Erbakan Hoca yerden göğe kadar haklı!

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
büyük laf
kim hangi yetkiyle kendisini mü'minlerin emiri olarak kabul eder
kendisini halife ilan eden onlarca isim sayabilirim

emirlik konusunda bir konu açın da bizi bilgilendirin

ERBAKAN hOCANIN 1973 DE cİHAD EMİRİ OLARAK SEÇİLMESİ...(kONUŞMA:NUSREtullah Hocaefendi'nin vaazından alınmıştır.)Hatta vaazından o bölümüyle ilgili sözlerini aktarayım.
"İşte müslümanlar gökten inse yere aydan güneşten yıldızdan neyse,ne yapacaklar önce diyor, aralarından bir tanesini emir seçecekler.sonra kıble tayini,namaz vakti girdiyse namaz kılacaklar,sonrada bu ülkede islam hakim mi değil mi?Araştıracaklar.İslamı hakim kılmak için bir cihad ordusu bir cemaat var mı?Onu arayacaklar varsa selam verecekler biz geldik bize görev. Yoksa o cemaatı teşekkül edecekler ve çalışmaya başlayacaklar...

Emirel Müminin seçimi çok mühim.
hz Ömer(ra) ağır darbeler aldı,oğlu abdullah'a evladım ben bu yaralarla ölecem dedi.Benim ölmümden sonra sahabei kiramdan ve aşerei mübeşşereden 6 kişi filanca evde toplansın,kapıyı örtersin,dersinki babam vefat etti hemen aranızdan birisini emirel müminin seçin.Senin böyle söylemen karşısında bunlardan birisi veya ikisi ben seçime filan karışmam,seçilmem filan deyip kapıya doğru yürürse kellesini vur.
Resullllah(SAV) naaşı ortada,daha yıkanmadı,defnedilmedi... Hemen Ebubekir Sıddık'ı seçtiler.Bir saat islam cemaatinin , cihad ordusunun emirsiz,komutansız durması olmaz.
Onun içinde 1973 yılında müslümanlar Türkiye'de 40-50 civarındaki İslam ülkelerindeki ilim adamlarıyla bir araya geldiler ANKARA'DA... Emirel Müminin Cihad Emiri seçtiler...
(ERBAKAN HOCA) (Hilafetin ve imametin şartlarını biliyorsa ninja kedi bi zahmet yazsın...)Ötekilerde diyorki bizim haberimiz yok biz seçmedik. bak Hz Ömer 6kişiye seçtirmiş.Bütün millet seçmezki ne anlarsın sen...
Seçkin,havas tabaka...Onlar seçecekler. Herkes emirel müminin seçmezki seçtimi büyükler biad ettimi, herkes biad etsin. Biad edecek bitti.
Ben orda yoktumda ben seçmedimde ulan sen daha lahanayı pırasayı ayırmayı seçemiyorsun. Pirinçteki kurdu göremiyorsun be...ya birde emirel müminin seçeceksin.

korakademik

Ordinaryus
Anlama kapasitesi olmamasını dile getirmek hakaret sayılır mı bilemem. Çünkü yazı ortada gelmiş alay edercesine gayri ciddi yorumlarda bulunuyor. Kendisine rica edin bu tavırlarından vazgeçsin. Ya ciddi olsun veya hiç yazmasın çünkü karşısında çocuk yok seviyeli olunmasını rica ederim.
konuyu açan sensin.
açtıysan sonuçlarına katlanıcaksın.
anlama kapasitem zayıftır:D
hatta geri zekalıyım
ama bu seni ilgilendirmez
sen anlatıcaksan davanı
anlat
valiye de davanı anlatıcaksın hizmetlisine de

erbakancı olup da hocaefendiye laf atma cüretini nerden buluyorsun.

