Erbakancılar Saadet'in iftarını bastı

bakış

Kıdemli Üye
Ne demişti Erbakan hoca: 'ramazandan önce mutlaka yeni bir kongre daha yapılmalı ki iftarlar birlik, beraberlik ve kardeşlik havası içinde geçsin.
hakkatten doğru azimli abla.Hocam böyle bir laf konuşmuştu.Kongre yapılsın ve ramazanın manevi atmosferinde yeniden kardeşler kucaklaşsın demişti.
İtaatsizliklerin,laf dinlememezliklerin sonu yok.eğer hocamı dinleseydik kucaklaşacaktık,dinlemedik bu görüntüler çıktı ortaya..Numan hoca daha ne kadar nefis yapacak,bilmiyorum.

agbi

Yasaklı
Dünya ve ahiret saadetini isteyenler,büyüklere itaat etmelidirler.

Bu cümle senin ana fikir olarak doğru ama kullanıldığı yer olarak farklı bana bu cümleyibu mesajda HANGİ ANLAM da kullandığını açıkla.

Nerdesin bakış

Hep aynı şeyi yapıyorsun

Cevap vermeden kaçıyorsun.

Ahmet

Çöl Aslanı
Yüzde 2 buçuk insan topluluğu, kendi içerisinde birliği, nizamı sağlayamazken, birde "milli nizam'dan" dünya nizamı" kurmaktan, insanlığı ve dünyayı kurtarmaktan bahsediyor. Kendi deyimleri ile "Hadi Ordan!!!" ..
Dünyayı kurtaran adam filmi bile daha gerçekçi sizden..

İftar programında yapılanlar bizlere, Hz. Osmana kasteden sefihleri hatırlattı.. Dün, Kur'an okuyan idareciye saldıran güruh, bugün iftar ederken saldırdı..
Yazıklar olsun dünün ve bugünün Sefihlerine!..

Azimli

Ordinaryus
tabiki bu olayları tasvip etmek mümkün değil
ama bu olaylar durduk yere çıkmadı
önce tv kanalları gezildi
Erbakan hocayla ilgili sorulara '' şu ana kadar hiçbir şekilde bize müdahele etmemiştir dendi! ama toplumda böyle bir olgu var bu olguyu ortadan kaldıracaz dendi.
sırf bu olguyu ortadan kaldırmak için Hocanın yıllardır bu davaya hizmet edn çocukları bulundukları! gik listesinden atıldı.onlar oraya tepeden inmedi yıllardır bu davada ter akıttılar.
ben biliyorum Elif hanımı! hamileydi inegöle konferansa gelmişti tam konferansın ortasında bir anda bayıldı. önde oturan bir arkadaş yerinden fırlayıp yere düşmeden yakaladı.yere düşseydi belkide bebeğini kaybedecekti
hemen kenara aldık çantamdan su çıkarttım elini yüzünü yıkadık
doktora götürelim dedik biraz iyiyim dedi. bu arada bursa il başkanı Gönül kafkas hanım mikrofonu alıp işte bu davaya gönül vermiş gecesini gündüzüne katan milli görüşcü bir hanım diye söze başlayıp, konuşmayı devam ettirdi meraklı kalabalığın yerinden kalkmasını engelledi.
kenarda bekleyen Elif hanımı içeriye almak istedik.''hayır dedi. bu insanlar buraya bu davayı bizden dinlemek için gelmişler şimdi yarm bırakıp gitmek hem davaya hem bizi dinlemek için buraya gelen insanlara saygısızlık olur ben bu saygısızlığı yapamam'' dedi ve bıraktığı yerden konuşmasına devam ederek programını tamamladı. bu sadece birtek örnek
birilerine şirin görünmek için bu insanları bu davadan uzaklaştırmak kime hizmet etmektir söylermisiniz?

