Erdoğan'ı desteklemek vaciptir, farzdır, dinimizin icabıdır!!!

Şöyle bir olay olsa ben de oy vermem; deseler ki ey müslümanlar sizden herbirinizin oy vermediği kadar dinsizler de oy vermeyecek. Yani 100 müslüman oy vermemeyi seçtiği zaman karşılığında 100 dinsiz de oy vermeyek, işte o vakit ben de oy vermem.

Müslüman dediğin ne olursa olsun Allah'ın temsilcisi halifesi olarak uygun yaşamlıdır. Gerek bu yola yaşamını gerek tüm nefsani arzularını feda etmelidir. Allah elbet yardım edecektir sen tarafını belli et ben Allahla beraberim de. Biliyorsun kardeşim bu demokrasi sisteminin ne kadar büyük bir tağut olduğunu. Başa geçirilmeye çalışan kişininde bir beşer olduğunu nefsinin kölesi olabileceğini ve şimdiye iktidarda bulunduğu süre boyunca Allah'ın kanuna ters gelen şeylerin kendi onayından geçtiğini... Eğer ki açık açık bu yolda Allahdan yana olup hiç bir şekilde onun hakkına söz geçirtmemeyi gaye edinen birisi olmucaksa kusura bakma ben ona oy vermem. Ben Allahla beraberim Rabbim neyi indirmişse ona itaat ederim. Böyle demeli müslüman elbet zafer İSLAMIN'dır. Davası İSLAM olanın kaybedecek birşeyi yoktur kardeşim. Neden korkuyorsun. Sen tarafını belli et isterse bütün dinsizler başa geçsin. Allah'ın takdir ettiği gerçekleşir. Allah'ın izin verdiğinden fazlasını kimse gerçekleştiremez. Vesselam...

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Vay canına yahu!.
.Bu AKP sevdalıları iyice sapıtmaya başladılar.Ulan bu kadar bağnazlık ve taassupluk ancak bunlarda görüyoruz..

Şu türk siyasetinin ta içine tüküreyim ben..Hak ile bâtılı birbirine bilerek karıştıran bu hocaefendilere artık benim itibarım kalmamıştır..

Buradan herkese soruyorum..

Liberal,kapitalist ve çakma müslümanlığı her fırsatta sırf bir oy uğruna alet eden AKP'ye oy vermek hakkında hiçbir delil yokken,kendi menfaatleri doğrultusunda oy avcılığına çıkan bu zat-ı muhteremleri ben Allah'a havale ediyorum.Bunlar iyice yolunu şaşırmışlar.

Hem sonra,bu AKP zina faiz,içki,kumar, ateizme,eşcinselliğe,domuz etinin kasaplık et sınıfına sokmasına onay veren bu partiye oy vermek haramdır.
Kimse burada bana akıl makıl vermesin.Dini,dindarlığı iyice oyuncak haline getiren bu çakmalara oy verilmez.

İyice gınaya geldim..Yeter artık bu kadar sapıklık olmaz..
Oy vermek veya vermemek yerine göre vebaldir.Hak ile bâtılı birbirine bilerek karıştırmasınlar.Şu ülkede adam gibi adam olan bir siyasetçi yok..Kimseye de oy moy da vermeyeceğim.Vebali de benimdir.

BİR TARAFTAN GÖZ BOYAMALARLA BİZDEN OY KAPACAKLARINI ZANNETMESİNLER.
ALLAH'IN EMİR VE YASAKLARINA MUHALEFET EDENLERE OY VERMEK HARAMDIR. BİZ AKP'YE OY VERMEKLE MİLYONLARCA İNSANIMIZIN VEBALİNİ ÜZERİMİZE ALAMAYIZ.BU,BÜYÜK BİR FELAKETTİR.HERKES BU DÜŞÜNCE İLE HAREKET ETMELİDİR...

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Tayyip veya A.Davutoğlu; "İnşaallah,Maaşallah,Bismillah,Allahu ekber!." diyor" diye ben oy vereceğim ha!..Şu mantığa bakın hele!..Güya bunlar hoca ya,milletimiz bunlara itibar ediyor diye oy avcılığı kandırmacası,dini kullanmak Vallahi küfürdür.Siyasette,böyle suret-i Rahman'dan görülüp de şeytanın yolundan gitmek ahmaklıktır.Herkes,gittiği yolu,aklını sorgulasın bakalım altından ne çıkacak?..

