Erbakan'a Sorular ?????

TakVa

Ordinaryus
CHP’nin, İslam’a, İslam Peygamberine ve Hac farizasına hakaret eden ve bunlarla dalga geçen derin lideri Önder Sav ve ekibinin danışmanlığı ve desteği ile Saadet Partisi’nin yönetimi mahkeme kararıyla sözümona kayyuma devredildi.

Kayyum olarak ise mahkemedeki iki taraftan biri olan Necmettin Erbakan’ın adamların seçildi. Mahkemenin belirlediği kayyumun tek yönlü olması tesadüf mü dür?

Peki onlarca yıldan beri Necmettin Erbakan’la beraber siyaset yapan ve daha sonra da partiye genel başkan olan Numan Kurtulmuş, Erbakan tarafından neden aforoz edildi, şimdi de neden mahkeme kararıyla siyasi infaza tabi tutuluyor? Bu yazı da fazla kanaat belirtmeden bazı sorular sorarak herkesin bu soruların cevabını düşünmesini diliyorum.

1- Referandumdan önce Şevket Kazan, Numan Kurtulmuş’a gelerek Saadet Partisi, Hüsamettin Cindoruk’un partisi, Abdullatif Şener’in Partisi ve Saadettin Tantan’ın partisinin bir araya gelerek önümüzdeki seçimde ittifak yapmasını teklif etti mi?

2- Bu teklif gelince Numan Kurtulmuş Şevket Kazan’a “Ben 28 Şubat artıklarıyla siyaset yapmam, böyle bir şey yaparsanız bunu kamuoyuna açıklarım. Bunu Erbakan hocaya böyle iletin” dedi mi?

3- Bu siyasi senaryo Ergenekon’un siyasi kanadıyla birlikte hazırlandı mı?

4- Necmettin Erbakan, Oğuzhan Asiltürk, Şevket Kazan gibi isimler referandum öncesi “Hayır” deme kararı aldı mı? SP lideri Numan Kurtulmuş, Erbakan ekibinin “hayır” deme kararını öğrenince, acilen, “SP olarak evet diyeceğiz” açıklaması yaptığında Erbakan ekibini çileden çıkardı mı?

5- Yukarıdaki gelişmeler üzerine Necmettin Erbakan ekibi SP kongresinde Numan Kurtulmuş’tan intikam alma planı yaptı mı?

6- SP kongresinde hezimet yaşadıktan sonra Erbakan ekibi, kongrenin yenilenmesi için delegelerle görüşürken ve imza isterken “Numan beyi daha yüksek oyla genel başkan yapmak istiyoruz” şeklinde konuşulup delegeler yanıltılarak imza toplandı mı? Kongrenin yenilenmesi için toplanan delege oylarının çoğu, delegelerin kandırılması sonucu olabilir mi?

7- Erbakan, delegeleri tek tek arayarak nabza göre şerbet konuşmalar yaptı mı?

8- Erbakan’ın has adamı Şevket Kazan Önder Sav’la aslında neyi görüştü?

9- Şevket Kazan ve Oğuzhan Asiltürk, CHP Genel Sekreteri Önder Sav, CHP’nin has adamlarından Şahin Mengü ve HSYK Başkan Vekili Kadir Özbek ile sık sık istişare yapıyor mu?

10- Bu ekiple yapılan istişareler Milli Görüş’e ne gibi katkılar sağlıyor?

11- Bu görüşmeler madem normal görüşmeler ise kamuya açık değil de neden gizli gizli yapılıyor?

12- Bu görüşmelerde yapılan istişareler Ankara 10. Sulh Ceza Mahkemesi’nin verdiği kararda etkin şekilde işe yaradı mı?

13- Erbakan ekibinin mahkemeye sunduğu emsal kararların tamamına yakınının CHP örneklerinden oluşması sadece bir tesadüf mü?

