Erbakan:Şükranla Anıyorum

• Konbuyu başlatan Kaçak
  • Başlangıç tarihi
K

Kaçak

Guest
Bende az önce sirenler çalınca , noldu yahu nükleer serpintimi , kimsayal serpintimi , sıgınak neredeydi diye düşünmüştüm ...
Meğer bugun 10 Kasımmış ...
Hayırlı olsun vatana millete ve Saadetli Kardeşlerime ...
buyrun ilgili haber ...

Atatürk'ü Milli Mücadele'ye öncülük etmiş büyük bir komutan olarak nitelendiren Erbakan, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletimizin bağımsızlık konusundaki vazgeçilmez kararlılığını arkasına alarak Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmuştur. Öncülük ettiği Milli Mücadele hareketi ile milletimizin esarete asla boyun eğmeyeceğini bütün dünyaya göstermiştir” dedi.

Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, yaptığı yazılı açıklamada, Atatürk'ün “Muasır Medeniyet” hedefine ancak devleti ve milletiyle bütünleşmiş, ekonomik gelişmesini sağlamış, insan hak ve özgürlüklerini gerçekleştirmiş bir Türkiye ile ulaşılabileceğini kaydetti.

İstiklal mücadelesinde Anadolu topraklarını işgal eden emperyalist ülkelerin bugün aynı planlarını çok daha tehlikeli ve sinsi oyunlarla gerçekleştirmeye çalıştığını belirten Erbakan, şunları söyledi:

“Milletimiz tıpkı Milli Mücadele günlerinde olduğu gibi bu sinsi planları boşa çıkaracak inanç, azim ve kararlılığa sahiptir. Sahip olduğu tecrübe ile bu oyunları boşa çıkaracaktır. Bizler tarih boyunca, dünyaya huzur ve saadet getirmiş bir ecdadın varisleriyiz. Yiğit düştüğü yerden kalkar. Bugün dünyaya hakim olan açlık, sefalet, kan ve gözyaşına son verecek iradeyi yine milletimiz ortaya koyacaktır. 'Uydu değil, lider ülke' vizyonu doğrultusunda önce Yeniden Büyük Türkiye, ardından Yeni Bir Dünya mutlaka kurulacaktır. Bu vesileyle vefatının 72'nci yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, Milli Mücadele kahramanlarımızı ve bu vatan için canını vermiş bütün şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.”

israhaber

Duha

Profesör
Web sitesi
www.risaletalim.com
Kim ne derse desin her siyasi parti bu çarkın içindedir.

Allah senden razı olsun. Beni ihya ettin.

Demek istediğim budur.

Siyaseten bir şeyler denmek zorunda kalıyorsun. Bir noktada kabul edilir. Ama dindar olarak taraf olduğumuz parti tasvib etmediğimiz bir söz ve fiil edince tepki vermeyi bilmeliyiz.

Bu siyaseti bu çarktan çıkarmanın tek yolu budur.

domates 10 Lira'mı oldu. En önce iktidar partisine taraf olan tepki verecek. Bazıları gibi aman öncelik bu değil, domates 10 lira oldu diye iktidarı mı yıkalım demeyecek.

Ben anlamıyorum. Dini Referans olan basın ve kişiler neden Atatükçülere yaranmak için yarışırcasına eylem içine giriyor. Kime yaranıyorsun? Ne yapmak istiyorsun?

Bediüzzaman, rivayetlerde gelen eşhas-ı âhirzamana ait haberlerin mühim bir kısmını ve hürriyetten evvel İstanbul'da te'vilini söylediği Hadîslerin ihbar ettiği âhirzamanın dehşetli şahıslarının Âlem-i İslâm ve insaniyette zuhur ettiğini görür. Ve yine, gelen rivayetlerden, onlara karşı çıkacak ve mukabele edecek olan hizbül-Kur'an hakkında,

"O zamana yetiştiğiniz zaman, siyaset cânibiyle
onlara galebe edilmez; ancak manevî kılınç hükmünde i'caz-ı Kur'anın nurlariyle mukabele edilebilir."

tavsiyesine müraatla, Ankarada teşrik-i mesai edemiyeceği için, kendisine tevdi edilmek istenen meb'usluk, Dar-ül-Hikmet-il-İslâmiye gibi Diyanetteki azalığı, hem Vilâyât-ı Şarkiye vaiz-i umumiliği tekliflerini kabul etmez. Kendisini fikrinden vazgeçirmek için çalışan ve Ankaradan ayrılmamasını rica için istasyona kadar gelen bir kısım mebusların da arzularına uyamıyacağını bildirerek Ankara'dan ayrılır, Van'a gider.

agbi

Yasaklı
Allah senden razı olsun. Beni ihya ettin.

