Erbakan'ın Hatası....

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
erbakan_rafsancani_.jpg

ERBAKAN’IN HATASI VE AKP’NİN AYRILIŞI

Erbakan Hoca’nın 38 yıllık onurlu mücadelesindeki en vahim hatası etrafındaki isimleri iyi seçememesi olmuştur… Etrafındaki kişileri sağlam isimlerden seçmezsen, onlar yarın senin bataklığın olur... Yanlış adamlarla da doğru adımlar atılmaz...
11 Temmuz kongresi sonrasında yaşanan tüm olaylar ve en son iplerin kopmasına sebep olan kayyum, "ötekileştirenlerin", kendilerini davanın merkezinde görüp, "hakikatin kendisi sayanların" eseridir... Tüm olan bitenler, "Ben varsam Milli Görüş var, ben yoksam Milli Görüş yoktur" vulgarlığının sığlığında demlenenlerin eseridir... Gelinen bu nokta, "tabela partisi" olmayı içlerine sindirebilen, toplumu kucaklayamayanların sebep olduğu sonuçtur...
Kendi değerlerini mızrak ucuna geçirip, kendi kardeşleriyle "kutsal bir savaşa" tutuşanlar ise kimlerin figüranı olduklarını hala anlayamadılar…
AKP'nin "medeniyetimiz yenildi" diyerek Milli Görüş'ten ayrılmasını "Arka kapıdan kaçtılar" ve en ağır ifade olarak da "Hoca'yı sattılar" şeklinde değerlendirenler; "Medeniyet Siyaseti"nin yeniden inşasının mücadelesini veren Prof. Dr. Numan Kurtulmuş'a demedik söz, yapmadık hareket bırakmadılar...
8 yılda gelinen bu nokta, çarpık bir eğitim mantalitesinin ürünü olarak ortaya çıkmıştır…
Bugün, Milli Görüşçüleri Şia aşırması bir sisteme tabi olmaya çağıranlar son 12 yılda yetiştirdikleri gençler eliyle onulmaz yaralara yol açmaktadırlar… En başta da “Önce Ahlak ve Maneviyat” diyen gençliği büyük bir ahlaki yozluğa itip çift kişilikli olarak ortada gezmelerine sebep oldular… Milli Görüş ve Erbakan denince esas duruşa geçen, kurtuluşu bu iki olguda gören bir gençlik! Abdestsiz, namazsız ve slogandan ibaret cihat mantığıyla Erbakan’ın yanında yer alınca cenneti garanti gören bir gençlik! Toplum içine çıktığı zaman ise seküler bir yaşamın bataklığında kulaç atan bir gençlik…

Halis Mutlu
Saadet Partisi İstanbul İl basın Sorumlusu

Azimli

Ordinaryus
erbakan_rafsancani_.jpg

ERBAKAN’IN HATASI VE AKP’NİN AYRILIŞI

Erbakan Hoca’nın 38 yıllık onurlu mücadelesindeki en vahim hatası etrafındaki isimleri iyi seçememesi olmuştur… Etrafındaki kişileri sağlam isimlerden seçmezsen, onlar yarın senin bataklığın olur... Yanlış adamlarla da doğru adımlar atılmaz...
11 Temmuz kongresi sonrasında yaşanan tüm olaylar ve en son iplerin kopmasına sebep olan kayyum, "ötekileştirenlerin", kendilerini davanın merkezinde görüp, "hakikatin kendisi sayanların" eseridir... Tüm olan bitenler, "Ben varsam Milli Görüş var, ben yoksam Milli Görüş yoktur" vulgarlığının sığlığında demlenenlerin eseridir... Gelinen bu nokta, "tabela partisi" olmayı içlerine sindirebilen, toplumu kucaklayamayanların sebep olduğu sonuçtur...
Kendi değerlerini mızrak ucuna geçirip, kendi kardeşleriyle "kutsal bir savaşa" tutuşanlar ise kimlerin figüranı olduklarını hala anlayamadılar…
AKP'nin "medeniyetimiz yenildi" diyerek Milli Görüş'ten ayrılmasını "Arka kapıdan kaçtılar" ve en ağır ifade olarak da "Hoca'yı sattılar" şeklinde değerlendirenler; "Medeniyet Siyaseti"nin yeniden inşasının mücadelesini veren Prof. Dr. Numan Kurtulmuş'a demedik söz, yapmadık hareket bırakmadılar...
8 yılda gelinen bu nokta, çarpık bir eğitim mantalitesinin ürünü olarak ortaya çıkmıştır…
Bugün, Milli Görüşçüleri Şia aşırması bir sisteme tabi olmaya çağıranlar son 12 yılda yetiştirdikleri gençler eliyle onulmaz yaralara yol açmaktadırlar… En başta da “Önce Ahlak ve Maneviyat” diyen gençliği büyük bir ahlaki yozluğa itip çift kişilikli olarak ortada gezmelerine sebep oldular… Milli Görüş ve Erbakan denince esas duruşa geçen, kurtuluşu bu iki olguda gören bir gençlik! Abdestsiz, namazsız ve slogandan ibaret cihat mantığıyla Erbakan’ın yanında yer alınca cenneti garanti gören bir gençlik! Toplum içine çıktığı zaman ise seküler bir yaşamın bataklığında kulaç atan bir gençlik…

Halis Mutlu
Saadet Partisi İstanbul İl basın Sorumlusu
vaaayy ukubat saadet lileri ne kadar çok severmiş halis mutlunun hayranı olmuş

arifan yolcusu

Profesör
yazıyı tam okumadım 'kayyum' diyen artık saadetli değildir
o da gidicilerdendir Allahualem...

