Erbakan:Teknolojik Üstünlük Şart!

agbi

Yasaklı
ALLAH cc Erbakandan ebeden razı olsun.İŞTE GERÇEKLER

"TEKNOLOJİK ÜSTÜNLÜK ŞART"
Bölgenin en büyük sorunlarından bir tanesinin İsrail olduğunu ve İsrail'in arkasında da Amerika Birleşik Devletleri olduğunu dile getiren Erbakan, bu güçlere üstünlük sağlamak için teknolojik yeterlilik olması gerektiğini ifade etti. "İsrail'in kolundan tutup oraya atmanızı kalsanız, Amerika bütün donanmalarıyla gelecek üzerinize füzelerinizi gönderecek. 'O 40 gemiyle gelse biz 80 tanesiyle gelelim.' Nasıl yapacaksın. Parayı nerden bulacaksın. Konvensiyonel silahlarla siyonizme üstünlük tesis etmek mümkün değildir. Teknolojiyle üstünlük temin edilecek. Onun uçak gemisinden attığı füzeyi geri çevirip onun gemisine fırlatınız mı ondan üstün olursunuz." Şeklinde konuştu.

Bölgenin en büyük sorunlarından bir tanesinin İsrail olduğunu ve İsrail'in arkasında da Amerika Birleşik Devletleri olduğunu dile getiren Erbakan, bu güçlere üstünlük sağlamak için teknolojik yeterlilik olması gerektiğini ifade etti Aklıma geliyorda F.Gülen in ortarite dediği için Forumlarda TENKİT eden SP lileri bu SP liler bırakın Erbakan ı Kurtulmuş u bile anlamamışlar Kurtulmuş ne dedi " Siyonizm Dünyanın en etkin Lobisi "

İsrail'in kolundan tutup oraya atmanızı kalsanız, Amerika bütün donanmalarıyla gelecek üzerinize füzelerinizi gönderecek. Erbakan Bugünkü durumzu ne güzel izah etmiş Allah razı olsun GERÇEKLER ACI AMA DOĞRU dur.

'O 40 gemiyle gelse biz 80 tanesiyle gelelim.' Nasıl yapacaksın. Parayı nerden bulacaksın. Konvensiyonel silahlarla siyonizme üstünlük tesis etmek mümkün değildir. Teknolojiyle üstünlük temin edilecek. Onun uçak gemisinden attığı füzeyi geri çevirip onun gemisine fırlatınız mı ondan üstün olursunuz." Şeklinde konuştu

Şimdi anladınızmı F.Gülen in düşüncelerini

Şimdi anladınızmı neden F.Gülen OTARİTE dedi.

saliha kalem

Profesör
Erbakan hoca nerede ''israilin otorite'' olduğunu kabul ettiğini yazıyor?
burada teknolojik üstünlüklere yönelik bakış açısını değerlendirmiş Erbakan hocamız.
mavi marmara olayındaki F.GÜLENİN OTORİTE İFADESİ israilin işgalci değil o bölgede sözü geçen ifadesine yöneliktir.

ERBAKAN HOCA BÖYLE BİR TANIMIN YANINDAN BİLE GEÇMİYOR.

Ey agbi bey, hem Erbakanı kötülemedim hiçbirkonumda dersiniz hemde bu konuda resmen Erbakan hocaya yanlış ithamlarınız ile F.GÜLEN ÇİZGİSİNE ZORLAN çekmeye uğraşıyorsunuz dolayısıyla F.GÜLENİN o mavi marmaradaki hezeyanlarına ortak etmeye kalkışıyorsunuz.

Sizin gerçekten bu analizlerinizi hangi ortamlarda yaptığınızı hangi akli birikimlerle yaptığınızı merak ediyorum.

çarpık bir analiz olmuş

agbi

Yasaklı
Fakirullah

Analizim yanlışsa

Buyrun

Doğrusunu gösterin

OTARİTE nedir Kelime anlamı ile başlıyalım ne dersiniz.

Ayrıca burada ERBAKAN ı kötülemedim ki DOĞRU demiş TESPİTİ çok doğru.

saliha kalem

Profesör
Fakirullah

Analizim yanlışsa

Buyrun

Doğrusunu gösterin

OTARİTE nedir Kelime anlamı ile başlıyalım ne dersiniz.

Ayrıca burada ERBAKAN ı kötülemedim ki DOĞRU demiş TESPİTİ çok doğru.