Demek istediğim budur.

Siyaseten bir şeyler denmek zorunda kalıyorsun. Bir noktada kabul edilir. Ama dindar olarak taraf olduğumuz parti tasvib etmediğimiz bir söz ve fiil edince tepki vermeyi bilmeliyiz.

Bu siyaseti bu çarktan çıkarmanın tek yolu budur.

domates 10 Lira'mı oldu. En önce iktidar partisine taraf olan tepki verecek. Bazıları gibi aman öncelik bu değil, domates 10 lira oldu diye iktidarı mı yıkalım demeyecek.

Ben anlamıyorum. Dini Referans olan basın ve kişiler neden Atatükçülere yaranmak için yarışırcasına eylem içine giriyor. Kime yaranıyorsun? Ne yapmak istiyorsun?

KİMSE VAR OLAN SİSTEMİ RET de ETMİYOR ve SİSTEME göre kimi zaman da hareket ettiklerinide İNKAR ETMİYORLAR.

öNEMLİ OLAN BU SİSTEMİ islam AHLAKINA GÖRE VE kANUNLARA GÖRE SİSTEMİ PASİFİZE EDECEK FİKİRLER VE FİKİRLERİN YAŞAMA GEÇMESİDİR.

reis

Kıdemli Üye
Söz meydanında bulunanların söyledikleri sözlerin büyük çoğunluğu inanıldığı için değil, öyle söylenmesi gerektiği için söylenir.
Mesela söz meydanında faaliyet gösteren islam düşmanı bir şahıs, öyle söylemesi gerektiği için islam lehinde konuşabilir...

Aziz NESİN;
''Hiçbir gerçek Müslüman Atatürk'ü sevmez, seviyorsa ya ahmaktır, ya sahtekardır'' demişti(r).

Günümüzde Atatürk'ten geçinen Atatürkçüleri(!) gördüğümüzde ise hepten tırsıyoruz...

veri

Yasaklı
[QUOTEAziz NESİN;
''Hiçbir gerçek Müslüman Atatürk'ü sevmez, seviyorsa ya ahmaktır, ya sahtekardır'' demişti(r).][/QUOTE]

şahit olarak müslüman olmadığını söyleyen birinin sözünü mü getirdiniz?

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
Bende az önce sirenler çalınca , noldu yahu nükleer serpintimi , kimsayal serpintimi , sıgınak neredeydi diye düşünmüştüm ...
Meğer bugun 10 Kasımmış ...
Hayırlı olsun vatana millete ve Saadetli Kardeşlerime ...
buyrun ilgili haber ...

Atatürk'ü Milli Mücadele'ye öncülük etmiş büyük bir komutan olarak nitelendiren Erbakan, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletimizin bağımsızlık konusundaki vazgeçilmez kararlılığını arkasına alarak Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmuştur. Öncülük ettiği Milli Mücadele hareketi ile milletimizin esarete asla boyun eğmeyeceğini bütün dünyaya göstermiştir” dedi.

Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, yaptığı yazılı açıklamada, Atatürk'ün “Muasır Medeniyet” hedefine ancak devleti ve milletiyle bütünleşmiş, ekonomik gelişmesini sağlamış, insan hak ve özgürlüklerini gerçekleştirmiş bir Türkiye ile ulaşılabileceğini kaydetti.

