Erdoğan Talimat Verdi: Bulun!

TakVa

Ordinaryus
Erdoğan bir an önce harekete geçilmesini istedi. Referandumdaki büyük çoğunluğu sahil kesimleri olan yüzde 42 hayır oyunun ilçe ilçe analiz edilmesini ve sebepler hakkında rapor hazırlanmasını istedi.

Erdoğan başkanlığında dün toplananAK PartiMYK'da, oy kullanamayanCHPLideriKemal Kılıçdaroğluiçin de “böyle liderlik olmaz” sesleri yükseldi.

Erdoğan'ın da toplantıda referandumla ilgili olarak “Vatandaş muhalefete güvenmiyor. Bunu son referandumda gösterdi” dediği öğrenildi.

Erdoğan 25 Eylül Cumartesi günü daha önce yapılan Dolmabahçe toplantıları çerçevesinde medya yöneticileriyle biraraya gelerek sorunlarını dinleyecek.

samanyoluhaber

ıtri

Üye
Ben Haberle başlığı arasında bir bağ kuramadım.
Ne bulunacak, ne aranıyor?
Haberde bunu açıklayan bir şey yok.
Ya haber eksik, ya başlık sorunlu.

Zübeyirr

Üye
Körler ülkesinde görenlerde varmış

Bulunda gözlerini çıkarın hayırcıların..Ancak rahat eder başbakan..

:swoon: :nep:

KÖRLERİN ÜLKESİ

Dere tepe, dağ ova dolaşmasını seven tek gözlü bir adam varmış. Yürür yürür gidermiş, gider gider yürürmüş. Bir gün uzaklarda renkleri karmakarışık bir köy görmüş; alacalı bulacalı garip bir köy. Yaklaşmış köye doğru. Yolları... bir tuhaf, evleri bir tuhaf, insanları bir tuhafmış köyün…

Girince köyün içine anlamış meseleyi. Körler köyüymüş burası. Kadınların, erkeklerin, çocukların, velhasıl herkesin sımsıkı kapalıymış gözleri…

Gezginci adam karar vermiş burada yaşamaya:

Hiç değilse benim bir gözüm var, diyormuş.

Körler ülkesinde şaşılar kral olur, derler. Ben de bunların başına geçer yaşarım.

Körlerin gözleri yokmuş ama elleri, kulakları, burunları çok hassasmış. Kendilerine göre kurdukları bir düzen içinde yuvarlanıp gidiyorlarmış.

Adam şaşkın hallerine bakıyormuş onların. Yürümeleri, konuşmaları doğrusu başka türlüymüş.

Bir gün körlerden biri öteki körün malını aşırmış. Sadece tek gözlü adam görmüş bunu. Bağırarak ilan etmiş:

- Filanca malını çaldı falancanın.

Körler:

- Nereden biliyorsun o kadar uzaktan duyulmaz ki, demişler.

- Ben duymadım, gördüm. Gözüm var benim. Görüyorum.

Körler göz diye, görmek diye bir şey bilmiyorlarmış. Uzun yıllar içinde çoktan unutmuşlar bu hissi.

- Ne demek görmek, demişler, nasıl görüyorsun yani, duyulmayacak mesafeden anlıyor musun ne olup bittiğini?

- Anlıyorum tabii…

- inanmayız, imtihan edeceğiz seni…

Adamı almışlar, uzakça bir yere dikmişler. Tecrübeleriyle biliyorlarmış o uzaklıktan hiçbir şeyin işitilmeyeceğini.

- Anlat bakalım, şimdi biz ne yapıyoruz, demişler.

Adam anlatmış:

- Oturuyorsunuz, konuşuyorsunuz, Şu ayağa kalktı, bu elini oynattı, beriki bacağını sallıyor vs…

Derken körler bir evin içine girmişler, bağırmışlar:

- Anlatsana…

- İçeri girdiniz göremiyorum ki…

Körler bilmedikleri için içeri girmenin ne olduğunu:

- Ne olmuş yani içeri girmişsek. Elli santim fark etti, anlat anlat, demişler.

- Arada duvar var görmüyorum.

Körler :

- Sen atıyorsun, demişler. Demincek tesadüf etti.

Bak, şimdi bilemiyorsun.

- Çıkın dışarı, söyleyeyim.

- Bu kadar uzaktan duyunca ha içersi, ha dışarısı, ne çıkar yani…

- Ben duymuyorum, ben görüyorum, diyormuş adam.

- Öyle şey olmaz, demişler. Sende bir bozukluk var. Saçmalıyorsun, acayip şeyler söylüyorsun. Hekime muayene ettireceğiz seni…

Adamı yaka paça köyün hekimine götürmüşler. Hekim de kör tabii… Elleriyle yoklamaya başlamış adamı. Yoklamış ve parmaklarını adamın yüzünde gezdirirken:

- Buldum, demiş. Bozukluk burada…

Adamın açık olan gözünü kastediyormuş hekim ve:

- Saçmalaması bundan dolayı, diyormuş. Ben şimdi hallederim, düzeltirim onu…

Körler ülkesine kral olmaya kalkan gezginci zor bela kurtarmış kendini oradan.

