Erbakan'a peygamber benzetmesi ve NFK'dan tarihi yorum...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
veri Nickli Üyeden Alıntı

forumunda aç bi sayfa gelsin orda yazsın çizsin

redyellow ismiyle birkaç forumda yazıyorsun aynı kişi isen
gerekli kolaylığı sağlayın milli görüş forumlarında saldırsın bakalım ne kadar tahammül edebileceksiniz.

redyellow Nickli Üyeden Alıntı

Benim forumum mu var?

Niye benim haberim yok?

bana benim profilimin linkini veriyorsun:)

Bir kaç forumda yazıyorum evet iyi de aynen bu forumda yazdığım gibi yazıyorum. Her yazdığım forum benim diye bir kural mı var?

Sen bana bu forumda gerekli kolaylık sağlayabilir misin mesela?

Sağlayamazsan lütfen gereksiz yazma, ben de herhangi bir üye olarak yazı yazıyorum forumlara.

milli görüş forumlarına da sadece üyeyim, hiç bir yetkim vs. yoktur.

Sen neysen ben de oyum yani:)

agbi

Yasaklı
Bundan tam 34 yıl önce de Meclis'te Peygamber kavgası çıkmıştı. Tarafları ise...

erbakan01.jpg

Meclis'te yaşanan MHP- yumruklaşmasının çıkış sebebi olan Peygamber benzetmesi, bundan tam 34 yıl önce yine büyük bir siyasi kriz yaratmış.

KISAKÜREK ERBAKAN'I BIRAKIP TÜRKEŞ'E GİTTİ

1976 yılında hükümet ortağı Milli Selamet Partisi'nin lideri , partisinin düzenlediği bir toplantıda kendisinden 'Peygamber' diye bahseden bir partiliye tepki göstermediği için ağır bir dille eleştirilmiş. En büyük eleştiriyi ise o dönemde sağ kesim üzerinde büyük etkiye sahip olan Necip Fazıl Kısakürek'ten gelmiş. MSP'ye verdiği desteği çeken Kısakürek, Alparslan Türkeş safına geçmiş.

Ve işte Necip Fazıl bu mevzuyu kendi ağzından anlatıyor...

Her hâli kendisini üstünlük rütbelerinin en tepesinde gördüğünü belli eden Erbakan, bana, her şeye rağmen, "sen bir Peygambersin!" gibi bir hitaba asla tahammül etmeyeceği ve böyle bir hitaptan cehennem azabı ateşine eş, bir acı duyacağı hissini aşılamaktaydı.

Böyle bir hitaba şiddet ve nefretle mukabele edeceğinden ve hitap sahibini hakerete boğacağından emindim. Nitekim bir devirde, hikâyeci Sait Faik başta olarak bana da böyle hitaplar yöneltilmiş ve tarafımdan bir yazı yazılarak "vücudumu cımbızla zerre zerre koparıp her zerremi ayrı ayrı cenderede sıksalar böyle bir hitabın acısına yetişemezler!" diye karşılık vermiştim. "Ben, gerçek Peygamberin ümmeti içinde en hakîr fert olmaktan üstün bir rütbe tanıyamam ve bu türlü hudut tecavüzünü zerre miktarı benimseyecek olsam kendimi ebedî cehennemlik sayarım!" diye ilâve etmiştim.

Erbakan'ın böyle bir hitap karşısında alsa ürpermediğini, onun küfür alâyişlerine karşı tebessüm ve sükût ile cevap verdiğini ve bu gibi tezahürlerin birkaç kere vâki olduğunu haber aldığım zaman ise kulaklarıma inanamamıştım.

Şimdi soruyorum:
- 29 Mayıs fetih gününden önce Spor - Sergi Sarayında tertiplediğiniz gecede, size "Peygamber" diye hitab eden serseriye niçin mukabele etmediniz ve onu sille tokat salondan attırmadınız? İşitmedim diyebilir misiniz? Ya işitenler niye şahlanmadı?..
Vâkıayı bize gözyaşları içinde bir M.S.P.'li anlatmış ve demiştir ki:
- Hemen salonu terkettim ve bu adama bütün sıtkımı yitirdim.
Her tavrı bu tıyneti ihtar eden adamın ruh haleti üzerinde işte korkunç bir vesika...

alkış alkış alkış!!!

Ukubat arkadaşımı canı gönülden kutluyorum!

34 yıl önceki bir olayı mal bulmuş magribi misali kapmış koşa koşa getirmiş buraya yapıştırmış. Ses yok, görüntü yok, olay nedir, nasıl olmuş hiç bir şey yok.

Bravo!

Forum adeta ukubatın ve yanındaki bir iki kişinin erbakana hakaret forumu haline döndü!

Şimdi bu efendi bunu yazdı, mili görüşçüler gelecek başbakana pegyamber benzetmesi yapan kişiden bahsedecek, konu uzayacak gidecek, ukubat da bundan memnuniyet duyacak, adeta zil takıp oynayacak.