ŞURADAN YEMİNLE SÖYLÜYORUM Kİ:
KİMSENİN YALDIZLI VE TATLI SÖZLERİNE İTİBAR ETMEYİZ.ÇÜNKÜ HER BİR SİYASİ TATLI SÖYLEMLERİN ARKASINDA MUTLAKA İNSAN ŞEYTANLARI PUSUDA BEKLEMEKTEDİRLER.BUNLARA BİZ FIRSAT VERMEYECEĞİZ.
BİZ,HİÇBİR KİMSENİN O TATLI KANDIRMACA SÒZLERİNE BAKMIYORUZ. BİZ SADECE ŞU SÖZE BAKARIZ;

ÂYİNESİ İŞTİR,KİŞİNİN LAFINA BAKILMAZ,ŞAHSIN GÖRÜNÜR RÜTBE-İ AKL-I ESERİNDE...
VESSELAM...
NOKTA...........

kebîkec

İhvan Forum Üye
Hocam anlayan anlamıştır. Allah razı olsun. Hakkı söylemişsin. Aynen katılıyorum.

KAFKAS

Kıdemli Üye
Hem sonra,bu AKP zina faiz,içki,kumar, ateizme,eşcinselliğe,domuz etinin kasaplık et sınıfına sokmasına onay veren bu partiye oy vermek haramdır.
.
Bırakın artık şu klavye kahramanlığını.Hangi camide kürsiye çıkıyorsun.Ehli sünnetim diyorsun saçma sapan fetvalar veriyorsun.Hangi DİN ALİMİ ÇIKIPTA BU FETVAYI VERDİ.Boynunuza kadar çamura saplanıyorsunuz.Biraz silkelenin kendinize gelin.

gamsız

Profesör
Tayyip veya A.Davutoğlu; "İnşaallah,Maaşallah,Bismillah,Allahu ekber!." diyor" diye ben oy vereceğim ha!..Şu mantığa bakın hele!..Güya bunlar hoca ya,milletimiz bunlara itibar ediyor diye oy avcılığı kandırmacası,dini kullanmak Vallahi küfürdür.Siyasette,böyle suret-i Rahman'dan görülüp de şeytanın yolundan gitmek ahmaklıktır.Herkes,gittiği yolu,aklını sorgulasın bakalım altından ne çıkacak?..

ŞURADAN YEMİNLE SÖYLÜYORUM Kİ:
KİMSENİN YALDIZLI VE TATLI SÖZLERİNE İTİBAR ETMEYİZ.ÇÜNKÜ HER BİR SİYASİ TATLI SÖYLEMLERİN ARKASINDA MUTLAKA İNSAN ŞEYTANLARI PUSUDA BEKLEMEKTEDİRLER.BUNLARA BİZ FIRSAT VERMEYECEĞİZ.
BİZ,HİÇBİR KİMSENİN O TATLI KANDIRMACA SÒZLERİNE BAKMIYORUZ. BİZ SADECE ŞU SÖZE BAKARIZ;

ÂYİNESİ İŞTİR,KİŞİNİN LAFINA BAKILMAZ,ŞAHSIN GÖRÜNÜR RÜTBE-İ AKL-I ESERİNDE...
VESSELAM...
NOKTA...........
Dinden konuşmak dinle irtibatlandırmak sadece Erbakana ait ti dimi

ŞehbaL

Kıdemli Üye
Siyasete ve haliyle siyasetçilere bu kadar -taassup dercesinde- bağlılığı dogru bulmamakla beraber; vacip kelimesinin fıkıhtaki manasını değil de "yapılması gereken" anlamına gelen sözlük manasını tercih edersek 'ak partiye su sartlarda oy vermek vaciptir.' cümlesini kabul edebiliriz :gl İmam Şafii'ye "fitne zamanı doğruyu nasıl bulabiliriz?" diye sorduklarında "düşman oklarını takip edin, o sizi dogruya ulaştırır." cevabını vermesi de bu noktada bize yardım eder diye düşünüyorum

Bir de siyasetçilerine biat eden; sıratı geçemezler, cehenneme bilet alırlar, patates dini vs gibi söylemleri içinde barındıran bir oluşumun bu tarz bir yaklaşımı garipsemesini de fazlasıyla garipsedim :gl

gamsız

Profesör
@sarseven: 1 KASIM'DA AKILLAR BAŞA, KRİZ-TERÖR-NİFAK BLOKU'NA OY VEREN KENDİ AYAĞINA KURŞUN SIKMIŞ OLUR!

