Erbakan: Kendi füze kalkanımızı yapmalıyız!

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
isbatla demissin...kardesim,M.Zahid kotku hazretlerinin yerine gecen Esad cosan hocaefendi bizzat kendisi hatiralarinda erbakanin partinin basindan cekilmesini istedigi yaziyor,link vermemi istiyormusun?

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
Ercan kardes:

1970’li yılların sonunda dergáh ile partinin/MSP’nin arası açılmaya başladı. Şeyh Zahid Kotku, Erbakan’ın "Akıncılar" gibi radikal hareketlere sıcak bakmasına karşı çıktı. Sonra bir gün Erbakan’a, eniştesi Prof. Osman Çataklı aracılığıyla haber gönderdi: "Necmi partinin başından çekil!"

Erbakan dergáhın dinsel otoritesine karşı geldi. Gümüşhanevi Dergáhı ile gerginliği sürerken 12 Eylül 1980 askeri darbesi oldu. Tutuklamalar sorunu geçici olarak unutturdu.

Darbeden hemen sonra da Şeyh Zahid Kotku vefat etti. Prof. Coşan yeni şeyh oldu.

Erbakan, dergáhta değil akademide yetişen yeni şeyhe "biat" etmedi. 19 Temmuz 1983’te Refah Partisi’ni kurdu...
http://www.spothaber.com/haber.asp?id=88735

Ne olduysa ondan sonra oldu.Erbakandaki BEN lik hirsinin anlamak icin kahin olmak gerekmez,hersey apacik ortada...

M.Zahid kotku hazretleriyle baslayan bu hareketi nasil kendi sahsi davasi altina sokarak baltaladiginida yazacagim,projeleri nasil istismar ettiginide yazacagim insaAllah...

Bırakın efendim bu Soner Yalçın ağzını : )

korakademik

Ordinaryus
gülümsemekle yorumda mı bulunmuş olunuyor.:D
bari ben sırıtayım

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
isbatla demissin...kardesim,M.Zahid kotku hazretlerinin yerine gecen Esad cosan hocaefendi bizzat kendisi hatiralarinda erbakanin partinin basindan cekilmesini istedigi yaziyor,link vermemi istiyormusun?

Esad Çoşan rahmetli ile Erbakan hoca arasındaki münasebet kişiseldir. Onu açmak bize kalmaz çünkü onu açsa açsa Erbakan hoca şuanda hayatta ve merhumun evladı Nurettin Çoşan hayatta kendileri açar. Zira bir takım İslam uleması zamanında Sultan II.Abdulhamidi kötülediklerinde Abdulhamid han kötümü olmuştu hayır o ulema hatalarını anlayıp tövbe etmişlerdi. Buradaki sonuç şudur ne kadar da alim olursan ol İLM-İ SİYASETTE ferasetin yok ise alimlikte istikameti kurtaramayabilir!
Mehmed Zahit efendinin kendi eliyle diliyle demediği ve en ufak soğukluk yaşamadığı talebesi Erbakan hocaya ithamın neydi sözde Erbakan hoca Mehmet Zahit efendinin projelerini çalmış neden benlik uğruna! Bu iftiranızı ispatlayamazsınız. Böylece iftira olarak şahsınızın hesabına yazılır. Ama kaçınmak ve sakınmak sizin elinizde.

Şimdi ne yazmışsınız ne alakası varsa artık Esad Çoşan Erbakan hocanın partiden gitmesini istemesiyle sizin Erbakan hocaya olan iftiranız arasında ne bağlantı var anlayamadık. Yani iddianız ile ilgili hiçbir geçerli kayıt bulamazsınız. Çünkü bu ufak tefekte bir iftira değil KOCAMAN BİR İFTİRADIR BU YAŞIMIZA GELDİK BÖYLESİNİDE GÖRMEDİK.
Demek ki nefis vesveseleri adamı nerelere götürüyor? ALLAH korusun.amin

Son olarak her ERBAKAN KONUSUNDA saldırı pozisyonuna geçmeniz ve konu dışına çıkmanız gerçektende yakışık almıyor. Hoca gündeme dair bir takım uyarılar ve temenniler bildirmiş siz ise içi dolu olmayan cümleler ile Erbakan hoca aslında Mehmet Zahit efendiden projeleri çalmış diyerek HOCAYI nerden vururum bu konuda onun peşindesiniz.