Her aklına geleni işleyene anadoluda he deyin geçin derler:)

Erbakanı peygambere benzeteni,milli görüşçüler salondan atmamışlar.Doğrumu yalanmı bilinmez.Ama üstadın msp'ye kızıp mhp'ye geçmesi üstadın niyetinin farklı olduğunu gösteriyor.

E akparti aydın il başkanı tayyib için "ikinci peygamberdir"demişti.Bide üstüne üstlük 2 sene sonra adamı görevden almışlardı.

NFK yalanmı söylicek ?

Ayrıca her toplumda bu YALAKALAR vardır geçenlerde de Erdoğan için bu benzetme yapılmadımı YALAKALAR oldukça her zaman bu olaylar VUKU BULUR.

Fakat bu Yalakalar nedeni ile benzettme yapılan kişi için TENKİT yapılıyorsa bir başkası için yapılmıyorsa bana göre buda YALAKALIKTIR.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
NECİP FAZILI İNCELEYELİM.

8 SENE ATEİST YAŞAMIŞ
DAHA SONRA DEMOKRAT PARTİYE KATILMIŞ
DAHA SONRA MİLLİYETÇİ KOYU ÜLKÜCÜ OLMUŞ
DAHA SONRAKİ YILLARDA MUHAFAZAKAR KESİME YAKINLAŞMIŞ

Böylesine çalkantılı bir yaşam yaşamış birisinin MİLLİ GÖRÜŞÜ eleştirmesi çok yadırganacak bir olay değil.
merhum Necip Fazılı milli görüşçüler bu zamanındaki hatalı çıkışlarına rağmen kasıtsız olarak sevmektedirler.çünkü o adam samimi adamdı

Bu yorumun üzerine birşey diyemiyorsunuz herhalde? Siyasi yaşamı çalkantılarla geçen üstattan sağlıklı bir yaklaşım yapamamasını yadırgamamak lazım. Varmı üstüne söz?

agbi

Yasaklı
Bundan tam 34 yıl önce de Meclis'te Peygamber kavgası çıkmıştı. Tarafları ise...

erbakan01.jpg

Meclis'te yaşanan MHP- yumruklaşmasının çıkış sebebi olan Peygamber benzetmesi, bundan tam 34 yıl önce yine büyük bir siyasi kriz yaratmış.

KISAKÜREK ERBAKAN'I BIRAKIP TÜRKEŞ'E GİTTİ

1976 yılında hükümet ortağı Milli Selamet Partisi'nin lideri , partisinin düzenlediği bir toplantıda kendisinden 'Peygamber' diye bahseden bir partiliye tepki göstermediği için ağır bir dille eleştirilmiş. En büyük eleştiriyi ise o dönemde sağ kesim üzerinde büyük etkiye sahip olan Necip Fazıl Kısakürek'ten gelmiş. MSP'ye verdiği desteği çeken Kısakürek, Alparslan Türkeş safına geçmiş.

Ve işte Necip Fazıl bu mevzuyu kendi ağzından anlatıyor...

Her hâli kendisini üstünlük rütbelerinin en tepesinde gördüğünü belli eden Erbakan, bana, her şeye rağmen, "sen bir Peygambersin!" gibi bir hitaba asla tahammül etmeyeceği ve böyle bir hitaptan cehennem azabı ateşine eş, bir acı duyacağı hissini aşılamaktaydı.

Böyle bir hitaba şiddet ve nefretle mukabele edeceğinden ve hitap sahibini hakerete boğacağından emindim. Nitekim bir devirde, hikâyeci Sait Faik başta olarak bana da böyle hitaplar yöneltilmiş ve tarafımdan bir yazı yazılarak "vücudumu cımbızla zerre zerre koparıp her zerremi ayrı ayrı cenderede sıksalar böyle bir hitabın acısına yetişemezler!" diye karşılık vermiştim. "Ben, gerçek Peygamberin ümmeti içinde en hakîr fert olmaktan üstün bir rütbe tanıyamam ve bu türlü hudut tecavüzünü zerre miktarı benimseyecek olsam kendimi ebedî cehennemlik sayarım!" diye ilâve etmiştim.

Erbakan'ın böyle bir hitap karşısında alsa ürpermediğini, onun küfür alâyişlerine karşı tebessüm ve sükût ile cevap verdiğini ve bu gibi tezahürlerin birkaç kere vâki olduğunu haber aldığım zaman ise kulaklarıma inanamamıştım.

Şimdi soruyorum:
- 29 Mayıs fetih gününden önce Spor - Sergi Sarayında tertiplediğiniz gecede, size "Peygamber" diye hitab eden serseriye niçin mukabele etmediniz ve onu sille tokat salondan attırmadınız? İşitmedim diyebilir misiniz? Ya işitenler niye şahlanmadı?..
Vâkıayı bize gözyaşları içinde bir M.S.P.'li anlatmış ve demiştir ki:
- Hemen salonu terkettim ve bu adama bütün sıtkımı yitirdim.
Her tavrı bu tıyneti ihtar eden adamın ruh haleti üzerinde işte korkunç bir vesika...

alkış alkış alkış!!!