Erbakan hocanın daima teknoloji üzerine böyle açıklamaları vardır.
israilin abd ile ortak noktada teknolojik olarak olsun harp sanayi bakımından ekonomi bakımından olsun kardeş gibi oldukları belirtilmiş.buna göre ülkemizin teknolojide hep üstün olmalı gerektiği belirtilmiş.
bu açıklamalarla f.gülen açıklamaları arasında nasıl bir bağlantı kurdunuz doğrusu anlam veremedik.
f.gülen bölgede israilin söz sahibi oldugunu işgalci konumunda bulunmadığını ima etti.bunu otorite olarak izah etti.
sizde gelmişsiniz bu Erbakan hocamızın teknolojik açıklamalarını neyle orantısızca bağlamaya çalışıyorsunuz böyle analiz olurmu hiç?

agbi

Yasaklı
Önce OTARİTE nin kelime anlamını ana fikrini açarak başlayalım ne dersiniz ?

Sizce OTARİTE ne demektir.

veri

Yasaklı
gülen in söylemi için link almam mümkün mü
böyle birşey varsa tam bir rezillik

agbi

Yasaklı
Söyleşiyi gerçekleştiren muhabir, Gülen’in evinin koridorunda büyük bir Türkiye haritası, Kuran’dan bir ayet ve Boğaz üzerinden geçen bir Türk F-16’sının resmi bulunduğunu da aktardı.

Linki tıklayın F.Gülen in odasında ne var.

TÜRKİYE haritası ve BİR AYET

Birde TÜRK SAVAŞ uçağı

Bunlar ne anlam ifade ediyor.

Not : Ne oldu fakirullah isminiziimi değiştirdiniz ama ben size hep FAKİRULLAH diye hitap edicem.Gerçi son yazdıklarınızda Ercan TEKİN in havası var gibime geldi ama arkadaşı olabilir aynı düşüncelerde olabilirisniz size Ercan TEKİN siniz diyemem çünkü elimde delil yok Zaten tarikat ahlakı almış bir kişi başka avatar ile istişare etmez. Bunu da yapmayacağınızı biliyorumve inanıyorum

Şimdi gelelim Konumuza

Sizce OTARİTE ne demektir
.

saliha kalem

Profesör
konuyla fethullah gülenin evinin ne alakası var sorabilirmiyim?
evindeki aksesuarları bize neyi ispat edecek ki?
fethullah gülenin bu söylemlerini temize çıkartmaya çalışmanızda manidar
otorite gibi bir ifade yok eklediğiniz konuda boşuna kürek çekmeyin derim.Erbakan hocanın açıklamaları çok açık mavi marmaradaki f.gülenin çarpık açıklamalarınla bağlamanız imkansız olduğu gibi mantıksızda.

ben ercan tekinin yakınıyım bundan ötesini bilmenize veya fikir üretmenize lüzum yok
kişiselleşmesin bu yaklaşımlarınız
hayırlı günler şimdi çıkmam gerekiyor

agbi

Yasaklı
Fakirullah

Onlar aksesuar değildir

Hele bir Ayet

Konuyu saptırmayın

Onların ne anlama geldiğini açıklayacağım

Merak etmeyin.

Siz bana OTARİTE denildiği zaman ne anladığınızı söyleyin.

Burdan başlıyalım analizimize

Benmi ÇARPIK analiz yapğmışım yoksa SİZ ÇARPIK bir yorummu yapmışsınız

veri

Yasaklı
verdiğiniz linkte birşey göremedim.
hocaefendinin videosu var mı onu kasteddim.

|SEÇKiN|

Profesör

Sizce OTARİTE ne demektir
.

yav agbi, bu bizim bildiğimiz OTORİTE'den bahsetmiyosun demi abim!?
dikkat ettim de bu kelimeyi hep aynı yazıyosun, şüphe etmeye başladım...
ya bizim bildiğimiz otoride'den farklı bir kelime, ya da, normalinin evrim geçirmiş hali olmalı diye düşündüm.
bu işe bi açıklık getirsen de biz de meraktan kurtulsak be abim, bi zahmet!

ummuhan

Kıdemli Üye
yav agbi, bu bizim bildiğimiz OTORİTE'den bahsetmiyosun demi abim!?
dikkat ettim de bu kelimeyi hep aynı yazıyosun, şüphe etmeye başladım...
ya bizim bildiğimiz otoride'den farklı bir kelime, ya da, normalinin evrim geçirmiş hali olmalı diye düşündüm.
bu işe bi açıklık getirsen de biz de meraktan kurtulsak be abim, bi zahmet!

