Erbakan Ailesinin Miras Davası

agbi

Yasaklı
Ben fethullah güleni çok eleştirdim ama nurettin verenin kaynaklarından hiç kullanmadım.Çünkü ikisi zaten düşman arada nefis var.yanılma payım çok yüksek olur.
ağbi ise milli görüşün üstteki bikaç abimize gıcıklık derecesinde alerjisi olan yerlerden alıntılar yapıyor.Ya haber5,ya elaziz yada milli çözüm.

Ağbi şu nürettin verenin sitesi hangisiydi.

NURETTİN VEREN i referans olarak kabul ediyorsan git ulusalcı sitelere istemediğin kadar referans BİN i BİR para KOŞ YETİŞ

GELELİM KONUMUZA

Yaa sen Erbakan ın partilerini kurduğu TARİH i bilmeyen bir birikime sahipsin

bakış

Kıdemli Üye
NURETTİN VEREN i referans olarak kabul ediyorsan git ulusalcı sitelere istemediğin kadar referans BİN i BİR para KOŞ YETİŞ

GELELİM KONUMUZA

Yaa sen Erbakan ın partilerini kurduğu TARİH i bilmeyen bir birikime sahipsin
hala demogoji yapıyorsun.ben nurettin veren ile fethullah güleni eleştirmiyorsam sen neden ulusalcı kaynaklardan,asiltürkü sevmeyen kaynaklardan alıntı yaparak eleştiriyorsun....

agbi

Yasaklı

hala demogoji yapıyorsun.ben nurettin veren ile fethullah güleni eleştirmiyorsam sen neden ulusalcı kaynaklardan,asiltürkü sevmeyen kaynaklardan alıntı yaparak eleştiriyorsun....

AÇ KONUYU getir Nurettin VEREN in iddialarını.

Ulusalcı kanaldan bahsedene bak kaç konu getirdin yaaa ulusalcı kanal dan.

ŞİMDİ bu konuda cevap ver ortada İDDİA var ve küçümsenecek bir iddia değil ve yan bilgiler örnek KAMALAK seçilince ASİLTÜRK B Planı ile kendini ne seçtirmiş.

BAK bu gece size verdiğim ikinci ders.DERSİNİ ÇALIŞ YARIN sorucam yani SÖZLÜYE KALKACAN.

bakış

Kıdemli Üye

Ben nediyorum sen nediyorsun,ben nurettin verene inanmıyorsam sen nasıl ulusalcı kaynaklardan asiltürkü sevmeyen kaynaklardan milli görüşü eleştirirsin.

Bu arada,bugün 28 şubat sizin bayramınız.Bugün ne oldu biliyormusun.Sizin nurlu süleyman diye peşinden koştuğunuz süleyman demirel ve demokrat dediğiniz darbeci askerlerin erbakanı istifaya zorladığı gün.tabi bunlar silahlı kuvvetlerdi.
Ama esas darbeyi silahsız kuvvetler adına fethullah gülen nisan ayında indirdi.

28 şubatın failleri birde utanmadan 28 şubat mağduruyuz demezlermi.İnsanın çıldırası geliyor.

agbi

Yasaklı

Ben nediyorum sen nediyorsun,ben nurettin verene inanmıyorsam sen nasıl ulusalcı kaynaklardan asiltürkü sevmeyen kaynaklardan milli görüşü eleştirirsin.

Bu arada,bugün 28 şubat sizin bayramınız.Bugün ne oldu biliyormusun.Sizin nurlu süleyman diye peşinden koştuğunuz süleyman demirel ve demokrat dediğiniz darbeci askerlerin erbakanı istifaya zorladığı gün.tabi bunlar silahlı kuvvetlerdi.
Ama esas darbeyi silahsız kuvvetler adına fethullah gülen nisan ayında indirdi.

28 şubatın failleri birde utanmadan 28 şubat mağduruyuz demezlermi.İnsanın çıldırası geliyor.

BAKIŞ

NURETTİN VEREN e inansan ne yazar inanmasan ne yazar.