Ukubat arkadaşımı canı gönülden kutluyorum!

34 yıl önceki bir olayı mal bulmuş magribi misali kapmış koşa koşa getirmiş buraya yapıştırmış. Ses yok, görüntü yok, olay nedir, nasıl olmuş hiç bir şey yok.

Bravo!

Forum adeta ukubatın ve yanındaki bir iki kişinin erbakana hakaret forumu haline döndü!

Şimdi bu efendi bunu yazdı, mili görüşçüler gelecek başbakana pegyamber benzetmesi yapan kişiden bahsedecek, konu uzayacak gidecek, ukubat da bundan memnuniyet duyacak, adeta zil takıp oynayacak.

Her aklına geleni işleyene anadoluda he deyin geçin derler:)

Erbakanı peygambere benzeteni,milli görüşçüler salondan atmamışlar.Doğrumu yalanmı bilinmez.Ama üstadın msp'ye kızıp mhp'ye geçmesi üstadın niyetinin farklı olduğunu gösteriyor.

E akparti aydın il başkanı tayyib için "ikinci peygamberdir"demişti.Bide üstüne üstlük 2 sene sonra adamı görevden almışlardı.

Bir Birey in yaşamında ATEİST olduğu zamanlarda olabilir sonra da İMAN lı zamanı da olabilir.

Kimi Birey vardır GERÇEK MÜMİN gibi yaşar KAFİR olarak ta son nefesini verir.

Eşinizin yaptığı yorum KADER anlayışımıza TERS KADER İNANCIMIZA TERS.

Birey yaşamında bir süre ATEİST yaşadı ise onun kaderidir bu kaderi de yazan ALLAH cc dür.Bundan dolayı kaderini ön Plana getirerk yorumlara neden olmak ne kadar doğrdur ?

Siz hep demezmisiniz mesajlarınızda KİŞİLERİN AYIPLARINI ARAŞTIRMAYIN eee şimdi ne oldu EŞİNİZİN in yazdıklarını bu durumda daha önce söyledikleriniz PASİFİZE ETTİNİZ.

Lütfen.

Daha evvel yaptığım alıntılar buraya da çıkmış anlıyamadım.Yazdığım mesaj alıntı yaptığım mesajlara değildi.

agbi

Yasaklı
Bu yorumun üzerine birşey diyemiyorsunuz herhalde? Siyasi yaşamı çalkantılarla geçen üstattan sağlıklı bir yaklaşım yapamamasını yadırgamamak lazım. Varmı üstüne söz?

Bir Birey in yaşamında ATEİST olduğu zamanlarda olabilir sonra da İMAN lı zamanı da olabilir.

Birey yaşamında bir süre ATEİST yaşadı ise onun kaderidir bu kaderi de yazan ALLAH cc dür.Bundan dolayı kaderini ön Plana getirerk yorumlara neden olmak ne kadar doğrdur ?

Siz hep demezmisiniz mesajlarınızda KİŞİLERİN AYIPLARINI ARAŞTIRMAYIN eee şimdi ne oldu EŞİNİZİN in yazdıklarını bu durumda daha önce söyledikleriniz PASİFİZE ETTİNİZ.
Lütfen.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye

Lütfen.
Ya sabırrrrr!!!!
ALLAH'ım beni affet.
Kişilerin ayıplarını araştırmak sözünü neye binaeyn diyorsunuz yahu.
Necip Fazılın hayatını biliyoruz çünkü kendisini seviyoruz.
Onun yaşamındaki çalkantılı dönemleri herkes bilir.
Bu özel bir araştırma gerektirmeyecek bir konu.
Ama siz meseleyi yine kabullenememe moduna geçtiğiniz için ilginç enteresan yönlere çekebiliyorsunuz.

Tekrar ediyorum hayatında siyasi ve itikadi açıdan çalkantılarla geçen bir kişinin MİLLİ GÖRÜŞÜ eleştirmesi yadırganacak birşey değil.
Hayatının büyük kısmını milliyetçi olarak ülkücülük ile geçiren bir kişinin elbette ümmetçilik anlayışını tamamiyle kabullenmesi süreç gerektirir. Çünkü türkçülüğe çok bağlıydı üstad.
Bunu boşuna malzeme yapmaya kalkmayın.
Hem Milli Görüşe düşman değilim dersiniz hemde Necip Fazıl'ın milli görüşü kötülediği görüşlerine sahip çıkmaya çabalarsınız.
EYYyy agbii biz çocuk değiliz ne yapmak istediğinizi herkes biliyor!!!

agbi

Yasaklı
Ya sabırrrrr!!!!
ALLAH'ım beni affet.
Kişilerin ayıplarını araştırmak sözünü neye binaeyn diyorsunuz yahu.
Necip Fazılın hayatını biliyoruz çünkü kendisini seviyoruz.
Onun yaşamındaki çalkantılı dönemleri herkes bilir.
Bu özel bir araştırma gerektirmeyecek bir konu.
Ama siz meseleyi yine kabullenememe moduna geçtiğiniz için ilginç enteresan yönlere çekebiliyorsunuz.

