ERDOĞAN 28 Şubatçıların veya hayalcilerin ÖNÜNÜ KESTİ

defacto

Paylaşımcı
Ben en azından lafla da olsa siyonist karşıtıyım. Senin yaptığın gibi, siyonist karşıtı Erbakan'ın karşısına dikilip laf yarıştırmıyorum.

agbi

Yasaklı
Bu agbi denen arkadaş da bir psikolojik sorun var sanırım.
Bi soru soruyor ondan sonra gelen cevabı beğenmeyip manşet yapıp bu ne demek istedi diyor. Garip bir durum.

Oooo FORUM uza Prf.Dr.Psikiyatri Dr gelmiş te haberimiz yokmuş.

Ben en azından lafla da olsa siyonist karşıtıyım. Senin yaptığın gibi, siyonist karşıtı Erbakan'ın karşısına dikilip laf yarıştırmıyorum.

Konularımı bir gözden geçir bakalım.

LAF la peynir gemisi yürümez.

LAF la SİYONİZM e karşı olunmaz.

İCRAAAT gerek

defacto

Paylaşımcı
Oooo FORUM uza Prf.Dr.Psikiyatri Dr gelmiş te haberimiz yokmuş.

Konularımı bir gözden geçir bakalım.

LAF la peynir gemisi yürümez.

LAF la SİYONİZM e karşı olunmaz.

İCRAAAT gerek

Konularımı gözden geçir diyene kadar Erbakanın hayatını oku.
Laflamı yoksa icraatlamı yürüdüğünü anlarsın.
Gerçi anlamak için sadece görmek te yetmiyor.
Biraz insaflı ve hikmetli olmak lazım.
Ondan da sende yok.

MECZUP

Profesör
Arkadaşlar lütfen bu kadar fazla yüklenmeyin ayrıca Recep Tayyip Erdoğanla Fetullah Güleni karıştırmayın !

Fetullah Gülen bir ceaatin hocasıdır her ne kadar Nurcuyuz diyipte Said Nursi hz peşinden gitmeseler de....

ama adam gibi adam Recep Tayyip Erdoğan :) koskoca devleti yönetiyo, her yaptığına doğru diyemeyiz siyaset bu ? ? ?

agbi

Yasaklı
Konularımı gözden geçir diyene kadar Erbakanın hayatını oku.
Laflamı yoksa icraatlamı yürüdüğünü anlarsın.
Gerçi anlamak için sadece görmek te yetmiyor.
Biraz insaflı ve hikmetli olmak lazım.
Ondan da sende yok.

SİZ OKUDUNUZMU

Bak ben okumuşumve SİYONİZM le ilgili ne konular açmışım.

OKUMAMAK için okumamlı ANLAMAK İÇİN OKUNMALI

Yeni-OSMANLI

Yasaklı

siyonist karsitiyim demekle siyonist karsiti olunmaz.Güc merkezlerinde söz sahibi olmadan,medya olmadan,egitim konusunda yatirim olmadan,altyapi ve güc dengesi olmadan bir adim atarlar,sonucda ser güclerin ekmegine yag sürüp islami hizmetleri on adim geriletirler.28 subat kararlarinin alinmasina siyonist düsmanlari müslümanlar alet olmustu,cecenistanin isgalide,afganistanin isgalide böyle.Cihad ayni zamanda AKIL ISIDIR,akil isin ucunu düsünerek hareket etmektir...

agbi

Yasaklı
siyonist karsitiyim demekle siyonist karsiti olunmaz.Güc merkezlerinde söz sahibi olmadan,medya olmadan,egitim konusunda yatirim olmadan,altyapi ve güc dengesi olmadan bir adim atarlar,sonucda ser güclerin ekmegine yag sürüp islami hizmetleri on adim geriletirler.28 subat kararlarinin alinmasina siyonist düsmanlari müslümanlar alet olmustu,cecenistanin isgalide,afganistanin isgalide böyle.Cihad ayni zamanda AKIL ISIDIR,akil isin ucunu düsünerek hareket etmektir...