İstiklal mücadelesinde Anadolu topraklarını işgal eden emperyalist ülkelerin bugün aynı planlarını çok daha tehlikeli ve sinsi oyunlarla gerçekleştirmeye çalıştığını belirten Erbakan, şunları söyledi:

“Milletimiz tıpkı Milli Mücadele günlerinde olduğu gibi bu sinsi planları boşa çıkaracak inanç, azim ve kararlılığa sahiptir. Sahip olduğu tecrübe ile bu oyunları boşa çıkaracaktır. Bizler tarih boyunca, dünyaya huzur ve saadet getirmiş bir ecdadın varisleriyiz. Yiğit düştüğü yerden kalkar. Bugün dünyaya hakim olan açlık, sefalet, kan ve gözyaşına son verecek iradeyi yine milletimiz ortaya koyacaktır. 'Uydu değil, lider ülke' vizyonu doğrultusunda önce Yeniden Büyük Türkiye, ardından Yeni Bir Dünya mutlaka kurulacaktır. Bu vesileyle vefatının 72'nci yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü Milli Mücadele kahramanlarımızı ve bu vatan için canını vermiş bütün şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.”

israhaber

Erbakan hocamız ne derse doğrudur...
Teslim olun...

Umulur ki felaha kavuşursunuz...
:)

girdap

Ordinaryus
Vallahi ben de anıyorum.
Arkadaş bugün beni uyandırırken, "Atatürk'ü seviyoruz, Atatürk'ü seviyoruz" diye sayıklıyormuşum.. : )
Yoksa önceki yaşamımda Atatürkçü, laik, çağdaş bir genç miydim diye düşünmeden edemedim..

K

Kaçak

Guest
Vallahi ben de anıyorum.
Arkadaş bugün beni uyandırırken, "Atatürk'ü seviyoruz, Atatürk'ü seviyoruz" diye sayıklıyormuşum.. : )
Yoksa önceki yaşamımda Atatürkçü, laik, çağdaş bir genç miydim diye düşünmeden edemedim..
Bunu okumamışım yahu ...
Demek seviyoruz oh oh ...
Bunun üzerine ne yazsam diye düşünüyorum da ...
Vazgectim o sevgiye dokunamadım :)

Duha

Profesör
Web sitesi
www.risaletalim.com
KİMSE VAR OLAN SİSTEMİ RET de ETMİYOR ve SİSTEME göre kimi zaman da hareket ettiklerinide İNKAR ETMİYORLAR.

öNEMLİ OLAN BU SİSTEMİ islam AHLAKINA GÖRE VE kANUNLARA GÖRE SİSTEMİ PASİFİZE EDECEK FİKİRLER VE FİKİRLERİN YAŞAMA GEÇMESİDİR.

Evet, sistemin farkındasınız ve o sistemin lağv etmek ve yerine hür bir sitem getirmek murad ediyorsunuz.

Lakin, ölçüsüz gidiyorsunuz.

Evvela o sistem ile mücadele etmek için o sistemin dışında olmak lazım. O sistemin içine girip, bir parçası olup o sistemi mağlub edemezsin.

Evet, ölçü bellidir. Risale-i Nur Müellifi bunları göstermiş ve bizzat önce kendi istimal etmiştir. O bu siyasetle o siyasetin dışında bir siyaset ile -Kur'ani siyaset ile- mukabele etmiş ve asla zalime boyun eğmemiş ve yüzüne tükürmüştür.

Asla şeytan ile barışmış gibi yapmamıştır.

Nasıl ki iki kafir ordusu savaşsa, İslam namına her ikisini savaş açmak İslam'a büyük bir cinayettir. Aynen öyle ucu ecnebide olan şu siyasetin içindeki savaşa din namına girmek İslam'a büyük bir cinayettir. Onun vebali büyüktür. Özal, Erbakan ve şimdi de Erdoğan ile buna üç dafa şahit olmuşuz. Namazsız Mendersin icraatları ise ona İslam Kahramanı ünvanı vermiştir.

Nasıl ki, iki zalim savaş yaparken, meşgul oldukları vakit, o zalimlerin senden çaldıklarını geri almak fırsatı -sessizce- doğar. Aynen öyle, şu siyaset içinde ehli dünya boğuşurken bigane kalıp deccalin müslümanların elinden aldığı hakikatleri onlara geri vemek için iman dairesinde mücadele etmek ve İttihad-ı muhammediyi temin etmek için çalışmak bu asırda en büyük farz ve en büyük vazifedir.

O siyaset dairesinde zafer kazanılmaz. Hadi kazanılacak dahi, olsa vazifemiz değil ki dinden taviz vermek pahasına o zaferi arzu etmek caiz olsun.

Evet, sizleri şu siyasetin dışına davet ediyoruz. Bırakın ehl-i dünya arasında mücadele etsin. Başlarını yiyecek ve yemiş. Sizler ne diye din namına o mücadeleye dahil olursunuz anlaşılır şey değil.