14- SP lideri Numan Kurtulmuş, Erbakan’a rağmen referandumda “Evet” dediği için cezalandırılıyor olabilir mi?

15- Erbakan bu cezalandırma işini kendi başına mı veriyor yoksa Ergenekon’un avukatları ile işbirliği halinde mi?

16- Necmettin Erbakan referandum öncesinde “evet” diyeceklerini açıklamasına rağmen, oğlu, kızı, gelini, damadı neden oy kullanmadı?

17- Sandığa gittiğinde Erbakan gerçekten “evet” oyu mu verdi yoksa, “hayır” mı dedi?

18- Milli Görüş’ün yayın organı olan TV 5’in kuruluş sermayesi Milli Görüş’ü seven vatandaşlardan toplanan paralarla mı kuruldu yoksa Erbakan ailesinin verdiği paralarla mı? TV 5’in karasal frekansları neden başkasına satılmadı da statüko ve Ergenekon’u savunan Doğan Grubu’na yani CNN Türk’e satıldı?

19- TV 5 satıldıktan sonra alınan paralara “Hocam bu ümmetin parası nasıl olur” diye itiraz edilmesine rağmen Necmettin Erbakan bu paraları aldı mı almadı mı?

20- Saadet Partisi, Fatih Erbakan’ın “muhterem babası”nın şahsi malı veya özel şirketi midir yoksa bir siyasi parti midir?

21- Erbakan ve ekibi Numan Kurtulmuş’u bertaraf ederek partiyi nereye götürmek istiyor? Farklı bir siyasi dil kullanarak da olsa CHP-MHP-BDP-İP çizgisine götürmek istiyor olabilir mi?

22- “Saadet Sitesi”nde işler yolunda mı yoksa karışık mı?

23- Necmettin Erbakan, rejim düşmanı olarak görülen dört partisini kapattırmış olmasına, rejim savunucuları nazarında bu kadar “tehlikeli” olmasına rağmen Türkiye Cumhuriyeti tarihinde “ev hapsi” cezasıyla tecziye edilme ödülüne çaptırılan tek TC vatandaşı olmasını kime borçlu?

24- Bundan 37 sene önce yapılan anlaşmaların bir sonucu olabilir mi?

25- Bugüne kadar Ergenekon’un çok geniş bağlantıları ortaya çıktı. Diğer kanatları acaba ne zaman deşifre olacak? Yoksa şimdiden gerçekler ortaya çıkmaya başladı mı?

Alper Tan

m-angel

Nam-ı diğer TÜRBEDAR
TV5 in satıldığını bilmiyordum.

real.ist

Doçent
Yaşlı duymaz, kulağı ağır işitir nasıl cevaplasın.

bakış

Kıdemli Üye
TV5 in satıldığını bilmiyordum.
Tv 5 satılmadı elbette.olaya tarafgirlik girdiği için öyle lanse ediliyor.tv5'in karasal yayın hakkı satılmıştır.artık karadan değil normal olarak uydudan yayın yapmaktadır...
Bunu 2 nedenle yapmışlardır.Birkaç yıl içinde karasal yayın zaten ortadan kalkacaktır.ikinciside maddi olarak zor durumda olan tv5'in kasasına para girmesidir.
Sn m-angel hassasiyetiniz için teşekkür ederim.
takva kardeşim şuanda zamanım yok.Bu yazarın deli saçması iddialarını elbette cevaplayacam.Buna kendimi mecbur hissediyorum

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Bunu 2 nedenle yapmışlardır.Birkaç yıl içinde karasal yayın zaten ortadan kalkacaktır.ikinciside maddi olarak zor durumda olan tv5'in kasasına para girmesidir.

Birkaç yıl içinde karasal yayın zaten ortadan kalkacaktır diyorsunuz.

Yani Dogan grubundan 23 milyon dolar alip kazikladiniz?

Buna kargalar bile güler.

reis

Kıdemli Üye
Birkaç yıl içerisinde karasal yayın değil, tam tersine uydu yayını kalkacak.. Hedef 2014 'e kadar karasal-sayısal yayına geçmek..

