Erbakan Cindoruk Şener'in Seçim İttifakı

TakVa

Ordinaryus
Yüzde 10 barajının altında oy oranına sahip sağ çizgideki partilerin, 2011’deki seçime ittifak yaparak tek liste ile girme arayışı bir süredir gündemdeydi.

TP Genel Başkanı Abdüllatif Şener, Milli Görüş lideri Necmettin Erbakan ile yaptığı görüşmenin ardından 3 Eylül’de 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’i ziyaret etmişti.

Bu görüşmeler, dönemin SP Genel Başkanı Numan Kurtulmuş’un ittifaka soğuk bakması nedeniyle askıya alınmıştı.

Erbakan’ın, SP Genel Başkanı seçilmesinin ardından ittifaka yönelik arayışlar yeniden gündeme geldi. Kulislerde, seçime ittifak yapılarak girilmesi yönünde DP Genel Başkanı Cindoruk’a, parti içinde baskı yapılmaya başlandığı belirtildi.

'Çatı DP olacak’

DP’li kaynaklar, öne çıkan ittifak senaryosunu şöyle özetledi:

“Demirel perde arkasından liderler arasında uzlaşmayı sağlayıcı bir rol oynayabilir. Eğer Cindoruk ile Erbakan anlaşma sağlayabilirse ittifakın çatısı kurulmuş olur.

Şener de yer alır. Yurt Partisi lideri Sadettin Tantan’a, Liberal Demokrat Parti Genel Başkanı Cem Toker’e, Hak ve Eşitlik partisi Genel Başkanı Osman Pamukoğlu’na da çağrı yapılır.

Merkez sağ, milliyetçi ve muhafazakâr kesim içinden Sadi Somuncuoğlu, İlhan Kesici, Mustafa Özbek gibi bazı isimler de bu ittifak listesinden aday gösterilebilir. İttifak, DP çatısı altında yapılır ve diğer partilerin adayları DP listesinden seçime girerler.”

cafe siyaset

TakVa

Ordinaryus
Saadet Partisi genel başkanı Necmettin Erbakan veTürkiyePartisi genel başkanı Abdüllatif Şener'in ikinci defa buluşması "sağda ittifak arayışları" şeklindeki yorumlara sebep oldu. Şener, daha önce Erbakan'ı Balgat'taki evinde ziyaret etmişti. İkili, bugün Saadet partisi genel merkezi'nde tekrar biraraya geldi.

bakış

Kıdemli Üye
Saadet partisinin mutlaka bir şekilde meclise girmesi lazımdır.Yoksa bu çocuklar ülkeyi mahvedecekler.

TakVa

Ordinaryus
Saadet partisinin mutlaka bir şekilde meclise girmesi lazımdır.Yoksa bu çocuklar ülkeyi mahvedecekler.
,

Bu seçimde belki girebilir. Kurtulmuştan daha çok oy alır diye düşünüyorum. Mhp de erime olursa, yerini hoca alır.

Ebu'l-Feth

Doçent
Dilerim girsin meclisi fakat Erbakan Hocanın yaptığını hiç tasvip edemedim... Yaş 80'leri bulmuş ama halen siyaset... hani oğlu Fatih Erbakan geçse doğal derim fakat kendisinin tekrar aktif siyasete atılması çok üzücü... Bülent Ecevitte aynı şekilde yapmıştı hatırlayan varsa...

İttifak konusuna gelirse Abdullatif Şenerle ittifak kurması çok normal ama Hüsamettin Cindoruk denen pislikle ittifak kurmaları son derece yanlış olur... Bu adamla ittifak kuracaklarına Türkiye Kominist partisiyle kurmaları daha evla geliyor bana... Partinin yapabileceği bu zamana kadar en büyük yanlışı olur... Neyse Rabbim(C.C.) herşeyin hayırlısını lütfetsin inşaAllah.

ibrahimi

Has Uşak
Erbakan-Sav ittifakı daha yakışıklı olur.Nasıl olsa muhabbetleri var.Sav da kovuldu ne de olsa.Zemin hazır yani.

ummuhan

Kıdemli Üye
Erbakan+Cindoruk+Şener+ Sav = Yok aslında birbirlerinden farkı ama biriiii osmanlı bankası :)

hirahos

Kıdemli Üye
İnşallah çok yakında kimin kiminle dans edeceğini hep beraber göreceğiz. Sonra Millet önüne sandık konulacak ve ak kara ortaya çıkacak... Allah ömür versin.