Tekrar ediyorum hayatında siyasi ve itikadi açıdan çalkantılarla geçen bir kişinin MİLLİ GÖRÜŞÜ eleştirmesi yadırganacak birşey değil.
Hayatının büyük kısmını milliyetçi olarak ülkücülük ile geçiren bir kişinin elbette ümmetçilik anlayışını tamamiyle kabullenmesi süreç gerektirir. Çünkü türkçülüğe çok bağlıydı üstad.
Bunu boşuna malzeme yapmaya kalkmayın.
Hem Milli Görüşe düşman değilim dersiniz hemde Necip Fazıl'ın milli görüşü kötülediği görüşlerine sahip çıkmaya çabalarsınız.
EYYyy agbii biz çocuk değiliz ne yapmak istediğinizi herkes biliyor!!!

Ercan TEKİN

Rabbim ne diyor

Kulumun bir ayıbını örtenin BİN AYIBINI örterim .

NFK i hepimiz severiz ATEİST yaşamı varsa onun ayıbıdır bu ayıbı sevdiğimiz kişi için dile GETİRMEMELİYİZ bunu demek istedim.

Erdem

Lütfen

Ercan Tekin in

Bu şartları nı kabul et ( Gerçi bende anlyamadım ) Yalnız ikimiz için bir konu aç AKIL bazında EDEP çerçevesinde kendisi ile İSTİŞARE edelim

Lütfen.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Olmayan birşey değil ki niye bu kadar olay ediyorsunuz.
Erbakanı mehdi ilan eden gruplarda vardı bunlar da biliniyor.İnsanlar bazen çok sevip suyunu çıkartabilir.Bu sadece Erbakan için de geçerli değil,tarikat şeyhleri ve liderler için geçerlidir.

Hani bir laf vardır ya,şıh uçmaz mürid uçurur diye aynen öyle.
Rabbim bizi ifrad ve tefritten korusun.

Aminnn.
Güzel ve ölçülü bir yorum olmuş.
ALLAH razı olsun.
Erbakan hoca büyük bir liderdir. İslam alemine büyük katkıları olmuştur. ALLAH ondan razı olsun. Ama dediğiniz gibi sevgilerini aşırıya kaçıranları tasvip etmek doğru değildir. Biz milli çözümcüleri ve el azizcileri asla tasvip etmiyoruz. Kendilerini teşkilatlarımızda görevlendirmiyoruz. Seviyorlarsa liderlerinin yolundan gitsinler. Kendi kendilerine yol aramaya kalkmasınlar böylece fitneye meyl etmemiş olurlar.
İfrat ve tefritten ALLAH'a sığınalım.

Necip Fazıl'ın r.a hayatını bilenler bilir. Zamanında ateist bir yaşamı olması onun ayıbı değil ki. Zira Hz.Ömer r.a da müşrik olduğu zamanda kızını kendi elleriyle diri diri gömmüş bunuda sahabeye hatırına gelince ağlayarak anlatırmış. Necip Fazılda asla geçmişini inkar eden birisi değildi. Bizim o yaşamının özetini dile getirmemizdeki maksat kendini arayan adam profilinde bir yaşam sürmüş. Her yöne her istikamete konmuş birşeyler aramış durmuş. Elbette böyle çalkantılı bir yaşam yaşayan insanın Milli Görüşü kötülemesi yadırganacak bir hususiyet değildir. Zira ölümünden evvelki zamanlarda Erbakan hoca ile ilişkilerini düzelttiğinide biliyoruz. Bizim sevgimiz üstadın maneviyatı son baharında yaşamasına yöneliktir.
Uzatmanın anlamı yok.

agbi

Yasaklı
Aminnn.
Güzel ve ölçülü bir yorum olmuş.
ALLAH razı olsun.
Erbakan hoca büyük bir liderdir. İslam alemine büyük katkıları olmuştur. ALLAH ondan razı olsun. Ama dediğiniz gibi sevgilerini aşırıya kaçıranları tasvip etmek doğru değildir. Biz milli çözümcüleri ve el azizcileri asla tasvip etmiyoruz. Kendilerini teşkilatlarımızda görevlendirmiyoruz. Seviyorlarsa liderlerinin yolundan gitsinler. Kendi kendilerine yol aramaya kalkmasınlar böylece fitneye meyl etmemiş olurlar.
İfrat ve tefritten ALLAH'a sığınalım.