Rica ediyorum konu dışına daha fazla çıkılmasın. Sürekli Erbakan hoca hakkındaki tahammülsüzlüklerden ve çirkin iftiralardan bıktık.
Bir taneniz burada Erbakan hoca tevhid esasına göre hareket etmiyor diye ispatta bulunamazsınız. Ancak yapsanız yapsanız böyle içi dolu olmayan görüşlerle kendinizi küçültürsünüz. Ne gereği var? Nato bugün yani siyonism işgal politikasıyla yeryüzünde fesad çıkarmış siz bunlar yerine bu siyonistlerin oyunlarını bozmak adına ömrünü feda etmiş Erbakan hocaya nasıl düşmanlık ederiz onun derdindesiniz oysaki siz ne kadar küçük hesaplar peşindesiniz. Gerçekte düşmanınız siyonizmdir. Bunda düşünenler ve samimiler için hisseler vardır.

agbi

Yasaklı
ERCAN TEKİN

Mekanı cennet olsun ABDÜLHAMİD hanın SİYASİ yenilgisini bana göstersene KAÇ SENE İKTİDARDA KALMIŞ YANİ HÜKÜM SÜRMÜŞ.

Çoşan Hoca zaten söyledi söyleyeceğini gerisini bırak kendi yazısından getirdim bu Forum a

Sen beni ne zannediyorsun KÖRPE BİR BEYİN mi daha hiçbirşey bilmeyen.

Evet İddia ediyorum aklımca ERBAKAN CHP ile DEMİREL ile ortak hükümet kurmakla ona yol veren ALLAH kullarını üzmüştür AKSİNİ İDDİA EDİYORSAN buyur.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Cümle Mühendisi o zaman iddianı ispat et.

Soner Yalçın’ın Odatv sitesi, İsrail’in Mavi Marmara gemisinde 9 sivil Türk’ü katlettiği olayda, İsrail’e sahip çıkan Türkiye’deki tek, dünya’daki sayılı yayınlardan biri olmuştu. Bu olayda İsrail’deki bazı yayın organları ve kitleler bile İsrail’e büyük tepki göstermişti.)

agbi

Yasaklı
ERCAN TEKİN

Mekanı cennet olsun ABDÜLHAMİD hanın SİYASİ yenilgisini bana göstersene KAÇ SENE İKTİDARDA KALMIŞ YANİ HÜKÜM SÜRMÜŞ.

Çoşan Hoca zaten söyledi söyleyeceğini gerisini bırak kendi yazısından getirdim bu Forum a

Sen beni ne zannediyorsun KÖRPE BİR BEYİN mi daha hiçbirşey bilmeyen.

Evet İddia ediyorum aklımca ERBAKAN CHP ile DEMİREL ile ortak hükümet kurmakla ona yol veren ALLAH kullarını üzmüştür AKSİNİ İDDİA EDİYORSAN buyur.

Siz ERBAKAN için ne kadar konu açarsanız bende konu yanlış sa okadar cevap yazarım. Doğru ise destekleyici yazarım.

M.ARABİ Hz lerini bile kullanmaya kalktınız bari toplama çıkarmayı unuttuğunuz belli etmeyin.

agbi

Yasaklı
[sıze=4]soner yalçın’ın odatv sitesi, israil’in mavi marmara gemisinde 9 sivil türk’ü katlettiği olayda, israil’e sahip çıkan türkiye’deki tek, dünya’daki sayılı yayınlardan biri olmuştu. Bu olayda israil’deki bazı yayın organları ve kitleler bile israil’e büyük tepki göstermişti.)[/sıze]

[sıze="3"]tepkin ne oldu ?

Tepkilerimiz ne oldu

bak dün yine gazze bonbalandı.
[/sıze]

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
... Oysa yeryüzünde fesad çıkaran en tehlikeli topluluk SİYONİSTLER olduğuna göre neden bu kimseler bu düşmana yüklenmezlerde bu siyonistlerin en büyük düşmanı 28 şubattan sonra kesinlik kazanan Erbakan hocaya düşmanlık ederler buda kocaman bir SORU İŞARETİDİR...
(Milli-Görüscü gecinen milli-dövüscülere hitaben yaziyorum)

cünkü fitneye ve tefrikaya sebeb oluyorsunuz...

islam adina bir adim atayim derken 10 adim geriletiyorsunuz...

Yanlis bir metod kullaniyorsunuz...

Altyapi calismalari yok,bol bol edebiyat var...