serhen

Asistan
Herkesin bakış açısına göre değişir,daha ortada bir şey yok ama SP+Cindoruk seçim ittifakı, Akp+ABD+AB+ADL ittifakından daha onurludur,yada Sav- Kazan görüşmesi mi Numan K.- Süryani papaz görüşmesi mi daha iyidir bunları bazıları kendi işine geldiği gibi dillendiriyor,bir eleştiri yapılacaksa tutarlı olunması lazım,seçimm ittifakı da sanki partiler kapatılıp tek partide birleşiyor zannediliyor,bu ittifaklar 1 günlüktür,seçimden sonra herkes kendi partisinde devam eder,olası bir ittifakda da partiler Saadet partisi ismi altında ancak ittifak kurabilir ,çünkü en güçlü parti hangisi ise ancak onun ismiyle sonuç alınabilir,daha önce RP+BBP RP+MHP gibi seçim ittifakları olmuştur,Milligörüş Kuran Kurslaını ahıra çeviren CHp ile bile hükümet kurulmuştur, ama bu hükümet sonuncu
Kıbrıs Zaferi
350 İmam-Hatip Okulu açıldı.
10 Yüksek İslam Enstitüsü açıldı.
Üç bin Kur`an Kursu açıldı.
Ağır Sanayi hamlesi gerçekleşti

.::zeynep::.

{MİLLİ GÖRÜŞ}
bu adamlardan biri ak partiye geçse seve seve kabul edersiniz :) bugün önder sav akpye geçse öpüp başınıza koyarsınız yahu ...sallamayın boşuna :O

bakış

Kıdemli Üye
Herkesin bakış açısına göre değişir,daha ortada bir şey yok ama SP+Cindoruk seçim ittifakı, Akp+ABD+AB+ADL ittifakından daha onurludur,yada Sav- Kazan görüşmesi mi Numan K.- Süryani papaz görüşmesi mi daha iyidir bunları bazıları kendi işine geldiği gibi dillendiriyor,bir eleştiri yapılacaksa tutarlı olunması lazım,seçimm ittifakı da sanki partiler kapatılıp tek partide birleşiyor zannediliyor,bu ittifaklar 1 günlüktür,seçimden sonra herkes kendi partisinde devam eder,olası bir ittifakda da partiler Saadet partisi ismi altında ancak ittifak kurabilir ,çünkü en güçlü parti hangisi ise ancak onun ismiyle sonuç alınabilir,daha önce RP+BBP RP+MHP gibi seçim ittifakları olmuştur,Milligörüş Kuran Kurslaını ahıra çeviren CHp ile bile hükümet kurulmuştur, ama bu hükümet sonuncu
Kıbrıs Zaferi
350 İmam-Hatip Okulu açıldı.
10 Yüksek İslam Enstitüsü açıldı.
Üç bin Kur`an Kursu açıldı.
Ağır Sanayi hamlesi gerçekleşti
Kardeşim akpartililer karizma siyaseti yaparlar.Bul bi karizmatik adam koy başa,onu keyifle seyretsinler.Şer güçler akpartiyi çok beğendiler,onun için etrafını irili ufaklı parti ve particiklerden temizliyorlar.
yakında saltanatıda kurarlar, tayyip erdoğanıda ilk padişah yaparlar.1.tayyip paşa

agbi

Yasaklı

HER beyanında İslam a BİR TEK BİZ HİZMET EDİYORUZ & Bugünkü SİYASİ ARENADA tek biziz diyen kişinin zaten Hizmeti ile ALLAH cc İTTİFAK yapmıştır BAŞKA İTTİFAK a ihtiyacı yoktur.

Diyebilirsiniz KADER olamazmı olabilir ama SİYASETTE KADER de CÜZZİ İRADE vardır.Yanlış düşünüyorsam Allah cc sığınırım.

Ortada iddia var DİĞER PARTİLER şöyle böyle İSLAM ı tek temsil eden Siyasi parti biziz.

,

Bu seçimde belki girebilir. Kurtulmuştan daha çok oy alır diye düşünüyorum. Mhp de erime olursa, yerini hoca alır.

Burada sana katılmıyorum KURTULMUŞ la ERBAKAN % 1,2 öne veya geri düşebilir YALNIZ İKİSİNİN ALDIĞI OY % 8 i geçemez.

Hadi bana müsade bugünlük yeter şimdi diyecekler AGBİ SEN PASİFLEŞMEDİNMİ ?

serhen

Asistan
Milligörüş iktidara gelirken sürekli koalisyonlarla gelmiştir, birilerinin mantığıyla milligörüş iktidara gelirken yaptığı koalisyonlarla meğer Allah'a güvenmeyip isyan etmiş(!),sanırım tövbelerinin de kabul olması için bu kolaisyonlarda yapılan binlerce imamhatip okullarını,Kuran Kursunu,İslam ensitüsülerini yıkmaları lazım(!)

agbi

Yasaklı

,

Milligörüş iktidara gelirken sürekli koalisyonlarla gelmiştir, birilerinin mantığıyla milligörüş iktidara gelirken yaptığı koalisyonlarla meğer Allah'a güvenmeyip isyan etmiş(!),sanırım tövbelerinin de kabul olması için bu kolaisyonlarda yapılan binlerce imamhatip okullarını,Kuran Kursunu,İslam ensitüsülerini yıkmaları lazım(!)

