Erbakan, Akp'ye Karşı Ordudan Darbe İstedi mi?

hirahos

Kıdemli Üye

Video İçin Tıkla

Videoyu dinledim.

Metiner, son olayları ve Fatih Erbakan'ın çıkışlarını ülkeTv'de değerlendiriyor. Sert sözler kullanıyor. Fakat konuşmasının 2 yerinde Erbakan'ın Kıbrıs konularında Akp'ye karşı Ordu'ya duyurarak DARBE çağrısı yaptığını iddia ediyor!

Şaşkınlıktan kulaklarıma inanamadım. Küçük dilimi yutayazdım!

Erbakan'ın, bir dönem, anlaşılması ve izah edilmesi zor biçimde ulusalcı çizgiyle aynı hizaya geldiğini; Susurluk ve Ergenekon konusunda 3 maymunu oynadığını; Tuncay Özkan gibilere "Gazanız mübarek olsun" dediğini (ki Gaza, küffara karşı yapılan savaş demektir!) biliyor ve bu konuma savrulmasından rahatsızlık duyuyordum.

Ancak ya kaçırmış olmalıyım ya da Metiner olmayan bir hususu dile getiriyor olmalı... Asıl ifadesiyle bu bir iftira mı?

Belki konu hakkında bilgi sahipleri vardır ve bendenizi aydınlatırlar.

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
Valla hiç şaşırmam...
Şu anki erbakan yıllar önceki erbakan değil artık...
Davası uğrunda değilde koltuk sevdası için mücadele eden biri var artık sanki....

|SEÇKiN|

Profesör
"asla!" diyebilmeyi ne kadar isterdim...
ama artık diyemiyorum... bundan belki üç-beş yıl evvel olsaydı, inanamaz, şaşkınlıktan küçük dilimi yutabilirdim.
lakin, şaşırmıyorum artık. bu tür iddialara karşı şaşkınlık duyabilecek güven ve itimadımızı bırakmadı sevgili hocamız ne yazık ki...
yıllarca peşinden, mitinglerden mitinglere koştuğum... hatta konya mitingi sebebiyle 12 eylül darbesi akabinde aylarca içeride yattığım hocam... o günleri hatırlayınca göz yaşı dökmekten başka elimden bişey gelmiyor, ne yazık ki...

bakış

Kıdemli Üye
http://www.youtube.com/watch?v=Iqh40WbZiLA

Sn hirahos videonun 45.dakikasından sonrasını izle .
Erbakan hükümete darbe mi istemiş yoksa askerin demokratik yollardan şaşmamak kaydıyla hükümete brifing vermesinimi istemiştir?
İstersen videonun hepsini izle en azından bilgin artar...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
düşenin dostu olmazmış derler, ne kadar çok erbakan düşmanı varmış yahu bu camiada. Müslüman her duyduğuna itibar edip başka bir müslüman hakkında dedikodu yapar mı?

yapıyorlar.

hüsnü zan varken suizan yapar mı_?

Yapıyorlar.

Yazık çok yazık.

Felan şöyle demiş, filan böyle demiş.

Demekle olmuyor. diyen her kim ise tutup delilini de getirmelidir.

Delilini getirmiyorsa niye inanıyoruz arkadaşlar? yoksa inanmak istediğinizden mi?

Erbakan hoca ordudan darbe istemiş!!!

Bu kadar büyük bir bühtan, hezeyan olur mu?

Böyle saçma sapan bir şeye nasıl inanıyorsunuz yahu?

bakış

Kıdemli Üye
redyellow abi,bu arkadaşlar erbakanı gerçekten çok cahil zannediyorlar.Erbakanın büyük bir asker sevgisi vardır.Herzaman askeri korumaya çalışmıştır.Bunu bile darbe istiyor havasıyla anlatıyorlar ya,şaşırmamak elde değil...

Ne yani 28 şubatta asker erbakanın önüne geçti diye erbakan asker düşmanımı olsun....Asker,hükümeti güvenlik hususunda uyarsın demek darbe istemek mi oluyor.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
redyellow abi,bu arkadaşlar erbakanı gerçekten çok cahil zannediyorlar.Erbakanın büyük bir asker sevgisi vardır.Herzaman askeri korumaya çalışmıştır.Bunu bile darbe istiyor havasıyla anlatıyorlar ya,şaşırmamak elde değil...

Ne yani 28 şubatta asker erbakanın önüne geçti diye erbakan asker düşmanımı olsun....Asker,hükümeti güvenlik hususunda uyarsın demek darbe istemek mi oluyor.

TSK ile tsk içindeki yanlış yapanları karıştırmamak lazım. TSk bizimdir, bu ordu bizimdir her zaman da bizim olacaktır. TSK içinde bir takım yapılanmalar olmuştur bunlar yanlış yapmışlardır, 28 şubatta bu yanlışlardandır bunu her zaman söylerim ama dediğim gibi tsk ile içindeki yanlış yapanları ayrı tutarım.

TSK, ordu düşmanlığı yapmak doğru değildir.

Bazı insanlarda bu bir hastalık gibi olmuş bunu göremiyorlar tsk, ordu düşmanlığı yapıyorlar.

Aynen bu rahatsızlığın bir çeşiti de bazı arkadaşlarda Erbakan düşmanlığında görünüyor.

Erbakan hoca bir fanidir, hatası olacaktır. Hataları tabiki eleştireceğiz.

Ama bu eleştirilerimiz hataların olmaması için olacaktır. Bu davanın olumlu yöne gitmesi için olmalıdır bu eleştiriler.

Eleştiri yıkıcı olursa, hele hele iftira boyutuna vardırılırsa bu çok çirkin olur.

Fakat bazı arkadaşlara bakıyorum Erbakan hoca düşmanlığı tavan yapmış durumda.

her önüne gelene inanıyorlar, inanmak istiyorlar daha doğrusu.

Erbakan hoca ordudan darbe istemiş!!!

Bunu söylemek için insanın utanma duygusunun, haya duygusunn tamamen alınmış olması lazım.

her kim söylüyorsa bunu ispatlamalıdır, yoksa müfteridir.

selamlar.

bakış

Kıdemli Üye
Evet abi asker içindeki karanlık yapılanmaya karşıyız.
Bu yönde çokca bedel ödeyen bir insana darbeci demek gerçekten çok komik.