sana yukarda soru sordum.
cevap vericeğine hakaret i tercih ediyorsun.
cevap vermek zorunda hissetmen beni bağlamaz
vericeğin cevap yoksa cevap verme

emir miş
kim hangi hakla benim yerime birilerini emir tayin eder
varsa hakaret etmeden açıkla yoksa kendini çamura batırıp duruyorsun.
sayın üstün zekalı üye

korakademik

Ordinaryus
Onun içinde 1973 yılında müslümanlar Türkiye'de 40-50 civarındaki İslam ülkelerindeki ilim adamlarıyla bir araya geldiler ANKARA'DA... Emirel Müminin Cihad Emiri seçtiler...
pes yani
40 50 kişi bir araya gelmiş emir seçicekler.
birincisi emirliğin ilk şartı ortada yok.
dernek başkanı mı seçiyorsunuz

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Kardeşim anlamayabilirsin o zaman yazma anlayıp yaz daha mantıklı olmaz mı?
Neyse birdahakinde anlayıp yazarsın inşaALLAH, mesele zaten anlayıp anlamaman değil gayri ciddi tavırların!
Bunlar seviyeyi düşürüyor yapma diyorum yapıyorsun aslında hiç cevap yazmasak daha efdaldir.

Biz Erbakancı değiliz artık bu hitabından vazgeç yüzdefamı anlatacağız bu söz doğru değildir Erbakancılık yanlıştır diye, Milli Görüşçüyüz biz Erbakan hoca sadece davanın hizmetlisi o kadar ötesi yok. Neden sürekli kasti olarak böyle münakaşa ortamı oluşturma gayretindesin laf anlamıyormusun güzel arkadaşım. Ne yazıyoruz iyice oku ama anlamamak için sırf fesadlık olsun için yazıyorsan bilelim ona göre muhattap olup olmamayı değerlendirelim ama sınırlarını zorluyorsun haberin olsun.

İkincisi hocana laf atan yok hatası varsa dile getirmek nasıl sana göre doğruysa bizde aynısını yapıyoruz yani hata yapana eleştiri yapılır. Erbakan hocaya demediğin kalmadı gelmişsin burada hocana laf atanları tenkit etmeye kalkışıyorsun önce aynaya bak kardeşim ne yapıyorum ben diye!
Biz belgeli ispatlı bilgilerle hareket ederiz, nefisle değil. Önümüze birşeylerle çıkıp bizi ikna etmek istiyorsan belgeli ispatlı bilgilerle çık çünkü biz tenekeden cümlelere itibar etmeyiz nefsi çıkışları ise vakit kaybı biliriz.

Nusretullah hocaefendi emirel müminin seçimini anlattı o hocaya yalancı dersen doğrudan Mahmud efendiyide yalancı durumuna koyarsın çünkü Mahmud efendi kendisine vekil olarak Avrupa bölgesine Nusretullah hocamızı atamıştır. Bu sorumluluklar üzerine yorum yapmanı rica ederim. Burada üstün zekalı kompleksine gerek yok anlamama kapasitesi hepimizde olabilir mesela ben müteşabih ayetleri anlayamam kapasitem yetmez veya ağır tasavvufi konuları aklım almıyor kapasite meselesi bu demek değilki gerizekalılık belirtisi hayır tam aksi insanların kapasiteleri vardır ona göre anlama kabiliyetleri olur senin bu konuda anlamama kapasiten olduğunu gördüğümden uyardım daha iyi anlaman için belki yanılgılarını düzeltirsin diye. Kalbini incittiysem hakkını helal et kardeşim benim, seni ALLAH için katıksız severim.
Ves'selam

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
pes yani
40 50 kişi bir araya gelmiş emir seçicekler.
birincisi emirliğin ilk şartı ortada yok.
dernek başkanı mı seçiyorsunuz
İlk şart nedir?
40-50 kişi değil 40-50 İslam ülkesinden temsilci gelmiş, o salonda 150ye yakın İslam dünyasının kanaat önderleri toplanmıştır. Emir'el Mü'minini haas tabaka seçer biz değil! Kabul eden eder etmeyen kendisine emirel müminin bulsun eğer bulamazsa cahiliye ölümü gibi ölümü beklesin diyor Resulüllah s.a.v efendimiz.

