Erdoğan'dan "iftar masası" iddialarına tazminat davası

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
60890.jpg

Erdoğan'dan "iftar masası" iddialarına tazminat davası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ve beraberindekilere verilen iftar yemeğinin maliyetinin 1 milyon lira olduğu iddiaları üzerine, Sözcü gazetesi ile Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan hakkında ellişer bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Erdoğan'ın avukatları Muammer Cemaloğlu ve Burhanettin Sevencan tarafından açılan davanın dilekçesinde, Tezcan Karakuş Candan'ın yaptığı açıklamaya dayanılarak Sözcü gazetesinin 24 Haziran tarihli nüshasında, iftar yemeğiyle ilgili gerçek dışı iddia ve ithamlara yer verilerek kamuoyunun yanıltıldığı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kamuoyu önünde yıpratılmak istenildiği belirtildi.

Dava dilekçesinde, şunlar kaydedildi:

"Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ve beraberindeki heyete verilen iftar yemeği için kullanılan masanın maliyetinin 1 milyon lira olduğu ve 29 kişilikiftar yemeği maliyetinin ise 87 bin 653 fitrelik olduğu şeklindeki iddia, açık bir iftira ve hakarettir. Haberde açıklama yaptığı iddia olunan davalı Tezcan Karakuş ve bunu manşet yapan davalı basın organı da bu durumu bilmektedir."

Cumhurbaşkanlığının konuya ilişkin basın açıklaması yaptığı hatırlatılan dilekçede, gazetede çıkan haberlerin basın ahlak ve ilkelerine aykırı olduğu, eleştiri, ifade özgürlüğü, hak ve görev sınırlarının aşıldığı bildirildi.

Dilekçede, davalılar Sözcü gazetesi ve TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan hakkında ellişer bin liralık manevi tazminat talebinde bulunuldu.

http://www.tv5haber.com/60890_Erdogan-dan--iftar-masasi--iddialarina-tazminat-davasi.html

efonaltı

Kısıtlı Erişim
medyanın özgürlüğü adı altında böyle yorumlar olmaz.Çok ağır tazminatlar olması lazım.bu rezalet başlıkları atan medya ,aslında devletin gücünü eleştiriyor yıprator ,aşağılıyor.
Bunlara asla saygı duyulmamalı..

siz ingilterede dışarda ölen bir ingiliz askeri için ne bir haber nede medyada haber yapabilirsiniz.hükümet izin verdiğindede ,kraliyeti yıpratmadan yıkıcı yorum yapmadan haber olarak sunabilirsiniz.
Amerikada da durum böyle..

