Erdoğan’dan Büyükelçilere Paralel Uyarı : Her Türlü İhaneti Yapacak Durumdalar !!

Dua Nur

Kıdemli Üye
Erdoğan’dan Büyükelçilere Paralel Uyarı : Her Türlü İhaneti Yapacak Durumdalar !!

Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları:

Eskiden olduğu gibi Türkiye faiz kan savaş lobilerinin servetlerine servet kattıkları bir ülke olacaktı. 17-25 Aralık darbesinde başarısız olanlar ümitsizlik içinde yeni bir takım operasyonları devreye almak için uğraştılar, uğraşıyorlar. Dört eski bakan üzerinden kurgulanan süreç, tamamen umutsuz bir süreçtir. Orada başaramadılar, acaba burada başarabilir miyiz?

O zaman başbakanım. Başbakan olarak, illa bununla ilgili soruşturma komisyonu kuralım dedikleri zaman, ‘e kuralım’ dedik. Bizim bundan kaçınacak yanımız yok. Kurduk. Kurduktan sonra komisyon çalıştı nihayet dün kararını verdi.

“DERT BAŞKA”

Bilirkişi raporları vesaire. Şimdi tabi komisyonun adeta bu ara karar. Bundan sonraki süreç tabi ki parlamento genel kurul. Ama dert bu mu? Dert başka. Acaba buradan biz ne elde edebiliriz, bunun gayreti içerisindeler.

Ben inanıyorum ki bu parlamento, şu anda özellikle komisyonun aldığı üzerinde çalışılmış bu karar neticesinde nihai kararını en adil, ideal şekilde verecektir ve Türkiye bu tür oyalama süreçleri içerisinde üzerinde spekülasyonların yapılacağı bir ülke değildir. Olmadığını da bu parlamento gösterecektir.

17-25 Aralık iddiaları, 30 Mart ve ardından 10 Ağustos seçimlerinde millet tarafından yargılanmıştır, millet kararını sandıkta vermiştir. Asıl önemlisi, 17-25 Aralık mahkemelerde yargılanmış ve oyun o mahkemelerde bozulmuştur. Şimdi yargı içindeki bir takım odakların, siyaseti dizayn etme arzularına öyle umuyorum ki izin verilmeyecektir.

“YAPAY SORUNLARDAN ZİYADE…”

Yeni Türkiye’nin inşası, Türkiye’nin tüm kurumlarıyla normalleşmesi, geri döndürülemez şekilde hedefine ilerleyecektir. Değerli büyükelçiler, yaşanan bütün badireler karşısında gösterdiği kararlılıkla Türkiye büyüklüğünü göstermiştir. Türkiye üzerinde yapılmak istenen ameliyatlar milletin gücü karşısında erimiştir. Mevcut sorunları da aşarak artık enerjimizi içerdeki yapay sorunlardan ziyade güçlü ekonomiye yoğunlaştırmak zorundayız.

“BUNLARIN YÜZÜNE YÜZÜNE ÇALMANIZ LAZIM”

Büyükelçilerimizin bütün bu operasyonlara karşı son derece dikkatli olmaları gereken bir süreçten geçiyoruz. Özellikle batıda medya ve bazı odaklar Türkiye’ye karşı yoğun bir algı operasyonu içindeler. Batı medyasında türkiye2deki hadiselere ilişkin olarak çok sayıda haber yorum, bunların yanında Türkiye’nin demokrasiden nasibini almamış bir ülke gibi gösterme gayretleri bizlerin de dikkati çekiyor. Tüm bu haberlerin yalan olduğunu görüyoruz. Geliyorlar, bizimle oturuyorlar konuşuyorlar, belgeleri gösteriyoruz, bunlara rağmen bildiklerini okuyorlar. Ben özellikle şunu istiyorum, bunların karşısında dik durun. Onlara yaptıkları ahlaki olmayan bütün bu yalan haberleri, bu asparagas haberleri bunların yüzüne yüzüne çalmanız lazım.