ömerusta

Kıdemli Üye
yav gamsız kedersiz adam benim beynimdeki karıncayı keşvettin üfürmek lazım diyorsun üfür ula üfürükcü ben üfürüğe büyüye nazara mezarada inanmam
karşısında kendinden aptalını bulan üfürür aptalda yutar ALLAH c.c. güvenini kaybeden büyücünün şerrinden medet umar ölüyü kokmasın diye çukura gömerler kurtulurlar ölene mezar bir şey ifade etmez sunuçta bir çukurdur mezar yaptıranda kendi hava vede hevesine hizmet eder
eee üfürükcü senin akp de üfürükcü

kebîkec

İhvan Forum Üye
Siyasete ve haliyle siyasetçilere bu kadar -taassup dercesinde- bağlılığı dogru bulmamakla beraber; vacip kelimesinin fıkıhtaki manasını değil de "yapılması gereken" anlamına gelen sözlük manasını tercih edersek 'ak partiye su sartlarda oy vermek vaciptir.' cümlesini kabul edebiliriz :gl İmam Şafii'ye "fitne zamanı doğruyu nasıl bulabiliriz?" diye sorduklarında "düşman oklarını takip edin, o sizi dogruya ulaştırır." cevabını vermesi de bu noktada bize yardım eder diye düşünüyorum

Bir de siyasetçilerine biat eden; sıratı geçemezler, cehenneme bilet alırlar, patates dini vs gibi söylemleri içinde barındıran bir oluşumun bu tarz bir yaklaşımı garipsemesini de fazlasıyla garipsedim :gl

Geldiğin belli oluyor Şehbal. Hoş gelmişsin. Arifane cevabın duygularımıza tercüman oldu.

kebîkec

İhvan Forum Üye
İstanbulun su sorununu çözen Recep Teyyip ERDOĞAN bu gün tam kadro hükümetle Kıbrısın su sorunu çözüp elini güçlendirecek hamleyi yaptı. Şimdi AK PARTİYE oy vermeyip kime oy vereceğiz. Etraf pili bitmiş siyasetçi dolu. İş yapacağına işkembeden atış yapıyorlar.

12122740_1187683697913971_6868567964815194854_n.jpg

kebîkec

İhvan Forum Üye
Bunu da yanına koymak gerekir sanırım :gl

12074855_622139801222669_4874579215522073231_n.png

iqra

Asistan
şu durumda farz. yalan değil. bir yığın kafir ve münafığa karşı günahkar da olsa hatalı da olsa bir müslümanı sonuna kadar desteklemek farz değil de nedir?!!!!

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Bırakın artık şu klavye kahramanlığını.Hangi camide kürsiye çıkıyorsun.Ehli sünnetim diyorsun saçma sapan fetvalar veriyorsun.Hangi DİN ALİMİ ÇIKIPTA BU FETVAYI VERDİ.Boynunuza kadar çamura saplanıyorsunuz.Biraz silkelenin kendinize gelin.

Sana yazıklar olsun..AKP'yi savunacağım diye herşeyi yüzüne gözüne bulaştırdın..

AKP'nin işlemiş olduğu o saydığım cürümlerine itiraz edip bizi haklı bulacağın yerde buna itiraz etme selahiyetini kimden,aldın?.Bu nasıl din anlayışı böyle?..