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Türkiye'mizde israfın varlığını asla inkar edemeyiz. Lakin, bu israfın Türkiye'mizdeki varlığı, 1923 sürecine geçilmesiyle tırmanışa geçmiş, ilk dönemler itibariyle de en üst sınırını almıştır. İsraf'ın olabildiğince üst sınırlarda cerayan etmesi, Laikliğe iman etmiş yöneticilerin olduğu dönemdir. Hizmet yoktur. Eğitim yoktur. Ekonomi de öyledir. Halk sefalet içerisindedir. Devletin malı deniz yemeyen ya keriz ya da domuz kabilinden bu ümmetin parası içki ve rakı sofralarında, kumar masalarında, beyaz ve güzel kadınların arasında zina yollarında heba edilmiştir.
Hiç kimse kusura kalmasın, 1923'ten bu yana iki lider hariç, diğerlerinin tamamı, laiklikle yatmış laiklikle kalkmış bütün uğraş, iş ve ameliye, polis ve jandarma kuvvetlerinin, istihbarat birimlerinin, ekonominin şehvet azgını patronlarının, siyasi yönetici ve erkin mücadelesi hep İslam'la ve O'nu yaşayan müslümanla olmuştur.
Laiklik ya da Laiklik severler sanmıştır ki, biz bu topraklarda, tek bir müslüman bırakmayana dek müslümanlarla uğraşır, onlara zulmeder ve sindirirsek, sindiremediklerimizi de asar ve kesersek, Türkiye birinci sınıf devlet olarak tarihteki yerini alır sandılar...
Dediklerini de yaptılar...
Laiklik... Demokrasi... Hürriyet... Milliyetçilik... Devletçilik... Ne sayarsanız sayın, bütün bu terimlerin ikamesi İslam'ı, Kur'an'ı lağvetmek ve müslümanları dar ağaçlarına göndermek için vesileler kılınmıştır...
Yani bütün bu terimler, Lat'tan, Menat'tan, Uzza'dan öteye geçememiştir. Halk inim inim inletilmiş, aç bırakılmış, israf, kumar, zina, ahlaksızlık göklere kadar yükselmiştir.
Bunları bilmeyenimiz yoktur...
1923'ten bu yana iki liderin, yani ERBAKAN'la ERDOĞAN'ın müslümanların kutsallarıyla, Kur'an'ıyla, Din'iyle, ahlaki değerleriyle, tesettürüyle problemi olmamış, laiklik İslam Düşmanlığıdır açıklamalarını da yaparak, din ve dünya işlerini bir bütün olarak düşünmüşler ve müslümanlara hizmet etmeye gayret etmişlerdir...
Ekonomi, hizmet ve İslami güzellikler ERBAKAN döneminde tavan yapmıştır... Sebep nedir, israfın önlenmesi, devletin parasal olarak karının bütçeye eksiksiz aktarılmasıdır... ERDOĞAN dönemi de öyledir... Bu dönemde de israf önlenmiş devlet kazandığını bütçeye bırakabilmiştir... Hizmetler de görülmeye başlanmıştır...
Görüyorsunuz değil mi, laiklik severlerin hemen hemen tamamı azgın ve de belinin şehvetini de seven bir israfçıdır...
ERDOĞAN dönemindeki havaalanı gibi hizmetler, 3. köprünün yapımı, kanal projesi, yol hizmetleri vs. Amerika'yı da, Avrupa'yı da ürkütmüş,
Bu hizmetlere karşı Avrupalı liderler (Hıristiyan) açık açık rahatsızlıklarını dillendirmişlerdir... ERDOĞAN'ın yaptırdığı Saray da öyledir... O da batılı devletleri ürkütmüştür... Ürkütmesi de, Osmanlı'nın güzelliğinin yeniden dalgalanmasının tezahürüdür... Korku hep İslam'ın yükselmesinedir...
Netice olarak şunu ifade edebiliriz:
Saray... Masa... Bilmem daha nice israf martavalı bahanedir, İslam düşmanlığı şahanedir... Asıl maksat budur... Günün birinde askerler toplanacak Genel Kurmay Başkanı da orada olacak, Başbakan da orada olacak, bir açılış merasimi öncesi, insanın kalplerine işleyen güzel sesli bir hafızın muhteşem Kur'an tilavetiyle merasim başlayacak, DİB'nın duasıyla devam edecek... İşte düşmanlık, korku, delirmek, israf geyiği hep buna sebeptir... Bunu bilmeyenimiz yoktur... Bunu laiklik de iyi bilir, laik severler de iyi bilir, Amerika da, Avrupa da iyi bilir... Onun için bu gibi yüklenmeler, İslam Düşmanlığı'nın bir çıkışıdır..!!!!

Veyselcan

Kısıtlı Erişim
Dava açılması iyi olmuş, herkes iddiasını ispatlasın, ispatlayamayan yalancı, müfteri olur.

Evet...

İSRAFIN İSLAMDA HARAM OLDUĞUNU UNUTMUŞ olan müslümanlara, müslümanım diyenlere
yazıklar olsun..

Cumhurbaşkanının hazinenin fakir ,fukara,dul yetimin paralarını yok diyanetçiler ,yok muhtarlara yok bilmem kimlere diye sarayda lüks iftar sofraları kurdurması İSRAFTIR ,HARAMDIR, GÜNAHTIR.

HALA BU ÜLKEDE ÇÖPTEN EKMEK TOPLAYANLAR, KIŞIN OKULA PLASTİK TERLİKLE GİDEN İLK OKUL ÇOCUKLARI VARKEN....!!

efonaltı

Kısıtlı Erişim
Evet...

yazıklar olsun..

Cumhurbaşkanının hazinenin fakir ,fukara,dul yetimin paralarını yok diyanetçiler ,yok muhtarlara yok bilmem kimlere diye sarayda lüks iftar sofraları kurdurması İSRAFTIR ,HARAMDIR, GÜNAHTIR.

