Erdoğana hakaret davaları dünya haberi

PUTKIRAN

Kıdemli Üye
10374509_386139411570112_6692226115249223520_n.jpg

Erdoğan’a hakaret davası dünya haberi

84 KİŞİYE SORUŞTURMA AÇILDI

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/28309280.asp

Son Üç Aydaki Cumhurbaşkanına Hakaret Davaları

https://line.do/son-uc-aydaki-cumhurbaskanina-hakaret-davalari/e6m/vertical

Koğuş doluyor: Erdoğan’a hakaret iddiasıyla 2 kişiye daha dava
http://www.taraf.com.tr/guncel/kogus-doluyor-erdogana-hakaret-iddiasiyla-2-kisiye-dava/

Hakperest

Kıdemli Üye
ne diyorsunuz
sn erdoğana hakaret serbest mi olsun yani

meyve veren ağacı taşlarlar hacı
hakaret edenler içeri alınmış ya da ceza yemiş
"çok da tınn" ında milletin

bu çorbadan yemek olmaz
başka şey pişir

PUTKIRAN

Kıdemli Üye
Bakara makara....salla gitsin...

Milletin a...k...cağız.

Kurana Millete hakaret serbest ama Erdoğana hakaret yasak ....öylemi...

Serasker

Yasaklı
Erdoğanı da put haline getirdiler
Cahiliyeletin ne yaptığını hatırlayın
Yakında APO ya Sayın dememek bile suç sayılacak
Kim eleştiriyorsa HAKARET deyip polis savcı kspısına dayanıyor.
Erdoğanı ve Erdoğangilleri koruma kanunu çıkarsın tan olsun böyle zor oluyor.
Sürüde 13 yaşındaki bir çocuğun bile Erdoğana haksretten yargılanmasına bahane arıyor.
Sürü böyle olduktan sonra çoban köpeğine bile gerek yok
Medeni dünyadan koptuğumuzu KUZEY KORE den farkımiz kalmadiğıni geç anlayacak bu sürü

PUTKIRAN

Kıdemli Üye
10178060_804395476294629_5459561601967997481_n.jpg

Şehit Babasına 11 ay hapis verildi. Başbakan’a hakaret eden şahıs, 11 ay hapis cezası aldı.

Hakkari`nin Çukurca ilçesi yakınlarında operasyona giderken pkk`lı teröristlerin çapraz ateşi sonucu şehit olan Halil Kömür`ün babası Ahmet Kömür, cenaze töreninde Tayyip Erdoğan`a hakaret ettiği gerekçesiyle 11 ay 25 gün hapis cezasına çarptırıldı. Gaziantep Ulu Camii`nde düzenlenen törende Başbakan`a, `Bize bir şey olmaz, Türklüğünden utanan Başbakan utansın. Türk`üm diyemeyen Başbakan utansın. ….` sözlerinden dolayı Gaziantep 3. Sulh Ceza Mahkemesi`nde yargılanan şehit babası Ahmet Kömür, mahkeme başkanı tarafından 11 ay 25 gün hapis cezasına çarptırıldı.

PUTKIRAN

Kıdemli Üye

873b6-kayseri.jpg

Kayseri’de ‘Erdoğan'a hakaret’ten hapis cezasına çarptırılan öğrenci cezaevine gönderildi Kayseri'de Gezi Direnişi protestolarında dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada bir yıl iki ay hapis cezasına çarptırılan üniversite öğrencisi ve Vatan Partisi'nin Öncü Gençlik İl Başkanı Aykutalp Avşar, polisler tarafından yakalanarak cezaevine gönderildi. Aynı zamanda Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi 3'üncü sınıf öğrencisi olan Avşar, Gezi Direnişi sonrası Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen bir eylem sırasında, Erdoğan'a yönelik “diktatör” slogan attığı gerekçesiyle soruşturma açılmıştı. Genç öğrenci, soruşturmanın ardından hakkında açılan davada 'devlet büyüklerine hakaret' suçlamasıyla 1 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Vatan Partisi'nden yapılan açıklamada, Avşar'ın dün akşam saat 17.00 sıralarında Çanakkale Savaşları'nın 100'üncü Yılı Törenleri için Çanakkale'ye gitme hazırlığı yaparken polisler tarafından alınarak cezaevine gönderildiği belirtildi. Avşar'ın avukatı İlhami Şimşek ise Avşar’ın tutuklanmasına itiraz ederek, denetimli serbestlik yasasından yararlanmak için başvuracaklarını söyledi.

