Erbakan'a peygamber benzetmesi ve NFK'dan tarihi yorum...

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Ne güzel işte, mili görüş bölünüyorsa, erbakan kendine zarar veriyorsa alın elinize iki kilo kına ellerinize, ayaklarınıza yakın arkadaşım.

Siz isteseniz de zarar veremezsiniz erbakan hocaya.

Hele hele bu şekilde abuk subuk yazılarla hiç zarar veremezsiniz.

zararı ancak kendinize verirsiniz.

Kendinize güldürürsünüz insanları:)

Erbakan tarafından kovulmuş bir adamı kendinize kılavuz edinirseniz daha çoooook gülerler size:)

Numan Kurtulmus SP genelbaskani secildikten sonra

Biz Numan kurtulmusu elestirdigimiz icin bazi

Milli görüscüler O NE DERSE O DEDILER.

Simdi bazi Milli görüscüler Numan kurtulmusa

hakaret ediyorlar.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
lafa bak, milli gazetede niye yazdı o zaman, ya arkadaşım niye çocukca davranıyorsun, milli gazetede yazıyormuş, yazarken sapıtmaya başlayınca şutlamışlar, bu kadar basit.

Anlamadıysan söyle tekrar izah edeyim:)

(ben seninle hiç bir şeyi İSTİŞARE etmem, boşuna uğraşma, bu kadar acaip saçma sapan şeyler yazan kişiyle ne istişaresi yapacağım, sen buyur devam et, ben ara sıra cevabıın veririm)

(sen bana ahmet akgülün milli gazetede mehdi dediğini göstersene,ne zaman demiş, burdan senin sorunun cevabı da çıkar zaten)

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Numan Kurtulmus SP genelbaskani secildikten sonra

Biz Numan kurtulmusu elestirdigimiz icin bazi

Milli görüscüler O NE DERSE O DEDILER.

Simdi bazi Milli görüscüler Numan kurtulmusa

hakaret ediyorlar.

Eeeeeee ne yapayım, bana ne bazı mili görüşçülerden?

Ben hiç bir zaman hiç bir kimse için (siyasi) o ne derse o demiyorum, bana benim yazılarımla hitap et.

Numan beyi o zaman (sırf saadetin başında diye) eleştiriyordunuz, ayrılınca numan bey de sizin için bulunmaz hint kumaşı oldu, siz busunuz işte!

Başkasına laf atmadan önce kendi yazına bak.

(numan beye hakaret edenleri asla tasvip etmem, aynen sizi burad tasvip etmediğim gibi)

Dincsoy

Asistan
Ya sen hakkaten ilginç adamsın.

Erbakan durup dururken niye ben mehdi değilim desin?

Böye acaiplik olur mu?

Milli görüşçüyüm deyip mehdi erbakan diyen yok muymuş?

Ne yapalım varsa, herkesin ağzı var senin gibi car cart konuşuyorlar.

Herkesin ağzına susturcu mu takacağız?

Öyle diyen varsa erbakanın suçu ne?

Tayyip Erdoğana hem de bir İL BAŞKANI TAYYİP ERDOĞAN BİZİM İÇİN İKİNCİ BİR PEYGAMBER GİBİDİR demedi mi?

Bunda tayyip erdoğanı mı suçlayacaksınız, yoksa söyleyen kişiyi mi?

Yukarda dedim çocukca davranıyorsunuz.

Erbakanın mehdiliği kabul edip etmeyeceğine çok meraklıysan git basın önünde kendisine sor, burda cart curt etmene gerek yok.

hakkaten ilginc bir tip bu Diyalogcular eklemis odugu belgede,yazida kendi kafa yapilari gibi

Dincsoy

Asistan
Maksut5 efendi su kanaate vardim ki kesinlikle kafan bos salisiyor simdi de elazizcileri örnek gösterecek kadar sasmaliyorsun

madem o kadar arastirdin elazizcilerin Milli görüste yer aliyormu yoksa kendi kafalarina göremi hareket ediyor ?