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr

Birkaç yıl içinde karasal yayın zaten ortadan kalkacaktır diyorsunuz.

Yani Dogan grubundan 23 milyon dolar alip kazikladiniz?

Buna kargalar bile güler.

Aydın Doğan'ın milli görüşe yaptığı bu katkı sayesinde bakış kardeşimiz onuda Aşere-i mübeşşereye dahil edebilir....
Hatta cehennemden beraat ettiğine dair bir belgede ilan eder bakış bey...
Hatta ve hatta bakarsın ki Aydın Doğan ve muhterem ailesi cennette Erbakan hocamızın ailesine komşu olmuş...
Böyle olursa çok üzülürüm milyarlarca müslüman cennetin dışında kalır çünkü...
Milli görüşçü olmadığımız için...
:)

real.ist

Doçent
Aydın Doğan 28 şubatta onlara yapmadıklarını bırakmadı, biraz palazlansınlar yine aynı akıbeti bulurlar doğan örgütü tarafından.

hirahos

Kıdemli Üye
Erbakan ve çevresinin 2002'den bu yana ulusalcı cepheye ve adı bugünlerde darbelerle anılanlara yaklaştığı bir sır değildir. Artık kim kimi kullanmaya çalışıyor/çalıştı; ya da ilişkilerin derecesi ne düzeyde onu bilemiyorum; ancak yakınlaşma sır değildir. Hatta bir takım askerlerin telefon dinlemelerinde Erbakan'ın Akp'ye karşı Askeri darbe taleb ettiği de gündeme düştü ancak üstünde durulmadı. İnşallah doğru değildir diyoruz. Aydın Doğan da bugün el sıkar yarın kurşun! Dost edinilecek kimseler değildir. Kanadoğlu ve Sav da öyle... Bugün yüzüne gülerler, yarın kuyunu kazarlar. Siz de yediğiniz kazıkla ve düşen itibarınızla kalakalırsınız.

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
Erbakan ve çevresinin 2002'den bu yana ulusalcı cepheye ve adı bugünlerde darbelerle anılanlara yaklaştığı bir sır değildir. Artık kim kimi kullanmaya çalışıyor/çalıştı; ya da ilişkilerin derecesi ne düzeyde onu bilemiyorum; ancak yakınlaşma sır değildir. Hatta bir takım askerlerin telefon dinlemelerinde Erbakan'ın Akp'ye karşı Askeri darbe taleb ettiği de gündeme düştü ancak üstünde durulmadı. İnşallah doğru değildir diyoruz. Aydın Doğan da bugün el sıkar yarın kurşun! Dost edinilecek kimseler değildir. Kanadoğlu ve Sav da öyle... Bugün yüzüne gülerler, yarın kuyu kazarlar. Siz de yediğiniz kazıkla ve düşen itibarınızla kalakalırsınız.

Maalesef Erbakan hoca'nın ulusalcı ve cuntacı güçlerle yaptığı stratejik ortaklık bütün inananları üzdü.
Sp de şuan yaşanan depremde aslında bu yüzdendir...

Ulusalcılarla aynı karede olmak istemeyen splilerin çığlığıdır bu....

Dincsoy

Asistan
Sayin tak va Gel senin bilgini bir Test edelim

1. Kayyum nediir
2. Hangi bilgiye,Kaynaga dayanarak Saadet Partisinin Kayyuma Devredildigini Iddia ediyorsun?
3.Mahkemenin Kayyuma mi devretmistir
4.Gerceklestirilen Referandum evet diyenlerin yüzde 58 yerine,yüde 42 Hayir diyenlerin lehine iptal edilseydi iyi mi olurdu?