Siz önce MİLLİ GÖRÜŞ ile SİYASİ PARTİ yi ayırın.

MİLLİ GÖRÜŞ KİMSENİN UHTESİNDE DEĞİLDİR KİŞİLER den ÜSTÜDÜR HİÇ BİR KURUMLA ENDEKSLENEMEZ KURUMLAR ÜSTÜDÜR.

Buda benim mantığımdır.

TÖVBE ETMEK te benim ALLAH cc ile aramda olan birşeydir.
Sizi hele hele hiç ilgilendirmez.

bu kolaisyonlarda yapılan binlerce imamhatip okullarını,Kuran Kursunu,İslam ensitüsülerini yıkmaları lazım Yapmak değil önemli olan yaptımakta değildir önemli olan ÖNEMLİ OLAN DEVAMINI SAĞLAMAKTIR.

İsterseniz bu kuolisyonlardan sonra BU MİLLETİN İSLAM ı yaşamaması için yapılanlara değinelim ne dersiniz ama aynı şey ya görmemezlikten geleceksiniz yada konuyu değiştirmek için herzaman yaptığınız şey BAŞKA ŞEYLERE saldıracaksınız.

MADEM BUNLARIN YAPILMASINA vesile oldu ERBAKAN CAMİLER neden Boş ?

MADEM BUNLARIN YAPILMASINA vesile oldu GENÇLİK neden bu durumda?

Bir çok örnek gösteririm.

ÖRNEĞE de gerek yok

ERBAKAN zaten 93 senesinde yaptığı ROPORTAJ la ortaya koymuştur gerçeği.Bu roportajı tartışacak bir kişi bile yok bu Forum da.İşiniz gücünüz SALDIRMAK & SALDIRMAK

bakış

Kıdemli Üye
sN SERHEN ağbinin 93 roportajı oltasına takılma sakın.1 milyon kez olayın açıklamasını yaptık ama yine soruyor.

agbi

Yasaklı
sN SERHEN ağbinin 93 roportajı oltasına takılma sakın.1 milyon kez olayın açıklamasını yaptık ama yine soruyor.

Aklınızla benle dalga mı geçiyorsunuz.

Zeynep adlı üyeyi pek takip etmedim ama.

BAKIŞ ve SERHEN

Sizleri burada daha önce kendi yazdığınız mesajlarla SİZLERİ MAHÇUP EDERİM ama mahçup olacak yüz yokki.

Bak BAKIŞ Hatırlarmısın BEKAROĞLUNUN SOLCU VE ULUSALCI OLDUĞUNU İDDİA ETMİŞTİM sen ne diyordun hep karşı çıktın ne oldu da şimdi halk deyimi ile AKIL HİDAYETİNE mi vardın veya AKIL BALİĞ mi oldunda BEKAROĞLUNUN ŞİMDİ SOLCU ve ULUSALCI olduğunu kabul ettin.

Bak boşuna söylemiyorum seni senin mesajlarınla ÇÜRÜTÜRÜM ama aklen utanma yokki sizde.

SİZLER YALNIZ ÇİFTE STANDARTLIK YAPARSINIZ

Hadi git beni Forum yönetimine şikayet et yaptığınız bu akıl bazında mücadele edemedinizmi ŞİKAYET

Şimdi dersin agbi bana akılbaliğ diye hakaret ettiyönetimde konun gelişimine bakmadan bana uyarı verir zaten bu Forumda bugünlerde ençok uyarı alan bizleriz.

serhen Nickli Üyeden Alıntı
Peygamberimiz (s.a.v) bile yahudilerle görüşmüştür,Önder savla ilkez görüşülmüyorki ,74 de ki msp-chp hükümetinde de aynı Öndersav vardı.O hükümet kurulurken Chpnin nasıl sabıkalı olduğu da biliniyordu,R.T Erdoğan ,F. Gülen de yahudilerle görüşmüştür,müslüman önderler gayri müslimlerle görüşebilir aradaki büyük fark elhamdülillah bizim yahudi üstün cesaret ödüllerimiz yok ;)

HAAH işte

Benimde anlatmak istediğim bu sizlerin ÇİFTE STANDART UYGULAMANIZ.

Erbakan veya Arkadaşları veya SP i yaptımı ANINDA PEYGABERİMİZ sav DESTEKLEYİCİ ÖRNEK ler ama Erdoğan , Şimdi Kurtulmuş , Gül vb.YAPTIMI TENKİT.

Dürüst olun yaaa.

serhen

Asistan
R.T Erdoğan ,F. Gülen de yahudilerle görüşmüştür,müslüman önderler gayri müslimlerle görüşebilir aradaki büyük fark elhamdülillah bizim yahudi üstün cesaret ödüllerimiz yok ;)

:ıslık::ıslık: