Erbakan: Kurtulmus ibadet askiyla calisiyor

agbi

Yasaklı
sayın forum yönetimi, bu kişiye lütfen müdahele ediniz, burasını kırkpınar sanıyor:)

FORUM ne yazıyor.

ÖZGÜR DÜŞÜNCE PAYLAŞIM PLATFORUMU

Siz ne yapıyorsunuz PAYLAŞMIYORSUNUZ yalnızca TENKİT EDİP YARGILIYORSUNUZ.

Ben de sizin anlama çapınıza göre örnekledim KIRKPINAR diye ve alıntı yaptığım mesajdada çapınızı tastiklediniz.

BURADA DÜŞÜNCELER ortaya dökülür karşılıklı NEGATİV veya POZİTİV istişare edilir.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Siz benim demek istediklerimi kesinlikle anlayamassiniz.

Cünki anlamak istemiyorsunuz.

AKP kurulmadan önce Erdogan Erbakanin düsmanimiydi? HAYIR

10 Temmuz 2010 da Kurtulmus Erbakanin Düsmanimiydi ? HAYIR

Kadir Misiroglunundedigi gibi Erbakanin sözünü dinlemeyen

Milli görüscüler Erbakanin Düsmani oluyorlar.

Mesala Eskiyanin birisi Erbakanin sözünü dinlerse

eskiya cok iyi insan oluyor, göklere cikartiliyor.

Aliminin biride Erbakan yanlis yapti derse

Erbakanin Düsmani ilan ediliyor.
Biz Basbakanin yaptigi dogrulari savunuyoruz.

Yanlislarini savunmuyoruz.

Ama siz Erbakan yanlis birsey söyleyince

Erbakanin yanlisini savunmak icin

Hemen Ayet ve hadis aramaya basliyorsunuz

ISTE ARAMIZDAKI FARK BUDUR.

Kardeşim birinci tespitin çok yanlış Erdoğan ile Erbakan şimdi dahi düşman değiller aslında olaya kavramları doğru yerleştirmek lazım.
Müslümanlar birbirinin düşmanı değildirle başlarsak daha doğru olur.
Bende evvelki yorumumda senin yorumunun devamına binaeyn o kullandığım terimi geri çekiyorum.

Bu işi esaslarıyla görüşelim madem.

Mesele bir davadır, bu yürüyüşde ana fikirler ve temel kaideler vardır. Davanın temeli tevhid esasına dayalıdır. Bu esaslarını 41 yıldır muhafaza eden bir davada elbette fikir uyuşmazlıkları veya kopmaların olması doğaldır çünkü herkesden bu davanın yükünü çekmesini bekliyor değiliz. Nitekim bu kopmaları yaşayanlar kesinlikle kurtuluşun günün şartları altında bahane gösterilen fakat aslında siyonist oyunların tuzakların içerdiği bir takım yol tutuşların peşine düşülmüştür.
Bunları ele tek tek alırsak iş uzar inşaALLAH konu dağılmasın diye başka konuda bu meseleler görüşülür.

İkincisi siz Erbakan hoca üzerinde bu görüşlerinizi sürdürmenizle hata yapıyorsunuz, mesele Erbakan hoca veya başkası değil mesele bir davadır. Erbakan hoca eğer tevhid esasına göre yaşam sürmeyip ilerlemiyorsa muhalif olmak suç değildir ve ayıpda değildir ancak Erbakan hocanın duruşu tevhid esasına göreyse veya Tayyip Erdoğan'ın duruşu tevhid esasına göreyse arkasında durmak farzdır.

Şimdi bu meseleyi böylece izah etmiş olduk buna göre yorumlarımızı şekillendirelim.
Erbakan hoca ne zaman şeriata muhalif bir çıkış ve icraat ile ümmet-i Muhammede zarar ve ziyanlar getirmiştir birisi Kur'an'dan ve Sünnet-i Seniyyeden belge getirsin dediğimizde kimseden ses çıkmıyor. Demek ki hata başka yerlerde!
Kim Erbakan hocayı akli değil nakli deliller ile eleştirisini yapabilirse o zaman konuda ciddi bir ilmi konum oluşacak ve Erbakan hocanın gerçek anlamda niyetleri sizler tarafından görülecektir.

Din akıl ile değil nakil ile doğru yaşanır. Bizler desek ki şu mesele aklıma yatmıyor o yüzden ben kabul etmiyorum. Bu doğru olur mu? Şimdi senin aklınmı bize ölçü olacak yoksa nakil mi bize ölçü olacak. Herkesin aklına göre ölçülendirme yapsaydık ne vahiy kalırdı ne din kalırdı herkes sapıtır giderdi. Din akılla değil nakil ile vardır. Zira Resulüllah s.a.v Efendimizde elbette kendi aklına göre bu dini bildirmedi tam aksine:
“Ben sadece bana vahyolunana uyuyorum.' (En'âm,6 /50)

Demek ki bu noktalarda eksiklerimiz var. Çok insan bu konuları aklına göre anlamaya çalışıp yanılır. Oysa Allah c.c. Kur'an ve Resül göndermiş doğruluktan sapmayalım diye. Biz bu esaslarımıza bakmadan istikamet belirlemeye çalışırsak sapmazmıyız. Erbakan hoca ayet ve hadislerle bu toplumu uyarıyor çünkü o ayet ve hadisler ile amel ediyor ve kendisi alimdir. Ama karşısına Erbakan hocayı eleştirenler akli dengelerine göre yorumlar yaparak hocayı itham ediyorlar. Demek ki eleştirilerde Erbakan hocanın boyutunda değil nakil ile değil akli yollardan eleştiriler yapılıyor bunlarda doğru olmuyor!

