Erdoğan'dan Tarihi Açıklama: Pkk/Hdp Haddinizi Bildiririz!

hirahos

Kıdemli Üye
Açıklamayı çok önemli gördüğümüzden ayrı bir konu açalım istedik.

C.Başkanı Erdoğan:

"Biz çözüm sürecini bugünlere getirebildik. Eğer iş bunlara kalsa, şu anda ortada çözüm süreci falan olmazdı. Ağrı’da yaşanan hadisenin, devletin çözüm süreci konusundaki duruşuyla kesinlikle bir ilgisi yok. Tam tersine bu olay bölücü terör örgütünün ve siyasi partinin samimiyetsizliğinin bir kez daha ispatı mahiyetindedir.

“YAHU SİZ KENDİNİZİ NE SANIYORSUNUZ”

Neymiş efendim, bölücü örgüt mensupları da bu etkinliklere katılma hakkına sahipmiş. Yahu siz kendinizi ne sanıyorsunuz, siz bu devleti milleti ne sanıyorsunuz? Çözüm süreci askeri bir zorunluluğun değil, siyasi bir kararın neticesi olarak başlatılmıştır. Türkiye’nin dün olduğu gibi bugün de terör örgütünü bertaraf etme noktasında herhangi bir eksiği sıkıntısı yoktur. Ancak biz bu yöntemin işe yaramadığı gibi başka sıkıntılara sebep olduğunu gördük.

“DEVLET GÜCÜNÜ YİTİRMEDİ BUNU BÖYLE BİLMENİZ LAZIM”

Hiç kimse yanlış değerlendirmesin. Devlet gücünü yitirmedi bunu böyle bilmeniz lazım. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. Daha önce neydi? Öncelikli anlayış devletti, insan geri plandaydı. Biz vatandaşına buyuran, vatandaşını ezen değil. İnsan odaklı, hak hukuk özgürlük odaklı bir devlet yönetimine geçiş yolunu açtığımız için bu süreç başladı."

hirahos

Kıdemli Üye
Öyle başa, böyle tarak...

Hdp, silahı bırakmadığı gibi, aklınca siyaseti dizayn edebileceğini sandı. Gezicilerle, haşhaşilerle el ele vermiş; alt oyma işlerine kalkışıyor. Kemalist partilerden farkı yok. Aynı zihniyet.

Erdoğan beyanının tefsiri:

Ey terör nemacıları: Müslüman kürd kardeşlerimizi kazanalım, istismarınızdan/baskılarınızdan koruyalım; kemalist düzenin yaralarını saralım diye her sıkıntınıza katlanıyoruz ama ilel ebed böyle sürer sanmayın!

hirahos

Kıdemli Üye
Çözüm sürecinde yeni bir virajdayız... Yeni bir safha başladı. Sen, uluslararası şebekenin aklına uyar, devlete karşı oynamaya kalkarsan başına geleceklere de katlanacaksın. Selo.

Zülkarneyn-23

Doçent
Seçim yatırımları bunlar. Kaçan milliyetçi oyları geri getirmek için yapılan çaresiz çırpınmalar. Sen apoyla kucak kucağa yıllarca görüş; tavizler ver, sözler ver. Seçime 2 ay kala tiyatro oyunları sahnele. Yemezler koçum.

hirahos

Kıdemli Üye
yine ne dedim ya..:)....ben ne gördüm biliyormusun, Hirahos kardeş, bunlarda, senin dertlendiğinin, yüzde 1 i yok....belki partide, 1 veya 2 kişide var...

Canım abim, sana hürmet besliyorum ve seni asla kırmak istemem. Lakin kişi sevdiğine sitem edermiş:

Hükumetine mesafeli duruken:

Dükkanları malı mülkü yakıp yıkmayı geçtik tesettürlü hanımlara bile vahşetle saldıran gezicilerle... ( @levent48 'e sor Muğla'da ne yaşamış?)

Kürdleri İslam'dan çıkarıp küffarın oyuncağı haline getirmeye çalışan Kobanicilerle,

Diyalogcu ifsad ehliyle...