Necip Fazıl'ın r.a hayatını bilenler bilir. Zamanında ateist bir yaşamı olması onun ayıbı değil ki. Zira Hz.Ömer r.a da müşrik olduğu zamanda kızını kendi elleriyle diri diri gömmüş bunuda sahabeye hatırına gelince ağlayarak anlatırmış. Necip Fazılda asla geçmişini inkar eden birisi değildi. Bizim o yaşamının özetini dile getirmemizdeki maksat kendini arayan adam profilinde bir yaşam sürmüş. Her yöne her istikamete konmuş birşeyler aramış durmuş. Elbette böyle çalkantılı bir yaşam yaşayan insanın Milli Görüşü kötülemesi yadırganacak bir hususiyet değildir. Zira ölümünden evvelki zamanlarda Erbakan hoca ile ilişkilerini düzelttiğinide biliyoruz. Bizim sevgimiz üstadın maneviyatı son baharında yaşamasına yöneliktir.
Uzatmanın anlamı yok.

Çok haklısınız

UZATMANIN anlamı yok

DOĞRU

Peki başlatmanın anlamı varmı idi Ateist olduğuna değinmenin.

Aşk Şairi

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.haksairi.com
biliri gelip Erdoğanı Ak partiyi kötüler
başkalarıda çıkıp o kötüleyenleri kötüler
karşılıklı didişip dururlar
ve bunlar sözde siyasat yaparlar

saliha kalem

Profesör
her şet zıttıyla ortaya çıkar biliri gelip Erdoğanı Ak partiyi kötülerse
başkalarıda çıkıp o kötüleyenleri kötüler !
karşılıklı didişip dururlar
ve bunlar sözde siyasat yaparlar
haklısınız dediğiniz gibi kötüleme didişmeye kavga etmeye kadar gider
kötüleme niyetiyle değilde herşey için iyi niyetlerle yorum yapmalı
bilmediğimiz konularda ne olursa olsun kötülemeye çalışmamalıyız öğrenip yazmalıyız
ama bu sitede erbakan hocayı ve milli görüşü kötülemek amaçlı sürekli konu açan birkaç kişi bu kasıtlı hareketlerinden vazgeçmedikçe asla tartışmaların bitmesi kolay değil.milligörüşe düşmanlık yapmaya kendilerini adadığını gördüğümüz birkaç kişi için yönetim önlem almazsa bu ipin ucu kaçar

Aşk Şairi

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.haksairi.com
siz kendi yazdıklarınızdan bir haberdarsınız
ak partiyi kötülemediginiz bir gün varmı ALLAH aşkına

en son basit örneği
ehveni şeri Erbakan hoca açıkladı; ''hak varken ehveni şere başvurulmaz.'' dedi ismailağada akpye chp korkusuyla oy veren hocalara söyledi bunu.
ak partiye kötü diyorsunuz
mesela
bir kötü diyorsunuz bir amerikancı diyorsunuz
bir yahudi uşagı derler
aynısı erbakanda yaptı deriz
o zaman sebebler vardı diye savunursunuz
ee ak partinin sebebleri yok mu ?
neden her şeyi kendi lehinize olumlu açıdan yorumlarkan
ak partiye karşı bunu yapamıyorsunuz
hep kötü yorumluyorsunuz her adımlarını
oysa her olayın bir perde arkası vardır
çoğumuzun bilmedigi
buda alehte konuşanları suizancı yapar !!!

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
siz kendi yazdıklarınızdan bir haberdarsınız
ak partiyi kötülemediginiz bir gün varmı ALLAH aşkına

en son basit örneği
ak partiye kötü diyorsunuz
mesela
bir kötü diyorsunuz bir amerikancı diyorsunuz
bir yahudi uşagı derler
aynısı erbakanda yaptı deriz
o zaman sebebler vardı diye savunursunuz
ee ak partinin sebebleri yok mu ?
neden her şeyi kendi lehinize olumlu açıdan yorumlarkan
ak partiye karşı bunu yapamıyorsunuz
hep kötü yorumluyorsunuz her adımlarını
oysa her olayın bir perde arkası vardır
çoğumuzun bilmedigi
buda alehte konuşanları suizancı yapar !!!

:flw:flw:flw

agbi

Yasaklı
haklısınız dediğiniz gibi kötüleme didişmeye kavga etmeye kadar gider
kötüleme niyetiyle değilde herşey için iyi niyetlerle yorum yapmalı
bilmediğimiz konularda ne olursa olsun kötülemeye çalışmamalıyız öğrenip yazmalıyız
ama bu sitede erbakan hocayı ve milli görüşü kötülemek amaçlı sürekli konu açan birkaç kişi bu kasıtlı hareketlerinden vazgeçmedikçe asla tartışmaların bitmesi kolay değil.milligörüşe düşmanlık yapmaya kendilerini adadığını gördüğümüz birkaç kişi için yönetim önlem almazsa bu ipin ucu kaçar

Çok özür dilerim.

Önceden

Siz ve sizin gibiler İSLAM DÜNYASIN da İTTİFAK ı engelliyor.

SİZE BİR KAÇ KERE SORDUM bu forum DA milli görüş ALEHİNE YAZAN VARMI ? Beni MİLLİ GÖRÜŞ KARŞISINDA olduğumu iddia ettiniz YAFTALADINIZ ve size sordum bırakın mesajımı bir hece gösterin diye.CEVAP VEMEDİNİZ.[/SIZE]

BUNA EN BAŞTA BEN MÜSADE ETMEM.