yetmedi gikte Erbakan hocanın sözünden çıkmayacağını düşündükleri kim varsa çıkardılar. günlerce uyarıldılar derhal bu kongreden vaz geçin bu kongrede hayır yoktur ne vaktidir ne zamanı nede gereklidir boşuna kırgınlıklara meydan vermeyin diye ama dinlenmedi.konre kararı alındı hocanın çocukları ve yakın çevresi diskalifiye edildi.
üç gün boyunca istişare edilip, mutabık kalınan ve on kişilik boş yer bırakılıp, istediğin kişileri buraya ekle denen liste gece yarısı değiştirildi.
yetmedi mutabık kalınan listeden benim haberim yoktu deyip, istifa edildi ve birileride ettirildi.
yetmedi hoca madem bu hatalar yapıldı 15 gün içinde kongre yenilensin bu yara kangren olmadan tedavi edilsin dediği halde kongreye gidilmedi.
önce 15 günde yetişmez dendi
sonra makul bir zamanda yapılacak dendi ama bu makul zaman zarfında boş durulmayıp,il il bütün delegeler mercek altına alınıp, imzaların geri çekilmesi için baskı yapıldı
yetmedi hocaya sadık delegelerin çoğunlukta olduğu illerde yeniden kongre kararı alıp, delegelerin değiştiilmesi kararı alındı ve uygulanmaya başlandı . bir yandanda açık açık hocayı destekleyen il başkanları , il müfettişleri görevden alınmaya başlandı.ve kongreden vazgeçip yapılmıyacağı açıklandı.
daha çok şey varda bu özet yeter sanırım.
şimdi sizce bu gençler durduk yeremi pretostoya karar verdi ve bu pretosto provake edildi?

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
Erbakan hoca nın kudretli ve muazzam mücahid ordusu akşam vakti yaptıkları iftar baskınında müslümanları büyük bir yenilgiye uğrattı...

Şanlı mücahitler düşman hatlarına gizlice sızarak iftar sofrasında mevzilerini aldılar...
Düşman kuranı-kerim okuttuğu anda bu fırsat bilinip hucuma kalkıldı...
İftar açmak isteyen düşman geri püskürtüldü...
Aradaki birçok gazeteci tekme tokat dalınarak hadleri bildirildi...
Milli görüş mücahitleri şanlı tarihlerine bir zafer daha eklediler...

agbi

Yasaklı
size göre Abdülhamit handa haketmişti öylemi?

Mekanı cennet olsun

Abdülhamid han kim Erbakan kim.

Bir mektupla Fransayı titreten adam Abdülhamid hanTiyatro oyınu için ( Peygamberimiz sav alehindeki bir oyundu )

erbakan ise kendisini toplumönüne rencide eden bir orkestra şefine bile cevap veremeyn kendi emrindeki kuruluştakibir kişinin zinkaflı sözleri karşısında susan.

Lütfen karıştırmayalım

ıtri

Üye
çok yazık ve üzücü.
Demokratik olgunluğumuzun olmadığı malesef bir örnek daha vermiş oldu.
çok yazık
çok yazık.

agbi

Yasaklı
Kuran-ı kerim okunurken çıkan arbede il gençlik kolları mensupları ile basın mensupları arasındadır. İşin içinde Fatih Akyüzlüde vardır. Hatta Fatih AKYZÜLÜ yü ben olay yerinden uzaklaştırdım.

sahnenin sağ tarfında oturuyordum. Gençlik hocamın telgrafından sonra mücahit erbakan sloganı atarken arka tarfımdan gelen bir bıçak kulağımı sıyırmış ve slogan atan gençlerin üzerine gitmiştir. Ardından tuzluk ve diğer bıcaklar.... O tarafa yöneldiğim zamanda bıcak atan kişi 2 tane masayı ters cevirmiştir.... Olayı Hocasına bağlı gençler çıkarmamış bundan nemalanmayı ilke edinmiş olan Numan KURTULMUŞ ekibi çıkartmıştır... Olayın büyümesini engellemek için ne özel güvenlik ne parti güvenliğğinden sorumlu gençler nede emniyet müdahalede bulunmamıştır... Numan Kurtulmuş mağdur edebiayatı yaparak bu durumdan nemalanmaya çalışmaktadır. Dikkat ederseniz Ajans 5 hariç diğer haber siteleri ve görsel basın ağız birliği etmişcesine aynı şeyleri söylemekte ve yazmaktadırlar.....

Milli Görüşçüler bilirki... Milli Görüş terbiyesi almış ve hocasına bağlı gençler kendisine yakışmayacak türden davranışlarda bulunmazlar....

Mehmet Ali IŞIK

Siz getirdiğiniz alıntıyı okumadanmı getiriyorsunuz.

Okumadığınızdan dolayı düşünmüyorsunuz da.

Getirdiğiniz alıntıda birbirini yalanlayan cümleler var.

Hangilerimi ?

Söylemem.

Söylersem sizi DÜŞÜNCE TENBELLİĞİNE iterim.

