Erbakan'dan Kurtulmuş'a "İstifa et gel"

manifesto

Yasaklı
Saadet Partisi'nin olaylı olağan üstü genel kongresi sonrası sular durulmuyor...
Kongrede yaşanan liste hadisesi üzerine 3 gündür toplanan YİK kararını verdi. Parti en yakın zamanda olağan üstü Genel Kongre yaparak ortaya çıkan karmaşayı giderecek.

Kutan istifa edecek

Saadet Partisi Eski Genel Başkanı Recai Kutan'ın Kurtulmuş'un Beyaz Listesi'nden istifa edeceği ve onun istifasının ardından Beyaz Liste'den yaklaşık 20 kişinin daha istifasını sunacağı Saadet Partisi kulislerinde konuşulan konular arasında.

Erbakan Randevu vermedi: İsitafa et gel

Alınan son bilgilere göre Saadet Partisi Genel Başkanı Kurtulmuş Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Nemettin Erbakan'dan kongre sonrası randevu talep etti. Talebi değerlendiren Milli Görüş Lideri Erbakan ise olumlu yanıt vermeyerek, 'İstifa et, gel' dedi.
Yapılacak kongrede asıl soru ise Genel Başkan Adayı'nın kim olacağı? Bu ölçüde Saadet Partisi'nde konuşulan isimler arasında, geçtiğimiz kongrede de ismigeçen Prof. Dr. Mete Gündoğan ve Adil Düzen'in mimarlarından Prof. Dr. Arif Ersoy'un ismi de var.

Kurtulmuş'un istifası gündemde

Tüm bu gelişmelerden haberi olan Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş’un ise karşı listenin genel başkan adayı olmayı reddedip görevinden istifa edeceği ve kongrede de tekrar aday olmayacağı belirtiliyor.

İlk gün 650 imza

Başlatılan Olağan üstü Genel Kongre çalışmasında ilk gün 640 delegeden imza toplandığı öğrenilirken, bu imzaların sayısının artacağı tahmin ediliyor

http://www.milligorushaber.com/haber.php?haber_id=101

:) Hoca affetmeyecek gibi

TakVa

Ordinaryus
Tiyatrodan başka bişey değil.

Göstermelik yenileşme hareketleri, yemezler.

O partide Erbakan sülalesi ne derse o olur.

Yenilikçiyim diyenlerde biraz akıl olsa Ak Partide olurlardı.

Enayiler için, Erbakan sülalesinden yeni oyunlar ,iyi seyirler.

Gülzar-ı İrfan

..............
Anlayamadığım nasıl bir enaniyet duygusu ki bu BEN im dediğim olur,BEN ne dersem o olur diye önüne çıkan yeni işler yapma çabası ve düşüncesi içinde olan herkesi/en yakınındakileri/bile bu denli kötüleyebilmek...
TAYYİP kötü anladık...
GÜL yanlış onu da anladık hadi...
KURTULMUŞ'da mı o listeye dahil edildi şimdi....
Herkesin bir zamanı vardır değil mi, ayakta bile durmakta zorlanan birinin yerinde oturup fikirleriyle gençlere yol göstermesi,destek olması herkesin hayrına değil midir..
Siyaset hep BENim dediğim olacak duygusunu ölene kadar taşımak mıdır...

ALLAHA EMANET OLUN

KFK

İhvan Forum Üye
:) Hiç kurcalamayın böyle iyi.Saadet'in kendi içinde dahi düzeni sağlayamaması oy bölünmesini önleyecektir.

manifesto

Yasaklı
:) Hiç kurcalamayın böyle iyi.Saadet'in kendi içinde dahi düzeni sağlayamaması oy bölünmesini önleyecektir.