HALA BU ÜLKEDE ÇÖPTEN EKMEK TOPLAYANLAR, KIŞIN OKULA PLASTİK TERLİKLE GİDEN İLK OKUL ÇOCUKLARI VARKEN....!!

fesat ve fitne gözüyle bakarsan nefsini tatmin eden çok konu bulursun..

munafık yahudi ,h.z paygamber as' a pay dağıtımı beğenmememiş.Ey allah resulu adaletli ol ! demişti..

demekki beyinler dumura uğrarsa bir peygamberi bile adeletsiz bulabiliyorsunuz...

Muhtazaf

Profesör
Web sitesi
www.facebook.com
Dava açılması doğru, medya adı altında ateşe körükle gidiyorlar. Bazı insanlar vatanın barış içinde olmasını istemeyenlerdir.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Evet...

yazıklar olsun..

Cumhurbaşkanının iftar sofrası kurdurması israf değildir, buna katılmıyorum.

İSRAF ayrı bir şey, lüks, şatafatlı, gereksiz harcamalar yapılarak kuruluyorsa eyvallah bu israftır, karşıyım, ancak MÜSLÜMAN bir cumhurbaşkanı MÜSLÜMAN halkına iftar sofrası kurdurmalı devlet dairesinde.

Veyselcan

Kısıtlı Erişim
fesat ve fitne gözüyle bakarsan nefsini tatmin eden çok konu bulursun..

munafık yahudi ,h.z paygamber as' a pay dağıtımı beğenmememiş.Ey allah resulu adaletli ol ! demişti..

demekki beyinler dumura uğrarsa bir peygamberi bile adeletsiz bulabiliyorsunuz...

siz ERDOĞANI PEYGAMBER Mİ ZANNEDİYORSUNUZ...!!!!

ERDOĞAN O SOFRALARI KENDİ PARASIYLA MI AÇIYOR...Yoksa fakir fukaranın dulun yetimin
parasıyla mı::??

Erdoğan o sofraya Erzurumun,Sivasın,Vanın ,Ardahanın köylerindeki fakir insanları mı
ağırlıyor..?? Kendi iktidarını desteklemesini istediği insanları mı..??

Veyselcan

Kısıtlı Erişim
Cumhurbaşkanının iftar sofrası kurdurması israf değildir, buna katılmıyorum.

İSRAF ayrı bir şey, lüks, şatafatlı, gereksiz harcamalar yapılarak kuruluyorsa eyvallah bu israftır, karşıyım, ancak MÜSLÜMAN bir cumhurbaşkanı MÜSLÜMAN halkına iftar sofrası kurdurmalı devlet dairesinde.

Cumhurbaşkanı kendi cebinden istediği kadar kişiye istediği kadar iftar sofrası açabilir..

Ancak Milletin parasıyla, benim paramla kendi iktidarını destekleyecek zümrelere
iftar sofrası açamaz.!!!

O parada benim de hakkım var haram edebilirim...!!!

Bilmem anlatabildim mi..??

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Cumhurbaşkanı kendi cebinden istediği kadar kişiye istediği kadar iftar sofrası açabilir..

Ancak Milletin parasıyla, benim paramla kendi iktidarını destekleyecek zümrelere
iftar sofrası açamaz.!!!

Hayır anlatamadın.

DEVLET BAŞKANI devleti temsilen iftar sofrası acabilir, AÇMALIDIR HATTA!

kendi cebinden zaten acar bunu tartışmak bile abestir ama DEVLET adına da sofra açmalıdır, MÜSLÜMAN TÜRKİYENİN; MÜSLÜMAN HALKININ RAMAZAN AYINDA OLDUĞUNA dair iftar açılmalıdır.

İSRAFA KAÇMADAN, LÜKSE, ŞATAFATA KAÇMADAN yapılmalıdır.

ABD başkanı (ve başak gayri müslüm devletlerde) bile müslümanlara iftar sofrası açarken MÜSLÜMAN bir ülkenin c.başkanı, başbakanı iftar sofrası açamaz demek hiç akıl karı mı sizce????