Bunlara cevap verebilirsen

Dincsoy

Asistan
Maalesef Erbakan hoca'nın ulusalcı ve cuntacı güçlerle yaptığı stratejik ortaklık bütün inananları üzdü.

ukubat biz senin iddiyanin tersine ulusalcilar ile isimiz olmaz,amma iddia ediyorsunki ve yapilan görüsmede öyle sonuc cikariyorsun
ki sadece görüsmüsler

Fetulah Gülenin Papa nin dünyayi hiristiyanlastirmak icin kurmus oldugu dinler arasi diyalog iun Parcasi olma ve bu Gayde salismasi ni nasil yorumlayalim?

Tayip erdogan in tipki simdiki gibi Numan kurtulmus un ayrilma sürecindeki
Bir tarafta Kartel ay<din dogan Medyasi ve bir taraftan siyonizm hakkinda en ufak elestirisel haber yapmayan Siyonist fetulah gülen Medyasinin Destegini almisti

bunu nasil yorumlayalim?

Tayip erdogan bop es baskaniyim derken konusmasinda Diyarbakir in bu konuda Büyük rolu olacaktir konusmasini nasil yorumlayalim

Bop dünya barisi icin kurulmustur yorumunu nasil yorumlayalim

Yahudilerden almis oldugu cezaret ödülünü nasil yorumalayalim

Fetulah gülen ve Tayip erdgan Siyonizmin hizmetkarimi

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
bu sorular mahalle kadınlarının dedikodusu gibi.

Bir şey bilen oturur adam gibi şu şu şu diye yazar.

Şöyle olmuş mudur böyle olmuş mudur diye şark kurnazlığı yapmaz.

mahkemeye verilence tutuyorlar hayır biz böyle yaptı demedik diyorlar, biz soru sorduk sadece diyorlar.

Bu utanmazca bir tavırdır.

Kimse mahalle dedikodusu yaparak erbakan hocaya saldırmasın.

Elinde bilgi ve belge olan çıksın insan gibi adam gibi yazsın.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Bu ne çirkin bir uslup?

Erbakan hocanın ulusalcı ve cuntacı güçlerle ortaklık yaptığını ispatlayabilir misin?

İspatlayamazsan müfteri sıfatına al alnına yapıştır öyle dolaş!

Dincsoy

Asistan
Adam dedigin bir arastiri Kartel ve Gülenist Medya ne kadar da benzer Yollara basvuruyor hele
Fetulah Gülenin talebeleri Saadet partisinin Kayyuma devredildigini iddia ediyorlar sorsam Kayyum nedir ,kayyum Böyle mi olur diye tik cikmaz ,

Haberleri Alt yazidan takip ederler hemen cap diye ortaya atilirlar

Hakimi bile cildirtiniz,Hakim diyor ,, Numan kurtulmus su an burada olsaydi ana da verirdim görevi,

Bakin bakalim gülen ve Dogan Medyasina gerekceli Karari yayinlamislarmi,

yok yayinlarlarmi Mümkün ati varmi bunun iki kartel biribirinden farki olmayan

hadi bakalim hani kayyumdu varmi delikanli gibi arastirip cevap veren veya özür dileyen

Hucurât(*) Sûresi 6 – Ey iman edenler! Size bir fasık bir haber getirirse, bilmeyerek bir topluluğa zarar verip yaptığınıza pişman olmamak için o haberin doğruluğunu araştırın.

Yooo olurmu Sizler bu ayeti fasiktan haber gelirse inanmayin deyip kesip atarsiniz
arastirmak neyinize

bakış

Kıdemli Üye
Bu ne çirkin bir uslup?

Erbakan hocanın ulusalcı ve cuntacı güçlerle ortaklık yaptığını ispatlayabilir misin?

İspatlayamazsan müfteri sıfatına al alnına yapıştır öyle dolaş!
Abi sen yenisin galiba(!):)
Şu forumda ne çekiyoruz bir bilsen.Hiç hal hatır sormuyorsun.Adam sağda solda harcanmasın,ihvana takılsın diye hiç şikayetçi bile olmuyoruz.Ukubatın Harcanmasını istemiyoruz.