Benim getirdiklerim ulusal kanallardan değil senin dediğini diyeyim ASİLTÜRK teksip ettimi *

Yaa sen hala ERBAKAN ın ilk kurduğu partideki iki milletvekilden birinin NUR CEMEATİNE BAĞLI OLDUĞUNU BİLMEYECEK KADAR CAHİLSİN.

yaa sen hala ERBAKAN ın ilk iki partisinde NUR CEMEATİNİN olduğunu bilmeyecek kadar cahilsin.

Yaaa sen NURCULARDAN SONR ESAD ÇOŞAN hocanın da uzaklaştırıldığını bilmeyecek kadar cahilsin.

Yaaa sen ERBAKAN ın ilk parti kurma senesini bilemeyecek kadar cahilsin ki üstad ın ölümü ile karıştırdın.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Girmeden tefrika bir millete düşman giremez
Toplu attıkça sineler, onu top sindiremez...

425573_10150584526183871_249129273870_9167987_914958559_n.jpg

FİTNECİLERİ ÜZECEK BİR TABLO...

HAKKA HİZMET YOLUNDA İNANÇLI KADROLAR OMUZ OMUZA !

424151_10150583221913871_249129273870_9163480_418584451_n.jpg

agbi

Yasaklı
ZAMAN KİMİN DOĞRU KARAR VERİP VERMEDİĞİNİ GÖSTERECEKTİR.

O zaman hatırlanacaktır bu sözleriniz

agbi

Yasaklı

Ercan benden önce davranmış.Bu resimler ağbiye kapak olsun.

eeee bende kapak olsun diye

ERBAKAN ın GÜL ün fotoraflarınımı getireyim.

NE KADAR KISIT DÜŞÜNCE ile cevap veriyorsunuz.

NE DEMİŞİM

ZAMAN OLA HAYROLA

acaba yine bahaneler üretecekmisiniz.

BAK İDDİA EDİYORUM ERBAKAN son zamanlarda ÇEVRESİNDEKİ KUŞATMAYI ANLADI ve ona göre hareket etti.

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Girmeden tefrika bir millete düşman giremez
Toplu attıkça sineler, onu top sindiremez...

425573_10150584526183871_249129273870_9167987_914958559_n.jpg

FİTNECİLERİ ÜZECEK BİR TABLO...

HAKKA HİZMET YOLUNDA İNANÇLI KADROLAR OMUZ OMUZA !

424151_10150583221913871_249129273870_9163480_418584451_n.jpg

Hadis : Kim benim resmimi görürse alsin ayaklarinin altinda cignesin.

Asiltürkün tv5 canli yayin da nasil isliklandigini gördüm.

Asiltürk söyle durdu

Iste saf bir grup daha surda bagiriyor dedi ve konusmaya devam etti.

Görevimizi laikiyle yapmiyoruz dedi.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
TEŞHİS ETMİŞSİNİZ ki Dr tavsiye ediyorsunuz.

Siyasi çıkarlar için devamlı YALAN SÖYLİYEN kişi Hangi Dr gitmelidir ?

Bu konuda birine tavsiyede bulunacağımda sizin yardımınıza ihtiyacım var.
O konuda sizin tecrübeli olduğunuzu düşünüyorum ama bildiğim kadarıyla Dr.Münker ve Dr.Nekir sizinle yakından ilgileneceklerdir bundan eminim hemde parada almıyorlarmış sadece demir bir tokmakları varmış istedikleri tedavi için cevap veremeyenleri alınlarından tedavi ediyorlarmış.

Tedaviniz geçmezse Mahşer hastanesi varmış orada ya şifa bulursunuz yada bulamazsınız.
Herşey Allah'ın elindedir.
Nasıl yaşıyorsan o şeylerle karşılaşırsın.

agbi

Yasaklı
O konuda sizin tecrübeli olduğunuzu düşünüyorum ama bildiğim kadarıyla Dr.Münker ve Dr.Nekir sizinle yakından ilgileneceklerdir bundan eminim hemde parada almıyorlarmış sadece demir bir tokmakları varmış istedikleri tedavi için cevap veremeyenleri alınlarından tedavi ediyorlarmış.