Fakat

SİYASİ TEMELLİ & SİYASİ ÇIKARLI bir MİLLİ GÖRÜŞ çü olarak yazarsanız işte oz aman karşınıza çıkarım.

Siz le Ben

Açın konularınızı yazdığınız mesajları % Kaçı Siyasi amaçlı % Mahmut Efendi Cemeatinin görevleri ile alakalı veya % Mahmud efendiye karşı yapılan saldıraları konularında FİKİRLERİNİZ ?

Birde açın benim konularımı ?

ARADAKİ FARKI FARK EDECEKSİNİZ

Hayırlı Cumalar.

saliha kalem

Profesör
efendi efendi size daha önce denmedimi milli görüş aleyhine yazılarınızdan örnekler verilmedimi?

en çarpıcı olanı ise milli görüş hükümetlerinin icraatlarını size gösterdiklerinde o belgelere ''hikaye anlatmayın'' demeniz milli görüş aleyhinde en büyük olumsuz ifadeniz olarak göze çarpmıştı.

dahasını vaktimiz olsa araştırırız buluruz.ama zaten profilinize girip paylaştığınız konuları yorumları incelediğimizde çoğunluğunun hatırı sayılır kısmının milli görüşle alakalı olduğunu görmüştüm ama burada kusurları ortaya dökücülük maksadımız olmadığı için bunları analiz olarak size yazmadım.

lakin kendiniz inanmasanızda bu forumda herkes milli görüşe karşı paylaşımlar yaptığınızı biliyor bunu kabullenememenizi yadırgıyoru ama dilerim ki milli görüşe ve erbakana karşı olmayın çünkü vebali tahminlerin ötesinde ağırlık ifade ediyor bunu herkes anlayacak bir gün ama geç olmadan anlamak lazım.

şimdi aklıma geldi bir tane milli görüşü onaylayan yazınız varmı merak ettim.hem milli görüşe erbakanın fikirlerine laf ettirmem diyorsunuz hemde erbakanı her konuda eleştirmeyi ukubatla el ele devam ettiriyorsunuz.bunu gördüğüm için yazıyorum yoksa laf olsun diye değil.inanıyorum herkesde böyle görüyor sizi.ama bu haksızlıksa size sizde kendinizi gözden geçirin bi zahmet.

efendi babamızın ''siyaset fitnedir'' (o makaslanan sözün öncesi ve sonrası nerede?) sözünü biryerden makaslayıp önümüze getiriyorsunuz ve insanları yanıltıyorsunuz ama ukubatın efendi babamız için akpyi hükümeti destekliyor ifadesine hiçbir eleştiri getirmiyorsunuz ama milli görüşçüleri Mahmud efendi babamızı siyasete alet etmekle suçlayıp duruyorsunuz.
sizin kadar mübarek insan görmedim.
hayırlı cumalar

agbi

Yasaklı
Çok özür dilerim.

Önceden

SİZE BİR KAÇ KERE SORDUM bu forum DA milli görüş ALEHİNE YAZAN VARMI ? Beni MİLLİ GÖRÜŞ KARŞISINDA olduğumu iddia ettiniz YAFTALADINIZ ve size sordum bırakın mesajımı bir hece gösterin diye.CEVAP VEMEDİNİZ.[/SIZE]

Fakat

SİYASİ TEMELLİ & SİYASİ ÇIKARLI bir MİLLİ GÖRÜŞ çü olarak yazarsanız işte oz aman karşınıza çıkarım.

Siz le Ben

Açın konularınızı yazdığınız mesajları % Kaçı Siyasi amaçlı % Mahmut Efendi Cemeatinin görevleri ile alakalı veya % Mahmud efendiye karşı yapılan saldıraları konularında FİKİRLERİNİZ ?

Hayırlı Cumalar.

efendi efendi size daha önce denmedimi milli görüş aleyhine yazılarınızdan örnekler verilmedimi?

en çarpıcı olanı ise milli görüş hükümetlerinin icraatlarını size gösterdiklerinde o belgelere ''hikaye anlatmayın'' demeniz milli görüş aleyhinde en büyük olumsuz ifadeniz olarak göze çarpmıştı.

dahasını vaktimiz olsa araştırırız buluruz.ama zaten profilinize girip paylaştığınız konuları yorumları incelediğimizde çoğunluğunun hatırı sayılır kısmının milli görüşle alakalı olduğunu görmüştüm ama burada kusurları ortaya dökücülük maksadımız olmadığı için bunları analiz olarak size yazmadım.

lakin kendiniz inanmasanızda bu forumda herkes milli görüşe karşı paylaşımlar yaptığınızı biliyor bunu kabullenememenizi yadırgıyoru ama dilerim ki milli görüşe ve erbakana karşı olmayın çünkü vebali tahminlerin ötesinde ağırlık ifade ediyor bunu herkes anlayacak bir gün ama geç olmadan anlamak lazım.