Bu kişiler siyonist karşıtlığını yalnızca Mitinglerde Forumlarda yaparlar oda sözde ve Holiganlıkla.

bakış

Kıdemli Üye
Bu kişiler siyonist karşıtlığını yalnızca Mitinglerde Forumlarda yaparlar oda sözde ve Holiganlıkla.
Sn agbi siz sokak sokak gezip irşat yapıyorsunuz galiba?geçen siz demedinizmi bu forumda en çok ben siyonizm karşıtlığı yapıyorum ve konusu açıyorum.Seni gidi sandalye mücahidi seni.

siyonist karsitiyim demekle siyonist karsiti olunmaz.Güc merkezlerinde söz sahibi olmadan,medya olmadan,egitim konusunda yatirim olmadan,altyapi ve güc dengesi olmadan bir adim atarlar,sonucda ser güclerin ekmegine yag sürüp islami hizmetleri on adim geriletirler

Sn yeni osmanlı şu güç merkezleri dediğiniz olay ağzınıza sakız olmuş.Lideriniz amerikada,siz güçmerkezlerine sızmaktan bahsediyorsunuz.Siz hiç teknik trektörü amerikada olup sahaya çıkan kadro gördünüzmü?

Sizi kandırmak için önünüze bir iki makam bir iki dünyalık verdiler.Sizde kendinizi birşey zannediyorsunuz.

agbi

Yasaklı
Sn agbi siz sokak sokak gezip irşat yapıyorsunuz galiba?geçen siz demedinizmi bu forumda en çok ben siyonizm karşıtlığı yapıyorum ve konusu açıyorum.Seni gidi sandalye mücahidi seni.

Sn yeni osmanlı şu güç merkezleri dediğiniz olay ağzınıza sakız olmuş.Lideriniz amerikada,siz güçmerkezlerine sızmaktan bahsediyorsunuz.Siz hiç teknik trektörü amerikada olup sahaya çıkan kadro gördünüzmü?

Sizi kandırmak için önünüze bir iki makam bir iki dünyalık verdiler.Sizde kendinizi birşey zannediyorsunuz.

Yaşım 56

Senin yaşında iken bilmiyorum yaşın kaç 16 mı 18 mi

Herneyse

Belki sen doğmadan veya avam deyimle kısa Pantolonla dolaşırken Ben Erbakan ile İzmir / Urla / Menteş te ( Uzunada ) Erbakan a Giyecek , Gıda vb götürüyordum.

İstersen i,zmir de kaldığı evin Sokağını vede Numarasını vereyim.

Yeni-OSMANLI

Yasaklı

Siz hiç teknik trektörü amerikada olup sahaya çıkan kadro gördünüzmü?
.
Kiyas yanlis olmus...
Saha dünya,merkezi amerika,türkiyede kollari var...

Ergeneokonun merkezi amerikadir,siyniozimin merkezide amerikadir...
Yahudiler bu güce lobileserek ,egitim müesselerini kontrol edip halk kitlelerini kendi cikarlari dogrultusunda yönlendirerek ulasti,gülen cemaatide lobilesmeye agirlik veriyor.
Bir yandan amerikada savasiyor,diger yandan türkiyede...

Güc merkezleri konusunda anlamadigin nedir?

agbi

Yasaklı
:)
Hoşbulduk abi...
Bu aralar meşguluz biraz...
Ama her zaman buradayız...

UKUBAT

Fazla gerçekleri yazma

Her an Forum cezaları ile karşılaşabilirsin.

Bende bu cezalarla karşılaşmamak için ÜRKEK yazmaya vede az uğramaya başladım Forum a.

bakış

Kıdemli Üye
Kiyas yanlis olmus...
Saha dünya,merkezi amerika,türkiyede kollari var...

Ergeneokonun merkezi amerikadir,siyniozimin merkezide amerikadir...
Yahudiler bu güce lobileserek ,egitim müesselerini kontrol edip halk kitlelerini kendi cikarlari dogrultusunda yönlendirerek ulasti,gülen cemaatide lobilesmeye agirlik veriyor.
Bir yandan amerikada savasiyor,diger yandan türkiyede...

Şu söylediklerine sen inanıyormusun?Sizin şu ülkedeki tek idealiniz milli görüşün zaferini geciktirmek.Çünkü kancayı taktığınız tüm adamlar milli görüşçü.Tayyip erdoğanı sever sayardık,ayağını kaydırdınız.Numanı severdik,abant toplantılıranıza katıldı,oda uçtu gitti.

Sizin diyalog safsatalarınız arttıkça islam ülkelerini işgalde artıyor.
Bosna savaşı başlarken türkiyedeki adam sizin adamınızdı
afganistan savaşı başlarken türkiyedeki adam sizin adamınızdı
ırak savaşı başlarken türkiyedeki adam sizin adamınız.

Siz diyalog yaptıkça onların adeta iştahı açlıyor.Siz nesiniz,iyi niyetl olmadığınız kesinde,şu alt tabakadaki dersane çocuklarından ne istiyorsunuz.Onları milli görüştenmi kaçırıyorsunuz.