“BUNU BOZACAK OLAN SİZSİNİZ”

Bakıyorsunuz bir haşhaşi grup buralarda senatolarında parlamentolarında her türlü haberi her türlü oralarda kumpaslar vesaireler bunları yürütüyorlar. Bunu bozacak olan kim? Siz değerli büyükelçilerimiz olacaksınız. Bize ulaştırılması gereken neyse o bilgileri belgeleri bizlere aktarın. Biz gümbür gümbür bunları konuşuruz. Geri adım atmak gibi asla söz konusu olamaz. Üzerlerine üzerlerine gideceğiz. Kimse bizim gündemimizi belirleyemez.

“NERELERDE YEMEK MASASI AYIRTTIKLARINI BİLİYORUZ”

Türkiye’de büyük hezimet yaşayan paralel yapı kendisine yeni efendiler bulup Türkiye’ye her türlü ihaneti yapacak durumdalar.

Nasıl paralar harcadıklarını, hangi yemek masalarını ayırt ettiklerini biliyoruz. Milli Güvenlik Kurulu bununla ilgili tavsiye kararını aldı. Nerelere nasıl paralar savurduğunu biliyoruz. Nerelerde kendilerine yemek masası ayırt ettiklerini bunu da biliyoruz. Arkadaşlar biz onlardan daha güçlüyüz. Öyleyse şu anda milli siyaset belgesi içerisinde yer almaya namzet olan bu paralel yapı artık dünyada gereken yere oturacaktır. MGK bununla ilgili tavsiye kararını almıştır. Hükümetimiz bakanlar kurulundan bunu geçirmiştir. Şimdi 2015 milli siyaset belgesi içinde yerini alacaktır. Bu artık böyle bir örgüttür. Büyükelçilerimizin tüm personelleriyle gerçeklerin duyurulması için daha gayretli olmaları gerektiği açıktır.

“BASIN ÖZGÜR DEĞİLMİŞ”

Basın özgürlüğü üzerinden teröre karşı alınan tedbirler üzerinden, terör örgütleri üzerinden Türkiye kötülenmek isteniyor. Bakıyorsunuz bir tahşiye olayı çıkıyor bu olaydan dolayı bir operasyon. Hemen olay basın özgürlüğü, basın özgür değilmiş. İddia ile konuşuyorum. Ne Avrupa’sında ne diğer ülkelerinde, türkiye’deki basın kadar özgür bir medya yoktur. Bunların hepsini gördük. Sıkıysa siz oralarda kalkın, cumhurbaşkanına başbakana saldırın, saldıramazsınız. Amerika’da almanya’da Rusya’da yapamazsınız. Bunların yüzüne yüzüne, onların görsel medyada çıkan şeylerini önlerine koymanız lazım.

http://www.medyagundem.com/cumhurbaskani-erdogandan-buyukelcilere-paralel-orgut-uyarilari/

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Erdoğan diyor ki:

"17-25 Aralık mahkemelerde yargılanmış ve oyun o mahkemelerde bozulmuştur."

Allah Allah...

17-25 aralık HANGİ MAHKEMEDE YARGILANMIŞ bilen var mı?

Benim bildiğim kadarıyla bunların hiç birisi MAHKEMEYE GİTMEDEN SAVCI TARAFINDAN KAPATILDI.

Mahkemeye gidilmediği halde, YARGILAMA OLMADIĞI halde MAHKEMEDE YARGILANMIŞ demek doğru mu?

Yok mahkemeye gidilmiş ve MAHKEME YARGILAMA YAPARAK hüküm vermişse, MAHKEMEDE YARGILAMA OLMUŞSA lütfen o hangi mahkemedir o mahkeme, numarası vs. yazabilir misiniz?

Dua Nur

Kıdemli Üye
Erdoğan diyor ki:

17-25 Aralık mahkemelerde yargılanmış ve oyun o mahkemelerde bozulmuştur.