(istemeden) aynı hizada durmak, sana gerçekten huzur veriyor mu? Mutlu musun, bağilerin seninle aynı dili kullanmasından?

Sence içte ve dışta bu kadar saldırı, İslam'ı kullanarak milleti aldatan bu hükumeti yıkınca güllük gülüstanlık mı olacağız?

Serasker

Yasaklı
Erdoğan koyun sürüsünü 13 yıldır böyle güdüyor yeni bir şey değil. 5 yıldır çözüm süreci ile ülkeyi çözülmenin eşiğine getiren kürt sorununu çözeceğim diye apo ve pkk ile yatağa girenler bir bakmışsın "kürt sorunu morunu yok" demiş..
Seçmen kitlesi çok zeki olmadığı için 123 yıldır bu numaraları yedi

Adamlarda zeka o kadar kıt ki. İstanbulun göbeğinde kabataş iskelesinde deri pantolonlu üstleri çıplak 100 kişinin başörtülü bir kadını yere yatırıp üzerine işediğine inanacak kadar zeka kıtlığı var.

Söze gerek yok. bunlar sürü erdoğan çobanları

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Canım abim, sana hürmet besliyorum ve seni asla kırmak istemem. Lakin kişi sevdiğine sitem edermiş:

Hükumetine mesafeli duruken:

Dükkanları malı mülkü yakıp yıkmayı geçtik tesettürlü hanımlara bile vahşetle saldıran gezicilerle... ( @levent48 'e sor Muğla'da ne yaşamış?)

Kürdleri İslam'dan çıkarıp küffarın oyuncağı haline getirmeye çalışan Kobanicilerle,

Diyalogcu ifsad ehliyle...

(istemeden) aynı hizada durmak, sana gerçekten huzur veriyor mu? Mutlu musun, bağilerin seninle aynı dili kullanmasından?

Sence içte ve dışta bu kadar saldırı, İslam'ı kullanarak milleti aldatan bu hükumeti yıkınca güllük gülüstanlık mı olacağız?

forumda, yazı dile ile, ne kadar duygu yansıtılır bilemiyorum...... bu neye benzer biliyormusun abisi, çocuğun kavga edip, işin içerisine büyüklerin karışıp, olayın işin içinden çıkılmaz hale sokmaya benzer..... gezi olaylar sırasında, açıktan, Hükümete destek verdim, ama soru şu, bu kadar işleri, karıştırıp, işin içinden çıkılmaz hale getirenler kimler....

başörtülülere veya islami kıyafet giyinenlere, toplumda, erbakan hoca ile birlikte, bir yumuşama olmuşken, sivri dil kullanmak doğrumuydu, ( normalde ben keserim, bize yan gözle bakanıda..:) ) , güneydoğuda, çözümü kimlik siyaseti üzerinden yapmak doğrumuydu, bu diyalog çalışması gizlimi yapıldı, senelerdir açıktan yapılmadımı, buna çanak tutan kimlerdi, hani, gizliden yapılsaydı, sana hak vereyim,,,

yani, işler karma karışık yapılmış, gelde işin içinden çık deniliyor,,, biz, çokmu memnun oluruz, sanıyorsuz, chp nin gelmesi, belediyelerde ve devlet kadrolarında çalışan, müslümanlara üzülürüm, böyle bir durumda, Allah korusun......

yani, altı sakal, üstü bıyık gibi...

kebîkec

İhvan Forum Üye
Erdoğan koyun sürüsünü 13 yıldır böyle güdüyor yeni bir şey değil. 5 yıldır çözüm süreci ile ülkeyi çözülmenin eşiğine getiren kürt sorununu çözeceğim diye apo ve pkk ile yatağa girenler bir bakmışsın "kürt sorunu morunu yok" demiş..
Seçmen kitlesi çok zeki olmadığı için 123 yıldır bu numaraları yedi

Adamlarda zeka o kadar kıt ki. İstanbulun göbeğinde kabataş iskelesinde deri pantolonlu üstleri çıplak 100 kişinin başörtülü bir kadını yere yatırıp üzerine işediğine inanacak kadar zeka kıtlığı var.

