ERDOĞAN 28 Şubatçıların veya hayalcilerin ÖNÜNÜ KESTİ

agbi

Yasaklı
Erdoğan'ın gizli 28 Şubat genelgesi

Başbakan Erdoğan imzalı gizli bir genelgeyle kurumlara irtica ile mücadele görevi veren tüm metinler yürürlükten kaldırıldı.

28 Şubat darbesinde kurulan BÇG'nin devamı niteliğindeki Başbakanlık Takip Kurulu da lağvedildi. Artık kanunsuz fişlemelerin, kara propagandanın bahanesi yok...

Darbe girişimleriyle yüzleşen Türkiye, demokratikleşme adına önemli bir adım daha attı. Hukuki tanımı olmayan 'irtica nm I Milli Güvenlik Siyaset Belgesinden (MGSB) çıkarılmasının ardından ka- I mu kurumlarına irtica ile mücadele görevi veren Başbakanlık genelgeleri iptal edildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile yayımlanan 2010/27 sayılı gizli bir genelge ile28 Şubatkalıntısı onlarca belge yürürlükten kaldırıldı. Kaldırılan belgeler gizli olduğu için, sadece sıra sayı numaralarına atıf yapıldı. İsimleri ve muhtevasına dair bir bilgi verilmedi. Batı Çalışma Grubunun devamı olarak oluşturulan Başbakanlık Takip Kurulu da lağvedildi. Böylece kanunsuz fişleme ve izlemelerin bahanesi kalmadı.

BÇG tarih oldu

Batı Çalışma Grubu (BÇG) 28 Şubat Süre-ci'ndeDeniz Kuvvetlerieski Komutanı Oramiral Güven Erkaya tarafından kurulmuştu. Buradan kamuoyuna yansıyan ilk belge emniyet, vali, vakıf, yurt vb. kurumlar ve bu kurumlann yöneticileri hakkında detaylı bilgilerin toplanmasını öngören andıç oldu.

Darbeye suçüstü

Ardından İçişleri Bakanı Meral Akşener, bir basın toplantısı düzenleyerek BÇG'nin darbe hazırlığı içinde olduğunu açıkladı. BÇG kaynaklı raporlar doğrultusunda sayısız manşet atıldı. Yargıtay Başsavcısı Vural Savaş bunlardan birini RP'nin kapatılmasında delil olarak Anayasa Mahkemesine bile sundu. BÇG, Anasol-D hükümeti döneminde de etkiliydi. Bir süre sonra Başbakan Mesut YılI maz, BÇG yerine Başbakanlık Takip Kurulunun devreye girdiğini ifade etti.

Başbakanlık Müsteşarı başkanlığında ayda bir toplanan kurulun görevi 'irtica ile mücadelede koordinasyonu sağlamak' olarak belirlendi. Yılmaz ve Bülent Ecevit hükümetleri döneminde aktif olarak çalışan ve mütedeyyin kamu görevlilerinin hayatını kabusa çeviren kurul, 2002'de AK Parti'nin gelmesi ile etkisizleşmekle birlikte varlığını korudu. Başbakan Erdoğan'ın son genelgesi ile kurul tarihe karışmış oldu.

İnternet andıcına darbe!

Hükümetin bu girişimiyle Genelkurmay'ın iletişim araçlarıyla kamuoyuna yönelik psikolojik savaş yüretmesinin önüne geçiliyor. TSK'nın 42 propanda 400'ü aşkın kara propganda sitesi kurarak işlettiği 'internet andıcı' ile ortaya çıkmıştı. Genelkurmay, bunu Başbakanlığın direktifleri çerçevesinde yaptıklarını ileri sürmüştü. Bunun Çizerine Başbakanlık sözü edfen belgeyi istedi. Genlkurmayizni 1999'da eski Başbakan Bülent: Ere-vit'in imzaladığı bir metne dayandırdı. Son adımla izleme ve fişlemeye dayanak gösterilebilecek tüm metinler yürürlükten kalktı.

Sırada güvenlik mevzuatı var

Hükümet, demokratikleşme adımlarına güvenlik mevzuatı ile devam edecek. Seferberlik ve Savaş Hazırlıkları Kanunu daha demokratik hale getirilecek. Hangi işlemlerin seferberlik hazırlığı kapsamında sayılacağı neyin sayılamayacağı açıkça belirtilecek. Kaldırılan EMASYA protokolü gibi askere sivil alanda müdahale imkanı veren İl İdaresi Kanunu değişecek.