Allah Allah...

17-25 aralık hangi MAHKEMEDE YARGILANMIŞ bilen var mı?

Benim bildiğim kadarıyla bunların hiç birisi MAHKEMYE GİTMEDEN SAVCI TARAFINDAN KAPATILDI.

MAHKEMEDE YARGILAMA OLMUŞSA lütfen o hangi mahkemedir o mahkeme, numarası vs. yazabilir misiniz?

Mahkeme takipsizlik kararı verdi. Belgesi olan tekrar gitsin mahkemeye.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Mahkeme takipsizlik kararı verdi. Belgesi olan tekrar gitsin mahkemeye.

Gene dua nur gene anlamadan sallamak :)

Belgesi var, yok bu değil konumuz.

MAHKEME karar vermedi, SAVCI KAPATTI diyorum, mahkemeye gitmeden, YARGILAMA OLMADAN oldu diyorum.

Yok mahkeme verdi diyorsan lütfen o mahkemenin hangi mahkeme olduğunu yazar mısı?

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

:)

Ya arkadaş bi kere de kanıt diye verdiğin yeri oku da ver yahu.

Oku bakayım dua nur:

17 Aralık’a takipsizlik İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, iş adamı Rıza Sarraf ile Barış Güler ve Salih Kaan Çağlayan'ın da aralarında bulunduğu 53 kişi hakkında takipsizlik kararı verdi.

http://www.mynet.com/haber/guncel/17-aralika-takipsizlik-1508308-1

MAHKEME KARARI YOk diyorum, SAVCILIK KAPATTI diyorum, MAHKEME diyorsun.

Göster mahkeme kararını deyince SAVCILIK haberini ekliyorsun be arkadaş.

Dua Nur

Kıdemli Üye
Mahkeme sorgular ve hapseder. 17 Aralıkta tutuklananlar önce mahkeme tarafından sorgulanarak tutuklandı. Sonra serbest kaldı.

Dua Nur

Kıdemli Üye

.NEYSE GEÇ OLSUNDA GÜÇ OLMASIN, BÖYLECE ÖĞRENDİN. pOLİS ALIR GİDER, MAHKEMEYE SEVKEDER. mAHKEME tutuklu olarak yargılanmasına karar verise tutuklar. Tutuksuz yargılayacaksa yurt dışına çıkış yasağı koyar ve salıverir ama mahkeme devam eder. 17 Aralık olayında mahkeme tutukladı, mahkeme devam etti tutuklu olarak ve takipsizlikle sonuçlandı

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
.NEYSE GEÇ OLSUNDA GÜÇ OLMASIN, BÖYLECE ÖĞRENDİN. pOLİS ALIR GİDER, MAHKEMEYE SEVKEDER. mAHKEME tutuklu olarak yargılanmasına karar verise tutuklar. Tutuksuz yargılayacaksa yurt dışına çıkış yasağı koyar ve salıverir ama mahkeme devam eder. 17 Aralık olayında mahkeme tutukladı, mahkeme devam etti tutuklu olarak ve takipsizlikle sonuçlandı

MAHKEMEDE YARGILANDILAR; AKLANDILAR yalandır.
Benim öğrendiğim budur.

çünkü MAHKEME OLMAMIŞLARDIR, HİÇ BİR TANE AKLAMA MAHKEME KARARI YOKTUR HAKLARINDA.

Ama sen savcılık, twetter vs. diyerek kendini avutabilirsin.

Dua Nur

Kıdemli Üye
MAHKEMEDE YARGILANDILAR; AKLANDILAR yalandır.
Benim öğrendiğim budur.

çünkü MAHKEME OLMAMIŞLARDIR, HİÇ BİR TANE AKLAMA MAHKEME KARARI YOKTUR HAKLARINDA.

Ama sen savcılık, twetter vs. diyerek kendini avutabilirsin.

Almıyorsa zorlama red, devreleri yakma:))))

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
cv1qany5gf4wcbieq.jpg