Dışarıda kötülük görebilir,bu yüzden gelsin bize sövsünde,biz kızılcık şerbeti içmeye razıyız..

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Abi sen yenisin galiba(!):)
Şu forumda ne çekiyoruz bir bilsen.Hiç hal hatır sormuyorsun.Adam sağda solda harcanmasın,ihvana takılsın diye hiç şikayetçi bile olmuyoruz.Ukubatın Harcanmasını istemiyoruz.

Dışarıda kötülük görebilir,bu yüzden gelsin bize sövsünde,biz kızılcık şerbeti içmeye razıyız..

yok yeni değilim de çok fazla yazmıyorum, takılmıyorum. ara sıra bakıyorum.

ukubatı dışarlarda kötülük görmemesi için idare ediyorsunuz yani, eh bizde öyle edelim o zaman:)

elcevaz13

Profesör
Web sitesi
www.herkul.org

Fetulah Gülenin Papa nin dünyayi hiristiyanlastirmak icin kurmus oldugu dinler arasi diyalog iun Parcasi olma ve bu Gayde salismasi ni nasil yorumlayalim?

Bir tarafta Kartel ay<din dogan Medyasi ve bir taraftan siyonizm hakkinda en ufak elestirisel haber yapmayan Siyonist fetulah gülen Medyasinin Destegini almisti

bunu nasil yorumlayalim?

Fetulah gülen ve Tayip erdgan Siyonizmin hizmetkarimi

Gazeteciler ve Yazarlar Birliği Vakfı Başkanı Mustafa Yeşil Bey T24 adlı yayın organına mülakat vermiş. Bu mülakatta en çarpıcı cümleleri ise Hocaefendinin 28 Şubat ve Milli Görüş Camiasına ilişkin açıklamaları oluşturuyor. Bu açıklamalar fevkalade önemli. Bu açıklamalar varsa arada bir gönül kırıklığı bunu gidermeye katkı sağlamıştır. Sayın Mustafa Yeşil'in T24'ten Selin Ongun'un sorularına verdiği cevapların en çarpıcı bölümünü size aktarmak istiyorum:

Fethullah Gülen'in hareketle ilgili sorguladığı ve "Keşke farklı davransaydık" dediği bir şey duydunuz mu?
Mesela şu var, Yalçın Doğan'a televizyonda verdiği söyleşide Erbakan için "Hükümeti bırakmalı, ülkeyi daha fazla germemeli" gibi ifadeleri olmuştu. Bu konuda "Acaba böyle söylemem gerekir miydi?" diye sorguladığına şahit oldum.
Neden? "Bu açıklamalar bana düşer miydi?" manasında. "Evet benim niyetim onları küçük görmek, zarar vermek değildi" ama nihayetinde karşı tarafı üzdüğünü düşündüğü için kendini sorguluyordu.
Gülen'in yine 28 Şubat sürecinde örtünmeyle ilgili sözleri İslami çevrelerde çok tartışıldı. Erbakan olayındaki gibi "O açıklamayı yapmasaydım" gibi bir sorgulaması oldu mu?
Orada Hocaefendi çok kitabi ve usule yönelik bir şey söyledi. Dinde meseleler ikiye ayrılır; usul ve furuat. Hocaefendi'nin o sözlerinde furuat, teferruat olarak çevrildi. Mesele şudur; bir insan örtünme ayetini inkâr ederse küfre girer ama başını örtmezse dinden çıkmaz. Orada söylediği de şu; başörtüsü usul kadar önemli değildir, "insanlar başını örtmediğinde dinden çıkmazlar" dedi. İşte bu furuatı bazı İslami gruplar, "Vay Hoca başörtüsüne teferruat dedi" manasına getirdi.