K

Kaçak

Guest
Bu Emirel Muminin hadisesine bir kaç haber gösterirmisin ....
Yani ortada bir Emirel Muminin var , ve ben ilk kez duyuyorum iyimi ...
Hoş benimkisi cahilliktende , bilenlerin ne kadar bildigini merak ettim ...
Cidden bu parti içinde filan kullanılan ve dahi inanılan bir gerçekmi ?
Yoksa Sayın Ercan sizin kullandıgınız bir ergumanmı ?

A. Menderesin teorisine hak verebilirdim , lakin F. Erbakan NTV ye çıkıp partinin önde geleni gibi bir konuşma yapmaya çalışmasa idi ...
Hemen iki kardeş yazılı basına demeç vermeye yeltenmeselerdi düşünürdük ama...
Şimdi mumkun degil kanımca ...

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Bu Emirel Muminin hadisesine bir kaç haber gösterirmisin ....
Yani ortada bir Emirel Muminin var , ve ben ilk kez duyuyorum iyimi ...
Hoş benimkisi cahilliktende , bilenlerin ne kadar bildigini merak ettim ...
Cidden bu parti içinde filan kullanılan ve dahi inanılan bir gerçekmi ?
Yoksa Sayın Ercan sizin kullandıgınız bir ergumanmı ?

A. Menderesin teorisine hak verebilirdim , lakin F. Erbakan NTV ye çıkıp partinin önde geleni gibi bir konuşma yapmaya çalışmasa idi ...
Hemen iki kardeş yazılı basına demeç vermeye yeltenmeselerdi düşünürdük ama...
Şimdi mumkun degil kanımca ...

Öncelikle değerli görüşleriniz için teşekkür ederim.
Emir'el Mü'minlik ülkemizin mevcut rejimi göze alındığında ulül ortada ilan edilecek bir hususiyet değildir. Bu İslam dünyasının manen bilmesi ve biat edilmesi gereken bir husus olarak durmaktadır. Zira D-8'leri incelerseniz İslam birliğindeki amaç zulme karşı tek vücud olarak küfrün kökünü kazımaktır. Bugün İslam dünyası Türkiye'yi lider görmektedir. Bizden beklentileri batıcı, imfci, teslimiyetçi, amerikancı, emperyalist yönetimlerden çok hakkı hakim kılma mücadelesinde siyonizme kök söktürmek ve bu mücadeleyle hakkı hakim kılmaktır, dünya bunu bekliyor bizden.

1973 yılında ilk olarak Mehmed Emin Er hocaefendiyi kürsiye çağırdılar ama Mehmed hocamız kabul etmediler çünkü ''ben siyonizmi iyi bilmiyorum bu görevi üstlenemem'' diyerek görevi kabul etmediler sonra Lütfü Doğan hocayı kürsiye çağırdılar O mübarekte aynı gerekçeyle kabul etmedi, üçüncü olarak ise MSP başkanı Erbakan hocayı kürsüye çağırdıklarında salonda büyük çoşku ile Erbakan hocaya biat ettiler ama ilk başta Erbakan hoca görevi kabul etmek istemedi hocası Mehmed Zahid Kotku hz'leri ikna etmeye çalıştılar Erbakan hoca 3 defa bu yüzden bayılmıştı. Ayılttı o ALLAH'ın güzel dostları Erbakan hocayıda Mehmed Zahid Kotku r.a ikna edebildi ve kürsüye çıkıp herkes Erbakana biat etti.
Bu yaşanmış bir olaydır. Şahitleri halen yaşıyor. Ukubata diyorum ki gel şahitlerinden dinleyelim diyorum yok diyor bana gerekmez ben bildiğimle hareket ederim diyor. Öyle olmaz arkadaşım bildiğin ya yanlışsa gel şahit olan alimlere götüreyim seni diyorum yok diyor öyle olmaz!
Bu mesele çok önemlidir. Kim cihad emiri olmadan bu hak batıl mücadelesinde bende hakkıyla mücadele veriyorum derse yanılır bu insanı vallahi kurtuluşa götürmez çünkü Resulüllah s.a.v efendimiz böyle diyor.

