Erbakan: Kendi füze kalkanımızı yapmalıyız!

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan "Biz Müslüman ülkeler kendi (füze) kalkanımızı kurmalıyız. Gavurun kalkanından hayır gelmez" dedi.

141485_tr.jpg

Erbakan, parti genel merkezindeki bayramlaşmada, partililere hitap etti.

Necmettin Erbakan, Türkiye'ye kurulması düşünülen füze sistemi hakkında hükümetin kendilerinden korktuğu için bugün 'evet' demediğini ancak sonunda 'evet' diyeceğini söyledi. Erbakan, “Biz Müslüman ülkeler kendi (füze) kalkanımızı kurmalıyız. Gavurun kalkanından hayır gelmez” ifadesini kullandı.

Konuşmasında dünyanın mutluluğu için adil düzenin şart olduğunu belirten Erbakan, bu düzenin siyonizm tarafından engellendiğini ileri sürdü. BM'de İsrail aleyhine bir çok karar çıkmasına rağmen bir şey yapılmadığını ancak konu İslam alemi olunca müdahalede bulunulduğunu belirten Erbakan, böyle bir düzenin olamayacağını söyledi.

“Devlet her şeyden vergi alıp bunun yarısını kapitalizme faiz olarak veriyor. Yeşil kağıt (Dolar) basmışlar, petrol şeyhine bunu verip petrolünü alıyorlar, sonra sarı kağıt basıp (tahvil) yeşili alıyor. Nerede para varsa Yahudi, havuzu ve pompayı koymuş insanlığı sömürüyor” diyen Erbakan, “Adil düzeni biz kuracağız, Saadet Partisi kuracak” ifadesini kullandı.

Erbakan, siyonizmin insanları aldatmak için öncelikle medyaya hakim olduğunu iddia erek, “Gazeteleri satın aldılar, AKP aleyhine yazdırmıyorlar, yazanı barındırmıyorlar. 30 gazete, 30 televizyon, bunların hepsi AKP'ye oy versinler diye, büyük İsrail kurulsun diye çalışıyor. Siyonizm 'Ben efendi olacağım, sen köle' diyor. AKP'deki bizim çocuklar ne yaptıklarının farkında değil” diye konuştu.

Bir aldatmaca yaşandığını söyleyen Erbakan, “Avrupa Birliği'ne almıyorlar, Avrupa Konseyi'nin dönem başkanlığını veriyorlar, G-20'ye alıyorlar, okşayıp yutma taktiği güdüyorlar. Bu adam 'AB'ye gireceğim' diyor, İslam aleminden Hristiyan alemine girmek istiyor. Bizden alıp Siyonizme vermek istiyor, Türkiye İsrail'e vilayet yapılmak isteniyor. Cumhuriyet tarihi boyunca hükümetler 80 milyar dolar borç yaptı, AKP 8 yılda 580 milyar dolara getirdi. Saadet başka AKP başka, altın başka paslı teneke başka” dedi.

Erbakan, siyonizmin medyaya hakim olduğunu savunarak “AKP aleyhine yazdırmıyorlar, yazanı barındırmıyorlar. 30 gazete, 30 televizyon, bunların hepsi AKP'ye oy versinler diye, büyük İsrail kurulsun diye çalışıyor” dedi.

ajans5

bakış

Kıdemli Üye
Cumhuriyet tarihi boyunca hükümetler 80 milyar dolar borç yaptı, AKP 8 yılda 580 milyar dolara getirdi. Saadet başka AKP başka, altın başka paslı teneke başka” dedi.
Hocam sen geldin siyaset şenlendi.Nerden bulursun böyle orjinal lafları.Yalanda değil hani.

agbi

Yasaklı
ERBAKAN

Bunce senelik mücadelesinde BU FÜZE KALKANIN yapabilecek

YENİ İNSAN YETİŞTİR dimi ?

YENİ İNSANLARI yetiştirecek okullar açılmasına vesile oldumu ?