MiHRiMaH

Son gülen... :/
Allah'tan korkmuyor mu bu insanlar?!.. Orada iftar veriliyor, terbiyesiz, densizler!!!!!!.. Kimi, niye protesto ediyor olursan ol!.. Orada bir grup insan, Allah rızası için tuttukları oruçları açmak üzere toplanmış... Ahıra mı giriyorsun?!.. Masa devirmek,,,, o yerlere saçılan nimetlerin herbiri ahirette kovalasın sizi e mi!!!..
Erbakan'ı sevmem Allah için!.. Numan Kurtulmuş'la da ilgilenmem bile ama orada yapılan kimseye değil Allah'a saygısızlıktır!.. Oradaki sadece ve sadece ahlaksızlıktır, terbiyesizliktir, rezilliktir, CAHİLLİKTİR!..
Ve Elhamdülillah müslümanım diyen adam, müminlerin iftar sofrasını mındar etmez! edemez!.. Hadi ordan!.. Oruç tutmuyordunuz siz herhalde?!?!?!.. Sözde müslümanlar sizi!.. Cahil, cühelayı toplamışlar, kullanıyorlar, başka bir açıklaması yok bunun!..

Azimli

Ordinaryus
Erbakan hoca nın kudretli ve muazzam mücahid ordusu akşam vakti yaptıkları iftar baskınında müslümanları büyük bir yenilgiye uğrattı...

Şanlı mücahitler düşman hatlarına gizlice sızarak iftar sofrasında mevzilerini aldılar...
Düşman kuranı-kerim okuttuğu anda bu fırsat bilinip hucuma kalkıldı...
İftar açmak isteyen düşman geri püskürtüldü...
Aradaki birçok gazeteci tekme tokat dalınarak hadleri bildirildi...
Milli görüş mücahitleri şanlı tarihlerine bir zafer daha eklediler...
ordamıydınız

Azimli

Ordinaryus
kartel medyasına ''tabandaki Erbakan vesayeti var olgusunu ortadan kaldıracağız'' diye söz verip, sırf bunlara şirin görünmek için bu teşkilatı bölmeye değdimi sayın genel başkanım
gözünüz aydın bütün kartel medyasını arkanıza aldınız.( yarın karşınıza geçmiyeceğinden eminmisiniz?)
Erbakana küfretmek için fırsat kollayanlarada fazla fazla fırsat verdiniz.
bu olaylarla hiç bir ilgisi olmayan hocayıda suçlu koltuğuna oturttunuz
ve bunuda kibarca uslubunuzu bozmadan gerçekleştirdiniz
görevi başarıyla tamamladınız
başınız göğe ermiştir artık

Azimli

Ordinaryus
Kapatılan Refah Partisi'nin eski Genel Başkanı Necmettin Erbakan'ın Özel Kalem Müdürü Mehmet Karaman, Erbakan'ın Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı iftarındaki protesto olayıyla ilgisinin bulunmadığını bildirdi.

Karaman, yaptığı yazılı açıklamada, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen iftarla ilgili bazı basın yayın organlarında, ''Erbakancılar, Saadet iftarını bastı'' başlıklı ''kamuoyunu yanıltıcı'' haberler yayınlandığını ifade etti. Karaman, ''üzüntü verici ve hiçbir zaman tasvibi mümkün olmayan bu kabil olaylarla Necmettin Erbakan'ın uzaktan yakından herhangi bir ilgisi bulunmadığını'' belirtti.

Kaynak: AA

|SEÇKiN|

Profesör
bu konularda mhp'yi kınardık hep... bu onların adetiydi, kongreleri basarlar, birilerini döver, ortalığı savaş yerine dönderir, rezalet görüntülerle son bulurdu...
hele de böyle bir günde, iftarda... mhp'lilere rahmet okuttular!
yazıklar olsun,
ayıp yahu, bi de utanmadan, sıkılmadan, yüzleri kızarmadan gelip burada savunmuyorlar mı?
kanı kuruyor insanın!
edep ya hû!

agbi

Yasaklı
Kapatılan Refah Partisi'nin eski Genel Başkanı Necmettin Erbakan'ın Özel Kalem Müdürü Mehmet Karaman, Erbakan'ın Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı iftarındaki protesto olayıyla ilgisinin bulunmadığını bildirdi.

Karaman, yaptığı yazılı açıklamada, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen iftarla ilgili bazı basın yayın organlarında, ''Erbakancılar, Saadet iftarını bastı'' başlıklı ''kamuoyunu yanıltıcı'' haberler yayınlandığını ifade etti. Karaman, ''üzüntü verici ve hiçbir zaman tasvibi mümkün olmayan bu kabil olaylarla Necmettin Erbakan'ın uzaktan yakından herhangi bir ilgisi bulunmadığını'' belirtti.

Kaynak: AA

Hani Erbakan Telgraf çekmemişti.

Mehmet kahraman ın Erbakan ağzından çektiği çekilen yerin belli olduğu FAKS var.