korakademik

Ordinaryus
halifelik konusunu açmıştım
yukarıda anlattığınız hikaye sonucu hiç kimse erbakan ın emir olduğuna inandıramaz.

halifeliğin tarihsel gelişimi konusunda diğer konudan devam edelim.
konu sapıyor

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
halifelik konusunu açmıştım
yukarıda anlattığınız hikaye sonucu hiç kimse erbakan ın emir olduğuna inandıramaz.

halifeliğin tarihsel gelişimi konusunda diğer konudan devam edelim.
konu sapıyor
Biz halifelikten bahsetmiyoruz emir'el mü'minlikten bahsediyoruz.
Şeriata göre iki müslüman dünyaya bir yerden gelseler ilk yapacakları iş etraflarında şeriat devleti varmı varsa biat etmek olur, eğer yoksa bir şeriat devleti, aralarından birini cihad emiri seçmesi farzdır!

Halifelik ayrı birşeydir. Halifelik devlet yönetimiyle alakalı biz mevcut düzene göre emir komuta zincirinden bahsediyoruz dolayısıyla konumuzu sapla samanı birbirine karıştırmakla muhattap bırakmayınız.

Size hakikat nakledildikten sonra kendinize göre değil şeriata göre nasıl bu iş olur diye sorgulayın nefsinize göre sorgularsanız yanlış yaparsınız.

korakademik

Ordinaryus
konuyu iyice karıştırdın:D
sen yeni konu aç o zaman
öncelikle emirliğin nereden çıktığından filan başla
amma da cahilmişiz

lütfen yeniden ve baştan başlayın
hikaye değil.
linkle sözlüklü filan
ve yeni konu
emirlik konusunda maalesef bir bilgiye ulaşamadım
ömerle başlayan ve biten bir mevzu diye biliyorum.
genel olarak da halifelik diye bilinen bir makam

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
konuyu iyice karıştırdın:D
sen yeni konu aç o zaman
öncelikle emirliğin nereden çıktığından filan başla
amma da cahilmişiz

lütfen yeniden ve baştan başlayın
hikaye değil.
linkle sözlüklü filan
ve yeni konu
emirlik konusunda maalesef bir bilgiye ulaşamadım
ömerle başlayan ve biten bir mevzu diye biliyorum.
genel olarak da halifelik diye bilinen bir makam

Sen anlamamaktan yorulmadın bende anlatmaktan yorulmadım ALLAH ikimizide affetsin.
İnşaALLAH müsait bir vakitte detaylı bu konuyu izah edeceğim.

Erbakan Hoca hakkında hadisler uydurulduktan sonra Ulûl-Emr olduğunu söylemek hafif kalır : )

Erbakan hakkında hadis uyduruluyor gibi çirkin bir ifade, kesinlikle akıllıca ifade edilmiş bir görüş değildir. Lütfen uslubunuza dikkat ediniz.
Hadis-i şerifler tüm ümmet-i Muhammedi ilgilendiren nakillerdir. Zira baktığımızda Resulüllah s.a.v Efendimiz kendisinden ''1000 yıl sonra Sıla isminde biri gelecek ümmeti bidatlerden temizleyecek, ehli sünneti ihya edecek'' diye müjdelediği İmam-ı Rabbani gibileride var. Kişiler için hadis-i şeriflerde mevcuttur ama Erbakan hocanın veya onun gibi liderlerin bir takım ayet ve hadislere vasıfları uyuyorsa dile getirmek demem caiz değilmidir? Şimdi cümle mühendisi olan arkadaşa hodri meydan diyorum o hadisi şerifleri burada açıklasın! Bakalım nasıl açıklayacak nereye göre açıklayacak merak ediyorum.

