Erbakan hocanın anısına

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
[video=dailymotion;xhq11m]http://www.dailymotion.com/video/xhq11m_ammar-acarlioylu-erbakan-hocam-mavera-agd_shortfilms#from=embed[/video]

Muminaga

Yeni
Valla hocam sizi hürmetle minnetle yad etmek isteriz
Ancak sizi sahiplenen ve kendilerine milli görüşçü maskesi altında göstermeye çalışanların tavırları, sizi konuşmak, sizi anmak, doğrularınızı dilden dile nesillere aktarmaya engel olacak hal ve tavırlar içerisindedirler.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Ancak sizi sahiplenen ve kendilerine milli görüşçü maskesi altında göstermeye çalışanların tavırları, sizi konuşmak, sizi anmak, doğrularınızı dilden dile nesillere aktarmaya engel olacak hal ve tavırlar içerisindedirler.

Bu kadarıda pes
Her konuda atlayıp zıplayıp milli görüşe düşmanlık yapmayamı geldiniz bu foruma yahu?
Böyle saygısızlıkta görmedim eğer bir sıkıntınız varsa konu açın tartışalım ama bu konuları sabote etme alışkanlıklarınızı terkedin

Yeni-OSMANLI

Yasaklı

aynen katiliyorum vesselam

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
aynen katiliyorum vesselam

Sizin hocamızada saygınız yok olsaydı böyle konularda dahi bu suçlamaları yapmazdınız.
Hocamızın izinden sapmadık ve elhamdulillah Milli Görüşe bayraktar olduk tabi sizlerin bu haksız suçlamaları AKP hükümetine olan eleştirilerimizi kaldıramamanızdan ötürürüdür.
Bu kadar ileriye gitmeniz sizin içinizde bulunduğunuz ruh halinizi ortaya koyuyor.
Bilmiyorum Tayyip Erdoğan'da birgün öldüğünde ve biz Tayyip Erdoğan'ın anıldığı konularda Tayyip Erdoğan'a gönül verenleri bu suçlamaları yersiz ve vakitsiz dile getirsek isimlerimiz dahi bu forumdan silinirmiydi diye düşünmeden edemiyorum.
İllah edep illa edep, edep yahu edep diyorum yönetime bu saygısızlığı edenlerin mesajlarıyla bu konuları sabote etmelerini engellemeye davet ediyorum.

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
kardesim ben ne akp ciyim nede tayyibci.samimi ve hakli elestirileri kabul ederim.Bunda hic süphen olmasin...
Sizinkilerde bu samimiyet kokusunu alamiyorum.Futbol takimi tutar gibi karsi tarafin takimini karalama derdinden baskasi degil sizinkisi...tipki fenerklilerin galatasaraylilarin basarilarini kiskanmasi,maglubiiyetlerine sevinmesi gibi.
Üzerlerindeki fener formasi bunu gerektiriyor cünkü...sizlerdede milli-görüs takimi formasi böyle birsey.Bu forma at gözlüklü olmaniza,bardagin sirf bos kismina bakmaniza sebeb oluyor...size tavsiyem bu grubculuk formasini cikarin veya en azindan üzerine tarafsiz objektiv yaklasmaniza sebeb olabilecek milli-birlik formasini giyin:)
Islam formasi daha güzel olur.Bu formayla kendi takiminizin yanlislarinida görürsünüz,kabul edersiniz...

Muminaga

Yeni
Sizin hocamızada saygınız yok olsaydı böyle konularda dahi bu suçlamaları yapmazdınız.
Bu kadar ileriye gitmeniz sizin içinizde bulunduğunuz ruh halinizi ortaya koyuyor.[/SIZE][/FONT]

Hocaya olan saygımızın derecesini senin ölçmene izin vermmiyorum. Bak aşağıdaki bana ait olan mesajda hocaya saygısızlığa dair tek bir kelime gösterebilir misin? Sadece kendim için demiyorum. Yeni-OSMANLI isimli ihvanda öyle agbi'de öyle başka kimi gösterseniz o kişi de hocaya saygısızlıkta bulunmuyor. BÜTÜN SORUN SİZDE. BAZEN DÜŞÜNÜYORUM ACABA DİYORUM BU KİŞİLER İDEOLOJİK OLARAK CHP li OLUP, MİLLİ GÖRÜŞÇÜ MASKESİ ALTINDA GİZLENEN KİŞİLER OLMASIN. BU DÜŞÜNCEM GÜNDEN GÜNE DAHA İNANDIRICI GELMEYE BAŞLIYOR:
sağda solda bildiğim tanıdığım chp lilerin konuşma tarzları, söylemlerinde sürdürdükleri AK parti düşmanlığı ile verdikleri örneklemeler BİREBİR sizin mesajlarınızla AYNIDIR.

Ne oldu, yukarıdaki mesajımda hocaya saygısızlık buldunuz mu? sizi hocaya şikayet ediyorum. Eee bunu anlamayacak kişi ne cvp yazsın. nede burda konu açsın. Nasıl olsa hiçbir şey anlamıyor anladığı da işin aslına ters.

ibrahimi

Has Uşak

Allah razı olsun.

agbi

Yasaklı

Katılıyorum

Yalnız

KOTKU Hz leri , Ali Haydar efendi , M.Sami RAMAZANOĞULLARI ks ve diğer İslam büyüklerimizin DESTEĞİ ile DUALARI ile ERBAKAN Hoca gerçekten çok Hayra vesile oldu ALLAH RAZI OLSUN.

ERDOĞAN ı yetiştirdi , Gül ü yetiştirdi daha isimlerini unuttuğum kişileri yetiştirdi.

Açılımına vesile olduğu TALEBELERİ GÜRÜL GÜRÜL geliyor.

ANLIYAMADIĞIM.

ERBAKAN Hoca siyasi lider maneviyatı ağır basan.

Konuyu açan Üye Mahmut efendi ye mensup Mahmut efendi İSLAM BÜYÜKLERİNDEN siyaset e karışmamış ön saflarda gözükmemiş bir Allah cc sevdiği kul NEDEN BU ÜYE MAHMUT EFENDİ yi daha iyi anlatmak için cemeatine Hizmet için islam a hizmet için KONU AÇMAZ bende bunu merak ediyorum.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
kardesim ben ne akp ciyim nede tayyibci.samimi ve hakli elestirileri kabul ederim.Bunda hic süphen olmasin...
Sizinkilerde bu samimiyet kokusunu alamiyorum.Futbol takimi tutar gibi karsi tarafin takimini karalama derdinden baskasi degil sizinkisi...tipki fenerklilerin galatasaraylilarin basarilarini kiskanmasi,maglubiiyetlerine sevinmesi gibi.
Üzerlerindeki fener formasi bunu gerektiriyor cünkü...sizlerdede milli-görüs takimi formasi böyle birsey.Bu forma at gözlüklü olmaniza,bardagin sirf bos kismina bakmaniza sebeb oluyor...size tavsiyem bu grubculuk formasini cikarin veya en azindan üzerine tarafsiz objektiv yaklasmaniza sebeb olabilecek milli-birlik formasini giyin:)
Islam formasi daha güzel olur.Bu formayla kendi takiminizin yanlislarinida görürsünüz,kabul edersiniz...