Eskiden AĞIR SANAYİ şimdi ise TEKNOLOJİ diyor HAKLI DOĞRU TESPİT istese idi geçmişte çevresindeki MİLYONLARCA kişi katkıları ile bunu yapacak YENİ NESİL için okullar açabilir koordine edebilirdi.

KENDİ FÜZE KALKANIMIZI KİMLER YAPACAK Sn.Erbakan.

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Hoca sadece konusuyor...islam birligi,islam dinari...vs...bunlar zaten her müslüman tarafindan hedeflenen seyler.fakat konusarak olmuyor,altyapi sart,güc dengesi sart,medya sart,güc merkezlerinde söz sahibi olmak sart...eger bunlar yapilmazsa,yani ayagimiz yorganimiza göre uzatilmazsa refahyol gibi balon gibi sisersin,sonra balon gibi patlarsin ve bu patlayisla sadece kendine degil tüm islami kesime zarar verirsin,bir adim atayim derken 10 adim geriletirsin.

agbi

Yasaklı
Füze kalkanı yapabilecek teknolojiye sahip YENİ NESİL YETİŞTİRME
Şimdi kendimiz yapalım de

Eski ahilik sisteminde usta nın en büyük derecesi YETİŞTİRİĞİ Çırak lar , kalfaların MAHERETLERİ idi.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Sizlerin bu konularda pek bilginizin olmadığı açık.
Erbakan hocanın hazırlatmış olduğu Türkiye'de binlerce kişiden oluşan teknolojik araştırma ve geliştirme mekanizması ülkemiz için muazzam teknolojik çalışmalara imza atmaktadır.
Erbakan hoca siyasi yasağı kalkar kalkmaz İran'a gitmişti. Oradaki görüşmelerinde bazı konular ele alındı mesela ABD VE İSRAİLİN elindeki atom bombası sayısı ve buna karşın müdaafa gücü. Çok üstün savunma mekanizmaları görüşülmüştür.

Erbakan hoca sadece konuşuyormuş ve hangi nesili yetiştirdiki ne anlar bu nesil deniyor öylemi... yahu 1974 yılında ASELSAN'I kim kurdu ve MİLLİ HARP SANAYİNİN TEMELLERİNİ KİM ATTI kimse bunları yazmaz. Bugün Aselsan hoca sayesinde memleketin ordusuna hizmet ediyor halen yersiz eleştirilerinizi yapmaktan kaçınmıyorsunuz. Kimi yetiştirmiş hoca ha öylemi burada rakam versek o bilim adamların kaç bin kişi hocanın talimatlarıyla canla başla ülkemizin savunması için çalışıyor desek herhalde bu yazdıklarınızdan utanırdınız.

Aslında çok şey var yazılacak ama sizler bunlara daha hazır değilsiniz.
Hazır olduğunuzda yazarız.
Fi emanillah

agbi

Yasaklı
Sizlerin bu konularda pek bilginizin olmadığı açık.
Erbakan hocanın hazırlatmış olduğu Türkiye'de binlerce kişiden oluşan teknolojik araştırma ve geliştirme mekanizması ülkemiz için muazzam teknolojik çalışmalara imza atmaktadır.
Erbakan hoca siyasi yasağı kalkar kalkmaz İran'a gitmişti. Oradaki görüşmelerinde bazı konular ele alındı mesela ABD VE İSRAİLİN elindeki atom bombası sayısı ve buna karşın müdaafa gücü. Çok üstün savunma mekanizmaları görüşülmüştür.

Erbakan hoca sadece konuşuyormuş ve hangi nesili yetiştirdiki ne anlar bu nesil deniyor öylemi... yahu 1974 yılında ASELSAN'I kim kurdu ve MİLLİ HARP SANAYİNİN TEMELLERİNİ KİM ATTI kimse bunları yazmaz. Bugün Aselsan hoca sayesinde memleketin ordusuna hizmet ediyor halen yersiz eleştirilerinizi yapmaktan kaçınmıyorsunuz. Kimi yetiştirmiş hoca ha öylemi burada rakam versek o bilim adamların kaç bin kişi hocanın talimatlarıyla canla başla ülkemizin savunması için çalışıyor desek herhalde bu yazdıklarınızdan utanırdınız.

