Erbakan'ı Eleştirmek

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
kadir_misiroglu2.jpg
"Erbakanizmi eleştirmek, Kemalizmi eleştirmekten daha zordur." [Hasan Mezarcı]​

TakVa

Ordinaryus
O kadarda değil, Erbakana Çok ağır eleştiriler yapıldı.. Kemalizmi eleştirenlerin yargıyla başı beleye girdi. Atatürke hakaret suçundan.

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
O kadarda değil, Erbakana Çok ağır eleştiriler yapıldı.. Kemalizmi eleştirenlerin yargıyla başı beleye girdi. Atatürke hakaret suçundan.

Kemalizmi eleştirenin yargıyla başı belaya giriyor da Erbakan'ı eleştiren Ulû'l-Emri (!) tenkit ettiği için dolayı yoldan kafir, münafık, zındık ilan ediliyor : ) Münafık, kafir ya da zındık olmayı göze alan için Erbakan'ı eleştirmek elbette kolaydır : )

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Bu Erbakan ismine neden çok takınılıyor halen anlam veremiyorum halbuki parsayı toplayanlar ve zulmün mimarları ortadayken gelmişsiniz Türkiye ve dünyada İslam'ın hakim olunması için ulemanın emri ile hareket etmiş bir lideri tenkit etme, eleştirme ve ileri giderek hakarete aşağılamaya maruz bırakıyorsunuz. Bu işler boş işler. Müslümanlarla uğraşacağınıza siyonizmi gündeme alın küfrün merkezini hedef alın yoksa Allah'ın rızasını neyle kazanacaksınız cihad edenleri kötülemeklemi?

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Türkiye ve dünyada İslam'ın hakim olunması için ulemanın emri ile hareket etmiş bir lideri QUOTE]

Hiç bir delile ve tanığa dayanmayan....
Tamamen kerameti kendinden menkul bir masal...
Tek canlı tanık Ercan Tekin olsa gerek...
:)
Senin kendine tanığın yok! Mahmud efendi ve vekili Nusretullah hoca, Cübbeli Ahmed, Mehmet Talü, Resül hoca gibileri tanıktır. Gel diyorum sana Resül hocada tanık İsmailağada beraber sohbet edeceğiz Cübbelinin hocası Resül hoca sana Erbakan hoca kimmiş anlatacak ama sen gelmiyorsun hocalardan bile kaçıyorsun. Nusretullah hoca kaç defa anlattı bu emirel müminlik şehadetini ama sen halen boş kalmışsın yazık bile bile inkar ediyorsun. Samimiysen gel bu Cum'a namazında Efendiyi görelim ve Resül hocayla görüşelim varmısın?

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
Senin kendine tanığın yok! Mahmud efendi ve vekili Nusretullah hoca, Cübbeli Ahmed, Mehmet Talü, Resül hoca gibileri tanıktır. Gel diyorum sana Resül hocada tanık İsmailağada beraber sohbet edeceğiz Cübbelinin hocası Resül hoca sana Erbakan hoca kimmiş anlatacak ama sen gelmiyorsun hocalardan bile kaçıyorsun. Nusretullah hoca kaç defa anlattı bu emirel müminlik şehadetini ama sen halen boş kalmışsın yazık bile bile inkar ediyorsun. Samimiysen gel bu Cum'a namazında Efendiyi görelim ve Resül hocayla görüşelim varmısın?

Biz o zatları çok dinledik...çok sohbetlerinde bulunduk...çok derslerine katıldık...sen merak etme...
Sen tereciye tere satacağına Efendinin ismini ve resmini kullanarak politika yaptığın için tevbe ve istiğfar et...
Cuma günü ben zaten oradayım...O kadar istiyorsan git sultana de ki:
Ben sizin resminizi ve isminizi alıp internet sitelerinde politika yapıyorum de...
Bakalım nasıl cevap alacaksın...
Sadece bir damla o mübarek zatların feyzinden almış olsan bugun burda bu mübareklerin resimleri ve isimleri ile propaganda yapmazdın...
Ama maalesef senin tek amacın partine yandaş toplamak...
Ve bu iş adına her türlü ameli kendine mubah görüyorsun...
Rabbim seni hayır ile ıslah etsin...

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Biz o zatları çok dinledik...çok sohbetlerinde bulunduk...çok derslerine katıldık...sen merak etme...
Sen tereciye tere satacağına Efendinin ismini ve resmini kullanarak politika yaptığın için tevbe ve istiğfar et...
Cuma günü ben zaten oradayım...O kadar istiyorsan git sultana de ki:
Ben sizin resminizi ve isminizi alıp internet sitelerinde politika yapıyorum de...
Bakalım nasıl cevap alacaksın...
Sadece bir damla o mübarek zatların feyzinden almış olsan bugun burda bu mübareklerin resimleri ve isimleri ile propaganda yapmazdın...
Ama maalesef senin tek amacın partine yandaş toplamak...
Ve bu iş adına her türlü ameli kendine mubah görüyorsun...
Rabbim seni hayır ile ıslah etsin...
Lafı kıvırmanın anlamı yok. Sana Erbakan kimmiş anlatılacak gel diyorum Mahmud efendinin sevgili ihvan hocalarından dinle birde hakikatı. Biz Mahmud efendiyi politikaya alet etmiyoruz onun safı hakkın safıdır asla amerikancıları desteklememiştir. Kaç tane ispatı var gel gösterelim diyorum gözlerin görsün. Cum'a günü Efendi hz'lerini görmeye geleceksen eğer biz orada olacağız Resül hocayla görüştüreceğiz seni ve sana kulakdan dolma asılız şeyler değil yaşadıklarını anlatacak nasipse eğer Efendinin huzurunada çıkarız bu suali oradada sorarınız Erbakanı nasıl bilirsiniz diye sor bakalım ne denecek?

Birde sen parti pırtı ile cihadı birbirine karıştıyorsun bir particilik peşinde değiliz. Milletin oylarını parayla satın almayada çalışmıyoruz tam aksine fi sebilillah amacımızdır. Her türlü ispat ederiz yeter ki sen Resül hocanın karşısına çıkmaya cesaret et hakikatten kaçılmaz dinle hocayı sana diyecekleri olacak.

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
Lafı kıvırmanın anlamı yok. Sana Erbakan kimmiş anlatılacak gel diyorum Mahmud efendinin sevgili ihvan hocalarından dinle birde hakikatı. Biz Mahmud efendiyi politikaya alet etmiyoruz onun safı hakkın safıdır asla amerikancıları desteklememiştir. Kaç tane ispatı var gel gösterelim diyorum gözlerin görsün. Cum'a günü Efendi hz'lerini görmeye geleceksen eğer biz orada olacağız Resül hocayla görüştüreceğiz seni ve sana kulakdan dolma asılız şeyler değil yaşadıklarını anlatacak nasipse eğer Efendinin huzurunada çıkarız bu suali oradada sorarınız Erbakanı nasıl bilirsiniz diye sor bakalım ne denecek?

Birde sen parti pırtı ile cihadı birbirine karıştıyorsun bir particilik peşinde değiliz. Milletin oylarını parayla satın almayada çalışmıyoruz tam aksine fi sebilillah amacımızdır. Her türlü ispat ederiz yeter ki sen Resül hocanın karşısına çıkmaya cesaret et hakikatten kaçılmaz dinle hocayı sana diyecekleri olacak.

Sen efendi hazretlerinin huzuruna çıkabilirsen sor bakalım...
Efendim sizin resimlerinizi alıyorum ve internet sitelerinde kendime avatar yapıyorum...
İnternette olan Siyasi parti isimleri ve siyasi tartışmaların içine sizin isminizi sokuyorum de bakalım...
Ne cevap alacağını ben adım gibi biliyorum...
Biraz olsun sultanı tanıyanda biliyor...
Belki sende biliyorsun...
Ama dedim ya...
Partinize yandaş toplamak için herşey mubah sizde...
Bir Allah dostunu incitmek bile...

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Sen efendi hazretlerinin huzuruna çıkabilirsen sor bakalım...
Efendim sizin resimlerinizi alıyorum ve internet sitelerinde kendime avatar yapıyorum...
İnternette olan Siyasi parti isimleri ve siyasi tartışmaların içine sizin isminizi sokuyorum de bakalım...
Ne cevap alacağını ben adım gibi biliyorum...
Biraz olsun sultanı tanıyanda biliyor...
Belki sende biliyorsun...
Ama dedim ya...
Partinize yandaş toplamak için herşey mubah sizde...
Bir Allah dostunu incitmek bile...

