Erbakan'a peygamber benzetmesi ve NFK'dan tarihi yorum...

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
Bundan tam 34 yıl önce de Meclis'te Peygamber kavgası çıkmıştı. Tarafları ise...

erbakan01.jpg

Meclis'te yaşanan MHP- yumruklaşmasının çıkış sebebi olan Peygamber benzetmesi, bundan tam 34 yıl önce yine büyük bir siyasi kriz yaratmış.

KISAKÜREK ERBAKAN'I BIRAKIP TÜRKEŞ'E GİTTİ

1976 yılında hükümet ortağı Milli Selamet Partisi'nin lideri , partisinin düzenlediği bir toplantıda kendisinden 'Peygamber' diye bahseden bir partiliye tepki göstermediği için ağır bir dille eleştirilmiş. En büyük eleştiriyi ise o dönemde sağ kesim üzerinde büyük etkiye sahip olan Necip Fazıl Kısakürek'ten gelmiş. MSP'ye verdiği desteği çeken Kısakürek, Alparslan Türkeş safına geçmiş.

Ve işte Necip Fazıl bu mevzuyu kendi ağzından anlatıyor...

Her hâli kendisini üstünlük rütbelerinin en tepesinde gördüğünü belli eden Erbakan, bana, her şeye rağmen, "sen bir Peygambersin!" gibi bir hitaba asla tahammül etmeyeceği ve böyle bir hitaptan cehennem azabı ateşine eş, bir acı duyacağı hissini aşılamaktaydı.

Böyle bir hitaba şiddet ve nefretle mukabele edeceğinden ve hitap sahibini hakerete boğacağından emindim. Nitekim bir devirde, hikâyeci Sait Faik başta olarak bana da böyle hitaplar yöneltilmiş ve tarafımdan bir yazı yazılarak "vücudumu cımbızla zerre zerre koparıp her zerremi ayrı ayrı cenderede sıksalar böyle bir hitabın acısına yetişemezler!" diye karşılık vermiştim. "Ben, gerçek Peygamberin ümmeti içinde en hakîr fert olmaktan üstün bir rütbe tanıyamam ve bu türlü hudut tecavüzünü zerre miktarı benimseyecek olsam kendimi ebedî cehennemlik sayarım!" diye ilâve etmiştim.

Erbakan'ın böyle bir hitap karşısında alsa ürpermediğini, onun küfür alâyişlerine karşı tebessüm ve sükût ile cevap verdiğini ve bu gibi tezahürlerin birkaç kere vâki olduğunu haber aldığım zaman ise kulaklarıma inanamamıştım.

Şimdi soruyorum:
- 29 Mayıs fetih gününden önce Spor - Sergi Sarayında tertiplediğiniz gecede, size "Peygamber" diye hitab eden serseriye niçin mukabele etmediniz ve onu sille tokat salondan attırmadınız? İşitmedim diyebilir misiniz? Ya işitenler niye şahlanmadı?..
Vâkıayı bize gözyaşları içinde bir M.S.P.'li anlatmış ve demiştir ki:
- Hemen salonu terkettim ve bu adama bütün sıtkımı yitirdim.
Her tavrı bu tıyneti ihtar eden adamın ruh haleti üzerinde işte korkunç bir vesika...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
alkış alkış alkış!!!

Ukubat arkadaşımı canı gönülden kutluyorum!

34 yıl önceki bir olayı mal bulmuş magribi misali kapmış koşa koşa getirmiş buraya yapıştırmış. Ses yok, görüntü yok, olay nedir, nasıl olmuş hiç bir şey yok.

Bravo!

Forum adeta ukubatın ve yanındaki bir iki kişinin erbakana hakaret forumu haline döndü!

Şimdi bu efendi bunu yazdı, mili görüşçüler gelecek başbakana pegyamber benzetmesi yapan kişiden bahsedecek, konu uzayacak gidecek, ukubat da bundan memnuniyet duyacak, adeta zil takıp oynayacak.