Ayrıca Erbakan ın faks çekmemesini varsayalım ETİK mi ? Etiği bıraktık İSLAM aleminde Bir iftar için telgraf çekmemek sizce ne kadar doğru ?

agbi

Yasaklı
Siz getirdiğiniz alıntıyı okumadanmı getiriyorsunuz.

Okumadığınızdan dolayı düşünmüyorsunuz da.

Getirdiğiniz alıntıda birbirini yalanlayan cümleler var.

Hangilerimi ?

Söylemem.

Söylersem sizi DÜŞÜNCE TENBELLİĞİNE iterim.

Evet cevap bekliyorumElif hnm.

Görmemezlikten gelmeniz Cevap veremiyişinizmi ?

agbi

Yasaklı
hakkatten doğru azimli abla.Hocam böyle bir laf konuşmuştu.Kongre yapılsın ve ramazanın manevi atmosferinde yeniden kardeşler kucaklaşsın demişti.
İtaatsizliklerin,laf dinlememezliklerin sonu yok.eğer hocamı dinleseydik kucaklaşacaktık,dinlemedik bu görüntüler çıktı ortaya..Numan hoca daha ne kadar nefis yapacak,bilmiyorum.

Ne demişti Erbakan hoca: 'ramazandan önce mutlaka yeni bir kongre daha yapılmalı ki iftarlar birlik, beraberlik ve kardeşlik havası içinde geçsin.

Demekki erbakan tahmin mi etmişti yoksa olacakları biliyormuydu ?

Azimli

Ordinaryus
Hani Erbakan Telgraf çekmemişti.

Mehmet kahraman ın Erbakan ağzından çektiği çekilen yerin belli olduğu FAKS var.

Ayrıca Erbakan ın faks çekmemesini varsayalım ETİK mi ? Etiği bıraktık İSLAM aleminde Bir iftar için telgraf çekmemek sizce ne kadar doğru ?
siz kendinizdemisiniz
zorla insanları sizinle muhatap etmeye çalışıyorsunuz
ilk mesajımda bu olayı tasvip etmediğimi yazmıştım
hocanın telgraf çekip çekmediğinide söylemedim
sadece alıntı getirdim ve hangisi doğrudur bilemem dedim
kimseyide savunmuyorum
sadece hırsızın hiçmi suçu yok diyorum
şimdi siz bunuda saptırır hırsız dedi dersiniz ya!!!!
lütfen okumadan yazıp, insanlarında canını sıkmayın

agbi

Yasaklı
siz kendinizdemisiniz
zorla insanları sizinle muhatap etmeye çalışıyorsunuz
ilk mesajımda bu olayı tasvip etmediğimi yazmıştım
hocanın telgraf çekip çekmediğinide söylemedim
sadece alıntı getirdim ve hangisi doğrudur bilemem dedim
kimseyide savunmuyorum
sadece hırsızın hiçmi suçu yok diyorum
şimdi siz bunuda saptırır hırsız dedi dersiniz ya!!!!
lütfen okumadan yazıp, insanlarında canını sıkmayın

Ben kendimdeyim ya siz

agbi

Yasaklı
Kuran-ı kerim okunurken çıkan arbede il gençlik kolları mensupları ile basın mensupları arasındadır. İşin içinde Fatih Akyüzlüde vardır. Hatta Fatih AKYZÜLÜ yü ben olay yerinden uzaklaştırdım.

sahnenin sağ tarfında oturuyordum. Gençlik hocamın telgrafından sonra mücahit erbakan sloganı atarken arka tarfımdan gelen bir bıçak kulağımı sıyırmış ve slogan atan gençlerin üzerine gitmiştir. Ardından tuzluk ve diğer bıcaklar.... O tarafa yöneldiğim zamanda bıcak atan kişi 2 tane masayı ters cevirmiştir.... Olayı Hocasına bağlı gençler çıkarmamış bundan nemalanmayı ilke edinmiş olan Numan KURTULMUŞ ekibi çıkartmıştır... Olayın büyümesini engellemek için ne özel güvenlik ne parti güvenliğğinden sorumlu gençler nede emniyet müdahalede bulunmamıştır... Numan Kurtulmuş mağdur edebiayatı yaparak bu durumdan nemalanmaya çalışmaktadır. Dikkat ederseniz Ajans 5 hariç diğer haber siteleri ve görsel basın ağız birliği etmişcesine aynı şeyleri söylemekte ve yazmaktadırlar.....

Milli Görüşçüler bilirki... Milli Görüş terbiyesi almış ve hocasına bağlı gençler kendisine yakışmayacak türden davranışlarda bulunmazlar....

Mehmet Ali IŞIK

Mehmet bey söyledikleriile çelişiyor.