Erdoğan'ın İsrail resti: O varsa yokum

ismail

Yeni
Cuma günü Atina'da düzenlenecek iklim değişikliği konulu Akdeniz Konferansı öncesi, Türkiye-İsrail gerginliği bir kez daha gün yüzüne çıktı. Yunan televizyonuna konuşan Başbakan Erdoğan İsrail konusunda net konuştu.

Başbakan Erdoğan röportajı, Yunan Skai TV'ye verdi.
Erdoğan İsrailli mevkidaşı için, "Silahlı müdahale ile gurur duyan bir başbakan ile görüşmeye katılmam" dedi.
Erdoğan Atina'ya planlanan ziyareti öncesinde yaptığı açıklamada, "Bu konuda, İsrail Ortadoğu'daki önemli bir dostunu kaybetme noktasına çok yakın. Bu da Türkiye" diye konuştu.
Başbakan, İsrail hükümetinin karakteri olan bu "atılgan" politikalarının bedelini ödemesi gerektiğini de belirtti.
İsrail, Atina'da düzenlenecek konferansa katılacak konuşmacılar ve katılımı onaylanmış ülkeler arasında yer almıyor.

Hikem

Kıdemli Üye
Erdoğanı tebrik etmek gerek! zira İsraile ciddi bir şey yapmamanın altından ,arkadaşın yukarıdaki aktardıkları gibi olsun, One Minute olsun, halkın biriken ''gazı'nın alınması konusunda maharetli olduğunu itiraf etmek gerekiyor.

Ne yazıkki, ciddi mes'eleler ortaya çıktığında gerekeni yapmayarak, ( İsrailin OECD üyeliğinin veto edilmemesi gibi) Amerikaya göz kırpan Erdoğan, diğer taraftan ciddi bir mesele olmayan , yukarıdaki olaylarda olduğu gibi, siyasi atraksiyonlar yaparak, siyasi meyveleri devşirme yolunda kabiliyetli olduğunu ispatlıyor.

Tebrikler, sayın Erdoğan?

Duha

Profesör
Web sitesi
www.risaletalim.com
Sayın Başbakan artık türbüne oynamaktan vazgeçsin. Sözde her türlü lafı söylüyor, icraata gelince İsrail ile iş birliğini her geçen gün artırıyor.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
sayın ittibaya katılıyorum.

one munite olayını müthiş destekledim, sert tepkilerini de aynı şekilde destekliyorum.

Ama İCRAAT de istiyorum.

Bakın aylardır mavi marmara için özür dilemedi israil, tazminat ödemedi.

Ama bu alcak terörist devletin elçisi hala türkiyede!!!

Bu alçak devletin alçak temsilcisini bu ülkeden defetmedikten sonra, bavulunu eline verip kovmadıktan sonra bu bağırmanın, gürültü etmenin bir manası olmadığını düşünüyorum.

Ve yine hala bu israil ile ticari ilişkiler had safhada.

sadece sebze tohumundan bu ülkeye trilyonlar kazandırıyoruz.

Bu kazandırdığımız parayla alınan kurşunlar da furkana geri dönüyor!

İsrail ile ilişkiler hemen kesilmeli, elçi hemen kovulmalıdır.

Bu yapılmadığı müddetce one munitinin bir anlamı kalmaz.

bu yapılırsa onu munite harika olur.

TakVa

Ordinaryus
Tebrikler başbakan.