Erdoğan Talimat Verdi: Bulun!

Sakallı

Asistan
Bulunda gözlerini çıkarın hayırcıların..Ancak rahat eder başbakan..

:swoon: :nep:

KÖRLERİN ÜLKESİ

Dere tepe, dağ ova dolaşmasını seven tek gözlü bir adam varmış. Yürür yürür gidermiş, gider gider yürürmüş. Bir gün uzaklarda renkleri karmakarışık bir köy görmüş; alacalı bulacalı garip bir köy. Yaklaşmış köye doğru. Yolları... bir tuhaf, evleri bir tuhaf, insanları bir tuhafmış köyün…

Girince köyün içine anlamış meseleyi. Körler köyüymüş burası. Kadınların, erkeklerin, çocukların, velhasıl herkesin sımsıkı kapalıymış gözleri…

Gezginci adam karar vermiş burada yaşamaya:

Hiç değilse benim bir gözüm var, diyormuş.

Körler ülkesinde şaşılar kral olur, derler. Ben de bunların başına geçer yaşarım.

Körlerin gözleri yokmuş ama elleri, kulakları, burunları çok hassasmış. Kendilerine göre kurdukları bir düzen içinde yuvarlanıp gidiyorlarmış.

Adam şaşkın hallerine bakıyormuş onların. Yürümeleri, konuşmaları doğrusu başka türlüymüş.

Bir gün körlerden biri öteki körün malını aşırmış. Sadece tek gözlü adam görmüş bunu. Bağırarak ilan etmiş:

- Filanca malını çaldı falancanın.

Körler:

- Nereden biliyorsun o kadar uzaktan duyulmaz ki, demişler.

- Ben duymadım, gördüm. Gözüm var benim. Görüyorum.

Körler göz diye, görmek diye bir şey bilmiyorlarmış. Uzun yıllar içinde çoktan unutmuşlar bu hissi.

- Ne demek görmek, demişler, nasıl görüyorsun yani, duyulmayacak mesafeden anlıyor musun ne olup bittiğini?

- Anlıyorum tabii…

- inanmayız, imtihan edeceğiz seni…

Adamı almışlar, uzakça bir yere dikmişler. Tecrübeleriyle biliyorlarmış o uzaklıktan hiçbir şeyin işitilmeyeceğini.

- Anlat bakalım, şimdi biz ne yapıyoruz, demişler.

Adam anlatmış:

- Oturuyorsunuz, konuşuyorsunuz, Şu ayağa kalktı, bu elini oynattı, beriki bacağını sallıyor vs…

Derken körler bir evin içine girmişler, bağırmışlar:

- Anlatsana…

- İçeri girdiniz göremiyorum ki…

Körler bilmedikleri için içeri girmenin ne olduğunu:

- Ne olmuş yani içeri girmişsek. Elli santim fark etti, anlat anlat, demişler.

- Arada duvar var görmüyorum.

Körler :

- Sen atıyorsun, demişler. Demincek tesadüf etti.

Bak, şimdi bilemiyorsun.

- Çıkın dışarı, söyleyeyim.

- Bu kadar uzaktan duyunca ha içersi, ha dışarısı, ne çıkar yani…

- Ben duymuyorum, ben görüyorum, diyormuş adam.

- Öyle şey olmaz, demişler. Sende bir bozukluk var. Saçmalıyorsun, acayip şeyler söylüyorsun. Hekime muayene ettireceğiz seni…

Adamı yaka paça köyün hekimine götürmüşler. Hekim de kör tabii… Elleriyle yoklamaya başlamış adamı. Yoklamış ve parmaklarını adamın yüzünde gezdirirken:

- Buldum, demiş. Bozukluk burada…

Adamın açık olan gözünü kastediyormuş hekim ve:

- Saçmalaması bundan dolayı, diyormuş. Ben şimdi hallederim, düzeltirim onu…

Körler ülkesine kral olmaya kalkan gezginci zor bela kurtarmış kendini oradan.

Körler görenleri anlayamazlar. Saçmalıyor sanırlar ve onu da düzeltip kendilerine benzetmek için gözlerini çıkarmaya uğraşırlar.

Belki alakasız, ama burayı görünce aklıma geldi, paylaşmak istedim...

Körün biri yani "görme özürlü" bir kardeşimiz gece elinde lamba,
omzunda bir testi...

yolda giderken karsisina cikan birisi, köre şöyle seslenmiş

"Behey cahil kör adam! Senin nazarinda gece ile gunduzun ne farki var?