Aslında çok şey var yazılacak ama sizler bunlara daha hazır değilsiniz.
Hazır olduğunuzda yazarız.
Fi emanillah

Ben LAF a bakmam LAF ın YAŞAMA GEÇMESİNE BAKARIM.

HİÇ BİR FİKİR YAŞAMA GEÇMEDİKÇE ETKİSİNİ GÖSTERMEZ.

İşte

Eğer ERBAKAN istese idi ona inanlar 70 lerde Dünyevi Nimetlerinde İNFAK ederek ONLARCA OKUL AÇAR YENİ NESİL YETİŞTİRİRDİ.

agbi

Yasaklı
Ben LAF a bakmam LAF ın YAŞAMA GEÇMESİNE BAKARIM.

HİÇ BİR FİKİR YAŞAMA GEÇMEDİKÇE ETKİSİNİ GÖSTERMEZ.

İşte

Eğer ERBAKAN istese idi ona inanlar 70 lerde Dünyevi Nimetlerinde İNFAK ederek ONLARCA OKUL AÇAR YENİ NESİL YETİŞTİRİRDİ.

Bak bakalım ASELSAN ne zaman ŞAH landı ?

AK parti gelmeden ASELSAN ne yaptı?

Askerî Elektronik Sanayii (ASELSAN), 1975 yılı sonunda Kara Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı öncülüğünde Vakıf Kuruluşu bir Anonim Şirket olarak kurulmuştur. Şirketin kurucusu Hacim Kamoy'dur. Yatırım çalışmalarını kısa sürede tamamlamış ve 1979 yılı başlarında Ankara Macunköy tesislerinde üretim faaliyetine geçmiştir.

ASELSAN, kuruluş yıllarından bu yana ileri teknolojiye dayalı olarak, programlı bir şekilde müşteri ve ürün yelpazesini genişletmiş olup, bugün modern elektronik cihaz ve sistemler geliştiren, üreten, tesis eden, pazarlayan ve satış sonrası hizmetlerini yürüten entegre bir elektronik sanayii kuruluşu haline gelmiştir.

ASELSAN, farklı yatırım ve üretim yapısı gerektiren proje konularına bağlı olarak Haberleşme Cihazları Grup Başkanlığı (HC), Savunma Sistem Teknolojileri Grup Başkanlığı (SST), Radar Elektronik Harp İstihbarat Grup Başkanlığı (REHİS), Mikroelektronik, Güdüm ve Elektro-Optik Grup Başkanlığı (MGEO) olmak üzere dört ayrı Grup Başkanlığı bünyesinde örgütlenmiştir. Ankara'da Teknokent, Macunköy ve Akyurt'ta yerleşik üç ayrı tesiste üretim ve mühendislik faaliyetlerini sürdürmekte olan ASELSAN'ın Genel Müdürlük teşkilatı Ankara Macunköy'de bulunmaktadır.

ASELSAN, profesyonel telsiz, PMR telsiz gibi sivil ürünlerini 2006'da kurduğu AselsanNET Ltd. Şti. aracılığı ile yürütmektedir. AselsanNET'in (www.aselsannet.com.tr) genel müdürlüğü Ankara'da olup, İstanbul, İzmir Bölge Müdürlükleri ve yurt çapına yayılmış olan bayileri ve yetkili servisleri ile satış ve satış sonrası hizmetlerini yürütmektedir.

Çeşitli ülkelerde temsilcilikleri bulunan ASELSAN, ilk yurtdışı şirketi olan ASELSAN-BAKÜ şirketini, 1998 yılında Azerbaycan'da kurarak faaliyete geçirmiştir.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Sen lafa değil belgeyede bakmazsın hikaye dersin. Bu meseleler ince konular forumlarda ele alınması doğru değil.