Bu konu çok kişi tarafından çok denendi amma: Öyle bir harfe kelimeye takılmayın varsa akıl bazında fikriniz (!) buyurun diye bir cevap geldi genelde :)

bakış

Kıdemli Üye
gerçekten sn agbi tuhaf bir adam.İki tane boksör var.
Biri diyorki rakibine,sen güçlüsün ama izin veririmisin yüzüne bi tane vuracam
Diğer boksörde rakibini tanıyor,güçlü olduğunu biliyor ve açıkları üzerinden rakibine üstünlük kurmaya çalışıyor.

izin isteyen fetullah gülen,rakibinin açıklarını yakalayan erbakan.Bu kadar fark var.yani dağlar kadar.
Ben bu vidonun linkinin başlığını nasıl vermişim agbi bey bunu nasıl anlamış.Bu videoyu mutlaka izleyin.Hatta erbakan videonun bir kısmında "fazla açıklama yapmayı uygun görmüyorum" diyor.Lütfen şu videonun neresinde otorite var arkadaşlar.Sana düşmanı tanıtıyor ve çözüm burada diyor.

http://www.ihvanforum.org/showthread.php?t=91480&highlight=

veri

Yasaklı
israil kendi egemenlik bölgesinin hakimi değil midir.
bm üyesi
ülkemizce tanınmış bir devlet
kısaca bir otorite
iran bile israil in hakimiyetini kabul etmedi mi
etti:D
israil i tanımayan ülke kaldı mı?
yok:(

kişisel fikirler devletleri bağlamaz.
şöyle olsa keşke deriz ama devlet başkanı olunca bunu diyemezsiniz.
van minut derseniz alırlar paçanızı

talib

Kıdemli Üye
Otorite ney, dansöz kime denir. Mevzuu bunlar mıdır?

Mevzuu:

İsrail tüm dünya kamuoyundan tepkiler alırken, konunun yönünü değiştirmek isteyen birilerinin olması ve onların ekmeğine bal kaymak süren otorite'den izin meselesi.. Otorite nedir, ne değildir değil mesele. Otorite lafı ile konunun saptırılması.

Ve sonra yine malum kesimin İHH'yı, müslüman bir sivil toplum örgütünü hedef alması. Malum kesim, kendisini ilmen ve fikren eleştiren herkese düşman kesilip, çirkin yollarla itibarlarını düşürme yolunu tercih ederken, bu sefer İsrail'i hedef alan İHH'yı karşılarına almışlardır. Ama onlar yine de Hocaefendi demeye devam ederler.

İHH'yı hedef al, milyonların imanına hizmet eden tarikatlara düşman kesil, Mehdi muhabbetleri ile ömür sür, sonra İttihadı İslam de. Hadi oradan be!..

Mavi Marmara olayı İsrail'in hükümran olduğu sahada olmamıştır.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Erbakan hoca nerede ''israilin otorite'' olduğunu kabul ettiğini yazıyor?
burada teknolojik üstünlüklere yönelik bakış açısını değerlendirmiş Erbakan hocamız.
mavi marmara olayındaki F.GÜLENİN OTORİTE İFADESİ israilin işgalci değil o bölgede sözü geçen ifadesine yöneliktir.

ERBAKAN HOCA BÖYLE BİR TANIMIN YANINDAN BİLE GEÇMİYOR.

Ey agbi bey, hem Erbakanı kötülemedim hiçbirkonumda dersiniz hemde bu konuda resmen Erbakan hocaya yanlış ithamlarınız ile F.GÜLEN ÇİZGİSİNE ZORLAN çekmeye uğraşıyorsunuz dolayısıyla F.GÜLENİN o mavi marmaradaki hezeyanlarına ortak etmeye kalkışıyorsunuz.

Sizin gerçekten bu analizlerinizi hangi ortamlarda yaptığınızı hangi akli birikimlerle yaptığınızı merak ediyorum.

çarpık bir analiz olmuş

Erbakan hocanın öyle demesi şart mı?

Bazılarına göre değil, desin veya demesin bazıları kendilerine deli olsun diye tutup başlık açıyorlar işte.

Erbakanın konuşmasında İSRAİLİN OTORİTE OLDUĞUNU KABUL ETTİ anlamını çıkaracak zerre kadar bir şey yok ama geliyor başlık açıyorlar.

Fethullah güleni o konuşması yanlıştı, keşke olmasaydı diyecekleri yerde bakın erbakan da dedi diyerek kendilerini zorluyorlar.

Yorumunuza teşekkür ederim.

veri

Yasaklı
ihh bir dahaki sefere savaş gemisi satın alsın
olmadı bir filo kursun.
bu iş başka türlü yapılmaz.
bizim ordunun israil ile savaşıcak maneviyesi var mı?

talib

Kıdemli Üye
Sevmediğiniz İHH'dan, İsrail düşmanı müslümanlardan size ne?

Siz İsrail'e akıl verin.

Herkes neyi, neden yaptığını gayet iyi biliyor.

Her ufak zeka sahibinin de anlayacağı onların savaşa gitmedikleridir.

Pek çok müslüman önderin onları destekledikleridir.

Şehitlerin temiz kanlarına, kirli dillerinizi değdirmeyin.

Yalanacak çok yer var, sizler için.