Neden kabul etmiyorsun benim Efendiyle işim yok diyemiyorsun! Eğer efendiye bağlı olsan can atardın huzura çıkmak için!!! Ama atmıyor gibisin gel diyorum sultana çıkalım.
Gel sana Sultanın huzuruna çıkacağız diyorum halen kaçıyorsun kaçma gel nurundah istifade edelim. Biz Efendi babamızın huzurunda neler duyduk anlatsak inanmazsın o yüzden seni çağırıyorum gel diye gör gözlerinle gör diye. Biz sana duyduklarımızı anlatsak inanırmısın hayır o yüzden gel diyorum ALLAH ALLAH bu kadar zor mu hakkı kabul etmek. Sana kardeşin olarak orada hocalarla görüştüreceğiz Resül hocamızla bizzat seni görüştürme niyetindeyim ki çünkü onun bilgileri ve yaşadıkları çok önemli seni Efendi hz hakkında çok bilgilendirecekler ve gerekirse huzura alırlar.
Kabul ettiğin vakit bunu söyle seni cum'a namazında karşılayalım.

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
Neden kabul etmiyorsun benim Efendiyle işim yok diyemiyorsun! Eğer efendiye bağlı olsan can atardın huzura çıkmak için!!! Ama atmıyor gibisin gel diyorum sultana çıkalım.
Gel sana Sultanın huzuruna çıkacağız diyorum halen kaçıyorsun kaçma gel nurundah istifade edelim. Biz Efendi babamızın huzurunda neler duyduk anlatsak inanmazsın o yüzden seni çağırıyorum gel diye gör gözlerinle gör diye. Biz sana duyduklarımızı anlatsak inanırmısın hayır o yüzden gel diyorum ALLAH ALLAH bu kadar zor mu hakkı kabul etmek. Sana kardeşin olarak orada hocalarla görüştüreceğiz Resül hocamızla bizzat seni görüştürme niyetindeyim ki çünkü onun bilgileri ve yaşadıkları çok önemli seni Efendi hz hakkında çok bilgilendirecekler ve gerekirse huzura alırlar.
Kabul ettiğin vakit bunu söyle seni cum'a namazında karşılayalım.

Ben cumaları camiye gidip Sultanı zaten görüyorum...
Sana ihtiyacım yok ki....
Bizim aldığımız terbiye Camiye siyaseti sokmamaktır...
Medreseye politika sokmamaktır...
SANA HODRİ MEYDAN...
Şu internet sitelerinde Efendi hazretlerimizin ismini ve resmini izni olmadan kullanmanı sor bakalım gidip...
Ne cevap alacaksın...??

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Ben cumaları camiye gidip Sultanı zaten görüyorum...
Sana ihtiyacım yok ki....
Bizim aldığımız terbiye Camiye siyaseti sokmamaktır...
Medreseye politika sokmamaktır...
SANA HODRİ MEYDAN...
Şu internet sitelerinde Efendi hazretlerimizin ismini ve resmini izni olmadan kullanmanı sor bakalım gidip...
Ne cevap alacaksın...??

Biz efendi hz'lerinin resmin izinli yayınlıyoruz var ispatımız Cübbeli Ahmed hocamız dahil Efendinin evine gittiğimde etrafındaki hocalarımızda dahil hepsi müsade edildi dediler. Arifanda bile yayınlandı bu izin. İsmini kullanmak ayrı ismine iftiralar edenlere cevap vermek ve o ismi doğru anmak ayrı birşeydir. Sen Efendi hz'lerinin huzuruna çıkamayacak kadar samimi değilsin yani ihvan felan olduğun yok burada bizi kandırıyorsun. Efendinin huzuruna çıkıp Erbakanı soracağız. Resül hocamız bizi çıkartacak geleceksen gel gelmeyeceksen bu yalan dolanlarına devam edersin. Hakkı arasaydın kabul ederdin Efendinin huzurunda olmak ayrı birşey camide görmek ayrı birşey daha bunu bile ayırt edememişsin. Her lafın birbiriyle alakasız. Medreseye siyaset sokan kim yahu biz evden bahsediyoruz medreseden değil. Ne yazdığını bile bilmiyorsun atıp tutuyorsun kendine gel yazdıklarımızla yazdıklarını orantıla dengeyi kur böyle atıp tutmak yakışmaz sen kardeşimizsin müslüman olduğun için o yüzden sende ısrarcı oluyoru gel hakikatı gözlerinle gör başkalarından birilerinden değil!
Allah sana hidayet versin.amin