Çoğu gizli olan; İç Güvenlik Strateji Belgesi, Güvenlik Yönergesi, NATO Yönergesi, Seferberlik Yönergesi, Alarm Yönergesi, Doğal Afet Yönergesi ele alınacak. Balyoz Planı gibi hukuk dışı girişimlerin önüne geçebilmek için bu gibi güvenlik tatbikatlarının hangi durumda, ne zaman, ne yapılacağı, bu tatbikatlara, toplantılara kimlerin katılacağı açık ve net bir şekilde yazılacak. Bu planlar kuvvet komutanı veGenelkurmayBaşkanı'ndan gizlenemeyecek.

Fişleme talimatı

BÇG'den kamuoyuna sızan bir belgede vakıf ve yurtların fişlenmesi isteniyordu. Bu belge 'sebebiyle Emniyet istihbarat Daire Başkanı Bülent Orakoğlu ve polis Kadir Sarmusak askeri mahkemede yargılandı.

defacto

Paylaşımcı
Bence bunlar göstermelik sözler. Erdoğan eğer 28 Şubatla ilgili yaptırım uygulamak istiyorsa önce dönemin darbeci paşası Çevik Bir'in o dönem "demokrasi balans ayarı yaptık" tarzındaki açık darbe sözü nedeniyle onu yargılattırır. Ama Çevik Birle aynı siyonist örgütten ödül almış Erdoğan bunu yapmaz. Yaptırmazlar adama. Çünkü Erdoğan'ın oyun alanı belli. dışına çıkamaz.

Ayrıca kendisne bağlı TSK'nın web sitesinde hala sivil iktidara yönelik muhtıra var.

O muhtırayı bile yerinden kaldıramayacak kadar güçsüz biri nasıl olabilir de 28 Şubata çıkış yapabilir.
Evet 27 Nisan muhtırası TSK'nın web sitesinde öylece duruyor.
Muhtıra sonrası gizemli Erdoğan-Büyükanıt görüşmesini her ikisi de açıklamıyorlar.
Gizli kapaklı işler çevirip vatandaş nezdinde kendilerine mağdur rolü veriyorlar. Milleti kandırıyor, millete ihanet ediyorlar.

http://www.tsk.tr/10_ARSIV/10_1_Basin_Yayin_Faaliyetleri/10_1_Basin_Aciklamalari/2007/BA_08.html

Bu örnekler gösteriyorki Erdoğan'ın aslında darbelere karşı çıkmak değil darbelerden beslenmek gibi bir realitesi var.

agbi

Yasaklı
Bence bunlar göstermelik sözler. Erdoğan eğer 28 Şubatla ilgili yaptırım uygulamak istiyorsa önce dönemin darbeci paşası Çevik Bir'in o dönem "demokrasi balans ayarı yaptık" tarzındaki açık darbe sözü nedeniyle onu yargılattırır. Ama Çevik Birle aynı siyonist örgütten ödül almış Erdoğan bunu yapmaz. Yaptırmazlar adama. Çünkü Erdoğan'ın oyun alanı belli. dışına çıkamaz.

Ayrıca kendisne bağlı TSK'nın web sitesinde hala sivil iktidara yönelik muhtıra var.

O muhtırayı bile yerinden kaldıramayacak kadar güçsüz biri nasıl olabilir de 28 Şubata çıkış yapabilir.
Evet 27 Nisan muhtırası TSK'nın web sitesinde öylece duruyor.
Muhtıra sonrası gizemli Erdoğan-Büyükanıt görüşmesini her ikisi de açıklamıyorlar.
Gizli kapaklı işler çevirip vatandaş nezdinde kendilerine mağdur rolü veriyorlar. Milleti kandırıyor, millete ihanet ediyorlar.

http://www.tsk.tr/10_ARSIV/10_1_Basin_Yayin_Faaliyetleri/10_1_Basin_Aciklamalari/2007/BA_08.html

Bu örnekler gösteriyorki Erdoğan'ın aslında darbelere karşı çıkmak değil darbelerden beslenmek gibi bir realitesi var.