Ne yani,AKP'nin kanunlaştırarak işlemiş olduğu cürümlere "Eyvallah,bi bildikleri vardır. "dercesine koyu bir cehalet karanlığı içinde inadına onlara biat etme fetvasını bu Nur cematinin hocalarından mı aldın?.Bu hocaların vermiş olduğu bu fetva Kur'an ve sünnete uygun mudur?.Var mı elinizde bir delil?.
BİZ, İYİCE ANLADIK Kİ AKP'YE OY VERMEK İSTEYEN NE KADAR TARİKAT VE CEMAAT VARSA HEPSİ HÜKÜMETTEN VEYA DEVLETTEN BİRŞEYLER BEKLEMEKTEDİRLER.AKP İSE,KENDİLERİNE OY VERMEYEN CEMAATLERİ FİŞLİYORLAR.ONA GÖRE TAVIR TAKINIYORLAR.
BU NUR CEMAATLERİ; BU İSLAM'A, KIYIYA KÖŞEYE ÇEKİLMİŞ, ETLİSİNE,SÜTLÜSÜNE KARIŞMAYAN HEP ILIMLI MÜSLÜMAN YETİŞTİRDİLER.ILIMLI MÜSLÜMANLAR İSE ONLARDA CİHAD ŞUURU YOKTUR.DÜZEN VEYA HÜKÜMETLER NE İSE ONA GÖRE HAREKET EDERLER.BİZ BÖYLELERİNİ 40 SENEDEN BERİ BİLMEKTEYİZ..

AKP'nin bu cürümlerine hiç itiraz etmeden onları savunmanızdan dolayı, sizin nasıl bir yola girdiğinizin alametidir.Yuh size, yazık size?.Senden bu sözleri beklemezdim.Demek ki dine halel getilmesine bu kadar razısınız ha?..Bakalım ruz-i mahşerde bunun hesabını nasıl vereceksiniz?.

Suret-i Rahman'dan görülüp de aslen şeytan yoluna koyulmuş bu AKP'yi ve ona destek verenleri Allah ıslah etsin.Basiretlerini açsın.
AKP'nin bu cürümlerine bu kadar sessiz kalıp sürü piskolojisi hastalığına kapılmak ve hiçbirşeyi sorgulama ihtiyacı duymayan,körü körüne inatlaşan bu kadar sizin aklınızı kiraya vermenizden dolayı büyük üzüntü duymaktayım..Rabbim size hidayet versin,başka birşey demiyorum size..

Sizleri artık Allah'a havale ediyorum.. Akibetiniz hayrola!.

KAFKAS

Kıdemli Üye
Sana yazıklar olsun..AKP'yi savunacağım diye herşeyi yüzüne gözüne bulaştırdın..

AKP'nin işlemiş olduğu o saydığım cürümlerine itiraz edip bizi haklı bulacağın yerde buna itiraz etme selahiyetini kimden,aldın?.Bu nasıl din anlayışı böyle?..

Ne yani,AKP'nin kanunlaştırarak işlemiş olduğu cürümlere "Eyvallah,bi bildikleri vardır. "dercesine koyu bir cehalet karanlığı içinde inadına onlara biat etme fetvasını bu Nur cematinin hocalarından mı aldın?.Bu hocaların vermiş olduğu bu fetva Kur'an ve sünnete uygun mudur?.Var mı elinizde bir delil?.
BİZ, İYİCE ANLADIK Kİ AKP'YE OY VERMEK İSTEYEN NE KADAR TARİKAT VE CEMAAT VARSA HEPSİ HÜKÜMETTEN VEYA DEVLETTEN BİRŞEYLER BEKLEMEKTEDİRLER.AKP İSE,KENDİLERİNE OY VERMEYEN CEMAATLERİ FİŞLİYORLAR.ONA GÖRE TAVIR TAKINIYORLAR.
BU NUR CEMAATLERİ; BU İSLAM'A, KIYIYA KÖŞEYE ÇEKİLMİŞ, ETLİSİNE,SÜTLÜSÜNE KARIŞMAYAN HEP ILIMLI MÜSLÜMAN YETİŞTİRDİLER.ILIMLI MÜSLÜMANLAR İSE ONLARDA CİHAD ŞUURU YOKTUR.DÜZEN VEYA HÜKÜMETLER NE İSE ONA GÖRE HAREKET EDERLER.BİZ BÖYLELERİNİ 40 SENEDEN BERİ BİLMEKTEYİZ..

AKP'nin bu cürümlerine hiç itiraz etmeden onları savunmanızdan dolayı, sizin nasıl bir yola girdiğinizin alametidir.Yuh size, yazık size?.Senden bu sözleri beklemezdim.Demek ki dine halel getilmesine bu kadar razısınız ha?..Bakalım ruz-i mahşerde bunun hesabını nasıl vereceksiniz?.