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
Biz efendi hz'lerinin resmin izinli yayınlıyoruz var ispatımız Cübbeli Ahmed hocamız dahil Efendinin evine gittiğimde etrafındaki hocalarımızda dahil hepsi müsade edildi dediler. Arifanda bile yayınlandı bu izin. İsmini kullanmak ayrı ismine iftiralar edenlere cevap vermek ve o ismi doğru anmak ayrı birşeydir. Sen Efendi hz'lerinin huzuruna çıkamayacak kadar samimi değilsin yani ihvan felan olduğun yok burada bizi kandırıyorsun. Efendinin huzuruna çıkıp Erbakanı soracağız. Resül hocamız bizi çıkartacak geleceksen gel gelmeyeceksen bu yalan dolanlarına devam edersin. Hakkı arasaydın kabul ederdin Efendinin huzurunda olmak ayrı birşey camide görmek ayrı birşey daha bunu bile ayırt edememişsin. Her lafın birbiriyle alakasız. Medreseye siyaset sokan kim yahu biz evden bahsediyoruz medreseden değil. Ne yazdığını bile bilmiyorsun atıp tutuyorsun kendine gel yazdıklarımızla yazdıklarını orantıla dengeyi kur böyle atıp tutmak yakışmaz sen kardeşimizsin müslüman olduğun için o yüzden sende ısrarcı oluyoru gel hakikatı gözlerinle gör başkalarından birilerinden değil!
Allah sana hidayet versin.amin

Çok komiksin...
Allah rızası için davet maksadıyla sultanın resimlerini dergide basmak ayrı birşeydir...
Peki senin gibi internet sitelerinde onun resmini ve ismini politik işlere bulaştırman...
Siyasete bulaştırman...???
Bunlara izin aldın mı ercan bey???
Ne oldu telaşlandın bakıyorum
Foyan meydana çıktıkça uslubun çirkinleşiyor hakaret ediyorsun...

Hikem

Kıdemli Üye
kadir_misiroglu2.jpg

"Erbakanizmi eleştirmek, Kemalizmi eleştirmekten daha zordur." [Hasan Mezarcı]​

Eğer bu söz sayın mezacıya aitse, kendisinin başına gelenlerin sebebi herhalde erbakan değil, kemalizm e saldırdığı için o çevre olsa gerek.Erbakanı eleştirmek moda oldu.Kemalistinden, siyonistine ,hatta islamcısına! kadar her zümre insan zevkle saldırabiliyor.Kemalizme bir iki kişi müstesna ciddi eleştiri getiren olmadı.Bu ülkede hala kemalizm bir tabudur.

Gölgem

Üye
Boşuna uğraşma kardeşim. Ukubat gibilerine laf anlatmaya çalışmak sadece zaman kaybı olur.

Onun gibilerin derdi belli.

Biz işimize bakalım. Mevla görelim neyler, neylerse güzel eyler...

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Eğer bu söz sayın mezacıya aitse, kendisinin başına gelenlerin sebebi herhalde erbakan değil, kemalizm e saldırdığı için o çevre olsa gerek.Erbakanı eleştirmek moda oldu.Kemalistinden, siyonistine ,hatta islamcısına! kadar her zümre insan zevkle saldırabiliyor.Kemalizme bir iki kişi müstesna ciddi eleştiri getiren olmadı.Bu ülkede hala kemalizm bir tabudur.

Güzel bir yaklaşım. Allah razı olsun bu hassasiyetlerinize kalben katılıyorum.
ALLAH C.C. GERÇEK DÜŞMAN İLE DOSTU AYIRT EDEBİLEN ZUMRESİNDEN BİZLERİ EYLESİN.AMİN

Gölgem kardeşimizede hassasiyetlerinden ötürü teşekkür ediyorum nasihatleriniz makuldür ALLAH razı olsun.
Din nasihattir, din nasihattir, din nasihattir.
Nasihat ile tekfiri birbirine karıştıranların imanlarıda çorba gibi karışmıştır!

.::zeynep::.

{MİLLİ GÖRÜŞ}
"ben ERBAKAN hocayı en güçlü zamanında terkettim ve halimi görüyorsunuz.yenilikçi ekip ise elinin kolunun bağlı oldugu bir zamanda hocayı terkettiler.bunların hazin sonunuda hep beraber görecegiz"Hasan Mezarcı...