Ne demişler ERKAN ÖTEN HOROZ u keserler.

Eğer sen Günün gündemin zamanın kuvvet dengelerini hesap edemezsen İŞTE O ZAMAN seni alaşağı ederler.

Zaman önemlidir vede İNSAN a yatırım çok önemlidir.

Örnek

TSK de göreve getireceğin bir varmı YETİŞTİRDİNMİ ?

Boş Forum Holiganlığı yapma.

GEÇMİŞ i iyi biliriz.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
(haber doğru ise)

Eğriye eğri doğruya doğru.

Bu yapılan doğrudur, başbakanı tebrik ederim.

Bu doğruyu başka doğrularla desteklerse daha güzel olur.

defacto

Paylaşımcı
*Erdoğan eski genelkurmay başkanı Büyükanıt ile Dolmabahçe'de yaptıkları ve sırlar alemine gömdükleri görüşmeyi açıklasın?

*Erdoğan, darbeci paşaya (Büyükanıt'a) neden emekli edilirken madalya verildiğini açıklasın? (bir ihtimal 27 Nisan muhtırası verip AKP'ye oy kazandırdığı için olabilir)

*Erdoğan, "ben ergenekonla mücadele ediyorum" süsü verip TSK'nın web sitesinde duran darbe yazısına (27 nisan e-muhtırası) neden ses çıkartmadığını açıklasın?

*Erdoğan, ergenekondan yargılanan ama bu yargılanan paşaların "kendi astlarınca yargılanması gibi" aklama anlamına gelebilecek bir öneriyi yasa tasarısına dökmeye çalışıp bu paşaların yanında durduğunu gösteren bakanı Vecdi Gnül'ü nasıl oluyorda hala kabinede tutuyor açıklasın?

*Erdoğan, darbecileri yargılayacağız diye 12 eylül için evet isteyip, neden 12 eylül darbecilerinin yargılanmadığını açıklasın?

................

agbi

Yasaklı
*Erdoğan eski genelkurmay başkanı Büyükanıt ile Dolmabahçe'de yaptıkları ve sırlar alemine gömdükleri görüşmeyi açıklasın?

*Erdoğan, darbeci paşaya (Büyükanıt'a) neden emekli edilirken madalya verildiğini açıklasın? (bir ihtimal 27 Nisan muhtırası verip AKP'ye oy kazandırdığı için olabilir)

*Erdoğan, "ben ergenekonla mücadele ediyorum" süsü verip TSK'nın web sitesinde duran darbe yazısına (27 nisan e-muhtırası) neden ses çıkartmadığını açıklasın?

*Erdoğan, ergenekondan yargılanan ama bu yargılanan paşaların "kendi astlarınca yargılanması gibi" aklama anlamına gelebilecek bir öneriyi yasa tasarısına dökmeye çalışıp bu paşaların yanında durduğunu gösteren bakanı Vecdi Gnül'ü nasıl oluyorda hala kabinede tutuyor açıklasın?

*Erdoğan, darbecileri yargılayacağız diye 12 eylül için evet isteyip, neden 12 eylül darbecilerinin yargılanmadığını açıklasın?

................

Siz önce bir SOSYAL gelişmeleri bir irdeleyin bakalım ZAMAN AŞIMInı öğrenin önce.

Aslında size ne diye cevapo veriyorum ki

Siz hala Erbakan a ZİNKAFLI konuşan ın Çevik BİR olduğunu iddia ediyorsunuz.

defacto

Paylaşımcı
Tabi tabi. Bulmuşsunuz kolay yolunu. Herşeyin zamanı var değilmi?
Ülkede ilke z parçalanma senaryoları konuşuluyor herşeyin zamanı var!

Çok meraklıysan sosyal gelişmelere gazetelerin 3. sayfalarını oku.
En iğrenç tecavüz ve suçlar artık sıradanlaşmaya başladı.
Al sana sosyal gelişme!

agbi

Yasaklı
Tabi tabi. Bulmuşsunuz kolay yolunu. Herşeyin zamanı var değilmi?
Ülkede ilke z parçalanma senaryoları konuşuluyor herşeyin zamanı var!