Aselsanın hükümetle bağlantısını iyi araştırmalısın.
Senin bu verdiğin bilgiler çikletten çıkan tekerlemeler gibidir. Benim ne demek istediğimi sen henüz anlayamazsın hazır değilsiniz diyorum halen basit bir araştırma kurumu sanıyorsunuz aselsanı.

Bunu sizinle bilgi seviyenizin bu konuda kısıtlı olmasından ötürü particilik tartışmalarınıza fırsat vermeyeceğiz.

AKP ZAMANINDA BUNLARDA OLUYOR:
ASELSAN’da neler oluyor? Millî savunma projelerinin hain ve inançsız kişiler tarafından istihbarat servislerine nasıl pazarlandığına ilişkin inanılmaz iddialarla açılan bir dehşet verici casusluk davası devam ediyor…
Ama mesele çok farklı ama siz işi particiliğe dökmeyi başardınız agbi.
Çünkü amacınız akpyi nasıl güzel anlatırız ve spyi nasıl kötüleriz.
Sizinle bu taassuplarınızla ne görüşülebilinir ki?
İşiniz gücünüz particilik olmuş birazda gözünüzü açın bu ülkede işler iyi gitmiyor!

agbi

Yasaklı
Sen lafa değil belgeyede bakmazsın hikaye dersin. Bu meseleler ince konular forumlarda ele alınması doğru değil.

Aselsanın hükümetle bağlantısını iyi araştırmalısın.
Senin bu verdiğin bilgiler çikletten çıkan tekerlemeler gibidir. Benim ne demek istediğimi sen henüz anlayamazsın hazır değilsiniz diyorum halen basit bir araştırma kurumu sanıyorsunuz aselsanı.

Bunu sizinle bilgi seviyenizin bu konuda kısıtlı olmasından ötürü particilik tartışmalarınıza fırsat vermeyeceğiz.

AKP ZAMANINDA BUNLARDA OLUYOR:
ASELSAN’da neler oluyor? Millî savunma projelerinin hain ve inançsız kişiler tarafından istihbarat servislerine nasıl pazarlandığına ilişkin inanılmaz iddialarla açılan bir dehşet verici casusluk davası devam ediyor…
Ama mesele çok farklı ama siz işi particiliğe dökmeyi başardınız agbi.
Çünkü amacınız akpyi nasıl güzel anlatırız ve spyi nasıl kötüleriz.
Sizinle bu taassuplarınızla ne görüşülebilinir ki?
İşiniz gücünüz particilik olmuş birazda gözünüzü açın bu ülkede işler iyi gitmiyor!

ASELSAN ın içindeki olaylar daha yeni yeni KAMUOYUNA yansıyor.

ASELSAN ı kimler yönetiyor AK parti mi ?

Bunları AK partiye nasıl mal ediyorsunuz ?

Ben dedim ki

Son 8 Senedir ASELSAN şaha kalktı.

Siz 74 te kuruldu diyorsunuz ama 75 te kuruldu.

hadi bunları bırakalım bir kenara

SİZ TÜRKİYE BAŞBAKANINA HAKARET EDEN bir orkestra şefine HESAP mı sorabildiniz bu konulara giriyorsunuz ?

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Ercan kardes,erbakana ait oldugu zannedilen projeler aslinda Mehmet zahid kotku hazretlerinin projeleriydi,hoca Ben merkezcilik yaparak projeleri sahiblendi,siyasi cikarlari adina istismar ederek harcadi ve sonundada batirdi,simdi sadece adi kaldi...Hocaya bir görev verilmisti,o sadece bir hizmetciydi fakat hoca BENligi ugruna bu projelerin hayata gecirilmesi icin gerekli olan ehil insanlari sirf liderlik hastaligindan dolayi kendisine istedigi gibi itaat edilmiyor diye harcadi,disladi,oysa itaa davaya olur,sahislara olacaksada kuruculara olur,kendi kendini cihad emiri ilan edenlere degil.
Bugün Türkiyede müslümanlar farkli farkli grublara ayrildiysa bunda erbakan hocanin inadiinin payi az degil...