PUTKIRAN

Kıdemli Üye
OBAMA,DEMİREL,GÜL,ÖZAL

OBAMA: Adam daha geçen gün kendisiyle dalga geçilen “tweet”leri, televizyon programında okudu. Hem de gülerek. Hem de zekice esprilerle süsleyerek

DEMİREL: Cumhurbaşkanlığı süresince “Cumhurbaşkanına hakaretten gözaltına alındılar” diye bir habere rastlamadım

GÜL: Onca zaman cumhurbaşkanlığı yaptı... Kendisine hakaretten gözaltına alınan, tutuklanan falan olmadı.

ÖZAL: Karikatürlerinden oluşan bir sergi açacak denli hoşgörü sahibiydi. Gülerdi, geçerdi ve hatta hoşuna giderdi.

http://sosyal.hurriyet.com.tr/yazar/ahmet-hakan_131/sizi-gidi-kozmik-yalancilar-sizi_28455187

Hakperest

Kıdemli Üye
OBAMA,DEMİREL,GÜL,ÖZAL

OBAMA: Adam daha geçen gün kendisiyle dalga geçilen “tweet”leri, televizyon programında okudu. Hem de gülerek. Hem de zekice esprilerle süsleyerek

DEMİREL: Cumhurbaşkanlığı süresince “Cumhurbaşkanına hakaretten gözaltına alındılar” diye bir habere rastlamadım

GÜL: Onca zaman cumhurbaşkanlığı yaptı... Kendisine hakaretten gözaltına alınan, tutuklanan falan olmadı.

ÖZAL: Karikatürlerinden oluşan bir sergi açacak denli hoşgörü sahibiydi. Gülerdi, geçerdi ve hatta hoşuna giderdi.

http://sosyal.hurriyet.com.tr/yazar/ahmet-hakan_131/sizi-gidi-kozmik-yalancilar-sizi_28455187

küfür etmek hakaret etmek iyi bir şey değildir
dinimizde ve kültürümüzde olamaz böyle şey
ben de sana peygamber sav i hicvedeven şaire ne oldu diye siyere bakmanı öneririm

şimdi sana küfür etsem, iftira etsem
sen de gülüver
he mi

evet ben, forumdan kabul edecek birine
şöyle basitinden "rezil herif" demek istiyorum
var mı gülerek kabul edecek

davalar masum şeyler için açılmış değildir

PUTKIRAN

Kıdemli Üye
Ülkenin en güçlü adamının yanında yer alıp canı yanan adamın feryadına hakaret deyip deyip cezalandırılmasını savunuyorsan sana diyecek bir şeyim yok,desem de anlamıyacaksın zaten....

1592059.jpg

Bu dayak yiyen somalı için tek kelam ettin mi?

Orda olsan bir tekme de sen atardın herhalde...

kebîkec

İhvan Forum Üye
Akıllı olsunlar. Öyle şamar oğlanı değil herkes. Eleştirinin de mizahında kuralı ve sınırı vardır herhalde. Mahkeme kararlarına saygı esastır.

PUTKIRAN

Kıdemli Üye
Akıllı olsunlar. Öyle şamar oğlanı değil herkes. Eleştirinin de mizahında kuralı ve sınırı vardır herhalde. Mahkeme kararlarına saygı esastır.

O mahkemeler değil mi Sokratı,Ömer Muhtarı ,Galileyi,Menderesi .....idama mahkum edenler.