Söze gerek yok. bunlar sürü erdoğan çobanları

erkek adam gerçek nickiyle yazar.
Etek giymiş pkk lı saldırganlardan farkın yok. Sürünün hangi cemaate cuk oturduğunu cümle alem bilir. Sabahtan beri yazdığın tüm mesajlar aynı nakarat. Beyniniz küçüldü artık. Bak bahar geliyor ağaçlar çiçek açmış. :gl

hirahos

Kıdemli Üye
forumda, yazı dile ile, ne kadar duygu yansıtılır bilemiyorum...... bu neye benzer biliyormusun abisi, çocuğun kavga edip, işin içerisine büyüklerin karışıp, olayın işin içinden çıkılmaz hale sokmaya benzer..... gezi olaylar sırasında, açıktan, Hükümete destek verdim, ama soru şu, bu kadar işleri, karıştırıp, işin içinden çıkılmaz hale getirenler kimler....

başörtülülere veya islami kıyafet giyinenlere, toplumda, erbakan hoca ile birlikte, bir yumuşama olmuşken, sivri dil kullanmak doğrumuydu, ( normalde ben keserim, bize yan gözle bakanıda..:) ) , güneydoğuda, çözümü kimlik siyaseti üzerinden yapmak doğrumuydu, bu diyalog çalışması gizlimi yapıldı, senelerdir açıktan yapılmadımı, buna çanak tutan kimlerdi, hani, gizliden yapılsaydı, sana hak vereyim,,,

yani, işler karma karışık yapılmış, gelde işin içinden çık deniliyor,,, biz, çokmu memnun oluruz, sanıyorsuz, chp nin gelmesi, belediyelerde ve devlet kadrolarında çalışan, müslümanlara üzülürüm, böyle bir durumda, Allah korusun......

yani, altı sakal, üstü bıyık gibi...

Tekrar yazalım abi, demek kaçırmışsın:

Bu olan biten aynı zamanda hükumetin hatalarına karşı Hakkın tokatları... Terbiye. Onlar küffar hesabına yıkmak için geliyor, sebeb, hükumetin hatalarını gideriyorlar. Erdoğan ve ekibi, paralele bu kadar güvenmesinin ne büyük hata olduğunu gördü. Hükumete yamanmış leş kargalarının nasıl bir kargaşa (deprem) getireceğini bizzat yaşadı, ders aldı. Çözüm süreci hep alttan al, hep alttan al bir faydası olmadığını Kobani olaylarında ve son Ağrı'da anladı.

Hatasını gören için, hata bir nimet olur. Bunlar şer gibi görünüyor, inşallah hepsi hayırdır. 2015'den sonra eskisi hataların giderileceğini, başka hataların telafi edileceğini düşünüyorum. Umuyorum. Dua ediyorum.

Ve senin gibi dört dörtlük bir iktidar beklemiyorum. Bu milletin evsafına nazaran bundan başka bir gidişat şekli hayal etmiyorum. Düzelme arttıkça, düzelmeye devam edecekler. Ves'selam.

hirahos

Kıdemli Üye
erkek adam gerçek nickiyle yazar.
Etek giymiş pkk lı saldırganlardan farkın yok. Sürünün hangi cemaate cuk oturduğunu cümle alem bilir. Sabahtan beri yazdığın tüm mesajlar aynı nakarat. Beyniniz küçüldü artık. Bak bahar geliyor ağaçlar çiçek açmış. :gl

Sen yöneticisin. Her gün her saat devlete millete ağır sövgü ve çirkin hakaretler sıralayan bu şahsı neden yazdırmaya devam ettirdiğinizi bir açıklamalısın. Bilmek istiyoruz. Lütfen, istirham ile..

hirahos

Kıdemli Üye
Herifçi, siz atmadıkça kustuğu galizaları artırıyor. Gerçekten fark etmiyor musunuz?