Erbakan'dan Oğlu İçin Fetva Çıktı: Tahtı Oğula Vermek Saadet Getirir

TakVa

Ordinaryus
Necmettin Erbakan, Aksiyon Dergisi’ne ilginç açıklamalar yaptı.

Necmettin Erbakan, partisinin başına geçmesine kesin gözüyle bakılan oğlu Fatih Erbakan’ın eğitimini elektrik elektronik üzerine yaptığını, doktorasını kalite yönetimi konusunda yaparak kendisini yetiştirdiğini anlatarak şöyle bir yorum yaptı:

Babaları siyasetçi diye çocuklara siyaset yasaklanamaz. Osmanlı’da da babadan oğula (padişahlık) geçti. Ne oldu? Cihana saadet getirdiler.”

Erbakan, 28 Şubatçılarla hesaplaşmak için bir dava açılmasına ya da komisyon kurularak 28 Şubatçıların cezalandırılmalarına kesinlikle karşı.

Erbakan, “Onlara nasihat etmek yeter” diyor.:glm

spacer.gif

veri

Yasaklı
Erbakan, 28 Şubatçılarla hesaplaşmak için bir dava açılmasına ya da komisyon kurularak 28 Şubatçıların cezalandırılmalarına kesinlikle karşı.

bunu söyleyen hocaya sormazlar mı?
sen kimden korkuyorsun.
Allah'tan mı
kulundan mı?

TakVa

Ordinaryus
bunu söyleyen hocaya sormazlar mı?
sen kimden korkuyorsun.
Allah'tan mı
kulundan mı?

Siyonist zihniyete yani bu tavsiyesi. Nasihat edecekmiş!!! Onlarda hay hay valla billa bi daha yapmayız diyecekler!!

Erdoğan'ın nasihatle uğraşacak vakti yok, o işi savcı öz silivride halleder.

veri

Yasaklı
ortada suç varsa başbakan gereğini yapmak zorundadır
yapmazsa
suçlu duruma düşer

yok 28 şubat ta her şey yolunda gittiyse yasa dışı işler yapılmadıysa
erbakan ın ferevanları nedendir

TakVa

Ordinaryus
ortada suç varsa başbakan gereğini yapmak zorundadır
yapmazsa
suçlu duruma düşer

yok 28 şubat ta her şey yolunda gittiyse yasa dışı işler yapılmadıysa
erbakan ın ferevanları nedendir

Evet, 28 şubatta ; hem çiller çürük çıktı yanımda durmadı diyor, hemde onlara nasihat yeter diyor. E o zaman yapsaydın nasihatını, şimdi niye çıkıp o günleri yad ediyorsun derler adama?

Arayıcı

Asistan
Hocanın 28 şubat sürecindeki halini hatırlıyorum.O zaman bazı askerler Hocaya küfür bile ediyordu.Olmadık hakaretler yapılıyordu.Hoca duymazdan geliyordu.Ama halk bunu duyuyordu ve kendine küfredilmiş gibi zoruna gidiyordu.
Hoca şunu anlamıyor,Halk mızmız mıymıy bir başbakan istemiyor artık.Mert sözünün arkasında duran ,tuttuğunu koparan.Hele dışarda el avuç ovuşturmayan.Hal ve hareketleriyle hadi oradan diyebilen.Dahası güven verebilen bir başbakan istiyor.
Hele makamına kimseye bırakmak istemiyen,benden sonra oğlıum saltanat sürsün diyen bir başbakan adaylarına prim vermiyor.
ne mi yapıyor?
Gülüp geçiyor.

TakVa

Ordinaryus
Hocanın 28 şubat sürecindeki halini hatırlıyorum.O zaman bazı askerler Hocaya küfür bile ediyordu.Olmadık hakaretler yapılıyordu.Hoca duymazdan geliyordu.Ama halk bunu duyuyordu ve kendine küfredilmiş gibi zoruna gidiyordu.
Hoca şunu anlamıyor,Halk mızmız mıymıy bir başbakan istemiyor artık.Mert sözünün arkasında duran ,tuttuğunu koparan.Hele dışarda el avuç ovuşturmayan.Hal ve hareketleriyle hadi oradan diyebilen.Dahası güven verebilen bir başbakan istiyor.
Hele makamına kimseye bırakmak istemiyen,benden sonra oğlıum saltanat sürsün diyen bir başbakan adaylarına prim vermiyor.
ne mi yapıyor?
Gülüp geçiyor.

işin özü bu işte

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Hocanin dedigini yap

ama yolundan gitme denir.

Biz Hocanin oglu Partinin basina

gececek dedigimizde .

Bize serefsiz diyenler nerede?

agbi

Yasaklı
Konular üzerinde geziniyordum.

Bu konuyu gördüm.

Unutulmaya YÜZ TUTMUŞ.

Gerçekten ERBAKAN bunları düşünüyorsa

ERDOĞAN ı , GÜL ü , ARINÇ ı son defa KURTULMUŞ a ve şuan aklıma gelmeyen diğerlerine yapılanların HAKKANİYET olup olmadığını düşünüyorum.

NEDEN Haır örnek Osmanlı OSMANLI Kaç yüz yıl devam ettirmiş OSMAN lılığını ERBAKAN kaç Ay devam etirdiği İKTİDAR lığını sonra da hatırlıyorum Osmanlıda Süleyman dan sonra evlad İKTİDAR İÇ OYUNLARINI.

Dincsoy

Asistan
Hocanin dedigini yap

ama yolundan gitme denir.

bakiyorumda yahudi sözüne ragbet gösteriyon sen öyole devam et

aslinda merak ettigim akp bakanlarinin cocuklari ihalelere girerken,Gemicikler alirken ,,bizim cocuklar is yapmasinmi diye karsili8k verildiginde sahip cikanlar Fatih erbakan in basa gecmesine karsi cikiyorlar

Fatih erbakan in Saadetv in basina gelmesi bizim sorunumnz siz isinize bakin

agbi

Yasaklı
Hakikatler 77

Yazdığınızın konu ile alakası varmı.

TİCARET ayrı SİYASET ayrı

Önce bunları ayıralım.

GEMİ almış almamış o kişinin bireysel HATA sı veya DOĞRU su ben kalkıpta size diyormuyum F.ERBAKAN ın K..Pederi DÜNYANIN SAYILI PIRLANTA imalatçılarından o onun mesleği.

KONUMUZ SİYASET ÜLKEYİ idare etme GEMİ yi idare etme değil.

Bir seferde konuyu saptırmadan yazsanız.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Erbakan hoca kendisini eleştiren müslümanlarıda sevdiğini söylüyor. Çünkü siyonizmin tuzaklarına düşmeyin diye sizi her vakit ALLAH için uyarıyor! Böyle yapmayıpda sussaydı o zaman asıl size kötülük böyle etmiş olurdu? 'Dost acı söylermiş, düşman yalan söylermiş' sözünü unutmayın!
Ama siz halen Erbakan hocamızı sevemiyorsunuz peki sevmeyin o halde ama en azından saygı gösterin buda mı zor?
Birbirimizi sevemedikçe nasıl cennete gireceğiz?

Benim akpli kardeşlerimize hiçbir kinim ve nefretim yoktur vallahi billahide yoktur onları sevmesek iyiliklerini istemesek bu tebliğleri yapmaz idik. İnsan sevdiğini uyarır.