Nasıl bir İslami anlayış ve kavrayış içindesiniz hayretlerle okuyorum bu yorumlarınızı çok enterasan acayip acayip görüşler ortaya çıkıyor ama biriside Kur'ana göre sünnete göre görüşlerini dayandırmıyor, tam aksine nefsine ve dolayısıyla günün şart ve şekillerine göre kılıflara dayanan tutarsız görüşlerle besleniliyor! Ne kadar acı bir vak'a!

Seviye konusunda ısrarcıyım hitaplarınız haddi aşmasın edep ile görüşelim veya hiç görüşmeyelim.

Hikem

Kıdemli Üye
Milli görüş gömleğini çıkardım deyip, yeni bir partiyle yola devam eden R.Tayyip Erdoğan nekadar tutarlıysa; milli görüşçüyüm, deyip, daha parti başkanı olmadan , istişare kurulunun kararlarına uyacağına söz verip ,daha sonra istişare kurulunda kararlaştırılan liste için benim haberim yok deyip , bu listeden istifa ettiğini açıklayıp, sonra delegelerin nisab miktarı dilekçelerle , yeni kongre isteklerine saygısızca direnen , daha önce RECAİ kUTAN liderliğinde girilen seçimde , istifa ettiği gibi, istifa eden sayın Kurtulmuş da o nisbette tutarsızdır.Meseleyi Fatih Erbakan bağlamında değerlendirme ucuz bir politikadır.Teşkilatların büyük oranda ,istişare edilmeden tasfiye edilmesi, gözardı ediliyor.

korakademik

Ordinaryus
Sen anlamamaktan yorulmadın bende anlatmaktan yorulmadım ALLAH ikimizide affetsin.
İnşaALLAH müsait bir vakitte detaylı bu konuyu izah edeceğim.

Seviye konusunda ısrarcıyım hitaplarınız haddi aşmasın edep ile görüşelim veya hiç görüşmeyelim.

klasik sol düşüncesi
anlatamıyorum değil, anlamıyorlar
sürekli karşı tarafı suçlama
benim gibi düşünmeyenlere sürekli hakaret ile küçümsemek

müminlerin emiri nasıl oluyormuş tarihi ve dini yönü ile açıklamanızı bekliyorum.
73 ü tekrarlayıp durmayın.

arifan yolcusu

Profesör
Milli görüş gömleğini çıkardım deyip, yeni bir partiyle yola devam eden R.Tayyip Erdoğan nekadar tutarlıysa; milli görüşçüyüm, deyip, daha parti başkanı olmadan , istişare kurulunun kararlarına uyacağına söz verip ,daha sonra istişare kurulunda kararlaştırılan liste için benim haberim yok deyip , bu listeden istifa ettiğini açıklayıp, sonra delegelerin nisab miktarı dilekçelerle , yeni kongre isteklerine saygısızca direnen , daha önce RECAİ kUTAN liderliğinde girilen seçimde , istifa ettiği gibi, istifa eden sayın Kurtulmuş da o nisbette tutarsızdır.Meseleyi Fatih Erbakan bağlamında değerlendirme ucuz bir politikadır.Teşkilatların büyük oranda ,istişare edilmeden tasfiye edilmesi, gözardı ediliyor.

:good::good::good:
bu adamlar şimdi de kendi başkanlarının yanına geçti
mesele budur abi...