Senin icin hepsi bir degil mi?

Ister karanlik olsun ister aydinlik, bu lambanin sana ne faydasi var ki?"

Kör gülerek şu cevabi vermiş
;

"Bu lamba benim için degil

Senin gibi gözü görür fakat gönlü görmez ve kafasiz kimseler icindir

Bana carpmasinlar ve testimi kirmasinlar diyedir

Dr Hayrettin ERTEKİN

MECZUP

Profesör
Çok güzel bi paylaşim yüreğinize sağlık... Rabbim gönül gözü açık olanlardan eylesin inşAllah...

kebîkec

İhvan Forum Üye
İnsanlar bilmediğinin düşmanı oluyor. Aşırı nefretler karşıdaki bu nefreti hak etmediği anlaşılınca aşırı sevgilere dönüşüyor. Bu bağlamda parti teşkilatının kendini doğru anlatması gerekir. Gereksiz korkularını gidermesi gerekir. Doğru davranış budur. İnşallah muvaffak olurlar...

TakVa

Ordinaryus
Evet akıllılar doğru dedin..Onlar 30 sene öncede aklllıydı..Evetçiler o zaman neydi peki? :)

Yüzde 42 ler 1930 larda yaşar, Yüzde 58 ler yenilikçidir, dünyayı okur ve kendini geliştirir. Ak parti ülkeyi zenginleştirmek, maneviyatınıda rahatça yaşaması adına çalışırken, chp başta olmak üzere muhalefet pkk ile, ergenekon ile işbirliği yaparak statükonun devamını istiyor.

agbi

Yasaklı
1982 kampanyasında şimdiki hayırcılar “Hayır” için kapı kapı gezerken…
Erdoğan’ın gençlik kolları üyesi olduğu parti, “ ‘Evet’ verelim de çabuk gitsinler” diye propaganda yapmıyor muydu?

Alıntı yaptığım mesajınızdaki alıntıma cevap değil ana fikir olarak.

TOPLUM YÖNETMEDE yönetenlerin en büyük kozu PİSİKOLOJİK KORKU dur.

Çok basit örnek Dünyada yakın geçmişte KOMİNİZM korkusu

Türkiyede KORKU SENARYOLARININ da iki Büyük hatta Üç büyük senaryo

KÜRT & TÜRK

ALEVİ & SÜNNİ

Geçmişte kalan SAĞ & SOL

80 İHTİLALİNDE 24 yaşlarında idim.YAŞADIM o günkü Türk Toplumunda PİSİKOLOJİK görüş SAĞ& SOL kavgalarından Korkan , İç savaş olacak diye tedirgimn olan toplum vede AYNI AİLEDEN İKİ KARDEŞİN Biri Solda Biri sağda ÖLÜMÜNE SİYASAL çatışma.

Hiçbir Müslüman diğer Müslüman kardeşinin ölmesini istemez vede zulum görmesini asla istemez.

Dediğiniz gibi de 80 ANAYASASINA EVET demek için asla bir çalışma olmamıştır GERÇEK OLAN YUKARIDA SAYDIĞIM KORKULAR NEDENİ İLE TÜRK TOPLUMUNUN EVET DEMESİDİR.

Ebu'l-Feth

Doçent
Buyrun kemalin işleri... İhvan diyeceğim adamlar halen onun izinde... başarılar..

TakVa

Ordinaryus
Erdoğan bir an önce harekete geçilmesini istedi. Referandumdaki büyük çoğunluğu sahil kesimleri olan yüzde 42 hayır oyunun ilçe ilçe analiz edilmesini ve sebepler hakkında rapor hazırlanmasını istedi.

Erdoğan başkanlığında dün toplananAK PartiMYK'da, oy kullanamayanCHPLideriKemal Kılıçdaroğluiçin de “böyle liderlik olmaz” sesleri yükseldi.

Erdoğan'ın da toplantıda referandumla ilgili olarak “Vatandaş muhalefete güvenmiyor. Bunu son referandumda gösterdi” dediği öğrenildi.

Erdoğan 25 Eylül Cumartesi günü daha önce yapılan Dolmabahçe toplantıları çerçevesinde medya yöneticileriyle biraraya gelerek sorunlarını dinleyecek.

samanyoluhaber

Ak Parti sahildede atılım yaptığına göre nedeni bulundu demektir.