Tedaviniz geçmezse Mahşer hastanesi varmış orada ya şifa bulursunuz yada bulamazsınız.
Herşey Allah'ın elindedir.
Nasıl yaşıyorsan o şeylerle karşılaşırsın.

EN DOĞRUSUNU ALLAH bilir.

Oralara girme.

Şimdi Mahmud efendi bu dünyada sorsa size " Ercan TEKİN benim ismimi kullanarak Hep ERBAKAN ın partilerine oy verdi ama yanlış ben ÖZAL a verdim " DERSE ne cevap vericen ?

Şimdi Mahmud efendi bu dünyada sorsa size " SİYASET için Torunum olmayan akrabamı neden Torunum diye enpoze ettin " DERSE ne cevap vericen ?

ÇOK BASİT İKİ CEVAP BEKLİYORUM

Bak cevapları Münker ve Nekir sorarsa İŞİN ZOR.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Agbi ....

Bu konuyu daha önce hiç görüşmedikçi hiç sana anlatmadılarmı?

Neden halen hiç görüşülmemiş gibi aynı şeyleri sorup duruyor ve fitneyi kaşıyorsun?

Son olarak yazıyorum bundan sonra bunu kaşırsan ALLAH seni bugün lanetine uğratsın.amin

Erbakan hoca siyasi yasaklı, Erbakanın partisi seçimede giremiyor yasaklı, Mahmud efendi hz'leri ise bu konuda şu fetvaya sarılmıştır:
Üstadı Ali Haydar efendi r.a. ; ''oy vermeyen en kötüye vermiş gibidir" buyurmuştur...
Bu fetvaya ittiba ederek Milli Görüşün olmadığı bir seçimde mecburen ehveni şer yani kötünün en iyisi aranmış o zaman buna en ideal Anaplı Özal'ın partisi tercih edilmiştir.
Bu meseleyide biz Cübbeli hocada anlattığı zaman öğrendik daha öncesinde bilmiyorduk.
Sonra araştırdık ve Ali Haydar Efendi r.a.'ın fetvasına ittiba niyeti olduğu ortaya çıkmıştı.
Şimdi Agbi sen bunu halen istismar edecekmisin?
Eğer edersen sana Allah'tan lanet diliyorum.
Çünkü vallahi bu kadar fitnecilik peşinde koşman laneti ve bedduayı hakkettiğini gösterir.
Eğer bu açıklamayı sana defalarca yapmamıza rağmen yine kaşırsan ALLAH senin en kısa zamanda belanı bulmanı nasip eylesin ve lanetini sana yağdırsın.amin

Aslında lanet etmek ve beddua etmek hiç güzel birşey değil ama malesef müslüman arasına fitnecilik cübbesi giyerek fitne nifak ve tefrika sokmaya çalışan nasipsizlere uyarılarımıza rağmen bu fitneciliklerine devam etmeleri durumunda lanet etme ve beddua etme hakkına ne yazık ki sahip oluyoruz.
Aslında Agbinin hep hidayetinden yana olduk ama bu aşmış kendini ben fitneciyim diye adete bağırıyor. İnşaALLAH Allah korkusu varsa için bu fitne eylemlerinden tövbe ederde hakkaniyet sarılır o zaman ayaklarına yüzlerimizi süreriz.
Ves'selam

agbi

Yasaklı
Agbi ....

Bu konuyu daha önce hiç görüşmedikçi hiç sana anlatmadılarmı?

Neden halen hiç görüşülmemiş gibi aynı şeyleri sorup duruyor ve fitneyi kaşıyorsun?

Son olarak yazıyorum bundan sonra bunu kaşırsan ALLAH seni bugün lanetine uğratsın.amin