Şeffaf değilsin, olsan özelden görüşme talebime cevap verirdin. Ben senin gibilerle özelden görüşmeyi çok istiyorum nedense kabul edeni daha görmedim çok gizleniyorsunuz şeffaflık yok nesiniz kimsiniz bilen yok bunlar ise beni rahatsız ediyor ya provakatör olarak görüyorum sizide yada hakketten bilgisizce araştırması ve delil tespitleri zayıf olaraka hareket eden birisi olarak görüyorum. İkisinden inşaALLAH ikincisisinizdir yoksa iş karışır.
Senin milli görüşe yaptığın asılsız iddialarını ispat etmeye davet etmiştim halen ses yok ama laf çok....Kusura kalma ama delilsiz belgesiz bilgisiz bilmişlik yapanları hiçbir zaman samimi bulmadım seni o yüzden bekliyorum samimimisin yoksa provakatörmüsün anlamak için çünkü sizi ve neyin nesi olduğunuzu bilmiyorum!
bekliyorum inşaALLAH.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Hocaya olan saygımızın derecesini senin ölçmene izin vermmiyorum. Bak aşağıdaki bana ait olan mesajda hocaya saygısızlığa dair tek bir kelime gösterebilir misin? Sadece kendim için demiyorum. Yeni-OSMANLI isimli ihvanda öyle agbi'de öyle başka kimi gösterseniz o kişi de hocaya saygısızlıkta bulunmuyor. BÜTÜN SORUN SİZDE. BAZEN DÜŞÜNÜYORUM ACABA DİYORUM BU KİŞİLER İDEOLOJİK OLARAK CHP li OLUP, MİLLİ GÖRÜŞÇÜ MASKESİ ALTINDA GİZLENEN KİŞİLER OLMASIN. BU DÜŞÜNCEM GÜNDEN GÜNE DAHA İNANDIRICI GELMEYE BAŞLIYOR:
sağda solda bildiğim tanıdığım chp lilerin konuşma tarzları, söylemlerinde sürdürdükleri AK parti düşmanlığı ile verdikleri örneklemeler BİREBİR sizin mesajlarınızla AYNIDIR.

Ne oldu, yukarıdaki mesajımda hocaya saygısızlık buldunuz mu? sizi hocaya şikayet ediyorum. Eee bunu anlamayacak kişi ne cvp yazsın. nede burda konu açsın. Nasıl olsa hiçbir şey anlamıyor anladığı da işin aslına ters.
Ya siz okumayı hangi gözlükle yapıyorsunuz merak ediyorum sürekli olumsuza çekiyorsunuz ve sapla samanı bilerek karıştırıyorsunuz. Bu konuda Erbakan hocamıza olan saygısızlığınızın sebebini açıklamadımmı ne dedim Hocamızın anıldığı konularda dahi MİLLİ GÖRÜŞ DÜŞMANLIĞI peşindesiniz. Tartışma konusumu bu yahu sitenin adminide tartışma konusu olmayan ve niyetin hocamızın anılması olan bir konuda milli görüşçülere yapılan tenkite ALLAH razı olsun diyor LA HAVLE VELA KUVVETE İLLA BİLLAHİL ALİYYİL AZİM.... Tarafsızlık yine ihlal ediliyor erdem seninle bu konuda hiç anlaşamayacağız.

Hocamıza başka pencereden diğer konularda gösterilen saygısızlık ise hocamızı bölücü, tefrikacı, başarısız ve benlikçi gösteren suçlamaları sayfa sayfa açıyorlar sizde saygısızlık eden yok diyorsunuz. Hocamız öldükten sonra bile agbi ile yeni osmanlı adındaki vatandaşlar hocamızı kötülemeye devam ettiler buna MÜHÜR kardeşimiz çok sert tepkiler vermişti.
Saygısızlığın tanımını demek siz taassubunuzdan ötürü farklı yorumluyorsunuz. En büyük saygısızlık hocamızın anısına açılan konularda milli görüş düşmanlığı sergileyecek yaklaşımlar göstermeniz oluyor, illa edep illa edep edep yahu edep!
Sizde körü körüne savunun bakalım nereye kadar savunacaksınız.
Irak'taki akan kana bile kılıf uyduran zihniyetlerin taassubundan ALLAH'a sığınırım!
ves'selam

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Agbi bi sen eksiktin Milli Görüşle sıkıntı yaşayıp Hocamızın anısına açılan konuları sabote girişimine sende katılmasaydın tadı çıkmazdı hamd olsun hepiniz toplandınız hepinizin bu saygısızlıklarınız ortaya çıkmış oldu.
Bu üye gibi hitabetlerin çirkinlik arzediyor. Edepsizlik yapıyorsun bizim ismimiz var ben sana agbi diyorum şu üye demiyorum hakircilik ve kibircilik gösterme!
İkincisi Senin Mahmud efendinin ismini bozuk bakış açılarınla almandan rahatsızım. Mahmud efendi hz'leri senin çarpık görüşlerine yakışmıyor sen Mahmud efendiye değil kendi şeyhinle ilgilen milletin derdi seni germesin.
Senin bu hastalığın hiç geçmeyecek biliyorum çünkü dinsiz bir profun refah partisini rejime tehlikeli görüp kapatılsın demesinle, akpnin kapatılmasına karşı çıkmasıyla olan farkı cevaplayamayacak kadar taassup içindesin.