Sn yeni osmanlı elde güç merkezi kalmayınca bakalım nereye sızacaksınız.

Siz güç merkezlerine sızmaya çalıştıkça,amerikada bize sızmaya çalışıyor.Uyuyun ve uyutun bu milleti.

Yeni-OSMANLI

Yasaklı

Şu söylediklerine sen inanıyormusun?Sizin şu ülkedeki tek idealiniz milli görüşün zaferini geciktirmek.Çünkü kancayı taktığınız tüm adamlar milli görüşçü.Tayyip erdoğanı sever sayardık,ayağını kaydırdınız.Numanı severdik,abant toplantılıranıza katıldı,oda uçtu gitti.

Siz diyalog yaptıkça onların adeta iştahı açlıyor.Siz nesiniz,iyi niyetl olmadığınız kesinde,şu alt tabakadaki dersane çocuklarından ne istiyorsunuz.Onları milli görüştenmi kaçırıyorsunuz.

Siz güç merkezlerine sızmaya çalıştıkça,amerikada bize sızmaya çalışıyor.Uyuyun ve uyutun bu milleti.

senin beynini yikamislar kardesim.Bu yazdiklarin nesine cevab vereyim,hicbir ciddiyet yok,anlayis yok,samimiyet yok sende,neresini düzelteyim,hepsi yamuk, sui zan ve iftira.

Bu davanin sizi bizi yok tamammi.varsa bir iddian isbat et,okadar basit.
Bu yazdiklarinin gerceklerle uzaktan yakindan bir ilgisi yok,sacma sapan sözler...

Samimiysen adam gibi yazi yaz...

Mümini mümine kirdirmak icin calisanlarin sürekli gündemde tutarak sizin gibi milli ve manevi degerlerine bagli kalmaya calisan fakat gafleti ve cehaleti sebebiyle kiskirtmalara acik olanlari yönlendirmeye calisan fitnecilerini safsatalari.
Birseyden caktigin yok,ciddi arastirmalarinda yok,kulaktan duyma haberleri alarak isine gelmeyenleri damgaliyorsun.
Birazcik meselelere objektiv yaklasmaya calis.
Birak su dengesiz milli-dövüscülerin sacmaliklarini,ölcün bunlar olmamali.
Eger gercek MiLLi-GÖRÜSCÜLERDENSEN bir milli-görüscüye yakisir sekilde davran,uslubunda ona göre olsun,karsindakiler senin düsmanin degil.

Bu yazina yazi denmez ama ben sana yinede müsaid oldugum zaman cevab yazacagim insaAllah.
Simdi cikmam lazim.

agbi

Yasaklı

Madem tenkit ediyorsunuz.

O zaman ALTERNATİF hazırlayın.

LAFLA PEYNİR GEMİSİ YÜRÜMÜYOR Yoksa hala bu şekilde laflamı yürüdüğünü sanıyorunuz.

SİZLER HEP BAŞARISIZLIKLARINIZ , YAPAMADIKLARINIZ için hep Bardağın boş tarafını öne sürersiniz BİEAZ da BARDAĞIN DOLU TARAFINI GÖRÜP KENDİNİZİ HAZIRLAYIN.

Yeni-OSMANLI

Yasaklı

Kendi yamukluklarinizin sucunu baskalarinin üzerine atma hastaliginizi bilirim ben.
Hep baskalari suclu,kimse bulunamayincada suclu siyonizim,sizde hic hata ve kusur yok...
Partideki kopmalar ve huzursuzluklarin gercek sebebii partinin yanlis yönetilmesidir ve uygulanan yanlis metoddur.
Dilersen bu konuya baska zaman detayli sekilde girebiliriz!

Misal,gülen cemaati ehveni ser sebebiyle obamayi destekledi,o gelmeden önce filistin kan agliyordu,gazzeye bombalar yagiyordu...o gelince durdu.
Diyalog kelimesine takiliyorsunuz,savaslari yapanlar diyalog masasindan kacanlardi bunu unutma.
Bush rejimi,siyonistler,ruslar,cinler bunlarla diyalog yokki,suc cemaatin olsun...
Diyalogun amaci dinimizi sevdirmek,ehveni serri desteklemek,kafirin serrinden emin olmak,müslümanlarin zayif oldugu su dönemlerde güclenmeleri icin zaman kazanmak,kafirlerin icindeki ILIMLILARI bulup onlari müslümanlarin lehine kullanmak...