Her aklına geleni işleyene anadoluda he deyin geçin derler:)

bakış

Kıdemli Üye
Erbakanı peygambere benzeteni,milli görüşçüler salondan atmamışlar.Doğrumu yalanmı bilinmez.Ama üstadın msp'ye kızıp mhp'ye geçmesi üstadın niyetinin farklı olduğunu gösteriyor.

E akparti aydın il başkanı tayyib için "ikinci peygamberdir"demişti.Bide üstüne üstlük 2 sene sonra adamı görevden almışlardı.

bakış

Kıdemli Üye
Ukubatın vukuatları çoktur.Hatta ramazan bayramında namazdan çıkmış saat sabah 8 civarlarında erbakanı eleştiren bi konu açmıştı.

iffet ikbal

Asistan
AAHH MÜBAREK HOCAM AHH..ne çok meyve verdin ki ,bu kadar taşlanıyorsun ...site hocayı taşlama platformundan farksız bir hal aldı.

Bu yüzden sana SAVUNAN ADAM DENİLMİŞTİ...

Ben birazınıda mahşere havale ediyorum .

içim acısada, damarıma basılsada susuyorum.

SEN ADİLSİN ALLAHIM, ALİMSİN,34 SENE ÖNCE NELER YAŞANDIĞINIDA, HALA 34 SENE ÖNCESİNİN FİTNE DEFTERLERİNİ KARIŞTIRANLARIN DURUMUNUDA BİLİRSİN VE ADALETİNLE EN GÜZEL ŞEKİLDE YARGILARSIN...

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Bazi Milli görüscüler Erbakanin Mehdi olduguna inaniyorlar.

Erbakaninda ben Mehdi degilim dedigini hic görmedim.

Demekki hosuna gidiyor?

iffet ikbal

Asistan
Bazi Milli görüscüler Erbakanin Mehdi olduguna inaniyorlar.

Erbakaninda ben Mehdi degilim dedigini hic görmedim.

Demekki hosuna gidiyor?

kişiyi nasıl bilirsin ; kendim gibi....
Demekki size mehdi diyen olsa hoşunuza gidecek...sizin çıkarımınızda ( su i zannınız) bundan farksız.
Farkı konularda bununla igii açıkama da yapıldı, itiraz metni sunuldu.
Hocamız gazetemiz aracılığı ile defaalarca , yargı yolu ile dava bile açarak milli çözüm- el aziz gurubu ile teşkilatların bağlantısının olmadığını , onların iddialarından beri olduğunu açıklamıştır.
-

semih_TEK

Doçent
kım kım için peygamber dıyosa o cahıldır yada sapıktır:agla:

saliha kalem

Profesör
alkış alkış alkış!!!

Ukubat arkadaşımı canı gönülden kutluyorum!

34 yıl önceki bir olayı mal bulmuş magribi misali kapmış koşa koşa getirmiş buraya yapıştırmış. Ses yok, görüntü yok, olay nedir, nasıl olmuş hiç bir şey yok.

Bravo!

Forum adeta ukubatın ve yanındaki bir iki kişinin erbakana hakaret forumu haline döndü!

Şimdi bu efendi bunu yazdı, mili görüşçüler gelecek başbakana pegyamber benzetmesi yapan kişiden bahsedecek, konu uzayacak gidecek, ukubat da bundan memnuniyet duyacak, adeta zil takıp oynayacak.

Her aklına geleni işleyene anadoluda he deyin geçin derler:)

kesinlikle katılıyorum forumu bu isimler ERBAKANI KÖTÜLEME KAMPANYASINA DÖNÜŞTÜRDÜLER

ummuhan

Kıdemli Üye
Ukubat ve hezeyanları da diyebilkiriz :)

saliha kalem

Profesör
Ukubatın vukuatları çoktur.Hatta ramazan bayramında namazdan çıkmış saat sabah 8 civarlarında erbakanı eleştiren bi konu açmıştı.