TakVa

Ordinaryus
Halbuki Erbakan Hoca tamamen aksi görüştedir. Bunu kamuoyunun ve tarihin önünde ispat edebilmesi için elindeki tek araç kırk bir yıllık Milli Görüş çizgisini hiç kırmadan devam ettiren bir partinin mevcudiyetidir. Erbakan Hoca Numan Kurtulmuş'ta bu niyet ve ışığı görmedi.

ajan5

Bencede, Numan Kurtulmuş Erdoğancılık oynamak istiyor, Hoca bunu anladı.

agbi

Yasaklı
En son yaptığı konuşma

DAHA MAHALLE MECLİSLERİNİ bile toplayamıyorsunuz

Gazetemizin trajını yükseltemiyorsunuz.

Bunları söyledi

Şimdi bende ekleme yapayım

Sonra kalkmış Forumlarda ahkam kesiyorsunuz.

Geçen genel seçimlerde değindim konu açtım MAHELLE MUHTARLARI diye ilgiş olmadı CAMİ Cemeatleri dedim ilgi olmadı

SİZ NASIL HALKA kendinizi ANLATACAKSINIZ.

Kusura bakmayın ama F.Gülen cemeatinin canıgönülden hizmetlerini İNFAK larını görüp DERS ALIN.

Riya olmasın

DEFELARCA DAĞITICI HASTALANDIĞINDA Sorumlu kişi ile birlikte hatta dağıtıcıyı arabama alıp gazete dağıttım.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
En son yaptığı konuşma

DAHA MAHALLE MECLİSLERİNİ bile toplayamıyorsunuz

Gazetemizin trajını yükseltemiyorsunuz.

Bunları söyledi

Şimdi bende ekleme yapayım

Sonra kalkmış Forumlarda ahkam kesiyorsunuz.

Geçen genel seçimlerde değindim konu açtım MAHELLE MUHTARLARI diye ilgiş olmadı CAMİ Cemeatleri dedim ilgi olmadı

SİZ NASIL HALKA kendinizi ANLATACAKSINIZ.

Kusura bakmayın ama F.Gülen cemeatinin canıgönülden hizmetlerini İNFAK larını görüp DERS ALIN.

Riya olmasın

DEFELARCA DAĞITICI HASTALANDIĞINDA Sorumlu kişi ile birlikte hatta dağıtıcıyı arabama alıp gazete dağıttım.

Agbi milli görüş aleyhine tek cümlemi bulamazsın dedin işte kendi kendine herzaman ki gibi Milli Görüş aleyhine yazıp duruyorsun.
Sen ancak asılsız yazıp duruyorsun!
Çünkü Milli Görüş teşkilatları Türkiye'nin en aktif teşkilatlarıdır.
Bunu herkes bilir sen inkar etsende!

agbi

Yasaklı
Agbi milli görüş aleyhine tek cümlemi bulamazsın dedin işte kendi kendine herzaman ki gibi Milli Görüş aleyhine yazıp duruyorsun.
Sen ancak asılsız yazıp duruyorsun!

İYİCE AVAM DEYİMLE onu demeyeyimde bunu deyim kaçak akıl mücadelesi yapıyorsun.

BU ALINTI YAPTIĞIM mesajımda NEREDE MİLLİ GÖRÜŞ alehine yazmışım İSPAT et İFTİRAI & YAFTALIYICI

Erbakanın kendi beyanı hatta buraya getirdim MİLLİ GAZETEDEN alıntısını

DÜRÜST ol BAŞKANIN dediğini bile İNKAR etme.

TEKRAR SORUYORUM.

Alıntı taptığın mesajımda MİLLİ GÖRÜŞ alehine hangi düşüncem var İFTİRACI & YAFTALIYI Ercan Tekin SIKIŞTINMI İNKAR ve İftitira ya yöneliyorsun BİR MÜSLÜMAN a yakışmaz.

Demişsiniz o zaman ERBAKAN o beyanı ile haklarınızı yemiş YAZIKLAR OLSUN SİZLERE

iŞTE aldıklarınız oy

İŞTE gazete trajınız