Körler görenleri anlayamazlar. Saçmalıyor sanırlar ve onu da düzeltip kendilerine benzetmek için gözlerini çıkarmaya uğraşırlar.

SeNoL

MUEYABYA
Erdoğan bir an önce harekete geçilmesini istedi. Referandumdaki büyük çoğunluğu sahil kesimleri olan yüzde 42 hayır oyunun ilçe ilçe analiz edilmesini ve sebepler hakkında rapor hazırlanmasını istedi.

[

Ülkede yaşayan her kesime eşit mesafe olduğunu söyleyen bir parti için gayet mantıklı bir davranış. Nerede hata yapıldığını anlamak toplumun güvenini kazanmak amacıyla yapılması gereken birşey.

Meryem

Komplike
Zübeyirr;

Herkes iradesiyle oy kullandı, eğer burda dikilip evet hayırın hangi akıllıya ya da hangi aptala denk geldiğini tartışmaya yeltenirsen kaybedersin, hem de çok büyük kaybedersin.

Bir daha Başbakan'a ya da Türkiye Cumhuriyeti'nin herhangi bir idari sorumlusuna iftira ya da hakaret edersen ya da sokak ağzıyla hitap edersen uyarı cezası alacaksın, uyarıyorum...

agbi

Yasaklı
% 42 in

% 25 i

İSLAMİ YAŞAMI yıllardır öcü gibi , Gerici gibi gösterilmesinden BİLİNÇALTI ESİRİ OLANLAR.

Yaşı 56 Yol alıyor

Hanımlar dikkat ERBAKAN İktidar olursa Erkekler 4 Kadına kadar eş alabilirler ( Evet bakın SOJKAKTAKİ HAYIRCILARA en ateşli olanlar Kadınlardı )

HUMEYNİ yi kullananlar bir zamanlar

İran da RECM

Bunlar son 25 yılın Soğuk savaşın Pisikolojik çephesi.

İNÖNÜ zamanına girmiyorum.

Zübeyirr

Üye
Zübeyirr;

Herkes iradesiyle oy kullandı, eğer burda dikilip evet hayırın hangi akıllıya ya da hangi aptala denk geldiğini tartışmaya yeltenirsen kaybedersin, hem de çok büyük kaybedersin.

Bir daha Başbakan'a ya da Türkiye Cumhuriyeti'nin herhangi bir idari sorumlusuna iftira ya da hakaret edersen ya da sokak ağzıyla hitap edersen uyarı cezası alacaksın, uyarıyorum...

Gözümü çıkarmakla tehdit ediyorsun yani.. Körler ülkesinde normaldir..Görenlerin gözleri çıkarılır.. :)

Zübeyirr

Üye
% 42 in

% 25 i

İSLAMİ YAŞAMI yıllardır öcü gibi , Gerici gibi gösterilmesinden BİLİNÇALTI ESİRİ OLANLAR.

Yaşı 56 Yol alıyor

Hanımlar dikkat ERBAKAN İktidar olursa Erkekler 4 Kadına kadar eş alabilirler ( Evet bakın SOJKAKTAKİ HAYIRCILARA en ateşli olanlar Kadınlardı )

HUMEYNİ yi kullananlar bir zamanlar

İran da RECM

Bunlar son 25 yılın Soğuk savaşın Pisikolojik çephesi.

İNÖNÜ zamanına girmiyorum.

1982 kampanyasında şimdiki hayırcılar “Hayır” için kapı kapı gezerken…
Erdoğan’ın gençlik kolları üyesi olduğu parti, “ ‘Evet’ verelim de çabuk gitsinler” diye propaganda yapmıyor muydu?

Meryem

Komplike
Yok hayır, yol yordam öğretme çabası bizdeki de, hayat gailesi ne yaparsın? :)

agbi

Yasaklı
Gözümü çıkarmakla tehdit ediyorsun yani.. Körler ülkesinde normaldir..Görenlerin gözleri çıkarılır.. :)

Haklısınız

BAKAN KÖR çok vardır yaşanan ortamlarda.

Önemli olan Baktığını görebilmektir.

Gördüğün zaman da akılla analiz edebilmektir önemli.

Sizden gören gözünüz le akıl analizlerinizden faydalansak.

Örnek Mekanı Cennet olsun Muhsin Başkan ın ölümü bana göre Şehit edilişi ile ilgili açıklamalı düşünceleriniz ama o konuda

Lütfen.

Zübeyirr

Üye
Yok hayır, yol yordam öğretme çabası bizdeki de, hayat gailesi ne yaparsın? :)

Sebilürreşad, Doğu gibi mücahidler İmân hakikatlerini ehl-i dalâletin tecavüzatından muhafazaya çalıştıkları için, ruh u canımızla onları takdir ve tahsin edip onlarla dostuz ve kardeşiz-fakat siyaset noktasında değil. :)

Meryem

Komplike
Milliyetçisin yani, anlayabiliyorum seni, bu da geçer içini ferah tut... :)

Meryem

Komplike
Bu tür masalları sadece milliyetçilerden duyuyoruz... :)

Bir yönetici olarak bundan daha fazla karşılıklı konuşmayı uygun görmüyorum, sizin için de geçerlidir bu...