Sevdirici degil nefret ettirici tavirlariniz dikkat cekiyor,kolaylastirici degil zorlastiricisiniz,yumusak degil sert bir uslub kullaniyorsunuz,birlestirici degil dislayicisiniz...

Bol bol cihad edebiyati yapiyorsunuz,cihaddan anlamiyorsunuz,dengesizsiniz,uslubunuz bozuk,islama ve müslümanlara birlik ve beraberligimize zarar veriyorsunuz

Yüzlerce teskilat kurduk cami kurduk...bunlarda fitneye alet ediliyor...

Bu teskilatlarda tasavvuf yok,ciddi egitim ve terbiye yok,kavga dövüs,grubculuk ve fitne var...

bakış

Kıdemli Üye
Sn yeni osmanlı siz buraya gelirken milli görüşçüyüm demiştiniz.Bakıyorumda elinizde milli görüş hakkında menfi anlamda bayağı bir malzeme var.Bende milli görüşçüyüm ama sizinle aynı fikirde değiliz.

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Esad Çoşan rahmetli ile Erbakan hoca arasındaki münasebet kişiseldir. Onu açmak bize kalmaz çünkü onu açsa açsa Erbakan hoca şuanda hayatta ve merhumun evladı Nurettin Çoşan hayatta kendileri açar. .

Konu zaten apacik bir sekilde internette iskenderpasa cemaatinin sitelerinde yayinlamniyor...

Ben Erbakan hocaya düsmanlik etme derdinde degilim,birlik beraberligimize kardesligimize zarar verdigi icin bazi yanlislarina dikkat cekiyorum.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye

Sevdirici degil nefret ettirici tavirlariniz dikkat cekiyor,kolaylastirici degil zorlastiricisiniz,yumusak degil sert bir uslub kullaniyorsunuz,birlestirici degil dislayicisiniz...

Bol bol cihad edebiyati yapiyorsunuz,cihaddan anlamiyorsunuz,dengesizsiniz,uslubunuz bozuk,islama ve müslümanlara birlik ve beraberligimize zarar veriyorsunuz

Bu teskilatlarda tasavvuf yok,ciddi egitim ve terbiye yok,kavga dövüs,grubculuk ve fitne var...

Hayır yanlış yerden yazmışsınız. Zaten sizin hak ile batılı ayırt edemeyişinizde bunu idrak edememekle yani tevhide uyuyormu uymuyormu diye bakmamanızla alakalıdır.

Bana göre yanlışsınız yanlış metod uyguluyorsunuz dersen yanılırsın.

Kur'an ve Sünnete göre doğrumu yanlışmı metoduna gireceksin.

Bugün Milli Görüşün metodunu uygulamalaırndaki yöntemlerin doğrumu yanlışmı olduğuna ve diğer işbirlikçi partilerinde İslam'ın tevhid esasına göremi metodları var onlara bakacaksın.

Eğer bunu yapamıyorsan sen vallahi yanılıyorsun.

Son olarak MİLLİ GÖRÜŞ toplumu hakkında MİLLİ GÜREŞÇİLER sözün aşağılamaya yönelik bir hitaptır. Hitabını düzelt. Ha diyeceksin ki akpye işbirlikçi diyorsun çünkü işbirlik halindeler bu aşağılama olarak değil olduğu konumu gösteren hitaptır senin gibi kavgacı gürültücü ithamınla alakası yok. O yüzden hitabını düzelt.

Ves'selam

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
[sıze="3"]tepkin ne oldu ?

Tepkilerimiz ne oldu

bak dün yine gazze bonbalandı.
[/sıze]
Buğz ediyoruz şuanda yapabileceğimi tek şey buğz etmek çünkü sizlerin getirdiği iktidarlar yüzünden bu sıkıntıları çekiyoruz eğer milli görüş hakim olursa o zaman buğz etmekten ötesi olacak. Elbette sizin gibi füze kalkanına onay verenlerin peşinden gitmiyoruz.

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Sn yeni osmanlı siz buraya gelirken milli görüşçüyüm demiştiniz.Bakıyorumda elinizde milli görüş hakkında menfi anlamda bayağı bir malzeme var.Bende milli görüşçüyüm ama sizinle aynı fikirde değiliz.