MADDE 31. Zarar bi-kaderi’l-imkân def’olunur. (ed-dararu medfu’ün bi-kaderi’l-imkân)
Yani Zarar imkân dahilinde giderilir

şu alt tabakadaki dersane çocuklarından ne istiyorsunuz.Onları milli görüştenmi kaçırıyorsunuz.
Kimse birsey kacirdigi yok,unutma ALLAH CALISANA VERIR!!!
Hem ne yani milli-görüs davasi sizin babanizin malimi,sizin tekelinizde olan birseymi?
Eger bu dava milli-ve manevi degerlerimizi yasayip yasatma davasiysa,öz benligimize dönme davasiysa bu dava tüm müslümanlarin ortak davasidir.
Erbakanin sahsina bagli degildir.
Siz kelime oyunlari yaparak tefrikaya alet oluyorsunuz.

önyargilarini bir kenara at ve anlamaya calis:
Amerika sizmaya calismiyor,sizmis,köklesmis zaten,yapüilmaya calisilan sey bu sizmalardan kurtulmak...samimi bir sekilde dengesizlerin kiskirtmalarindan etkilenmeden arastirirsan görürsün.
Allaha dua et bu konuda.
Futbol takimi tutar gibi cemaatcilik,particilik,falancilik filancilik yapmadan önce Allahim,sevdigin kullarini,cemaatleri,calismalari...vs bana sevdir,insanlarin sözlerinden etkilenmeden gercekleri ögrenmemi nasib et.. seklinde samimi bir istekle dua et Allaha,önyargilari birak,ihlasla sirf Allah rizasi icin tefekkür et,düsün,arastir,tanimaya,ögrenmeye ve anlamaya calis...bak göreceksin,Allah sana ne kapilar acacak!

Güc merkezleri nedir?
Amerikanin ve siyonistlerin ittihat terakki ciler döneminde baslayan,cumhuriyet döneimdede chp zihniyetiyle devam eden,bacilarimizi soyan,milletimizi dinden koparan,milli-ve manevi degerlerini unutturan abd nin siyonistlerin destegi ile kurulan dinsiz,donsuzlarin ve sabateycilarin rejimini ayakta tutan derin devlet yapilanmasidir.
Devlet bizim fakat devletimizin ordu,polis teskilati,yargi,medya,egitim ...vs...gibi kurumlari bizim kontrolümüzde degil.
Derin gücler bu güc merkezlerini kendi cikarlari dogrultusunda istismar ederek milletimizi yanlis yollara yönlendiriyorlar,devletimizi hortumluyorlardi simdiye kadar.
Biz Müslümanlar sahaya inmedigimiz icin yönlendiriliyorduk simdiye kadar.
Bu saha sadece siyasi saha degil.
Türkiyede 100% oy alsan bile elini kolunu sallayarak hareket edemezsin,ettirmezler,ne yapip ne edip bu güc merkezlerindede söz sahibi olman lazim.
Bunun en güzel örnegini 28 subat sürecinde yasamadikmi???
Bu darbeyi kim yapti?
adamlar medya basta olmak üzere güc merkezlerindeki tüm güclerini kullanarak bu isi düzenlediler.
100% oyun olsaydi bile bunu engeleyecek gücün yolmazdi cünkü ordu onlarin,polis onlarin,yargi onlarin,medya onlarin,MiT onlarin...

peki ne yapilmasi lazim???
Müslümanlar en az Siyasete önem verildigi kadar bu merkezlere adam yetistirmeli,insan okutmali,okul acmali,baska türlü olmaz.

size göre siyaset yoluyla islama hizmet etmek tek dogru ve öncelikli bir metod olabilir,baskalarina göre teblig egitim altyapi güc dengesi vs siyasetten daha önce gelir.

Cünkü Devlet toplumun neticesi otoriter bir
varliktir. Toplumu ise insanlar olusturur. Devlet yönetimi islami degilse
bu, toplumun islami bir hayat yasamadigini gösterir. Yapilacak yeni bir
devlet kurmak degil toplumu irsad etmektir. Zira toplum islam olursa devlet
islam olur. Toplumu islam olmayan bir islam devleti düsünülemez.
Altyapi hazir olmadan,güc dengesi kurulmadan bunun faydadan cok zarar verecegine inananlar milli-görüse oy vermiyorlar diye isbirlikci veya batil ilan edilemez , farkli icraatlerden ve metodlardan dolayi birilerine göre yanlis yapanlar ehli-sünnet ölcülerine göre batil olmus olmuyor,itikadi acidan ehli-sünnet disina cikmis olmuyor.