Sözlerim belki agir oldu ama bunlar gercekler.vakti zamani gelince delilleride yazacahim insaAllah!

agbi

Yasaklı
Ercan kardes,erbakana ait oldugu zannedilen projeler aslinda Mehmet zahid kotku hazretlerinin projeleriydi,hoca Ben merkezcilik yaparak projeleri sahiblendi,siyasi cikarlari adina istismar ederek harcadi ve sonundada batirdi,simdi sadece adi kaldi...Hocaya bir görev verilmisti,o sadece bir hizmetciydi fakat hoca BENligi ugruna bu projelerin hayata gecirilmesi icin gerekli olan ehil insanlari sirf liderlik hastaligindan dolayi kendisine istedigi gibi itaat edilmiyor diye harcadi,disladi,oysa itaa davaya olur,sahislara olacaksada kuruculara olur,kendi kendini cihad emiri ilan edenlere degil.
Bugün Türkiyede müslümanlar farkli farkli grublara ayrildiysa bunda erbakan hocanin inadiinin payi az degil...

Sözlerim belki agir oldu ama bunlar gercekler.vakti zamani gelince delilleride yazacahim insaAllah!

ERBAKAN M.N.P Kurduğu zaman DESTEKLENDİ bunu kimse İNKAR edemez Fakat İCAZET aldı da kurdu 3 Demirelin Milletvekilininde geçmesi ERBAKAN sayesinde değil O Allah cc sevdiği kulların sayesinde olmuştur.

YALNIZ ERBAKAN zaman geçtikçe N.F.K in teşhisi ni KENDİ YAPTIKLARI ile DOĞRULADI.

DEMİREL ile ECEVİT ile ÇİLLER ile kurduğu hükümetler bunun ispatıdır KENDİSİNİ YETİŞTİREN KENDİSİNE SİYASİ YOLDA İCAZET veren O Allah kulunun en nefret ettiği kişi DEMİREL ile Hükümet kurdu.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
ASELSAN ın içindeki olaylar daha yeni yeni KAMUOYUNA yansıyor.

ASELSAN ı kimler yönetiyor AK parti mi ?

Bunları AK partiye nasıl mal ediyorsunuz ?

Ben dedim ki

Son 8 Senedir ASELSAN şaha kalktı.

Siz 74 te kuruldu diyorsunuz ama 75 te kuruldu.

hadi bunları bırakalım bir kenara

SİZ TÜRKİYE BAŞBAKANINA HAKARET EDEN bir orkestra şefine HESAP mı sorabildiniz bu konulara giriyorsunuz ?
Agbi senin şu yorumuna baktığımda eskiler geliyor aklıma mahallede benim çantan daha güzeldir öbürüde benim çantam daha güzeldir diye kavga eden çocukları hatırlıyorum. Yani içi dolu birşeyler yazmıyor sadece particilik yapıyorsun.
Erbakan hocamız Almanya'da teknoloji hakkında makaleler yazarken bu alman otomotiv devlerinin dikkatini çekmişti. Ve Erbakan hocaya gelip; ''bizim araçlarımız sina çölünde su kaynattı, rusyada dondu. bize öyle araba motoru yapki ne su kaynatsın nede donsun.'' Böylece Erbakan hoca leopar tank yapımında ve mercedes-benz fabrikasında inanılmaz işler başarmıştır. Halen mercedes benz şirketinden maaş almaktadır. Bunları tarih yazıyor kulakdan dolma laflar değil. Siz gelmişsiniz hocayı teknolojiden vurmaya kalkışıyorsunuz. Hoca Almanya'da o dizel motoru geliştirirken yan tezgahlarda Türkiye için üretilen basit pancar motorlarını görünce içi sızlıyor. Ve ülkesine dönüp Hocası Mehmed Zahit Kotku hazretleri müsadesiyle GÜMÜŞ MOTOR fabrikasını çok ortaklı şekilde kuruyor. Tabi yerli motor ve teknoloji alanındaki çalışmaları projeleri baltalayan o zamanki DEMİREL hükümeti oluyor.