Çok meraklıysan sosyal gelişmelere gazetelerin 3. sayfalarını oku.
En iğrenç tecavüz ve suçlar artık sıradanlaşmaya başladı.
Al sana sosyal gelişme!

Banim işaret ettiğim SOSYAL gelişme yi anlama kabiliyetin seni anlatıyor.

bana neden 12 Eylül cülwr yargılanmadı diye sorunca o cevabı verdim.

Siz CEVAP VEREMEYİNCE 3 sahife gazaete haberlerine döndünüz.

Bakın RTÜK e şikayet konum var ilk mesajlarıı oku.

Ben çıkıyorum.

Size cevap vermekten yoruldum.

Nedenmi

12 Eylül ü sordunuz

Cevap verdim

Sizde verdiğim cevabı Gazete 3 sahife haberlerine döndürdünüz.

Önce ne sorduğunuzu öğrenin.

Çıkmam lazım sabrım tükendi istemeyerek bir kelime yazacağım ki DÖRT GÖZLE BEKLEYENLER var yazmam için ÇOK BEKLERLER Hafif Meşrep e bir yaptırım uygulamayanlar benim ondan çok daha düşük negativ anlamlı kelime üşülürler.

bakış

Kıdemli Üye

................
Çok doğru şeyler...

defacto

Paylaşımcı
Erdoğan bişey yağıyorsa bi hikmeti vardıor anlayışından vazgeçin.

Erdoğan, AB uyum yasalarını geçirdi içinde milli manevi değerlere aykırı hükümler var -bi hikmeti var!
Erdoğan, içini bile bilmediği AB anayasasına Türk ve müslüman düşmanı 5 metrelik papa heykeli önünde imza attı -bi hikmeti var!
Erdoğan, 1 Mart tezkeresi yani ABD'nin Irakı işgal etmesi için Türkiyeyi köprü yapmak istedi -bi hikmeti var.
Erdoğan, rantiye için haftada 1 milyar dolardan falza faiz ödenmesine ses çıkarmıyor ama memura yarım puanlık zam için olmaz diyor -bi hikmeti var!
Erdoğan, peygamberimize hakaret eden papayı havaalanında karşılıyor -karşılamam dediği halde -bi hikmeti var!

YagmuR

Üye
Web sitesi
www.gencislam.com
Gerçekten bu kadarına pes doğrusu!

Yaa arkadaşlar bir yazdıklarınızı okur musunuz, neler söylüyor, nasıl zanlarda bulunuyorsunuz gerçekten yakıştıramıyorum

Lütfen biraz daha dikkatli olalım,

Yönetim de insan, binlerce mesaj var arasından hangisi küfürlü, hakaretli diye incik cincik arayacak mıyız,

biz oto kontrolunu sağlayabilecek olgun bir ihvan topluluğuyuz diye çok karışmak istemiyoruz,

ama görülen o ki, vurmakla yetinmiyor öldürüyorsunuz!

agbi

Yasaklı
ARTIK CEVAP VERMİYORUM

Bana uyarı veren Yönetimi protesto etmek için Nemiş

Uslup üm YANLIŞMIŞ

Acaba Yönetim görüyormu F.Gülen Cemeatini ŞİRK le ve AK Partiyi ŞİRK le suçlamayı.

Acaba Yönetim görüyormu HAFİF MEŞREP uslubunu.

defacto

Paylaşımcı
Yönetim acaba bir takım provokatörlerin "Gülen cemaati ve Ak Parti'yi şirkle suçluyorlar" gibi ucuz iftiraları görüyormu? Görüyordur umarım. İftira edene yaptırım uygulamak kadar, iftira ediyorlar diye iftiralar çıkarana da yaptırım uygulanmalı.

agbi

Yasaklı
Yönetim acaba bir takım provokatörlerin "Gülen cemaati ve Ak Parti'yi şirkle suçluyorlar" gibi ucuz iftiraları görüyormu? Görüyordur umarım. İftira edene yaptırım uygulamak kadar, iftira ediyorlar diye iftiralar çıkarana da yaptırım uygulanmalı.

defacto
Profil bilgileri Daha fazla mesaj Özel Mesaj Blog mesajları Arkadaş listesine ekle

--------------------------------------------------------------------------------

0Share" Bugüne Kadar Kimler Erbakandan Kimler Ayrıldı Kimler Beraber Kaldı"

Çok demogoji yapmaya gerek yok. Cevap tek satır:

Erbakan gitse biz Milli Görüşten gitmeyiz diyen samimiyetsizler gitti, bu yol inanç, gayret ve sabırla aşılır deyip yardımı ABD ve AB yerine Allah'tan bekleyenler kaldı.