Ben öz elestiri yapabilen,sorgulayabilen ve körü körüne baglanmayan milli-görüscülerdenim.benim milli-görüscügüm milli-görüsün savundugu degerlere sahib cikma anlamindadir yoksa bugün kendilerine milli-görüscü diyip müminler arasi tefrikaya alet olan grubculuk anlaminda degil...benim milli-görüscülügüm sahislara bagli degil.Bu görüs birilerin tekelinde olamaz.Bu dava islam davasidir ve her müminin ortak davasidir.kendi tekelindeymis gibi istismar edilmesine karsiyim.ölcü ve süzgec Islamdir,tek kurtulus yolu ehli-sünnettir.Partinin,cemaatin,grubun,gazetenin basindaki kisiler temsilci degil hizmetcidir ve gerektiginde sorgulanabilmelidir,klendilerine hesab sorma mekanizmasi olmali,icraatleri süzgecden gecirerek HAK karsisinda boyun egdiren bir üst makama ihtiyac var...

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Konu zaten apacik bir sekilde internette iskenderpasa cemaatinin sitelerinde yayinlamniyor...

Ben Erbakan hocaya düsmanlik etme derdinde degilim,birlik beraberligimize kardesligimize zarar verdigi icin bazi yanlislarina dikkat cekiyorum.

Hadi oradan... derler adama. Kalbindeki neyse diline dilindeki neyse eline vurur.
Hem Erbakan hocaya düşmanlık etme niyetinde değilim diyorsun hemde Mehmez Zahit efendinin projelerini çaldı diye iftira atıyorsun bu ne çelişkidir. Efendi efendi ne yazdığınıza dikkat edin.

İskenderpaşa cemaati benim için Mehmed Zahid efendi hz'lerinden sonra bitmiştir. Onun yolundan gidilseydi nice Erbakanlar çıkartırdı o cemaat ama artık Mehmed Zahit efendi hz'leri mana aleminde hizmetteler yani büyük gün için hazırlık var onu inşaALLAH hepimiz görürüz ve İslam'ın kurtuluşuna hakimiyetine şahit oluruz. Dua ediniz.
Ancak böyle bir gün gelicekken asla bu günü hazırlayanlara körü körüne düşmanlık etmeyin imtihanı kaybetmeyin sonra geri dönüşü olmaz.

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com

Milli Görüş içerisinde tasavvuf yok da Ak Parti'de mi tasavvuf var?

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com

Taqiyye yapıyor abisi : ) Tayyip Bey'in Amerikan askerlerine dua etmesini bile siyasî olarak değerlendirecek kadar kirli bir siyaset anlayışı olduğunu ortaya koymuştur....

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Ben öz elestiri yapabilen,sorgulayabilen ve körü körüne baglanmayan milli-görüscülerdenim.benim milli-görüscügüm milli-görüsün savundugu degerlere sahib cikma anlamindadir yoksa bugün kendilerine milli-görüscü diyip müminler arasi tefrikaya alet olan grubculuk anlaminda degil...benim milli-görüscülügüm sahislara bagli degil.Bu görüs birilerin tekelinde olamaz.Bu dava islam davasidir ve her müminin ortak davasidir.kendi tekelindeymis gibi istismar edilmesine karsiyim.ölcü ve süzgec Islamdir,tek kurtulus yolu ehli-sünnettir.Partinin,cemaatin,grubun,gazetenin basindaki kisiler temsilci degil hizmetcidir ve gerektiginde sorgulanabilmelidir,klendilerine hesab sorma mekanizmasi olmali,icraatleri süzgecden gecirerek HAK karsisinda boyun egdiren bir üst makama ihtiyac var...

Sen milli görüşün şuuruna erememişsin. Çünkü liderini ya tanımıyorsun yada bile bile iftira atıyorsun böyle milli görüşçülük olmaz kardeş.
Zira Milli Görüş şuurunda olan kimse senin gibi alçaktan uçmaz. Milli Görüş şuurunda olabilen kimse Milli Görüşün ideallerini bilir ve hakkın hakim olunulması için yapılan mücadeleleri bilir. Ama sen bilmiyorsun yada bilip inkar ediyorsun yan milli görüş senin anladığın görüşle alakası olmayan bir görüştür. Önce liderine itaat edeceksin (tevhide bağlı olduğu sürece) ama bu sende yok. Kısacası söylemlerin ve eylemlerin bize aksini gösteriyor. Ha Milli Görüş şuurunda olamayabilirsin bu suç değil ama en azından milligörüşçüyüm diyerek milligörüşe saldırman etik değil. Tarafının çizgilerini net belirle ya hakkın hakim olunulması için çalışan milli görüşçülerdensin yada işbirlikçilerdensin. Seçim yapamayan ortada kalır yağmura kalır.