Ha unutmadan yazalım forumda YENİ OSMANLI adında biri yazıyor ve yazdıklarında ağır iftiralar var. Mehmed Zahit Kotku hz'leri kendisini görevlendirdiği Erbakan'a teknoloji hamlelerini makina profösörü olduğu için emretmiştir. Ama bu yeni osmanlı adlı üye bu projeleri Mehmet Zahit efendiden benliği uğruna çaldığını iddia ediyor yahu hiç aklınıza yatıyormu? Mehmet Zahit efendi bir alim evliyaullah ve Erbakan diye makina profösörü talebesi var ona yol veriyor bu işleri başar diye siz gelmişsiniz çalmış benliği uğruna diyorsunuz. Yahu Mehmed Zahit efendimi bu teknolojik çalışmalara girecekti fiilen harp sanayinin içinde olacak ve tarım sanayisinin içinde olacak vs... Bunlar gülünç ve içi boş iddialar ancak iftiradan öteye geçmez çünkü bu saçma söylemleri daha önce hiçbir kayıttan duymadık görmedik tam aksine Erbakan hocanın Mehmed Zahit efendiye bağlılığı şehadetler ile malumdur. Acı tarafı ise iki Allah'ın veli kuluna iftiradır. Erbakan'ı Almanya'ya eğitimini tamamlaması için Mehmed Zahit efendi gönderdi. Ve geldiklerinde hocasının müsadesiyle GÜMÜŞ MOTOR fabrikasını kurdular. Tabi Ankara sanayi odası başkanlığına kadar çıkarak ülkemizdeki teknoloji ilerlemesine engel olan hükümetlerle mücadele eden Erbakan hoca oradanda uzaklaştırılınca 1969 yılında Mehmet Zahit Kotku r.a başta olmak üzere Mahmud efendi, Mahmud Sami efendi, Sultan Baba, Bayburtlu dede paşa, Kayserili Ulvi efendi, Hacı Yahyalılı Hasan efendi ve birçok alim toplanarak Erbakan hocaya el verdiler siyasete girmesi ve ülkemizde HAKKIN HAKİM OLUNMASI için.

Bunlar hikaye değil yaşanan tarihtir. Ama bu tarihi güzel bir hareketi lekelemek adına siyonistler ve işbirlikçileri aracılığı ile atılmış iftiralara malesef birçok müslümanda kanmıştır. Baktığımızda kaç tane partisi masonik sisteme ters geldiği için kapatılmış olan Milli Görüş hareketi toplamda 41yıl içinde 11ay başbakanlık yapabilmiştir. Birde başbakan yardımcılıkları görevi olmuştur. Ama sayın agbi bey hoca ne zaman natodan çıkalım demiş vs... diye güya hocayı tenkite yeltenmeye çalışıyor. Siz ve sizin gibi hocaya ihanet edenler hocanın arkasında dursaydınız bugün İslam birliği kurulmuştu. Ama durmadınız o yüzden sürünmeye devam ediyoruz ve gelmişsiniz halen sıkılmadan çekinmeden hocayı eleştirmeye kalkışıyorsunuz üstelik bu meselelerden. Natoya İslam birliği tamamiyle kurulmadan tekme atılabilinir mi hiç? Oysa ki siz böyle bir cümle ile mantık oyununa dalmış ucuz bir tenkit politikası güdmüşsünüz.