şimdi aklıma geldi bir tane milli görüşü onaylayan yazınız varmı merak ettim.hem milli görüşe erbakanın fikirlerine laf ettirmem diyorsunuz hemde erbakanı her konuda eleştirmeyi ukubatla el ele devam ettiriyorsunuz.bunu gördüğüm için yazıyorum yoksa laf olsun diye değil.inanıyorum herkesde böyle görüyor sizi.ama bu haksızlıksa size sizde kendinizi gözden geçirin bi zahmet.

efendi babamızın ''siyaset fitnedir'' (o makaslanan sözün öncesi ve sonrası nerede?) sözünü biryerden makaslayıp önümüze getiriyorsunuz ve insanları yanıltıyorsunuz ama ukubatın efendi babamız için akpyi hükümeti destekliyor ifadesine hiçbir eleştiri getirmiyorsunuz ama milli görüşçüleri Mahmud efendi babamızı siyasete alet etmekle suçlayıp duruyorsunuz.
hayırlı cumalar

Alıntı yaptığım birinci mesaj benim İkinciside sizin cavap mesajınız.

Ben siyorum ki BENİM MİLLİG ÖRÜŞ hakkında tek NEGATİV HECEMİ gösterin ama SİYASİ TEMELLİ , SİYASİ ÇIKAR lı MİLLİ GÖRÜŞ ede her zaman karşıyım demem rağmen.

Siz Hala

Lütfen

Ercan TEKİN e Hangi cilt olduğunu Hangi sahife olduğunu bildirmiştim Lütfen kendisine sorun.Biliyorum getirsem de asla Cümle Cümle istişare etmeyeceksiniz.BEN KAYNAĞA DEĞER VERİRİM ANA KAYNAK a MAHMUT Efendi İsmail ağa Cemeatinin ANA KAYNAĞIDIR

Tekrar ediyorum siz SİYASİ TEMELLİ MİLLİ GÖRÜŞÇÜSÜNÜZ bende değilim ARAMIZDAKİ FARK budur.

Siz le Ben

agbi

Yasaklı
Çok özür dilerim.

Önceden

Fakat

Siz le Ben

Hayırlı Cumalar.

hayırlı cumalar

Alıntı yaptığım birinci mesaj benim İkinciside sizin cavap mesajınız.

Ben siyorum ki BENİM MİLLİG ÖRÜŞ hakkında tek NEGATİV HECEMİ gösterin ama SİYASİ TEMELLİ , SİYASİ ÇIKAR lı MİLLİ GÖRÜŞ ede her zaman karşıyım demem rağmen.

Siz Hala

Lütfen

Ercan TEKİN e Hangi cilt olduğunu Hangi sahife olduğunu bildirmiştim Lütfen kendisine sorun.Biliyorum getirsem de asla Cümle Cümle istişare etmeyeceksiniz.BEN KAYNAĞA DEĞER VERİRİM ANA KAYNAK a MAHMUT Efendi İsmail ağa Cemeatinin ANA KAYNAĞIDIR

Tekrar ediyorum siz SİYASİ TEMELLİ MİLLİ GÖRÜŞÇÜSÜNÜZ bende değilim ARAMIZDAKİ FARK budur.

Siz le Ben

Size mutlaka Mahmud efendinin Kitabını Cildi ile sayısı ile getireceğim SİYASET FİTNE dir dediği kısımı.

Ayrıca Mahmud efendi ne dedi MİLLİ GAZATE de geçenlerde.

YAŞAMIMIZDA HİS BİR LEGAL İLEGAL SİYASİ PARTİ İLE İLİŞKİMİZ OLMADI Peki bunu açın bana Lütfen.

Dincsoy

Asistan
Bazi Milli görüscüler Erbakanin Mehdi olduguna inaniyorlar.

Erbakaninda ben Mehdi degilim dedigini hic görmedim.

Demekki hosuna gidiyor?

Sana ve ukubat a Yuh diyorum

ve sana Hodri Meydan diyorum ve Idiaa ni ispatlamaya sagiriyorum

Milli Görüs cü hic kimse Erbakan Hoca yi mehdi olarak görmemistir ve görmez de gören varsa ise de o kisi Milli görüscü degildir

Erbakan Hoca o dönem karsilik vermesdiogi gibi de o kisiyi partide barindirmamistirkesinlikle eger aksini ispatlayamaz isen Müfterisin diyorum asil daha agir konusmak gerekir senin gibi aptallar a
nasil olurda böyle aptalca ses kaydi ve görüntüsü olmayan biseyi iddia edebilirsin
biz börüntülü deliller sunar inanmaz isiniz
delili olmayan iddia ile karsimiza gelirsiniz

Basbakan in istanbul il baskaninin kendisi icin Basbakan ,,Bizim Peygamber gibidir,, gibisi yazi yazmalarina ragmen.