Erbakan Hoca yi bunlar ziyaretinde erbakan hoca bunlari kovup kovmadiginida ögren

El azizciler Sevket kazan ve ogushan aziltürke isyan bayragi acmistir buna ragmen bunlardan örnek vermen ne kadar saglikli

sizin bu tavriniz örnegin abdullatif sener in yaptiklarinio akp ye maal etmeye benzer

kafa yapiniz bu iste Milli görüsün kuruculari olan sevket kazan ve ogushan asiltürke isyan bayragi asanlari örnek gösterecek kadar Cahilsin

agbi

Yasaklı
Maksut5 efendi su kanaate vardim ki kesinlikle kafan bos salisiyor simdi de elazizcileri örnek gösterecek kadar sasmaliyorsun

madem o kadar arastirdin elazizcilerin Milli görüste yer aliyormu yoksa kendi kafalarina göremi hareket ediyor ?

Erbakan Hoca yi bunlar ziyaretinde erbakan hoca bunlari kovup kovmadiginida ögren

El azizciler Sevket kazan ve ogushan aziltürke isyan bayragi acmistir buna ragmen bunlardan örnek vermen ne kadar saglikli

sizin bu tavriniz örnegin abdullatif sener in yaptiklarinio akp ye maal etmeye benzer

kafa yapiniz bu iste Milli görüsün kuruculari olan sevket kazan ve ogushan asiltürke isyan bayragi asanlari örnek gösterecek kadar Cahilsin

Bende ERBAKAN konusunda CAHİLİM Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp.

Siz çok biliyormuşsunuz CAHİL leri chillikten kurtarıyormuşsunuz bakın alttaki mesaj da size Hocm demişler.

Lütfen bana ERBAKAN ın ilk siyasi adımından bugüne kadar gelişmeleri anlatabilirmisiniz CAHİL dediğiniz arkadaşla ve ben ve Toplum Cahil kalmasın.

sayın dinçsoy, aslında kızmamak lazım bunlara, bunlar da görevini yapıyor be hocam:)

Kendinizimi anlatıyorsunuz ?

agbi

Yasaklı
YUH: Erdoğan'ı peygamber yaptılar

Aydın yerel haberlerini veren farklı haber sitelerinden aldığımız bilgilere göre AKP Aydın İl Başkanı İsmail Hakkı Eser şok açıklamalarda bulundu. Eser, partisinin merkez ilçe kongresinden önce başkan adaylarından Hakkı Aslan'ın düzenlediği yemekte yaptığı konuşmada "Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Tayyip Erdoğan'a biz o kadar bağlıyız ve aşığız ki bizim için adeta ikinci peygamberdir" dedi.

Yaklaşık bin 500 kişinin bulunduğu salonda partililere seslenen Eser'in bu konuşmasında Erdoğan'ı ikinci peygamber olarak ilan etmesi herkesi şok etti.

Merkez ilçe kongresinden önce ilçe başkanlığına aday olan Gökhan Ökten'in başbakan benim merkez ilçe başkanı olarak göreve devam etmemi istiyor diyerek delegelerden oy istemesi üzerine konuşan AKP Aydın İl Başkanı ve İl Genel Meclisi Başkanı İsmail Hakkı Eser siyasetin bir gönül alma sanatı olduğunu söyledi.

BAŞBAKANIMIZ İKİNCİ PEYGAMBER GİBİDİR

Gökhan Ökten'in "Başbakan benim göreve devam etmemi istiyor' açıklamalarına gönderme yapan Eser; "Burada hak ve hukuk ihlali var. Bu noktada bazen öyle ileriye gidildi ki; benim ve il yönetim kurulu arkadaşlarımın, AKP çatısı altındaki insanlarımızın genel başkan yardımcılarımıza ve genel başkanımıza saygısı, sevgisi ve bağlılığı bile tartışılır hale getirilmeye çalışıldı. Bu çatı olan insanlarımızın başbakana olan sevgisinden, saygısından kimsenin şüphesi olmasın, olmayacaktır" dedi.

Eser bu sözlerinden sonra şok eden açıklamalarını yaptı.

Eser, "Biz başbakanımızın aşığıyız, başbakanımız bizim için adeta ikinci peygamber gibidir. Başbakana ihanet etmeyi asla kabul edemem. Bunu ne il yönetim kurulu üyelerimiz kabul eder, ne de diğer teşkilat üyelerimiz. Bizim genel başkan yardımcılarımıza ve başbakanımıza sevgimiz, saygımız en başında olduğu gibi AKP var olduğu sürece de devam edecektir" şeklinde konuştu.

ESKİ VEKİLİ DİNLEMEK İSTEMEDİLER

Partinin 21. dönem milletvekili A. Rıza Acar'ın da katıldığı yemekte, Acar konuşmasını yaparken salonun yavaş yavaş boşalması da gözlerden kaçmadı.