Suret-i Rahman'dan görülüp de aslen şeytan yoluna koyulmuş bu AKP'yi ve ona destek verenleri Allah ıslah etsin.Basiretlerini açsın.
AKP'nin bu cürümlerine bu kadar sessiz kalıp sürü piskolojisi hastalığına kapılmak ve hiçbirşeyi sorgulama ihtiyacı duymayan,körü körüne inatlaşan bu kadar sizin aklınızı kiraya vermenizden dolayı büyük üzüntü duymaktayım..Rabbim size hidayet versin,başka birşey demiyorum size..

Sizleri artık Allah'a havale ediyorum.. Akibetiniz hayrola!.
Adama silkelen kendine gel dedikçe ,kendinden geçiyor,haddini aşıyorsun .Sen git kuru hamasetini dağ başında kahve köşelerinde yap.Senin kuru hamasetine pabuç bırakacak değiliz.3 kuruşluk aklın ile fetva veriyorsun .Haram diyerek .Er kişi ol da fetvana kaynak EHLİ SÜNNET ALİMLERİ GÖSTER?Paralellerin kuru laf ebeliklerine cemaatları fişliyor diye iftira atma ,.Senin milli ittifakçılara hodri meydan konu başlığında yaptığın yaygaralar ortada.Senin fişleniyor dediğin cemaatlarında Ak parti ye verdikleri destek ortada .Git o konu başılığını oku diyeceğim ama ,zaten şu kafa yapısına sahip adam ,okuduğundan ne anlayacak....................

gamsız

Profesör
-Seçim değil, var oluş mücadelesi-

"Yeni ve mühim bir seçimden geçmek üzere olan memleketimizin içinde bulunduğu fevkalâde nazik durum sebebiyle, büyük İslâm âlimi Bediüzzaman Said Nursî Hazretlerinin hayattaki talebeleri olarak, aşağıdaki açıklamayı yapmak zaruretini hissetmiş bulunuyoruz:

Bütün gayesi vatan ve milletin selâmetinden ibaret olan ve hayatının her ânında bu gayeyi takip etmiş bulunan Üstadımız, siyasetten şiddetle kaçındığı halde, “İslâm kahramanı” olarak vasıflandırdığı Adnan Menderes ile Demokrat Parti’yi her zaman desteklemiş ve vatan, millet, İslâmiyet ve Kur’ân hesabına bu partiyi desteklemeye mecbur olduğunu defalarca ve açıkça beyan etmiştir.

Herkesin malûmu olduğu üzere, Üstadımızın bu desteğine sebep, Demokratların şeâir-i İslâmiyenin en mühimlerinden olan ezanı serbest bırakmaları, milletin hak ve hürriyetlerini tanımaları, dışarıda da İslâm âlemine karşı dostane münasebetler tesis etmeleridir. Bu sebeptendir ki, Üstadımız merhum Adnan Menderes’i “İslâm kahramanı” olarak vasıflandırmış ve mektuplarında onu bu isimle yad etmiş, hattâ bazı mektuplarında, siyasetle alâkasını kesmiş bulunduğu halde, Adnan Menderes gibi bir İslâm kahramanı ile sohbet etmek arzusunda olduğunu beyan etmiştir.

Üstadımızın âlem-i bekaya irtihalinden sonraki yıllarda yaşanan hadiseler ve dinî hak ve hürriyetlerin maruz kaldığı kısıtlamalar, Demokratların iktidardan düşmesi halinde ortaya çıkacak tehlikelere dair ikazlarının ne kadar yerinde olduğunu göstermiştir.

Milletimizin serbest iradesiyle iktidara gelen ve halen iş başında bulunan idarecilerimize gelince, bunlar, iktidarda bulundukları müddet içinde, İslâm kahramanı Adnan Menderes ve arkadaşlarının yaptığı hizmetlerden çok daha fazlasının tahakkukuna, Allah’ın izin ve inayetiyle muvaffak olmuşlardır. Ezcümle:

– Başörtüsü gibi İslâm’ın en önemli bir şiârı üzerindeki yasaklar tamamıyla kalkmıştır.