2008 den berli bu adam Basbakan a Peygamber gibi tapiyoruz gibisi yazilar yazmasi ile bilinirken

taa Osman durmusun ,,bir peygamberin esini nasil olurda hastaneye almazsiniz,, dedikten sonra akp liler bu isi baasbaklanion esine hakaret edilmis gibi abarttilar olaylar cikmisti onun üzerine Mhp li oktay vural o malum il baskaninin ses kaydini dinletene kadar gerekeni yapmayan basbakan sov yapar gibi ,,derhal görevden alin ,, talimatini vermisitir

erbajkan Hoca ise o kadar da beklememistir simdi ise iki yüzlülük yapiyorsunuz

Erbakan in Mehdi degilim dedigini duymadim diyorsun diyorsun

Bunu illaki Sözlü duyman mi gerekiyor idrak edebilmek icin

ben bu sözü fetullah gülebnden de duymadim

Dincsoy

Asistan
YUH: Erdoğan'ı peygamber yaptılar

Aydın yerel haberlerini veren farklı haber sitelerinden aldığımız bilgilere göre AKP Aydın İl Başkanı İsmail Hakkı Eser şok açıklamalarda bulundu. Eser, partisinin merkez ilçe kongresinden önce başkan adaylarından Hakkı Aslan'ın düzenlediği yemekte yaptığı konuşmada "Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Tayyip Erdoğan'a biz o kadar bağlıyız ve aşığız ki bizim için adeta ikinci peygamberdir" dedi.

Yaklaşık bin 500 kişinin bulunduğu salonda partililere seslenen Eser'in bu konuşmasında Erdoğan'ı ikinci peygamber olarak ilan etmesi herkesi şok etti.

Merkez ilçe kongresinden önce ilçe başkanlığına aday olan Gökhan Ökten'in başbakan benim merkez ilçe başkanı olarak göreve devam etmemi istiyor diyerek delegelerden oy istemesi üzerine konuşan AKP Aydın İl Başkanı ve İl Genel Meclisi Başkanı İsmail Hakkı Eser siyasetin bir gönül alma sanatı olduğunu söyledi.

BAŞBAKANIMIZ İKİNCİ PEYGAMBER GİBİDİR

Gökhan Ökten'in "Başbakan benim göreve devam etmemi istiyor' açıklamalarına gönderme yapan Eser; "Burada hak ve hukuk ihlali var. Bu noktada bazen öyle ileriye gidildi ki; benim ve il yönetim kurulu arkadaşlarımın, AKP çatısı altındaki insanlarımızın genel başkan yardımcılarımıza ve genel başkanımıza saygısı, sevgisi ve bağlılığı bile tartışılır hale getirilmeye çalışıldı. Bu çatı olan insanlarımızın başbakana olan sevgisinden, saygısından kimsenin şüphesi olmasın, olmayacaktır" dedi.

Eser bu sözlerinden sonra şok eden açıklamalarını yaptı.

Eser, "Biz başbakanımızın aşığıyız, başbakanımız bizim için adeta ikinci peygamber gibidir. Başbakana ihanet etmeyi asla kabul edemem. Bunu ne il yönetim kurulu üyelerimiz kabul eder, ne de diğer teşkilat üyelerimiz. Bizim genel başkan yardımcılarımıza ve başbakanımıza sevgimiz, saygımız en başında olduğu gibi AKP var olduğu sürece de devam edecektir" şeklinde konuştu.

ESKİ VEKİLİ DİNLEMEK İSTEMEDİLER

Partinin 21. dönem milletvekili A. Rıza Acar'ın da katıldığı yemekte, Acar konuşmasını yaparken salonun yavaş yavaş boşalması da gözlerden kaçmadı.

ASLAN'I ŞOK EDEN SESSİZLİK

Öte yandan Başkan Adayı Hakkı Aslan da, rakip adayı Gökhan Ökten'i eleştirdiği konuşmasının bir bölümünde yemeğe katılanlara "Mevcut başkan merkez ilçenin başkanı olabilir mi?" şeklinde sorusuna salondan önce bir kişi 'Hayır' cevabı verdi. Kendisini tatmin etmeyen ses nedeniyle ikinci defa sorusunu yenileyen Hakkı Aslan bu defa yine iki kişinin 'hayır' cevabıyla yetinmek durumunda kaldığı toplantının dikkat çeken bölümlerinden.

http://www.turuncutime.com/news/134/ARTICLE/6508/2008-11-24.html

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
maksut ibrahim Nickli Üyeden Alıntı
Bazi Milli görüscüler Erbakanin Mehdi olduguna inaniyorlar.

Erbakaninda ben Mehdi degilim dedigini hic görmedim.

Demekki hosuna gidiyor?

ne kadar komik bir yazı.

Erbakan ben mehdi değilim dememiş, maksut efendi hiç görmemiş, tüh:)

Peki tayyibin ben mehdi değilim dediğini gördün mü?

kılıçdaroğlunun mehdi değilim dediğini gördün mü?

vs.vs.

Böyle abuk subuk bir şey olur mu yahu, mehdi değilim dememiş, niye desin durup dururken.

çok meraklıysan erbakanın basın toplantıları oluyor git oraya erbakana sor, o zaman gör der mi demez mi?

böyle çocukca yazılar yazmayın.