Kusura bakmayın ben bu saygısızlıklara kızarım sert yazarım çünkü HOCAMIZI DAHİ FORUMUMUZDA GÜZEL GÜZEL anmamıza müsade etmiyorsunuz. TAASSUPLARINIZ gözlerinizi döndürmüş edep diye birşeyi bu konularda kenara iterek yaklaşıyorsunuz.
Bırakında hocamızı analım bu sizilerin zoruna gitmesin eğer tartışacak konu istiyorsanız açın tartışalım bu konularda bizi rahat bırakın artık Erbakan ve Milli Görüş hazımsızlıklarınızı hortlatmaktan vazgeçin.

İhvan forum yönetimi daha önce hazine kardeşimiz tarafından yine başka bir anma konusunda özen gösterip saygısızlık yapanlara müdahale etmişti yine adaleti talep ediyorum taraflı davranılmamasını umut ediyorum.
Bu konuda tarafımca siyasi tartışma maksadlı açılmamasına rağmen bunu tartışmaya çevirmeye çalışan milli görüş düşmanlığı yapan malum üyelerin saldırgan tavırlarından rahatısızım.
İhvan foruma bu çirkin taassupçuluklar yakışmaz o yüzden bu taassupçuluğa müsade edilmesin ve konularımızın dışındaki eylemlere müsade edilmesin.

Konuda hocamızın yaşamına dair bir klip yapılmış bunu ekledim altına neredesiniz akpciler hadi gelin tartışın demedim hocamızı anmamıza bile müsade etmeyecekmisiniz bu kadar katılaştınızmı?

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Not: Konuyu mahabad isimli üye karıştırmıştır.

Meryem

Komplike
Ercan bey forumla alakalı bir teknik problem yok, en azından sizden başka bize ulaşan olmadı bu hususta... Çözünürlük ayarlarınızı kontrol eder misiniz, belki de sorun sizin bilgisayarınızdadır..?

Bunun haricinde; merhum Erbakan'ı anmanız için size zaten bir başlık ayırdık. Lütfen, bu anma işini kalkan olarak kullanıp açtığınız konulardan insanları men etmeyi düşünmeyin. Forumdaki herkes her konuda görüş beyan edebilir, "nasıl edebilir" konusunu kurallarımızda belirttik. Kurallarımıza ters düşen her yoruma müdahale ediyoruz.

Her fırsatta tarafsızlığımızı sorgulamayı da bırakın artık, içeriğinde milli görüşe hakaret ya da kaba eleştiri bulunan mesajları silince, ya da böyle üyelere uyarı/ceza verince tarafsız olup, diğer türlü taraflı mı oluyoruz?

Allah aşkına vazgeçin şu tutumdan, bu yaptığınız zulümdür.

Muminaga

Yeni
Ya siz okumayı hangi gözlükle yapıyorsunuz merak ediyorum sürekli olumsuza çekiyorsunuz ve sapla samanı bilerek karıştırıyorsunuz. Bu konuda Erbakan hocamıza olan saygısızlığınızın sebebini açıklamadımmı ne dedim Hocamızın anıldığı konularda dahi MİLLİ GÖRÜŞ DÜŞMANLIĞI peşindesiniz. Tartışma konusumu bu yahu sitenin adminide tartışma konusu olmayan ve niyetin hocamızın anılması olan bir konuda milli görüşçülere yapılan tenkite ALLAH razı olsun diyor LA HAVLE VELA KUVVETE İLLA BİLLAHİL ALİYYİL AZİM.... Tarafsızlık yine ihlal ediliyor erdem seninle bu konuda hiç anlaşamayacağız.