Erbakan ismi sizi neden bu kadar rahatsız ediyor onuda anlamış değilim.
Bu partinin başına kim geçicekse elbette parti bireylerini ilgilendirir. Nasıl bizler diğer partilerdeki liderlik görev değişikliklerini sorguluyor değilsek sizlerin bu konuları kurcalamanız doğru olurmu?
Eğer çok dert ediniyorsanız bu meseleleri gelirsiniz SP teşkilatlarına malumatlarınızı iletirsiniz ve genel merkeze bu yönde düşüncelerinizi iletebilirsiniz. Buda zor değil ama hanginiz böyle birşey yaptınız? Erbakan hocayla bu konuda sıkıntısı sürekli olan bazı üyelerin hangisi Erbakan hocaya sıkıntılarını arz etmeye çalıştı? Cevap belli değilmi hiçbiri! Peki nedir bu iş diye sorarlar adama!
Ama bu tür kasıt kokan konularda sadece Erbakan ismini yıpratmayı amaçlayan yaklaşımların daha önce de dediğimiz gibi forumdaki kaliteyi düşürdüğünü rahatça dile getirebilirim. Çünkü mesnetsiz ifadeler söz konusudur. Eleştiriler yapılacaksa neye dayanarak görüş beyan ettiğiniz çok önemlidir. Bir berberin saç kesimini eleştirmek istediğinizde balıkçılık mesleğine dayanarakmı eleştirirsiniz? Veya şairin şiirlerini eleştirirken ressamın fırça darbelerine dayanarak mı eleştiri yaparsınız?
Bunları neden dedim?
Çünkü Erbakan hoca siyaseti cihad için din için yaptığını kendisi diliyle ve yaşamıylada ifade etmektedir. Böyle bir insanı elbette dinin ahkamlarına göre eleştirmek doğru olur. Çünkü yaşam felsefesi bu yöndedir. Bu yönüyle dinin ahkamlarına dayanan görüşlerle eleştirmezseniz mevcut eleştirileriniz balon misali havaya uçar! Bu isme karşı sevgisizliğiniz veya kabul etmediğiniz görüşleriniz olabilir eyvallah buna karşı çıkmayız çünkü herkes kendi görüşünde ve inanışında serbesttir. İrade-i cüzyiye ile bunu ifade ediyorum. Ama nerede hakkaniyet nerede ölçü nerede dayanak? O yüzden daha önce ki konulardada ifade etmiştim dayanak İslam değilse o dayanılan görüşlerin hepsi batıldır!
Aslında hayatımızın her meselesini İslami bakışla değerlendirmek gerçek takva ölçüsüdür.
Biz bu konuya bu gözle bakıyoruz yanlışımız varsa lütfen rica ediyorum.
fi emanillah

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
1- Hocanın 28 şubatçılar cezalandırılmamalı vs. anlamında bir şey söyleyeceğine inanmıyorum, ropörtajın tam metni yayınlanmamış, roportaj yapan kişinin kendi görüşleri aksettirilmiş.

2- Erbakan hoca oğluyla ilgili fetva felan vermemiş, bu da çarpıtma. Daha önce CANLI YAYINLARDA defalarca fatih erbakan olacak diye bir şey yok, layık olan olur anlamında şeyler söyledi.

3- Daha dün Şevket kazan hem de isim vererek "çevik bir ve osman özbek gibi 28 şubat aktörleri mutlaka yargılanmalı, cezalandırılmalı" dedi, bazılarına duyurulur.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Konular üzerinde geziniyordum.

Bu konuyu gördüm.

Unutulmaya YÜZ TUTMUŞ.

Gerçekten ERBAKAN bunları düşünüyorsa

ERDOĞAN ı , GÜL ü , ARINÇ ı son defa KURTULMUŞ a ve şuan aklıma gelmeyen diğerlerine yapılanların HAKKANİYET olup olmadığını düşünüyorum.

NEDEN Haır örnek Osmanlı OSMANLI Kaç yüz yıl devam ettirmiş OSMAN lılığını ERBAKAN kaç Ay devam etirdiği İKTİDAR lığını sonra da hatırlıyorum Osmanlıda Süleyman dan sonra evlad İKTİDAR İÇ OYUNLARINI.

UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ bir konuyu gündeme getirerek mutlu oldun mu?

Hadi biraz daha saldırın, kendinizi tatmin edin, eğer ilerde gene ara verilirse, yorum yazan olmazsa tekrar güncelle olur mu?