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
İsraf haramdır... Lakin, ERDOĞAN'ın masasına israf diyenler aynı zamanda perdenin arkasından burun kıvırıyorlar, "Bu mu israf" diye... Dalgalarını geçiyorlar...

Ama burada kendisini müslüman olarak tanımlayanlara da zokayı iyi yutturuyorlar...

Adamlar işi biliyor...

İsraf diyenler için israf falan umurlarında değil... Masa da öyle... Saray da öyle... ERDOĞAN gitsin de isterse ülke batsın hiç önemli değildir..

Halan gerçeği anlamayan saflar da varmış...

kebîkec

İhvan Forum Üye

iftar sofrası açamaz.!!!

Kaç paran varsa hesaplasınlar verelim de kulağımızın dibinde borazan çalma. :boxing:

Veyselcan

Kısıtlı Erişim
Kaç paran varsa hesaplasınlar verelim de kulağımızın dibinde borazan çalma. :boxing:

Son söyleyebileceğim şu..

Yazıklar olsun Erdoğanı koruyacağım diye,,

Fakir ,fukaranın, dul ve yetimin ,yani hazinenin dolayısı ile de beni paramı,
haram bi şekilde kullanılmasında tüm dini inançları ayaklar altına alanlara...!!!

kebîkec

İhvan Forum Üye
Son söyleyebileceğim şu..

Yazıklar olsun Erdoğanı koruyacağım diye,,

Fakir ,fukaranın, dul ve yetimin ,yani hazinenin dolayısı ile de beni paramı,
haram bi şekilde kullanılmasında tüm dini inançları ayaklar altına alanlara...!!!

Erkek adam sözünde durur son sözünü dinledik. Daha bu tarz konuşma. :gl

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
evet erkek adam sözünde durur. "forumu terkettim" deyip sonra hiçbirşey olmamış gibi geri gelmez. kendi yapamadığını, başkasından beklemek... bu ne utanmazlık.... :gl

efonaltı

Kısıtlı Erişim
mesaj silinmiş........

o şaşkın eğitimli yobazın mesajı neden silnimiyor.bizimi verdiğimiz vergilerle maaş akıyor, akşama kadar forumda senfoni dinliyor..
Milletin parasıyla, benim paramla kendi rotaryanlara lionscu zümrelere
senfoni saksafon dinletemez.!!!

merak ettik ne kadar bilmisel yayının var..patent enstütüsünden kaç patentin var..

mimarlar odası hakkında geçenlerde bir eleştri vardı..Adı çok ihtişamlı fakat ortaya koyduğu hiç bir şey yok.

işi sanki ülkenin gelişimine ön ayak olacak dev hamlelere köstek olmak..

evet işi bu!

bizde üniversitelerde öyle..

Veyselcan

Kısıtlı Erişim
mesaj silinmiş........

o şaşkın eğitimli yobazın mesajı neden silnimiyor.bizimi verdiğimiz vergilerle maaş akıyor, akşama kadar forumda senfoni dinliyor..
Milletin parasıyla, benim paramla kendi rotaryanlara lionscu zümrelere
senfoni saksafon dinletemez.!!!

merak ettik ne kadar bilmisel yayının var..patent enstütüsünden kaç patentin var..

mimarlar odası hakkında geçenlerde bir eleştri vardı..Adı çok ihtişamlı fakat ortaya koyduğu hiç bir şey yok.

işi sanki ülkenin gelişimine ön ayak olacak dev hamlelere köstek olmak..

evet işi bu!

bizde üniversitelerde öyle..

Üniversitelerin kapısının önünden geçemeyenlerin..

Üniversitelere çamur atması çok doğaldır..

Zavallılar.. Onlara Acımaktan başka bir şey yapamayız..

Selam..

Veyselcan

Kısıtlı Erişim
Gezide ortalık yaklıp yıklırken, milyarlarca kamu malı talan edilirken israf olmuyor muydu ?

Gevezelik bedava, at atabildiğin kadar.

O yanız Türkiyeyi değil, tüm dünyayı sarsan GEZİ OLAYLARI...

Bu milletin başına bela olan AKP iktidarının YIKILMASINA, DÜŞMESİNE
sebep olmuştur..
.