Erbakan hocanın bu memlekette başardığı çok şeyler var. Ama bunlara herkesin hazır olmadığı belli. Zamanı gelince öğrenirsiniz. Çok merak eden hocadan randevu alsınlar bilhassa agbi ve ukubat Erbakan hocadan randevu alsınlar ve merak edip durdukları sorularını ve hoca hakkındaki iddilarını not edinip hocayla görüşmeye gitsinler. Bugün kim olursa olsun hocayla görüşebiliyor. Madem Erbakan hoca hayranlığınız var neden kendisine ulaşmayı denemiyorsunuz? Oda garip bir hal değil mi? Maksatlar samimi olsa işin sahibine gidilir ve meramlar neyse cevapları alınıp işler halledilirdi. Ama mesele o değil mesele milli görüşü savundukları parti uğruna yerden yere vurup kendilerinin hareketini meşru gösterme çabasıdır. Çünkü bu bariz ortadadır. Yanılmayı çok isteriz. Maalesef bu yanılgılardan kurtulmanızı beklemiyorum çünkü öyle bir derdiniz yok. Olsaydı doğruya doğru yanlışa yanlış diyebilecek erdemleri gösterirdiniz.

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Ha unutmadan yazalım forumda YENİ OSMANLI adında biri yazıyor ve yazdıklarında ağır iftiralar var.

kimmis o,bir link versende baksam...bir zamanlar bircok nickle girdim milli-görüs adina birileri tarafindan acilan ama milli-görüsle uzaktan yakindan alakasi olmayan,resmi siteside olmayan foruma ve sürekli banlandim.Yeni-Osmanli nickiylede girmis olabilirim fakat suan sadece burada yaziyorum.
Milli-Dövüscü diyorum ben bu fitnecilere.Hepsini kastetmiyorum fakat aralalarinda öz elestiri kabul etmeyen ve davayi babalarinin maliymis gibi istismar eden bircok milli-dövüscü milli-bölücü var.
Milli-Görüscü olduklarini söylüorlar,mümine düsman muamelesinde bulunuyorlar...milli-görüse en büyük zarari verende bunlar zaten,bunlara karsi mücadele etmek benim icin sereftir.

Vermis oldugun yaziyida vaktim olunca inceleyerek okuyacagim insaAllah,simdilik arsivimdeki milli-görüs lehine yazilmis yazilarin arasina ekledim.

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Ercan kardes:

1970’li yılların sonunda dergáh ile partinin/MSP’nin arası açılmaya başladı. Şeyh Zahid Kotku, Erbakan’ın "Akıncılar" gibi radikal hareketlere sıcak bakmasına karşı çıktı. Sonra bir gün Erbakan’a, eniştesi Prof. Osman Çataklı aracılığıyla haber gönderdi: "Necmi partinin başından çekil!"

Erbakan dergáhın dinsel otoritesine karşı geldi. Gümüşhanevi Dergáhı ile gerginliği sürerken 12 Eylül 1980 askeri darbesi oldu. Tutuklamalar sorunu geçici olarak unutturdu.

Darbeden hemen sonra da Şeyh Zahid Kotku vefat etti. Prof. Coşan yeni şeyh oldu.

Erbakan, dergáhta değil akademide yetişen yeni şeyhe "biat" etmedi. 19 Temmuz 1983’te Refah Partisi’ni kurdu...
http://www.spothaber.com/haber.asp?id=88735

Ne olduysa ondan sonra oldu.Erbakandaki BEN lik hirsinin anlamak icin kahin olmak gerekmez,hersey apacik ortada...

M.Zahid kotku hazretleriyle baslayan bu hareketi nasil kendi sahsi davasi altina sokarak baltaladiginida yazacagim,projeleri nasil istismar ettiginide yazacagim insaAllah...

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
kimmis o,bir link versende baksam...bir zamanlar bircok nickle girdim milli-görüs adina birileri tarafindan acilan ama milli-görüsle uzaktan yakindan alakasi olmayan,resmi siteside olmayan foruma ve sürekli banlandim.Yeni-Osmanli nickiylede girmis olabilirim fakat suan sadece burada yaziyorum.
Milli-Dövüscü diyorum ben bu fitnecilere.Hepsini kastetmiyorum fakat aralalarinda öz elestiri kabul etmeyen ve davayi babalarinin maliymis gibi istismar eden bircok milli-dövüscü milli-bölücü var.
Milli-Görüscü olduklarini söylüorlar,mümine düsman muamelesinde bulunuyorlar...milli-görüse en büyük zarari verende bunlar zaten,bunlara karsi mücadele etmek benim icin sereftir.