Erbakan hoca siyasi yasaklı, Erbakanın partisi seçimede giremiyor yasaklı, Mahmud efendi hz'leri ise bu konuda şu fetvaya sarılmıştır:
Üstadı Ali Haydar efendi r.a. ; ''oy vermeyen en kötüye vermiş gibidir" buyurmuştur...
Bu fetvaya ittiba ederek Milli Görüşün olmadığı bir seçimde mecburen ehveni şer yani kötünün en iyisi aranmış o zaman buna en ideal Anaplı Özal'ın partisi tercih edilmiştir.
Bu meseleyide biz Cübbeli hocada anlattığı zaman öğrendik daha öncesinde bilmiyorduk.
Sonra araştırdık ve Ali Haydar Efendi r.a.'ın fetvasına ittiba niyeti olduğu ortaya çıkmıştı.
Şimdi Agbi sen bunu halen istismar edecekmisin?
Eğer edersen sana Allah'tan lanet diliyorum.
Çünkü vallahi bu kadar fitnecilik peşinde koşman laneti ve bedduayı hakkettiğini gösterir.
Eğer bu açıklamayı sana defalarca yapmamıza rağmen yine kaşırsan ALLAH senin en kısa zamanda belanı bulmanı nasip eylesin ve lanetini sana yağdırsın.amin

Aslında lanet etmek ve beddua etmek hiç güzel birşey değil ama malesef müslüman arasına fitnecilik cübbesi giyerek fitne nifak ve tefrika sokmaya çalışan nasipsizlere uyarılarımıza rağmen bu fitneciliklerine devam etmeleri durumunda lanet etme ve beddua etme hakkına ne yazık ki sahip oluyoruz.
Aslında Agbinin hep hidayetinden yana olduk ama bu aşmış kendini ben fitneciyim diye adete bağırıyor. İnşaALLAH Allah korkusu varsa için bu fitne eylemlerinden tövbe ederde hakkaniyet sarılır o zaman ayaklarına yüzlerimizi süreriz.
Ves'selam

TARİHLERİ KARIŞTIRMA

Milli Selamet Partisi, 12 Eylül 1980 askeri harekatından sonra kapatılmıştı. Milli Güvenlik Konseyince siyasi partilerin yeniden kurulup faaliyet göstermesine izin verilmesi üzerine 19 Temmuz 1983'te avukat Ali Türkmen başkanlığında Milli Selamet Partisinin görüşlerini benimseyen Refah Partisi (RP) kuruldu. Kurucularının Milli Güvenlik Konseyi (MGK) tarafından birkaç defa veto edilmesi sebebiyle, kadrosu, kanunların öngördüğü zamanda tamamlanamadığından 1983 seçimlerine katılamadı. Daha sonra kurucu üyeler arasından veto edilmeyen Ahmet Tekdal parti başkanlığına getirildi.

Refah Partisi ülke çapında çok kısa zamanda bütün teşkilatını kurdu. Programında manevi kalkınmaya ve sanayileşmeye ağırlık vereceğini belirterek, Milli Selamet Partisinin muhafazakar-dini oy tabanına yerleşti. İlk olarak 25 Mart 1984'te Ahmet Tekdal başkanlığında yerel seçimlere katıldı. Oyların \% 4.44'ünü alarak Urfa ve Van belediye başkanlıklarını kazandı. 28 Eylül 1986'da 11 ilde yapılan milletvekili ara seçimlerine katıldı. Bu seçimlerde \% 4.76 oy alabildi.[/B] 6 Eylül 1987'de yapılan referandum (halk oylaması) ile bazı eski siyasi parti liderlerine siyaset yapma yasağı kaldırılınca, MSP eski başkanı Necmettin Erbakan Refah Partisi genel başkanlığına seçildi (11 Ekim 1987).

ÖZAL ın girdiği seçimler

20 Mayıs 1983'de Anavatan Partisi'ni kuran Özal 6 Kasım 1983'deki seçimlerde 400 kişiden oluşan parlamentoda 211 milletvekili çıkararak tek başına iktidar ve 45. Hükümet'in Başbakanı oldu. 1984 yerel seçimlerinden de başarıyla çıkan Özal, 13 Nisan 1985'de yapılan ilk kongrede tekrar genel başkanlığa seçildi.

1987 yılında yapılan genel seçimlerde de 292 milletvekili çıkartarak tekrar çoğunluğu sağladı ve 46. Hükümet'in başbakanı oldu. İktidarda bulunduğu 1983-1991 döneminde Türkiye ekonomisi ortalama yıllık yüzde 5,2 oranında büyümüştür.