Bana bu üyenin bu mesajı ile ne demek istediğini anlatın lütfen.

İşte yöneticiler

Sizlerin yol verdiği izin verdiği Üye tiplerinden biri.

agbi

Yasaklı
defacto
Profil bilgileri Daha fazla mesaj Özel Mesaj Blog mesajları Arkadaş listesine ekle

--------------------------------------------------------------------------------

0Share" Bugüne Kadar Kimler Erbakandan Kimler Ayrıldı Kimler Beraber Kaldı"

Çok demogoji yapmaya gerek yok. Cevap tek satır:

Erbakan gitse biz Milli Görüşten gitmeyiz diyen samimiyetsizler gitti, bu yol inanç, gayret ve sabırla aşılır deyip yardımı ABD ve AB yerine Allah'tan bekleyenler kaldı.

Bana bu üyenin bu mesajı ile ne demek istediğini anlatın lütfen.

İşte yöneticiler

Sizlerin yol verdiği izin verdiği Üye tiplerinden biri.

Hoş gördüğünüz üye

ERBAKAN ın partisinden ayrılanları

ŞİRK le itham ediyor.

defacto

Paylaşımcı
Bu agbi denen arkadaş da bir psikolojik sorun var sanırım.
Bi soru soruyor ondan sonra gelen cevabı beğenmeyip manşet yapıp bu ne demek istedi diyor. Garip bir durum.

agbi

Yasaklı
Bu agbi denen arkadaş da bir psikolojik sorun var sanırım.
Bi soru soruyor ondan sonra gelen cevabı beğenmeyip manşet yapıp bu ne demek istedi diyor. Garip bir durum.

Bu yönetim le cevap hakkını kullanamıyorsunuz ki

Erbakan gitse biz Milli Görüşten gitmeyiz diyen samimiyetsizler gitti, bu yol inanç, gayret ve sabırla aşılır deyip yardımı ABD ve AB yerine Allah'tan bekleyenler kaldı

İşte ayırdım.

Bir cümledeki bağlantıyı göremeyen yönetim görenleri SUSTURMAK için yaptırımlar uyguluyor.

GÖRMELERİ İÇİN

Erbakan ve Erbakan ın partisinden ayrılanlar yani sizin deyiminizle SAMİMİ OLMAYANLAR YANİ Ak Partililer YARDIMI ALLAH cc yerine AB den veya ABD den bekliyorlar BU DEMEKTİR ki YARDIM yalnız ALLAH tan ise diğer Yerlerden yardım beklemek ŞİRK değilde nedir

defacto

Paylaşımcı
agbi nikli arkadaş, şu halini Reha Muhtar görse o bile mosmor olurdu! Reha Muhtar'ın yuvarlak kırmızı dairesi vardı. O yuvarlak kırmızı daire ile hükümet yapar hükümet yıkardı. Ama sendeki marifet başka. Renklendirilmiş kelimelerle savaş çıkartacak kadar maharetin var. Madem böyle bir yeteneğin var bunu Milli Görüşçülere değilde siyonistlere karşı kullan.

agbi

Yasaklı
agbi nikli arkadaş, şu halini Reha Muhtar görse o bile mosmor olurdu! Reha Muhtar'ın yuvarlak kırmızı dairesi vardı. O yuvarlak kırmızı daire ile hükümet yapar hükümet yıkardı. Ama sendeki marifet başka. Renklendirilmiş kelimelerle savaş çıkartacak kadar maharetin var. Madem böyle bir yeteneğin var bunu Milli Görüşçülere değilde siyonistlere karşı kullan.

Yönetim sizim mesajlarınızı okuyup düşünmüyorsa ben ne yapayım.

YİNE YAFTALAMA SANATINIZI oldukça aklınıza göre kullanmışsınız.

Ben sizin gibi LAF LARLA & HOLİGANLIKLARLA SİYONİST karşıtı olmam bak açtığım konuları.