Vermis oldugun yaziyida vaktim olunca inceleyerek okuyacagim insaAllah,simdilik arsivimdeki milli-görüs lehine yazilmis yazilarin arasina ekledim.

Seni tanımadığım için ve yorumundaki ağır ithamları gördüğüm için o cümleyi kurdum. Mehmed Zahit Efendi ile Erbakan hoca arasındaki münasebetler hakkındaki iddialarınız asılsızdır. Bu iddiaları hiçbir geçerli kaynakta bulmanız mümkün değildir. Ya ispatlayın o halde ya da o Allah'ın dostlarından helallik talep ediniz. Mesele Milli Görüşe karşı olan tutumlarınız olduğunu zaten biliyorum. Biz bu davada nice insanlarla karşılaştık. Bir kısmı tefrit üzerineydi davadan kopmaları gitmeleri onlar için zor olmadı ve gittiklerinden hemen sonra nefsin yol vermesiyle alakasız asılsız iddialar ile sözde kendilerini meşru göstermek için birçok iftiralara meyl ettiler. Biz nice kimseler gördük ki ifrat halindeydiler onlarda bu davanın üst konumlarda ve teşkilatta sözü geçen hüküm verme konumlarından uzaklaştırıldılar ve teşkilatların dışından davamıza zarar ve ziyan vermeyi cihad sanıyorlar. Mehmed Zahit Kotku r.a derler ki: ''ifrat ve tefritten uzak durmalıyız, bizim ölçümüz orta yoldur makul olan budur.''

Eğer samimiyseniz kardeşim sırf Erbakan hocayı kötüleme niyetinde olan konularda boy göstermezsiniz. Zira bu forumda ilmi konularla meşguliyete dahi vakit bırakmayan bir grup sürekli Milli Görüş ve Erbakan hoca düşmanlıkları sebebiyle bizleri gereksiz yere meşgul edip duruyorlar. Bakın iki tane cihad konusu açtık hiçbir parti ve milli görüş davasının ismi geçmediği halde rahatsız oldular sürekli particiliğe vurmaya çalıştılar işte konular ortada. İlmi bir konuyu sabote etmek konusunda bile çekinmeden hareket edenlerden sonra sizinde bu talihsiz yorumlarınızdan sonra ne yazmamızı beklerdiniz ki. O yüzden herkes haddini bilecek. Ne yazdığına dikkat edecek. Burada insanların hak ve hukukları söz konusu olan konularda herkes kendine göre düşünmeyecek. Erbakan hoca hakkında o kadar çok asılsız iddialar var ki biri dahi çıkıp şurada bunları belgeleyemedi. Her zaman nefsi ve nakilsiz bilgilerle yaklaşım gösterildi. Sadece Erbakan hoca değil kimse için nakilsiz ve hüccetsiz asla hüküm verdirmemelidir. Ama bu forumda maalesef Erbakan düşmanlığı bazı kimselerce had safhalardadır. Oysa yeryüzünde fesad çıkaran en tehlikeli topluluk SİYONİSTLER olduğuna göre neden bu kimseler bu düşmana yüklenmezlerde bu siyonistlerin en büyük düşmanı 28 şubattan sonra kesinlik kazanan Erbakan hocaya düşmanlık ederler buda kocaman bir SORU İŞARETİDİR Zaman durmuştur.

fi emanillah

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Misal:
sonradan Necmettin Erbakan'ın ismiyle anılsa da Gümüş Motor aslinda m.zahid Kotkunun girişimiydi.

korakademik

Ordinaryus
ercan kardeşim
insanlar hakkında niye önyargıda bulunuyorsun.

osmanlı arkadaşımız sonuçta birşeyler yazmış
erbakan ı destekler mesajları da var
hocaefendiyi de destekler mesajları var

yorumlarını beğeniyorum.
tüm mesajlarını incelemeden karar vermenizi yargıladım