– İmam Hatip Okulları ve Kur’an kursları da yeniden eski serbestisine kavuşmuş, hattâ eskisinden daha da haşmetli bir şekilde yurdun dört bir yanında bu milletin evlâtlarına hizmet vermeye başlamıştır.

– Tek parti devrinin eseri olan ve gençliği her türlü dinî hissiyattan uzak bir şekilde yetiştirmeyi hedef alan eğitim politikalarının ıslahına girişilmiş, bu cümleden olarak Kur’an, Siyer ve Osmanlıca dersleri devletin okullarında okutulmaya başlamış ve gençlerimiz arasında da büyük bir rağbet görmüştür. Hele masum yavrularımızın okul sıralarında o günahsız dilleriyle Kur’an-ı Kerim’i okumaya başlamaları,“Allah Tealâ bir kavme azap edeceği zaman, Kur’ân okuyan çocukların sesini işitince azaptan vazgeçer” meâlindeki hadis-i şerifi bize gözyaşları içinde hatırlatıyor.

– Yine Üstadımızın fevkalâde ehemmiyet verdiği ve “âlem-i İslâm’ın kalesi ve şanlı ordusu” olarak yad ettiği kahraman ordumuz bazı mihrakların elinde bir darbe âleti olmaktan kurtarılmış ve milletimizin ve âlem-i İslâm’ın nezdindeki o müstesna mevkiine kavuşturulmuştur.

– Kur’ân’ımız başta olmak üzere dinî ve manevî değerlerimiz, devletimizin bütün kademelerinde eski itibarına kavuşmuş, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde ve devlet erkânının iştirak ettiği mühim toplantılarda Kur’ân okunması gibi, yakın zamana kadar kimsenin hayal bile edemediği işler büyük bir vakar ve sükûnet içinde gerçekleşmiştir.

– Yıllardır ihmal edilen ve hattâ küçümsenerek bakılan İslâm âlemine devletimiz tekrar gülen yüzünü çevirmiş, nerede bir mazlum gördüyse oraya yardım elini uzatmış, bütün İslâm ülkelerinin ve hattâ bütün mazlum milletlerin samimî muhabbetlerine mazhar olmuş, böylece, dünyanın en büyük gücü olmaya lâyık olan İslâm ümmetinin Üstadımız tarafından sık sık müjdelenen ittihad-ı İslâm hedefine doğru derlenip toparlanacağına dair alâmetler açıkça görülmeye başlamıştır.

Bütün bu mesut ve müjdeli gelişmeleri bir arada mütalâa ettiğimiz zaman, bugünkü idareyi iktidarda muhafaza etmenin vatan, millet, İslâm âlemi ve hattâ insanlığın sulh ve selâmeti açısından ne kadar hayatî bir önem taşıdığı, açıkça ortaya çıkacaktır. İşte bunun içindir ki, yurt içinde ve yurt dışında bütün menfi mihraklar, milletimizin bu mesut istikbale doğru yol alışını durdurmak için ittifak etmişlerdir. Bu sebepten, önümüzdeki seçimlere sıradan bir seçim olarak bakmak mümkün değildir.

Bugün bir seçim mücadelesi görüntüsü altında cereyan eden şey, şu veya bu partinin iktidar olması meselesi değildir.

Bu, siyaset sahasındaki muhtelif cereyanlardan birinin nöbeti diğerine devretmesi meselesi değildir.

Bugünkü mücadele, bu vatan ve millet için çalışanlar ile vatanı parçalamak ve milletimizi ecnebîlere köle yapmak için çalışanlar ve onların şuurlu yahut şuursuz müttefikleri arasında cereyan eden bir mücadeledir.

Bu, asırlardır İslâm’ın bayraktarlığını yapan ve İslâm âleminin istikbali için bütün ümmetin ümit bağladığı bir milletin ayaklarındaki prangaları çözmeye çalışanlar ile, bu kahraman milleti birbirine düşürüp vatanını parça parça ederek bütünüyle ecnebî kuvvetlerin hakimiyeti altına sokmak isteyenler arasındaki bir mücadeledir.