ÖZAL Kotku Hz lerin ERBAKAN ile yetiştirdiği bir kıymettir ki kalmış onun için Üstadı Ali Haydar efendi r.a. ; ''oy vermeyen en kötüye vermiş gibidir" buyurmuştur...
Bu fetvaya ittiba ederek Milli Görüşün olmadığı bir seçimde mecburen ehveni şer yani kötünün en iyisi aranmış o zaman buna en ideal Anaplı Özal'ın partisi tercih edilmiştir

SEN KİMSİN ki Kotku Hz lerinin özel yetiştirdiği ÖZAL a bunları diyebiliyorsun.

Madem Özal KÖTÜ idi neden ERBAKAN partisinde seçimlerde ona yer verdi.

Madem ÖZAL kötü idi CENAZESİNDE okadar kalabalık ağlayanlar neden vardı ?

HADDİNİ BİLMEZ ERCAN TEKİN.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Bizim görüşümüzde Amerikaya biatlı tüm partiler kötü bir misyona sahiptir.
Özal'ın şahsına kötüde demedik bunu çarpıtma!
Özal'ın ben şahsıyla kötü bir insan olduğunu hiç düşünmedim bile ancak parti misyonu İslamın hakimiyeti noktasında batıcı olmasıyla yanlıştı.
Aynı Akp gibi!
Bunu ayırt edebilecek akıla sahip olabilecekken yine çarpıtıp provake girişimi yapman senin sağlıklı bir yapıya sahip olmadığını gösteriyor.
Türkiye'de iki parti var diyordu Erbakan hocamız biri Milli Görüş öbürü diğerleri...
Yani Milli Görüş haricindeki tüm partiler işbirlikçidir, batı taklitçisidir.
Ya Milli Görüşçü olacaksın yada ırkçı emperyalizmden yana olacaksın.
Tercih budur.

agbi

Yasaklı
Bizim görüşümüzde Amerikaya biatlı tüm partiler kötü bir misyona sahiptir.
Özal'ın şahsına kötüde demedik bunu çarpıtma!
Özal'ın ben şahsıyla kötü bir insan olduğunu hiç düşünmedim bile ancak parti misyonu İslamın hakimiyeti noktasında batıcı olmasıyla yanlıştı.
Aynı Akp gibi!
Bunu ayırt edebilecek akıla sahip olabilecekken yine çarpıtıp provake girişimi yapman senin sağlıklı bir yapıya sahip olmadığını gösteriyor.
Türkiye'de iki parti var diyordu Erbakan hocamız biri Milli Görüş öbürü diğerleri...
Yani Milli Görüş haricindeki tüm partiler işbirlikçidir, batı taklitçisidir.
Ya Milli Görüşçü olacaksın yada ırkçı emperyalizmden yana olacaksın.
Tercih budur.

ÖNCE ŞU TARİHLERİ KONUŞALIM ne dersin

Hani demiştin yaaa ERBAKAN siyasi yasaklı ondan ÖZAL a oy verildi.

Refah Partisi, Kasım 1987'de yapılan milletvekili erken genel seçimlerine Necmettin Erbakan başkanlığında girdi. Oylarının oranını \% 7,16 oranına çıkardı. Ülke genelinde\% 10 barajını aşamadığı için milletvekili çıkaramadı

BU BİLGİ DOĞRUMU YANLIŞ mı ? CEVAP VER AMA

bakış

Kıdemli Üye
ÖNCE ŞU TARİHLERİ KONUŞALIM ne dersin

Hani demiştin yaaa ERBAKAN siyasi yasaklı ondan ÖZAL a oy verildi.

Refah Partisi, Kasım 1987'de yapılan milletvekili erken genel seçimlerine Necmettin Erbakan başkanlığında girdi. Oylarının oranını \% 7,16 oranına çıkardı. Ülke genelinde\% 10 barajını aşamadığı için milletvekili çıkaramadı

BU BİLGİ DOĞRUMU YANLIŞ mı ? CEVAP VER AMA
1983 seçimlerinde özala destek verilmiştir.ve iktidara o tarihte gelmiştir.refah partisi bu seçime girememiştir.
tarafgirlik senin gözünü kör etmiş.60 yaşına gelmişsin,eskilerden hiç haberin yok.