Zira, Asrın Sahibi Bediüzzaman demiş(mana olarak): "Deccal ve süfyanı siyaset ile mağlub edemezsiniz"

O büyük alim böyle demiş. Daha hangi alim onun üstünde bir söz serd edebilmiş ki siyaset ayağı ile deccal ve süfyan ile mücadele etmeyi kendinize farz kılmışsınız.

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
Benim anlayamadığım şu: Konuyla alakalı olduğu için Erbakan Hoca'yı ele alalım. Böyle bir mesaj yayınlamak zorundalar mı? Cumhurbaşkanı ve Başbakanın bulundukları makamdan ötürü mesaj yayınlamalarını doğal karşılıyorum da şimdi Erbakan Hoca böyle bir mesaj yayınlamasa neden yayınlamadın diye sorguya çekecek değiller ya...

saliha kalem

Profesör
Benim anlayamadığım şu: Konuyla alakalı olduğu için Erbakan Hoca'yı ele alalım. Böyle bir mesaj yayınlamak zorundalar mı? Cumhurbaşkanı ve Başbakanın bulundukları makamdan ötürü mesaj yayınlamalarını doğal karşılıyorum da şimdi Erbakan Hoca böyle bir mesaj yayınlamasa neden yayınlamadın diye sorguya çekecek değiller ya...

partideki başkanlık konumundan dolayı devlet adamlığı için yayınlaması usulen gereklidir.
zaten herkesin niyeti belli o yüzden pek üstelememek lazım.
aklıma şimdi geldi onuda yazayım zaten atatürkü bu memlekette hatalarıyla doğrularıyla çok fazla insan tam manada tanımıyor desek yeridir.
o iş ince konu açılmasına gerek yok.bu konuların üstelenmesine gerek yok o zaman iş anıtkabire ziyarete kadar varır işin içinden çıkılmaz.
müslümanlar uyanık olmalı hangi lafı nerede diyeceğini iyi bilmeli.biz atatürkün doğru hizmetlerini takdir ederiz,hatalarınıda kabul etmeyiz.ölçüde bu zaten.
zaman döner devranda döner diyelim

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
partideki başkanlık konumundan dolayı devlet adamlığı için yayınlaması usulen gereklidir.
aklıma şimdi geldi onuda yazayım zaten atatürkü bu memlekette hatalarıyla doğrularıyla çok fazla insan tam manada tanımıyor desek yeridir.
o iş ince konu açılmasına gerek yok.bu konuların üstelenmesine gerek yok o zaman iş anıtkabire ziyarete kadar varır işin içinden çıkılmaz.
müslümanlar uyanık olmalı hangi lafı nerede diyeceğini iyi bilmeli.biz atatürkün doğru hizmetlerini takdir ederiz,hatalarınıda kabul etmeyiz.ölçüde bu zaten.

Eyvallah :)

girdap

Ordinaryus
Bunu okumamışım yahu ...
Demek seviyoruz oh oh ...
Bunun üzerine ne yazsam diye düşünüyorum da ...
Vazgectim o sevgiye dokunamadım :)

Elbet yazamazsınız..
Siz Atatürk sevgisi nedir bilirmisiniz ki? : ))
Duymadığınız, hissetmediğiniz sevgiyle ilgili ne diyeceksiniz..

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
her dogru her yerde söylenmez.Hoca akilli davranmis ve atatürkün iyi yönlerine dikkat cekmis.Asil yanlis atatürkü kötülemek olurdu.Böyle yaparak fitneye alet olurdu diye düsünüyorum...

Yeni-OSMANLI

Yasaklı

Cok güzel ifade etmissiniz

agbi

Yasaklı
Duha

Benim için siz bir anlam ifade etmiyorsunuz.

O BENZETMEYİ YAPTIKTAN SONRA.

Bakın

Tüm mesajlarınızı tekrar okudum.

SİZ MÜSLÜMANLARIN SİYASETE GİRMESİNİ İSTEMİYORSUNUZ aynı SİYONİST lerin istediği gibi.

Referandum dada karşı çıkmıştınız.

Önce İSLAM AHLAKI İLE AHLAKLANIN

MonoLeuM

Asistan
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın.

Bu söz tam oturdu yerine herhalde.