Bu açıklamalar Muhterem Hocaefendi'nin rikkatli bir gönüle sahip olduğunu gösteriyor. Bir camianın üzülmüş olabileceğini düşünmek inceliktir. Kendisi hem alim hem de gönül insanıdır. Bu şekilde düşünmesi hayırlı olmuştur.

Bu aralar elimden İslam tarihi hiç düşmüyor. Peygamber Efendimiz vefat ettikten sonra çoğu cennetle müjdelenmiş sahabilerin, bir takım münafıkların da etkisiyle nasıl bir çatışma içine girdiklerini ibretle okuyorum. Hz. Aişe Validemiz ve Hz. Ali Efendimiz arasındaki mücadelenin, savaşın nedenlerine baktığınız zaman her ikisi de haklı. Yine Hz. Osman'ın şehadeti ayrı bir yaralayıcı olaydır. Bu mübarek insan, yahudi ve münafiklar yüzünden şehit edilmiştir. İslam tarihindeki bu olayları tekrar tekrar okumalıyız. Bu olaylar birer masal değil gerçektir. O nedenle birlikte rahmet ayrılıkta azap vardır. Hocaefendi hizmetleriyle milletin hayır duasını almaktadır. Dünyanın dört bir yanında İslam'ın bayraktarlığını yapmaktadırlar. Yine Milli Görüş siyaseti bu milletin canlanmasına, siyasi alanda var olmasına hizmet etmiş, cihat ve ümmet şuurunu geliştirmiştir. O nedenle herkes kendi alanında İslam'a hizmet etmiştir. İslam'da hüsnü zan esastır. Birbirimizin eksikliklerin görmek yerine artılarını görmeliyiz. Ben de hizmete ait bir dershaneye gittim lise yıllarımda güzel ahlâk ve faziletten başka bir şey görmedim. Yine bu Milli Görüş camiası içerisinde de yer almış birisi olarak İslam'a hizmetten başka bir şey görmedim. O nedenle amaç İslam'a hizmet olmalıdır. Bugün gelinen noktada Ergenokon ve darbe planları yapanları ortaya çıkmasında STV ve Zaman gazetesinin büyük bir rolü olmuştur. Bu ülkede yıllarca cinayet işlediler. Kaos çıkarttılar bu cinayetleri Müslümanların üzerine attılar.

Tekrar edelim birlikte rahmet ayrılıkta azap vardır. Allah (c.c), Kur'ân-ı Kerim'de şöyle buyurmaktadır "Mü'minler ancak kardeştirler. Öyleyse kardeşlerinizin arasını bulup-düzeltin ve Allah'tan korkup sakının umulur ki esirgenirsiniz" (el-Hucurat 49/10).

"Allah'ın ipine hepiniz sımsıkı yapışın. Dağılıp ayrılmayın ve Allah'ın sizin üzerinizdeki nimetini hatırlayın. Hani siz düşmanlar idiniz. O, kalplerinizin arasını uzlaştırıp-ısındırdı ve siz O'nun nimetiyle kardeşler oldunuz. Yine siz tam bir ateş çukurunun kıyısındayken, oradan sizi kurtardı. Umulur ki hidayete erersiniz diye, Allah, size âyetlerini işte böyle açıklar" (Ali İmrân, 3/103).

Yine İslam kardeşliği ile ilgili Yüce Peygamberimiz bakın ne buyurmuş:

"Hiçbiriniz kendi nefsiniz için arzu ettiginizi kardeşiniz için etmedikçe iman etmiş olmaz" (Buhârî, imân, 7) O nedenle kardeşlerim şimdi birlik zamanı...

http://www.milligazete.com.tr/makale/hocaefendinin-aciklamalari-161801.htm

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Birkaç yıl içerisinde karasal yayın değil, tam tersine uydu yayını kalkacak.. Hedef 2014 'e kadar karasal-sayısal yayına geçmek..

Maclara uydudan bazen bakamiyoruz, karasal yayindan bakiyoruz.

Belkide zaman gelecek hic bakamayacagiz.