Erdoğan'ın ofisini dinleyenler yakalandı | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Erdoğan'ın ofisini dinleyenler yakalandı

Dua Nur

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
29 Nis 2007
Mesajlar
37,459
Puanları
63
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ofisimi dinleyenlerden iki tanesi Romanya'da yakalandı. Bir an önce onların Türkiye'ye iadesini istedik. Temenni ederim ki en kısa zamanda iadeleri gerçekleşir." dedi.

http://www.haber10.com/haber/586056/#.VNXKE7ccRPM
 

agbi

Yasaklı
İhvan Üyesi
Katılım
2 Kas 2006
Mesajlar
25
Puanları
0

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
6,019
Puanları
83
Geçtiğimiz günlerde CumhurbaşkanıErdoğan: "Benim ofisimi dinleyenlerden iki tanesi Romanya'da yakalandı. Önce Hırvatistan, ordadan kaçtı Macaristan, oradan kaçtılar Romanya ve Romanya'da yakalandılar. Şimdi ilişkilerimiz devam ediyor. Bir an önce onların Türkiye'ye iadesini istedik. Temenni ederim ki en kısa zamanda iadeleri gerçekleşir." açıklamasını yapmıştı.
BÖYLE YAKALANDILARRomanya"da yakalanan zanlıların ilk görüntüleri ortaya çıktı.
http://video.haber7.com/video-galeri/48632-erdogani-dinleyen-iki-zanli-boyle-yakalandi
 

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
6,019
Puanları
83
AA
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, başbakanlığı döneminde çalışma ofisine dinleme cihazı konulmasıyla ilgili Romanya'da yakalanan iki polisle ilgili Romanya mahkemesi Türkiye'ye iadelerine hükmetti.
Hala Romanya'da tutuklu bulunan polislerin avukatlarının, Bükreş'te bulunan üst mahkemeye iade kararının temyizi için başvuracakları, kararın 20 güne kadar çıkabileceği bildirildi.
Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde çalışma ofisine "böcek" tabir edilen dinleme cihazı konulmasıyla ilgili yürütülen "Paralel yapı" operasyonu kapsamında aranırken yurt dışına çıkan eski Emniyet Müdürü Sedat Zavar ve polis memuru İlker Usta, Emniyet Genel Müdürlüğünün de destek verdiği operasyonla Romanya'da gözaltına alınmıştı.
Bunun üzerine Romanya'ya iltica talebinde bulunan iki polisle ilgili ülkedeki yerel mahkemeler, eski Emniyet Müdürü Zavar ve polis memuru Usta'nın iltica taleplerini reddetmişti.
Halen Romanya'da tutuklu bulunan zanlıların Romanya mahkemesi tarafından bugün Türkiye'ye iade edilmesine ilişkin duruşma görüldü. Yerel mahkeme sanıkların Türkiye'ye iadelerine hükmetti.
Sanık avukatlarının karara itiraz için Bükreş'te bulunan bir üst mahkemeye başvuracakları, temyiz sonucuna göre polislerin iade işlemlerinin sonuçlanacağı bildirildi.
 
Üst