ASLAN'I ŞOK EDEN SESSİZLİK

Öte yandan Başkan Adayı Hakkı Aslan da, rakip adayı Gökhan Ökten'i eleştirdiği konuşmasının bir bölümünde yemeğe katılanlara "Mevcut başkan merkez ilçenin başkanı olabilir mi?" şeklinde sorusuna salondan önce bir kişi 'Hayır' cevabı verdi. Kendisini tatmin etmeyen ses nedeniyle ikinci defa sorusunu yenileyen Hakkı Aslan bu defa yine iki kişinin 'hayır' cevabıyla yetinmek durumunda kaldığı toplantının dikkat çeken bölümlerinden.

http://www.turuncutime.com/news/134/ARTICLE/6508/2008-11-24.html

ÖNEMLİ DÜZELTME

İl başkanı değil.

Çok ilginç ÇİFTE STADART lığınız

Bu olay gerçekleştiği zaman Tüm SP temelli MİLLİ GÖRÜŞ Forumlarda MÜTHİŞ YÜKLENDİNİZ

Bu Erdoğan a benzetme yapan kişi yanlış bilmiyorsam partiden ATILDI.

maksut ibrahim

Kıdemli Üye

Evet biz cahiliz

neden cahiliz?

Erbakan ne yaparsa yapsin Dogru yapar

yanlis yapmaz demedigimiz icin cahiliz.

Erbakan ne yaparsa yapsin

Dogru yapar yanlis yapmaz diyenler cok

Zeki olduklari belli oluyor.

Onun icinde Milli Görüs bölünmekten kurtulamiyor.

Numan Kurtulmusu kovdunuz

ama yerine getirecek Adam bulamadiniz

84 yasinda ayakta duramayan Erbakani

Numan kurtulmusun yerine oturtturdunuz.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
ÖNEMLİ DÜZELTME

İl başkanı değil.

Çok ilginç ÇİFTE STADART lığınız

Bu olay gerçekleştiği zaman Tüm SP temelli MİLLİ GÖRÜŞ Forumlarda MÜTHİŞ YÜKLENDİNİZ

Bu Erdoğan a benzetme yapan kişi yanlış bilmiyorsam partiden ATILDI.

Önemli düzeltmeni sevsinler senin.

İL BAŞKANI değilmiş. Kim dedi sana?

O konuşmayı yaptığında adam İLBAŞKANI idi.

YUH: Erdoğan'ı peygamber yaptılar

AKP Aydın İl Başkanı İsmail Hakkı Eser, yaptığı açıklama ile herkesi şok etti. Eser, Başbakan Erdoğan'a bağlılığını göstermek için "Bizim için Erdoğan ikinci peygamberdir" dedi. Bize de yuh demek kaldı.

http://www.etikhaber.com/content/view/66228/28/

Bak bu haberin TARİHİ 2008

yani 2008 yılında basına yansıda.

AMA BİR İŞLEM YAPILMADI!

Taki meclise gündeme geldi, mecliste bu adamın konuşması üzerinden başbakana saldırıldı o zaman istifa etsin disipline veriyoruz vs. dendi.

2008'de yaptığı bir konuşmada, 'Biz Başbakanımızın aşığıyız. Başbakanımız bizim için adeta ikinci peygamberdir gibidir' diyen AK Parti Aydın eski İl Başkanı İsmail Hakkı Eser partiden istifa etti.

http://www.haber7.com/haber/20100203/Ismail-Hakki-Eser-AK-Partiden-istifa-etti.php

Al haber7'den...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için 'Peygamber' benzetmesi yapan AK Parti Aydın eski İl Başkanı İsmail Hakkı Eser, AK Parti'den istifa etti.

Eser, "Biz başbakanımızın aşığıyız, başbakanımız bizim için adeta ikinci peygamber gibidir. Başbakana ihanet etmeyi asla kabul edemem. Bunu ne il yönetim kurulu üyelerimiz kabul eder, ne de diğer teşkilat üyelerimiz. Bizim genel başkan yardımcılarımıza ve başbakanımıza sevgimiz, saygımız en başında olduğu gibi AKP var olduğu sürece de devam edecektir" şeklinde konuşmuştu.

http://yenisafak.com.tr/Politika/?i=239416

Bu da yenişafaktan.

İstersen yüz tane daha bulabilirim:)

Konuşma ne zaman: 2008

İstifa ne zaman: 2010

Partiden ATILMADI, İSTİFA ETTİ.

Zaten bi kere de bi şeyi doğru bilseydin dişimi kırardım:)

Ne olur bi kere de doğru bil bir şeyi yahu:)

(ha ben bu kişinin hadsizliği yüzünden başbakanı eleştirir miyim? eğer bu konuşmayı duyar, bilir ve ses çıkarmazsa eleştiririm, ama duyunca bu adamı istifa ettirmişse bir şey demem, eleştirmem. Benim için ölçü budur. 2008 yılında yansıdığı halde 2 sene bu adama hiç bir şey yapmayı akp'yi eleştirmeyelim mi? Haber basına yansıyınca beklemeden bu hadsiz adamı istifa ettirselerdi veya atsalardı akpyi ben de alkışlardım ama yapamadılar, taaaaa meclise gelene kadar. Gördüğün gibi her şeyin bir yolu var yordamı var. Ama sen gene de yıllar önce olmuş abuk subuk şeyleri bul ve erbakan saldırmaya devam et:) okey????)

agbi

Yasaklı
Önemli düzeltmeni sevsinler senin.

İL BAŞKANI değilmiş. Kim dedi sana?

O konuşmayı yaptığında adam İLBAŞKANI idi.

Bak bu haberin TARİHİ 2008

yani 2008 yılında basına yansıda.

AMA BİR İŞLEM YAPILMADI!

Taki meclise gündeme geldi, mecliste bu adamın konuşması üzerinden başbakana saldırıldı o zaman istifa etsin disipline veriyoruz vs. dendi.

http://www.haber7.com/haber/20100203/Ismail-Hakki-Eser-AK-Partiden-istifa-etti.php

Al haber7'den...

http://yenisafak.com.tr/Politika/?i=239416

Bu da yenişafaktan.

İstersen yüz tane daha bulabilirim:)

Konuşma ne zaman: 2008

İstifa ne zaman: 2010

Partiden ATILMADI, İSTİFA ETTİ.

Zaten bi kere de bi şeyi doğru bilseydin dişimi kırardım:)

Ne olur bi kere de doğru bil bir şeyi yahu:)

(ha ben bu kişinin hadsizliği yüzünden başbakanı eleştirir miyim? eğer bu konuşmayı duyar, bilir ve ses çıkarmazsa eleştiririm, ama duyunca bu adamı istifa ettirmişse bir şey demem, eleştirmem. Benim için ölçü budur. 2008 yılında yansıdığı halde 2 sene bu adama hiç bir şey yapmayı akp'yi eleştirmeyelim mi? Haber basına yansıyınca beklemeden bu hadsiz adamı istifa ettirselerdi veya atsalardı akpyi ben de alkışlardım ama yapamadılar, taaaaa meclise gelene kadar. Gördüğün gibi her şeyin bir yolu var yordamı var. Ama sen gene de yıllar önce olmuş abuk subuk şeyleri bul ve erbakan saldırmaya devam et:) okey????)

Siz önce olayın Mecliste olan tarihine bakınız.

YANİ İKİ SENE SONRA.

O zaman ERDOĞAN ne demiştir

BÖYLE DÜŞÜNEN i PARTİ de barındırmam.

Siz önce bir araştırın sonra bana abuk sabuk yazmamla itham edin.

TBMM'de dün gece yumruklu kavganın fitilini ateşleyen ve Başbakan Erdoğan için 2008'de "Peygamber" benzetmesi yapan kişinin AKP Aydın eski İl Başkanı İsmail Hakkı Eser olduğu belirlendi. Eser 29 Mart seçilerinde AKP'den Aydın İl Genel Meclisi üyesi olunca, İl Başkanlığı görevinden ayrılmıştı.

Erdoğan'a "Peygamber" diyen AKP'li başkan!
TBMM Genel Kurulu’nda dün milletvekillerini yumruklu kavgaya götüren “peygamber” tartışmasına AKP’nin eski Aydın İl Başkanı İsmail Hakkı Eser’in 2008 yılında yaptığı konuşma neden oldu. 03 Şubat 2010 15:00

ERDOĞAN ın cevabı

Belli

Ayrıca BİR YALAKANIN sözünü 2 sene sonra meclise getiren KİM ?

Şimdi ben size ERBAKAN için söylenenleri getireyim bakalım ne olacak ?

Hemde Bu Forum da M.Arabi hz lerinin sözlerini ERBAKAN gösteren TARİH bile hesap edemeyenleri ? Orada tepkiniz ne olurdu ?

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Aydın İLBAŞKANI konuşmayı 2008 yılında yapmış.

Ve basına yansımış.

belge:

Aydın yerel haberlerini veren farklı haber sitelerinden aldığımız bilgilere göre AKP Aydın İl Başkanı İsmail Hakkı Eser şok açıklamalarda bulundu. Eser, partisinin merkez ilçe kongresinden önce başkan adaylarından Hakkı Aslan'ın düzenlediği yemekte yaptığı konuşmada "Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Tayyip Erdoğan'a biz o kadar bağlıyız ve aşığız ki bizim için adeta ikinci peygamberdir" dedi.
Yaklaşık bin 500 kişinin bulunduğu salonda partililere seslenen Eser'in bu konuşmasında Erdoğan'ı ikinci peygamber olarak ilan etmesi herkesi şok etti.
Merkez ilçe kongresinden önce ilçe başkanlığına aday olan Gökhan Ökten'in başbakan benim merkez ilçe başkanı olarak göreve devam etmemi istiyor diyerek delegelerden oy istemesi üzerine konuşan AKP Aydın İl Başkanı ve İl Genel Meclisi Başkanı İsmail Hakkı Eser siyasetin bir gönül alma sanatı olduğunu söyledi.

BAŞBAKANIMIZ İKİNCİ PEYGAMBER GİBİDİR
Gökhan Ökten'in "Başbakan benim göreve devam etmemi istiyor' açıklamalarına gönderme yapan Eser; "Burada hak ve hukuk ihlali var. Bu noktada bazen öyle ileriye gidildi ki; benim ve il yönetim kurulu arkadaşlarımın, AKP çatısı altındaki insanlarımızın genel başkan yardımcılarımıza ve genel başkanımıza saygısı, sevgisi ve bağlılığı bile tartışılır hale getirilmeye çalışıldı. Bu çatı olan insanlarımızın başbakana olan sevgisinden, saygısından kimsenin şüphesi olmasın, olmayacaktır" dedi.

Eser bu sözlerinden sonra şok eden açıklamalarını yaptı.
Eser, "Biz başbakanımızın aşığıyız, başbakanımız bizim için adeta ikinci peygamber gibidir. Başbakana ihanet etmeyi asla kabul edemem. Bunu ne il yönetim kurulu üyelerimiz kabul eder, ne de diğer teşkilat üyelerimiz. Bizim genel başkan yardımcılarımıza ve başbakanımıza sevgimiz, saygımız en başında olduğu gibi AKP var olduğu sürece de devam edecektir" şeklinde konuştu.

ESKİ VEKİLİ DİNLEMEK İSTEMEDİLER

Partinin 21. dönem milletvekili A. Rıza Acar'ın da katıldığı yemekte, Acar konuşmasını yaparken salonun yavaş yavaş boşalması da gözlerden kaçmadı.
ASLAN'I ŞOK EDEN SESSİZLİK
Öte yandan Başkan Adayı Hakkı Aslan da, rakip adayı Gökhan Ökten'i eleştirdiği konuşmasının bir bölümünde yemeğe katılanlara "Mevcut başkan merkez ilçenin başkanı olabilir mi?" şeklinde sorusuna salondan önce bir kişi 'Hayır' cevabı verdi. Kendisini tatmin etmeyen ses nedeniyle ikinci defa sorusunu yenileyen Hakkı Aslan bu defa yine iki kişinin 'hayır' cevabıyla yetinmek durumunda kaldığı toplantının dikkat çeken bölümlerinden.
EtikHaber olarak soruyoruz:

Bizler, yani müslümanlar imanımız gereği biliyor ve inanıyoruz ki Hz. Muhammet (S.A.V) efendimiz son peygamberdir. Peki, bizim dinimiz böyle emrederken Tayyip Erdoğan'ı yeni peygamber ilan eden AKP'liler kendilerine yeni bir din mi üretmişlerdir?

Dini siyasete alet eden, siyasetçilerden, gazetecilerden, yazarlardan Tayyip Erdoğan'ın peygamber ilan edilmesine karşı herhangi bir tavır gelmediğine göre onlarında bunu kabul ettikleri anlamına mı geliyor?

İl Başkanı'nın açıklamasından mutlaka haberdar olacağından emin olduğumuz Erdoğan'da herhangi bir tepki vermediğine göre kendisini peygamber olarak gördüğü anlamına mı geliyor?