Aslında pratikte doğru diyorsun
Zira Kurtulmuş SP de oyları %6-7 seviyesine çekebilirdi her an
Bu oylar elbette ak partiye gidecek oylar olmuş olacak
Muhalif sol tek parti kaldığına göre ak partinin de tek olarak kalması hayati
Çünkü önümüzde ki seçim yapılan tüm çalışmaların meyvesinin toplanacağı seçim olacak
Kaybedilmemesi gerek
Bu bakımdan HOCA AK PARTİYE çalışıyor denebilir
Kim bilir bilkide büyük siyasetçidir gerçekten
hedefi de buysa :)

Gülzar-ı İrfan

..............
Yani Hoca aslında hala gönlünde TAYYİP sevgisini taşımakta çaktırmadan O'na mı çalışmakta :)
Takiyye yani...

ALLAHA EMANET OLUN

Hasan

Kardeşiniz
Saadet partililer erbakan hocalarının KAZAN kaldırmasına uyup ta numan beyi ekarte edip yerine erbakan junior u geçirirlerse eğer saadet partisi yokoldu gitti demektir,inşaallah basiretli parti delegeleri bunu görür ve hanedanlık saçmalığına dur derler,hele ki birde bu senaryo ya numan beyin AKP ye geçmesi gibi birihtimal eklenirse yandı gülüm keten helva.

manifesto

Yasaklı
bu senaryo ya numan beyin AKP ye geçmesi gibi birihtimal eklenirse yandı gülüm keten helva
Hocam fena da olmaz
Numan boylu poslu dinamik vizyon sahibi
Erbakan gibi ergenekonlara cuntalara LAL da değill
AK PARTİDE şahsen görmek isterim,SAP partilerini alıp başlarına çalsınlar desin ve gelsin :)

YÖNETİM ELLERİNDEN ALINACAK

- Üzücü durumu açar mısınız?

Çünkü bundan sonra yapılacak yeni kongreyle yönetim ellerinden alınacak. Önceki gün ilçe seçim kuruluna kongrenin iptali başvurusunda bulunuldu. Numan Bey, 310 oyla seçildi. Kongrede salt çoğunluk aranmıyor ama 2 - 3 adaylı kongreler için geçerli. Tek aday olarak Numan Bey, delegenin 4'te 1'inin oyunu alıyor. Aslında hukuken genel başkanlığı da tartışmalı. Kongre iptal olursa, genel merkez 45 gün içinde yeni kongre yapmak zorunda. Kanunen olmazsa da, delegelerin imzasıyla olağanüstü kongre yapılacak. Yüzde 20 delegenin imzası gerekiyor. 15-20 gün için olağanüstü kongre yapılır. Onun için diyorum yazık oldu.

- Peki bir araya gelip konuşsanız...

Numan Bey özür dilese bile ben aday göstermem. Çünkü, güven problemi oldu. Böyle devam etmek ileride sıkıntı doğurabilir.Ama o babamın ve YİK üyelerinin bileceği bir iş. Ama bir insan tekrardan Milli Görüş prensiplerine bağlı kaldığını söylüyorsa, bunun için illa genel başkan olmasına gerek yok. Numan Bey, Genel İdare Kurulu'nda da, İstanbul İl Teşkilatı'nda da hizmet edebilir.

BAŞKA PARTİ KURSUNLAR

- Erbakan Hoca'nın etkisi, yaşı olabilir mi?

Hoca'nın yaşının tabii bahane edilecek bir tarafı yok.Yarın SP iktidara gelse, -öyleyse ben başbakan, cumhurbaşkanı olacağım- diyecek bir durumu da yok.

manifesto

Yasaklı
http://www.habervaktim.com/haber/131526/saadet_partisi_kongresi_mahkemeye_tasindi.html

SAADET KONGRESİ MAHKEMELİK :)

resim131526_2.jpg

Saadet Partisi'nin 4. Olağan Kongresi sonuçları mahkemelik oldu. Numan Kurtulmuş'un tekrar genel başkan seçildiği kongrenin iptali için 23. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne dava açıldı.
Davayı Oğuzhan Asıltürk'ün açtığı öğrenildi.