Hocamıza başka pencereden diğer konularda gösterilen saygısızlık ise hocamızı bölücü, tefrikacı, başarısız ve benlikçi gösteren suçlamaları sayfa sayfa açıyorlar sizde saygısızlık eden yok diyorsunuz. Hocamız öldükten sonra bile agbi ile yeni osmanlı adındaki vatandaşlar hocamızı kötülemeye devam ettiler buna MÜHÜR kardeşimiz çok sert tepkiler vermişti.
Saygısızlığın tanımını demek siz taassubunuzdan ötürü farklı yorumluyorsunuz. En büyük saygısızlık hocamızın anısına açılan konularda milli görüş düşmanlığı sergileyecek yaklaşımlar göstermeniz oluyor, illa edep illa edep edep yahu edep!
Sizde körü körüne savunun bakalım nereye kadar savunacaksınız.
Irak'taki akan kana bile kılıf uyduran zihniyetlerin taassubundan ALLAH'a sığınırım!
ves'selam

Hoca artık yok. Siyaseti şu an yaşayan kişilerin adını anarak yapın(mesela Mustafa kamalak). Hocanın adını siyasi tartışmaların içine katmayın. hocayı siyasi tartışmaların içinde bir figur olarak kullanırsanız hocaya en büyük saygısızlığı siz yapmış olursunuz. Kendi hatanızı görün, hatanızın sonuçlarını başkalarına fatura etmeyin. Hocanın Müslüman olması, müslümanlara hizmet düşüncesini taşıması imanı ve inancından şüphe duymadığımız için saygıyla anıyoruz. Milli Görüşe temelden karşı değiliz, milli görüş ilkeleri günümüz dünyasına birebir uygunluk taşıdığı sürece, ve ilkelerinde doğruluk payı güçlü bir şekilde hissettirildiğinde bizde yolunuzun doğru olduğuna inanır o yolda katkılarımızı sunarız. AK partiyi bazen haksız, bazen ölçüsüzce eleştirmeniz sizin doğru olduğunuz sonucu çıkarmaz.. Mesele hocaya karşı olmak, milli görüşe karşı olmakla alakası yoktur. Tek tek birey olarak sizin hatalarınız, davranışlarınız, uslubunuz, saadet partisine oy vermeyecek olan müslümanlara karşı tavırlarınız itici geldiği için eleştiriliyorsunuz.
Sorun kişisel boyutta sürüyor(tek tek saadetli bireyler), manen merhum hocayı ve fikren milli görüşü kapsayacak şekilde bütünsel değildir.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Yapmayın ya sizemi soracağız kimi anıp anamayacağımızı :) İş usluba kaldıysa yaptığınız şu sataşmalarınızı kinayeli mesajlarınızı gözden geçirin bir zahmet durduk yere ortalığı karıştırdınız. Seviye diyoruz, saygı diyoruz sonra bu davetlerimize icabet edeceğinize sürekli seviyesiz ve saygısız yaklaşımlarda bulunuyorsunuz daha sonrada usluptan bahsediyorsunuz. Hadi oradan siz akp hükümetinin yanlışlarını eleştirdiğimiz için taassup yapıyorsunuz sonra beni bu yüzden uslubumu itici göstermeye çalışıyorsunuz. Önce siz saygı nedir öğrenin ve forumda insanları rahatsız etmekten vazgeçin. Bu tür konulara siyasi tartışmalar yapmak maksadlı yazıları ben yazmadım siz yazdınız!
Milli Görüşle problemlerin varsa kendine konu aç milli görüşçülere ne dersen de ama bizim bu konularımıza bu buğzlarınızı karıştırmayın.
Herşeyi yerine yaparsanız kimse birşey demez.
Bu konu milli görüşe olan sıkıntılarınızı anacağınız konu değil efendi gidin sıkıntılarınıza yönelik konular açın.
Bu kadar zormu anlamak anlamıyorum ''afedersiniz ben hata yaptım bu konu gerçekten tartışma konusu değil hocamızı anmak maksatlı açılmış bir konu ben başka bir konuya sizi davet ederek şu meseleler üzerinden görüşlerinizi almak istiyorum'' demeniz çok mu ZORRR?

Hikem

Kıdemli Üye
Hocamıza Allahtan Rahmet diliyoruz....

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Hocamıza Allahtan Rahmet diliyoruz....

İşte saygıyla anmak budur mahabad... sizin gibi milli görüşe olan kinlerinizi böyle konulara dökmek saygıyla anmak anlamını taşımıyor.
Allah hikem kardeşimizden razı olsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...