Şu da bir gerçek Erbakan hoca hatasız değildir nitekim beşerdendir, Erbakan hocayı haddinden fazla aşırıya kaçıp savunma yapmakda doğru değildir. Hatası görüldüğünde eleştirmek kesinlikle haktır. Ama şimdi bu adam tevhidle yaşıyor ve asla bu yaşamından sapmamış dosdoğru yaşıyor şimdi bunları görüpte siyonistlerin ve işbirlikçilerinin uydurduğu bir takım karalama ve kötüleme operasyonlarına ben nasıl dahil olurum diye düşünmek lazım. Ki tevhid akidesinden zerre sapma görülürse o zaman ilk biz terkederiz hocamızı. Ancak böyle bir sapma söz konusu değildir. Ölçümüz tevhid esasına göre yaşamdır.

Son olarak şunu demeliyim..Bu forumda Tayyip Erdoğan veya başka akpartili biri için hata yaptığında bu açık bir hatadır kabul ediyor ve katılmıyorum diyen hatırımda kalan sadece bir kişiye şahit oldum onuda hepimiz tebrik ettik. Nitekim bu örnek bir olaydır. Taassupçuluk başa beladır. Körü körüne bir iş yapılmaz, ilme kapılar kapanmaz, bakışlar köreltilemez. Şimdi biz taassup üzerine olsaydık REFERANDUMA HAYIR DERDİK AMA EVET DEDİK ÇÜNKÜ DOĞRU OLAN İŞE DOĞRU, YANLIŞ OLAN İŞE YANLIŞ DEMEYİ BİLMELİ İNSAN.
Allah'ın rahmeti, hidayeti ve bereketi üzerimize olsun.
ves'selam

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Kardeşim birinci tespitin çok yanlış Erdoğan ile Erbakan şimdi dahi düşman değiller aslında olaya kavramları doğru yerleştirmek lazım.

Erbakan hocanin AKP ye oy verenler Cehenneme bilet

almis gibidir sözünü savunuyormusunuz savunmuyormusunuz?

Erger Erdogan Erbakanin Düsmani degilse neden Cehennem

sözleri konusuluyor.

Bir Müslüman bir müslümanin siyasi cikar icin Cehenneme

gitmesini istemez.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye

Erbakan hocanin AKP ye oy verenler Cehenneme bilet

almis gibidir sözünü savunuyormusunuz savunmuyormusunuz?

Erger Erdogan Erbakanin Düsmani degilse neden Cehennem

sözleri konusuluyor.

Bir Müslüman bir müslümanin siyasi cikar icin Cehenneme

gitmesini istemez.

İşte en büyük yanlış anlamaya tespitte bulunmuş maksut ibrahim kardeşim, kendisinden Allah razı olsun.

Erbakan hoca cehennem konusunu mecazen uyarı niteliğinde söylediğini belirtmiştir yani imf ile devam ederseniz, abd ile müttefikliğe devam ederseniz ve ab ile uyum yasaları adı altında ikinci sevre Türkiye'yi sürüklerseniz cehenneme döner bu memleket, sizin cehenneme çevirmeye hakkınız yok denilmek istemiştir asıl manası budur çünkü hocamızın konuşmalarında bu uyarılar var görmezden gelinemez.

İkincisi bu işin sadece dünya yönü yok ahirette hesabıda var denilip bu dünyada yaptıklarımızdan ahirettede sorumlu olacağımızı haber veriyor hocamız yalanmı söylüyor? Bugün zalimlerle işbirliği yapmak demek hem insanlığı felakete sürüklemek demek hemde ahiretini yakmak demektir. Ama sizler bu uyarıları cehenneme bilet almayı sanki hoca milligörüşçü olmayanları cehenneme koymuş gibi yorumluyorsunuz ve hocaya bilmezden haksızlık ediyorsunuz gerçi bunu çoğu bilerek yapıyor. Yani hocanın ne demek istediğini bile bile yapıyorlar. Bir kısmıda yanlış anlıyorlar çünkü yanlış anlaşılması uğraşısı karşısında etkileşim söz konusu. Örneğin şevki yılmazın bozuk tespitleride etkilidir. Şimdi bu konuyu böylece açıklığa kavuşturduk. Kısacası erbakan hoca her uyarısından sonra akpliler bizim kardeşimizdir evlatlarımızdır demesi neyin nesidir ve biz onların kurtulmasını istiyoruz sözü neyin nesidir? Erbakan cehennemlik demeye getirseydi bu uyarılarını hiç cehennemlik insanlara kardeşimiz evlatlarımız diye hitaplarda bulunurmu yahu. Şimdi ben İslam düşmanı birisi ölse ona kardeşim dermiyim yahu sen dermisin? Demezsin değilmi demek bu işde başka şeyler var yani demek istediğim anlamlar var bunu böylece anlamalısınız.

Son olarak F.Gülenci olup olmadığınızı bilmediğimden birşey demedim ama akp bağlantısı olmasına binaeyn örneklendirmek adına o videoyu paylaştım durum çift taraflı konumdayken Kadir Mısıroğlunu kullanmaktan vazgeçin demeye getiriyorum. Hem akpnin manevi hocası ve 1numaralı destekçisi F.Gülenin resmen itikadına sapıklık ithamı yapan Kadir Mısıroğlunun Numan hareketine destek vermesine ve Erbakanı eleştirmesine onay vericeksin hemde f.gülen hakkındaki yorumlarını görmezden geleceksin işte burada tezad olduğunu izah etmeye çalıştım. Yani kadir mısıroğlu sizin için ölçü olamayacak konumda ama ukubat gibi zatlar sırf erbakan düşmanlığı olsun için herşeyi kendilerine mübah görüyorlar aslında bu bizim için iyi çünkü öylelerinin niyetlerini daha iyi ifade etmemize vesile oluyorlar.

Ves'selam