Toplumların sıkıntılı ve bunalımlı dönemlerinde samimi mü’minlerin ve dindar insanların yapacakları çok şey vardır. Toplumu teskin, fitne ateşini söndürme başta gelen görevidir. İç karışıklıklara fitne denir. Hz. Peygamber, “fitne zamanında yürüyen koşandan, duran yürüyenden, oturan ayakta dikilenden, yatan oturandan, uyuyan yatandan daha hayırlıdır.” (Buhari, Fiten, 9; Müslim, Fiten, 10, 13; Tirmizi, Fiten, 29; Ebu Davud, Fiten) buyurmuştur. Böyle zamanlarda eylemsizlik en iyi eylemdir. Fakat toplumun gerilemesi, yıkıma ve çöküşe gitmesi fitneden farklıdır. Toplum çöker ve mahvolurken buna seyirci kalınamaz. Herkesin elinden geleni sonuna kadar yapması gerekir....

Yüce Allah: “Bir kavim kendini bozmadıkça Allah onları bozmaz” (Rad, 13/11) diyor. Eğer bir toplum sahip olduğu yüksek manevi değerleri korursa Allah Teâlâ onları çöküşten korur. O halde yapılacak şey müslüman toplumun kimliğini oluşturan manevi değerleri geliştirmek ve sağlamlaştırmaktır.

Acaba yöneticiler iyi ve dürüst olunca mı toplum sağlıklı ve iyi olur, yoksa halk iyi ve dürüst olunca mı yöneticiler adil ve ehliyetli olur? Bu sorunun cevabı yönetici halka göre, halk da yöneticilerine göre olur. Her ikisi de birbirini olumlu ve olumsuz yönde etkileyebilir.

İnsanlar her zaman layık oldukları yönetim tarzıyla yönetilirler, kendileri iyi olurlarsa yöneticileri de iyi olur, kötü olurlarsa yöneticiler de kötü olur. Zira yöneticiler halkın içinden çıkarlar ve onların bir parçasıdırlar. Tikel tümelin niteliklerini taşır. Bunun için “Kemâ tekûnû yuvella aleyküm” (Siz nasıl olursanız yöneticileriniz de öyle olurlar). “A’malüküm ummalükum” (amalleriniz yönetcilerinizdir, onlar sizlerin eseridir) (bkz. Acluni, I, 146, II, 127) denilmiştir....

Müslümanın görevi toplumları ayakta tutan değerleri, özellikle ahlak kurallarını ve Allah korkusunu, hak ve hukuka saygıyı tabana yaymaktır. Toplumu düzlüğe çıkarmanın yolu budur. Düzelen bir toplumda ister istemez, yöneticiler de düzelir.

Toplumdaki kötülüklerin, haksızlıkların ve yolsuzlukların sorumlusu olarak sadece yöneticileri ve aydınları görmek yanlıştır. Kötü gidişattan herkes sorumludur. Zira bunda genel olarak herkesin az ya da çok payı vardır. İyileşmenin ve düzelmenin şerefi de hem yönetenlere, hem de yönetilenlere aittir. Zira toplum yöneteni ve yönetileni ile bir bütündür.

Iste cemaat bu metodu uyguluyor!
Bugün derin devlere karsi bir mücadele basladiysa bunda cemaatin rolü büyüktür.

bakış

Kıdemli Üye
Acaba yöneticiler iyi ve dürüst olunca mı toplum sağlıklı ve iyi olur, yoksa halk iyi ve dürüst olunca mı yöneticiler adil ve ehliyetli olur? Bu sorunun cevabı yönetici halka göre, halk da yöneticilerine göre olur. Her ikisi de birbirini olumlu ve olumsuz yönde etkileyebilir.
Ne saçmalıyorsun.Bende aval aval ne söyliyecek diye yazını okuyorum.

Iste cemaat bu metodu uyguluyor!
Bugün derin devlere karsi bir mücadele basladiysa bunda cemaatin rolü büyüktür.
Biliyorum.Kemalist laikliği yıkıp,yerine islamcı laikliği(!)getireceksiniz.Onlara dinsiz ateist diyorduk,size ne diyecez bilmiyorum.

Sana birşey söylimmi kardeşim,siz yeni osmanlıcılık ve derin devletçilik oynamaya devam edin ama şunu iyi bilinki önümüzdeki gün veya aylarda üzerlerinize bombalar gibi reddiyeler gelecek.Çünkü fitneyi uyandırdınız.Bu ateşi yaktınız.Bu zamana kadar size abilik yapılmış,siz ise azmaya karunlaşmaya devam etmişsiniz.İlerliyen günlerde artık yeter denilecek sizlere,saflarınızı seçerseniz kazananlardan olursunuz.