Ey Müslümanlar artık karar sizin. Allah'ın kitabı olan Kur-an'ı Kerim'de son peygamber olduğu emredilen Peygamber efendimizden (S.A.V) başka birisine peygamber demenin herhangi bir bahanesi olabilir mi?

18 KASIM 2008

2008 de konuşmuş ve aynı yıl basına yansımış, fakat akp hiç bir işlem yapmamış.

Sen diyorsun ki:

BÖYLE DÜŞÜNENİ PARTİDE BARINDIRMAM dedi.

peki bunu ne zaman dedi:

2010 yılında:)

Benim bu konudaki tek eleştirim 2 sene niye işlem yapılmadığınadır, yoksa senin gibi felan şöyle dedi erbakana saldırayım düşüncesiyle erdoğana saldırmam.

ben senin gibi sallama da yapmam arkadaşım, tarih, bilgi, belge vs. olmadan da kimseyi suçlamam.
**

BANA ERBAKAN İÇİN SÖYLENENLERİ GETİRME arkadaşım. yazımı iyi oku.

Ben sana ne diyorum:

AKP İL BAŞKANI HADSİZLİK YAPMIŞ diyorum kör müsün?

AKP il başkanı böyel bir edepsizlik yapmışsa bundan tayyibi sorumlu tutamayız!

Ancak şunu yapabiliriz: 2008 de basına yansıdığı halde duydun da işlem yapmadıysan bu yanlıştır deriz.

tamam mı?

Erbakan hakkında felanlar filanlar felan filan demiş.

demişse o diyenin suçudur arkadaşım.

Boşuna uğraşma.

Eğer erbakan hakkında konuşanlar hadsizlik yapmışlarsa o konuşanlara hadsiz de erbakana değil.

Ha yok ben onları bahane ederek erbakana saldıracağım bu benim işim diyorsan buyur devam et, ama komik olursun benden söylemesi:)

agbi

Yasaklı
Mhp li birisi:)

Yalnız dikkat et yazarken, sen de sık sık burada SENELER SONRA BAZI YALAKALARIN SÖZLERİNİ GÜNDEME GETİRİYORSUN:)

Şuan size Onlarca belgelihaber getirirm ERBAKAN içöin ne demişler diye.

Fakat benim anlayışıma TERS tir.

Diyen der ERBAKAN ın ne suçu var.

Fakat sizler BİR YALAKANIN BİR SÖZÜ ile SİYASİ ÇIKAR sağlamaya çalışıyorsunuz ÇOK KÖTÜ bir düşünce.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
senin anlayışına ters ha:)

Onun için mi bu konu başlığına tepki göstermedin? :)

Sözkonusu erbakan olunca BİR YALAKANIN sözü demiyorsun, çifte standart kötüdür be arkadaş:)

_sercan_

Doçent
bu konuya en güzel cevap yine tarihten..

http://www.ihvanforum.org/showthread.php?t=58855&pagenumber=

ERBAKANCI OLAN DIŞARI ÇIKSIN!

Çok sevdiğim Yusuf Baykay Ağabey’i Ramazan ayı öncesinde ziyarete gitmiştim.

Kendisi yıllardır Milli Görüş içerisinde mücadele eden yaşı ilerlese de yüreği genç bir büyüğümüz.

Orada başından geçen bir hadiseyi aktarmıştı.

Milli Selamet Partisi döneminde Ankara’ya bir toplantıya giderler. İçerisi tıklım tıklım.

Herkes Erbakan Hocayı dinlemek için pür dikkat göz gezdirirken Erbakan Hoca söze şöyle başlar:

- “Aranızda Milli Selametci olan varsa dışarı çıksın!”

Ortalık derin bir şaşkınlık ve sessizliğe gömülür.
Hoca bu sefer daha yüksek bir sesle:

- “ Aranızda Erbakancı varsa dışarı çıksın!”

der.

İçeride bulunanlar ve Yusuf Baykay Ağabey şaşkınlık içerisinde Erbakan Hocayı dinlerken hoca tekrar seslenir

- “Bizim davamız partilerin davası, Erbakan ve şahısların davası değildir. Biz bir inancın temsilcileriyiz.” diye söze devam eder.

cafe siyaset

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Benim tanidigim Milli görüscüler var

biz ölünceye kadar Erbakanciyiz diyorlar.