İşte, bir kısmına kısaca temas etmeye çalıştığımız bu sebepler muvacehesinde, Bediüzzaman Said Nursî Hazretlerinin hayatta olan talebeleri olarak bizler, tıpkı Üstadımız gibi, vatan, millet, Kur’ân, İslâmiyet ve insaniyet namına, bugünkü idarecilerimizi iktidarda tutmayı ve onları bu hizmetlerinde desteklemeyi bir vazife biliyoruz. Bizim mesleğimiz asla siyaset değildir. Bu tarz beyanatımız bazı kardeşlerimizce siyasete ziyade temas gibi anlaşılmaması gerekir. Zira Üstadımızın hal-i hayatındaki tatbikatını ve lâhikalarda ifade ettiği tavrını ifadeden ibarettir.Bir vazife i vataniye ve diniyedir ki bize hüsn-ü zan eden kardeşlerimize bir hatırlatma ve mevcud müsbet hükümete de mütecaviz dinsizlere karşı bir yardımdır. Üstadımızın ifadesi ile:

“Risale-i Nur, dünyada her cereyanın fevkinde bulunması ve umumun malı olması cihetiyle, bir tarafa tâbi’ ve dâhil olmaz. Belki mütecaviz dinsizlere karşı haklı tarafa yardımcı olur ve dost olur ve ihtiyat kuvveti hükmünde onlara bir nokta-i istinad olur. ” (Emirdağ – 1, s. 160).

Allah doğruların yardımcısıdır.

Bediüzzaman Hazzretlerinin talebe ve hizmetkârları
Ahmet Aytimur Abdullah Yeğin Hüsnü Bayramoğlu

iqra

Asistan
https://www.youtube.com/watch?v=lzh714JoOKc

Tayyip Erdoğana karşı olanlar, işte bakın bu kininizle kimlere destek olup fırsat veriyorsunuz. Bir zamanlar bunların elinden neler çektik. Ama nankörlüğümüz burada da kendini gösterdi ve hepsini unuttuk. Tarih aptallar için tekerrür eder. Mümin bir delikten iki defa geçmez çünkü.

KAFKAS

Kıdemli Üye

AGD'NİN ÇÖZÜM SÜRECİ önerilerinden bazıları buyurun er meydanına:)İhanet görmeyenler altına imza atabilir.

Anadil yaşamın her alanında kullanılabilen en temel haktır. Bu hakkın kullanılması ülkede birçok dilin daha küçük yaşta öğrenilmesine ve dünyaya rahatlıkla açılabilen nesillerin oluşmasına sebep olacaktır. Çünkü farklı dillerde konuşan topluluklar arasında en temel ekonomik ilişkiler dil öğrenimini doğallaştırır ve kolaylaştırır.

.İnanç ve düşünce özgürlüğü önündeki engeller kaldırılmalıdır.
a-İnsanlar inandıklarını ifade edebilmelidirler.
b-İnsanlar inandıklarını kısıtlama olmaksızın öğrenebilmelidirler.
c-İnsanlar inandıkları değerler etrafında örgütlenebilmelidirler.
d-İnsanlar inandıklarını yaşaya bilmelidirler.

. Kürtleri Türkleştirme, Alevileri Sünnileştirme, Sünnileri Hanefileştirme, Hanefiliği de resmi ideolojiye uyumlu hale getirme gibi mekanizma değil özgürleşerek bir arada yaşama şeklinde bir mekanizma işletilmelidir.

.Bölgede yaşayan gayrimüslim unsurların tüm temel hak ve özgürlükleri teminat altına alınmalıdır.
.Geçmişte yaşanmış mağduriyetlerin tamamı giderilmeli, bunun yanında insanların tamamına da temiz bir sayfa, yeni bir başlangıç imkânı verilmelidir.

.Her türlü özerklik ve yerinden yönetim, her özerk bölgenin ve yerinden yönetimin ırkçı emperyalizmin tasallutuna karşı, zayıflıktan ötürü, mecburiyetten de olsa, iş birliği yapmak içerisinde olması ile bir anlam ifade eder. Yoksa daha büyük baskı ve tahakkümün altında insanların kapitalist sistemde Kürtçe, Arapça, Farsça ya da başka bir dilde konuşan asgari ücretli köleler haline getirilmesi ile sonuçlanır.i