, Mekkeli müşrikler de peygamberi çok sevdiğinden ona benzemeye çalışıyor aynı kıyafeti giyiyorlardı.

Dusun iste mekke musrikleri bile sarik sariyor cubbe giyiniyor da bizim zamane muslumanlari takim elbise jilet kaydiya bayiliyor...
bir insan hakaret/alay kastiyla da sarik sarabilir, Efendimiz sav de sarik sarardi diye dusunupte sarabilir. Gorunuste ikiside sarik sariyorsa da muslumanin niyeti amelinden once gelir.

Kaptan

Mecra Yazarı
Dusun iste mekke musrikleri bile sarik sariyor cubbe giyiniyor da bizim zamane muslumanlari takim elbise jilet kaydiya bayiliyor...
bir insan hakaret/alay kastiyla da sarik sarabilir, Efendimiz sav de sarik sarardi diye dusunupte sarabilir. Gorunuste ikiside sarik sariyorsa da muslumanin niyeti amelinden once gelir.

Ya ihvan yapma Allah'ını seversen. Peygamberimiz yaşadığı toplumun kıyafetini giymiştir hepsi bu. Kendisini toplumdan ayırmamıştır. Ebu Cehil, Ebu Leheb ne giyinmişse öyle giyinmiştir.

Sibirya da yaşıyor ve seçilmiş olsaydı yine cübbe mi giyecekti. Veyahutta Eskimolar gibi giyinseydi sende sünnet diye öyle mi dolaşacaktın. Yapma gurban olduğum, akıl var mantık var.

adams77

Kanalizasyoncu
Ya ihvan yapma Allah'ını seversen. Peygamberimiz yaşadığı toplumun kıyafetini giymiştir hepsi bu. Kendisini toplumdan ayırmamıştır. Ebu Cehil, Ebu Leheb ne giyinmişse öyle giyinmiştir.

Sibirya da yaşıyor ve seçilmiş olsaydı yine cübbe mi giyecekti. Veyahutta Eskimolar gibi giyinseydi sende sünnet diye öyle mi dolaşacaktın. Yapma gurban olduğum, akıl var mantık var.

Dostum bu nasıl mantık? Örnek alınması gereken bir elçiden bahsediyorsun rol model diyorsun giyimi yaşadığı toplum diyorsun. Ne yani herşey için vahiy geldi lakin giyim kuşam için gelmedi mi? İslamda giyim kuşam serbest o zaman başörtüsü cilbab vs vs büyük mantık hatası yapıyorsun. Ben senin kabul ettiklerini etmiş olsam böyle birşey konuşamam zaten konuşmuyordum :) lakin şimdi durum farklı

Kaptan

Mecra Yazarı
Amaaaaan.. seninki de laf mı şimdi
İyice saçmaladın ha

adams77

Kanalizasyoncu
Yaw he he böyle mantık hataları ile kitabı doğru anladığını düşünüyorsan otur bir daha düşün yahu hiç mi kafan basmıyor a dan z ye elçi öyle bir topluma gönderilmişki dilinden tutta giyimine kadar örnek olmuş yahu bunu ben söylemiyorum senin gibi inananların savunduğu şeye bile saçmalık diyorsan sen daha neye inandığını bilmiyorsun.

iyiki namaz oruç kurban gibi ibadetlerde aynı şeyi söylemiyorsun :) mekkeli müşriklerde namaz kılıp kurban kesip yardım yapıyorlardı tabi sonuçta Allah 'ıda bilmiyorlardı

yaw he he bu kadar basit bir olayda böyle büyük bir mantık hatası yapıyorsan gerisini düşünemiyorum.

adams77

Kanalizasyoncu
Merak ettim bu anketleri kim hortlatıyor

Hakperest

Kıdemli Üye
Hedonist bir erkeğin örtülü bir bayanı tercih etmeyeceği aşikardır
İmanlı bir erkeğin de şeytanın kucakladığı bir hayâsızı eş seçmesi, istemesi olası değildir

Kaçak

Yeni
Hala aynı yerdeyiz ...
yıllar geçiyor , yollar geçiyor biz bir adım ilerlemiyoruz ...
10 yıl öncede sakal cübbe sarık konuşuluyordu bu forumda , hala konuşuluyor ...