Engin Altan Düzyatan'dan Diriliş Ertuğrul açıklaması

Hür Fikir

Paylaşımcı
Engin Altan Düzyatan, Ertuğrul Gazi'ye hayat verdiği Diriliş Ertuğrul'dan ayrılacağı iddialarını yalanladı. Düzyatan ayrıca projeyi kabul etme sürecini, çekimlerdeki zorlukları da anlattı.

"FARKLI ÖZELLİKLERİ VAR"

Engin Altan Düzyatan Türkiye'de geçmiş dönemlerin çok fazla bilinmediğini belirterek şöyle konuştu: "Osmanlı öncesindeki dönemlerle ilgili fazla fikirleri olmuyor. Diriliş dizisinin bu yüzden birkaç faklı özelliği var. Bu toprağın içerisinden geçiyor. Aşk, ihanet gibi olaylardan daha çok gerçek olayları ve savaşları konu alıyor"

"İLK TEKLİF GELDİĞİNDE REDDETTİM"

Dünya tarihini çok sevdiğini belirten Düzyatan, bu merakından dolayı Diriliş Ertuğrul dizisinde yer aldığına işaret ederek "İlk dizi teklifi geldiğinde bunu reddetmiştim. Çok güzel bir diziydi ama yapılabileceğini sanmıyordum. Konu güzel olsa bile çekimlerde sorun yaşarsanız kötü bir film ortaya çıkar. Hikaye yaratıcılığını kaybeder, komediye dönüşür. Bu yüzden teklifi reddettim."

• ,Q8txbDcoeEir23Fump_dUg.jpg
  • "3,5 AY HAZIRLANDIM"
  • Düzyatan şöyle devam etti: "Daha sonra bu konu hakkında tekrar görüşmem oldu. Senaryosu çok güzeldi. Uzun bir süre konu hakkında çalıştıktan sonra bende inandım. 3,5 aylık hazırlanma sürem oldu. Okçuluk, ata binme gibi. Şimdi hepsini yapabiliyorum. Savaş sahnelerimizi bu yüzden inandırıcı yapabiliyoruz."Çalışma arkadaşlarımızla birlikte bu süre zarfında Alp kardeşliği oluştu. Ben bunu takım işi olarak değerlendiriyorum. Arkadaşlarımla birbirimize inandık. O birliktelikle güzel işler ortaya çıktı."