Bu topraklardan hür fikirli şövalye ruhlu insanlar pek çıkmaz ama "Doğunun karekteri güçlüden yana durmaktır" sözünü de bu kadar haklı çıkarmayın.Bir kere de zayıfın mazlumun yanında olun.

levent48

Kıdemli Üye
Hakaret acizliktir...İşte sandık devirebiliyorsanız buyrun...Olmadı işte sokaklar elinizden ne geliyorsa yapın belki bir devrim başarırsınız...Tabii sonuçlarına katlanmak şartıyla...Ama klavye arkasından veya basından hakaret edip sonra mahkemede kıvırma şık değil...Muhalif olmanın da bir adabı olsa gerek....

nefahtü

Kıdemli Üye
bu forumda ağzı bozuk hakaret eden bir tane bile Tayyip yanlısı görmedim

kebîkec

İhvan Forum Üye

O mahkemeler değil mi Sokratı,Ömer Muhtarı ,Galileyi,Menderesi .....idama mahkum edenler.

Bu topraklardan hür fikirli şövalye ruhlu insanlar pek çıkmaz ama "Doğunun karekteri güçlüden yana durmaktır" sözünü de bu kadar haklı çıkarmayın.Bir kere de zayıfın mazlumun yanında olun.

Üstadım söylemin doğru. Kabul ediyorum ancak Sayın Cumhurbaşkanımıza hakaret edenlerin yukarıda saydığın isimlerle ortak yönü yok. Ve hatta tırnağı bile olamazlar.

hirahos

Kıdemli Üye
Hakaret, galiza; sövgü, aciz, cahil ve seviyesiz kimselerin işidir. Devlet büyüklerine, hükumete yapılırsa neticede o sövgü millete gider. Katmerlenir.

Konfrans veren bir ilahiyatçı hocadan işitmiştik: Sayıp sövenler Cennete gidemeyecekmiş. Hadistir, dedi. Kaynağını söylemediği için bilmiyorum.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Hakaret, galiza; sövgü, aciz, cahil ve seviyesiz kimselerin işidir. Devlet büyüklerine, hükumete yapılırsa neticede o sövgü millete gider. Katmerlenir.

Konfrans veren bir ilahiyatçı hocadan işitmiştik: Sayıp sövenler Cennete gidemeyecekmiş. Hadistir, dedi. Kaynağını söylemediği için bilmiyorum.

Hirahos kardeşim, seni Allah için seviyorum, lakin, şu aşırı particiliğin, bazen şirazeyi kaybettiriyor... yukardaki, cümlede olduğu gibi...demeyecektim, ama dedim..:)

PUTKIRAN

Kıdemli Üye

Bir gün Hz.Ömer gezerken birinin nasırlı ayağına basar,canı yanan adam can havli döner Hz.Ömer söver,yanındakiler emiril mümine nasıl söversin diye tartaklamaya yeltenirler ama Ömer engel olur ve aşağıdaki ayeti okur.

NİSA 148:
Allah çirkin sözün alenen söylenmesini sevmez. Zulme uğrayanlar başka. Allah her şey'i işidici, hakkıyle bilicidir.

Neden hep devlet büyüklerinin ,güçlülerin yanındasınız?
Devletin başındaki adam,emri altında dünyanın sayılı ordularından biri var,bilerce polisi var onu korumak size mi kalmış?
Neden "Al ananı da git " denen adamın yanında değilsiniz?

tekmelenen_madenci_konustu_helallestik14007652010_h1160667.jpg

yusufyerkelsomatekme1.jpg

Neden bu Somalı madencinin yanında olmuyorsunuz?

Haklıdan,mazlumdan yana olmayıp güçlüden yana olanlar Allah'a değil güce tapan müşriklerdir.

DUHAN 49:

(47-50) 'Suçluyu yakalayın, cehennemin ortasına sürükleyin, sonra başına azap olarak kaynar su dökün' denir, sonra ona: 'Tad bakalım, hani şerefli olan, değerli olan yalnız sendin. İşte bu, şüphelenip durduğunuz şeydir' denir.