:) :) :) buna gerçekten güldüm ya bu kadarınıda ilk defa görüyorum bu kadar Erbakan düşmanı olabilirmi insan
helede kendi diyor Mahmud efendi Erbakanı sever inkar etmiyorum diye hemde Mahmud efendinin sevdiği bir insanı bu derece kötülemeye odaklı bir düşünce yapısında olması çok büyük çelişkiler ortaya koyuyor.

FİTNE UYKUDADIR UYANDIRANA ALLAH LANET ETSİN
hadisi hatırlatmış olalım

NECİP FAZILI İNCELEYELİM.

8 SENE ATEİST YAŞAMIŞ
DAHA SONRA DEMOKRAT PARTİYE KATILMIŞ
DAHA SONRA MİLLİYETÇİ KOYU ÜLKÜCÜ OLMUŞ
DAHA SONRAKİ YILLARDA MUHAFAZAKAR KESİME YAKINLAŞMIŞ

Böylesine çalkantılı bir yaşam yaşamış birisinin MİLLİ GÖRÜŞÜ eleştirmesi çok yadırganacak bir olay değil.
merhum Necip Fazılı milli görüşçüler bu zamanındaki hatalı çıkışlarına rağmen kasıtsız olarak sevmektedirler.çünkü o adam samimi adamdı
ukubat gibi insanları kötülemek adına gecesini gündüzünü taassuba harcamazdı.hatta yeni duyduk ramazan bayramında bayram namazından sonra sabah 8 de bile Erbakanı kötüleyen konu açıyorsa biri bundan korkun

agbi

Yasaklı
BU FORUM ASLA ERBAKAN DÜŞMANI OLAN ÜYELERİN YOĞUN OLDUĞU BİR FORUM DEĞİLDİR.

ASLA da ERBAKAN ı kötüleme KANPANYASI olmuyor.

Önce bunu diyenler KENDİ YAZDIKLARI MESAJLAR ve açtıkları KONU lara baksınlar.

Yavuz Hırsız ev sahibini bastırır düşüncesi ile burada YANLIŞ YÖNLENDİRME yapmasınlar.

iffet ikbal

Asistan
buyrun bakaım benim mesajlarıma....

açtığım konulara bide sizinkiere....

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Yönetiimden istirhamımdır:

Konu başlığı değiştirilsin: UKUBATIN HEZEYANLARI olsun:)

Hatta forumda ayrı bir başlık açılsın, ukubata tahsis edilsin, sabah akşam erbakana saldırsın, orası ona ait olsun:)

bazı gönüllü erbakan düşmanları da kendisine yardımcı olur:)

saliha kalem

Profesör

Hatta forumda ayrı bir başlık açılsın, ukubata tahsis edilsin, sabah akşam erbakana saldırsın, orası ona ait olsun:)

gerçektende iyi fikir :)

veri

Yasaklı

forumunda aç bi sayfa gelsin orda yazsın çizsin

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
Burası Tarihe ayna bölümü...
34 sene önce olmuş bir olayda tarihtir...
Eğer düşmanlık ve hezeyan görmek isteyen varsa milli görüşün karanlık forumlarında araştırma yapabilir...

El-aziz ve Milli görüş portal'dan başlayabilirsiniz...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Burası Tarihe ayna bölümü...
34 sene önce olmuş bir olayda tarihtir...
Eğer düşmanlık ve hezeyan görmek isteyen varsa milli görüşün karanlık forumlarında araştırma yapabilir...

El-aziz ve Milli görüş portal'dan başlayabilirsiniz...

Tarihe ayna bölümü olduğuna itirazımız yok ki, itirazımız senin erbakan düşmanlığından dolayı gözünün kör olmuş şekilde saldırman!

Malum: kör'lerin aynayla işi olmaz!