İstihya

Doçent
Değer verilen kıymetli biri dahi olsa, hatalı yanlarıda var kabul edin artık..!

K

Kaçak

Guest
Ki rivayet odur ki ömrü hayatında tek bir hata yapmıştır ...
Oda siyasete girmek ...

MeVsİm

Üye
Siyasete girmesi mi hata ?

Neden ? Meydanı diğerlerine mi bırakacaktı ya !

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Erbakanin yaptigi hatalari söylermisiniz?

mesela bu ülkenin yönetiminin sakalılar; hacılar, hocalar, takunyalılar tarafından da yapılabileceğini tüm ülkeye gösterdi!!!

Mesela bu ülkenin gerçek sahiplerinin masonlar, emperyalistler, nurlu süleymanlar vs. olmadığını, bu ülkenin gerçek sahiplerinin sakalı hüsnüler olduğunu gösterdi!

Bu ülkenin inanan insanlarının çocuklarının da okuyabilecekleri, doktor, mühendis vs. olabilecekleri, ülke yönetimine tabi olabileceklerini gösterdi!!!

BU ülkenin insanlarına eğer biz tarihimize sahip çıkarsak, kendimize yakışanı yaparsak tüm müslüman ülkelerin ağbeyi olabileceğimizi, baş olabileceğimizi gösterdi!!!

Bütün bu hatalarından!!!! dolayı da hep siyaset dışına itilmek istendi!

başka da sayayım mı?

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Numan kurtulmuşa çok fazla güvendi.En büyük hatası bu...

Iyi bir baslangic oldu tesekkür ederim.

Devaminida beklerim.
---------------------------------------------------------------------------------------------------

Redyellow: Yok canım kimsenin öyle bir korkusu yoktur ama sizler de sanıyorum hocaya ne kadar sallarsak o kadar sevaba gireriz diye bir düşünce var!

Maksut ibrahim: Biz hocaya sallamiyoruz, hoca bize salliyor.

Ebu'l-Feth

Doçent
mesela bu ülkenin yönetiminin sakalılar; hacılar, hocalar, takunyalılar tarafından da yapılabileceğini tüm ülkeye gösterdi!!!

Mesela bu ülkenin gerçek sahiplerinin masonlar, emperyalistler, nurlu süleymanlar vs. olmadığını, bu ülkenin gerçek sahiplerinin sakalı hüsnüler olduğunu gösterdi!

Bu ülkenin inanan insanlarının çocuklarının da okuyabilecekleri, doktor, mühendis vs. olabilecekleri, ülke yönetimine tabi olabileceklerini gösterdi!!!

BU ülkenin insanlarına eğer biz tarihimize sahip çıkarsak, kendimize yakışanı yaparsak tüm müslüman ülkelerin ağbeyi olabileceğimizi, baş olabileceğimizi gösterdi!!!

Bütün bu hatalarından!!!! dolayı da hep siyaset dışına itilmek istendi!

başka da sayayım mı?

Erbakan hocanınn faydalarını ve müslüman kesime hizmetlerini yadırgamıyorum ve hiçbir şekilde şahsına hakaretim olmamıştır... ancak buradaki milli görüşçü ihvanlarımın hal ve tavırlarını ayıpsıyorum... ilk önce şu varki sayın Erbakan hocaefendinin ki bir parti ve siyasi bir görüş ancak Nurcu veya Süleymancı dediğiniz kesim bir cemaat, bu cemaatler bilahare siyasete girmiş olsalardı elbetteki onlarda bu şekilde anılırdı fakat onların çıkış noktaları cemaat ve hakikat üzerine, Erbakan hocanın milli görüş ilkeside cemaat ve tarikat düsturuna göre olsada bunu siyaset içerisinde bir cemaat gibi götürmek mümkün değildir... Velhasılı kelam Erbakan hocanın yapacağı iki şey vardı (bilhassa bu ortamda) ya tabi olduğu hoca efendinin dizinin dibinde mürid olup yetişecekti ya da kendisi gibi düşünmeyen insanları cehenneme atmayacak ve şartların getirdiği gibi ne kadar masum insan kazanabiliriz derdine ya da müslümanlara ne kadar fazla faydamız dokunursa kardır hissiyle hareket edecekti... benim acizane görüşüm bu... haaa şimdi sen kim oluyorsunda Erbakan hocaya laf söylüyorsun diye bilirsiniz, ben günahkar bir kulum, Erbakan hocada sevdiğim ve saydığım bir kul... vesselam..