En son okuduğunuz Kitap?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Rosasepia

Ordinaryus
Parapsikolojik şavaş - Sheila Ostrander

398382

Ahmet

Çöl Aslanı
Çok oldu kitap okumayalı..

Ahter

Kıdemli Üye
Ahi Evren( Şeyh Nasiruddin mahmud al-Hoyi

Metali-ul- İman/İmanın Boyutları

nur_eslem

münzevi...
Elif Gibi Sevmek 1'i okudum
sıra 2'de

Hikmet Anıl Öztekin'in kitapları

nefahtü

Kıdemli Üye
Mekke Medine Talha Uğurluel bitmek üzere ve başlayacağım kitap Ali Şeriati Hac

Kaptan

Mecra Yazarı
Seriati'nin hac kitabini methetmeyen yok gibi ama okumak bana bir turlu nasip olmadi. @Verda bir hayir isle de kitabi bana yolla da, sevaba girersin.

Verda

Gales
Ben niye gönderiyormuşum? öğrenciyim ben kardeşim :)

Kaptan

Mecra Yazarı
Ben niye gönderiyormuşum? öğrenciyim ben kardeşim :)
Neden, ogrencinin hayra, hasanata, duaya ihtiyaci yok mu? Bizim dualarimiz olmasa okulu nasil bitireceksin.

Neyse, tamam adresi ver de sana yaptigim yeni kurabiyelerimden yollayayim.

Verda

Gales

Neden, ogrencinin hayra, hasanata, duaya ihtiyaci yok mu? Bizim dualarimiz olmasa okulu nasil bitireceksin.

Neyse, tamam adresi ver de sana yaptigim yeni kurabiyelerimden yollayayim.

Bi söz var duanla yasamiyorum ki bedduanla öleyim :laugh:

Kurabiyelere gelince Eba'nin testinden gecsin sonra :)

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Birden fazla kitabı aynı anda okuyup çoğunu ortasında bırakırım. Zira çoğu kuru lakırtıdan başka bir şey değildir. En son okuduğum kitap diye bir şey olmuyor bu yüzden.

Edit: Artık dua ve Siyasal İslam yorumlarıyla ilgili kitapları okuayı bırakın. Bu yorumları yapan zevatın sizden farkı yok. Felsefe okuyun, sosyoloji okuyun kendi analizlerinizi artık kendiniz yapın. Şakşakçı olmayı bırakın artık.

Kitap okurken hayranlık duygusuyla okumayın. Aklınız ve önyargısız idrakinizle okuyun. Önyargısız olması çok önemlidir. Titelini, yazarın akademik ünvanını ve şöhretini aşın. Bu titellerin sizi etki altında bırakmasına müsade etmeyin. Geniş kitleler tarafından kabulünü ve medyatik olması tesirini bile kırın. Salt akılla tartın okuduklarınızı. Ancak böyle öğrenebilir, hikmet üretebilirsiniz. Aksi taktirde avamdan farkınız kalmaz, sıradan bir tüketici olarak kalır, öylecede çürür gidersiniz.

ihvanistanbul

AkhenAton
Birden fazla kitabı aynı anda okuyup çoğunu ortasında bırakırım. Zira çoğu kuru lakırtıdan başka bir şey değildir. En son okuduğum kitap diye bir şey olmuyor bu yüzden.

Edit: Artık dua ve Siyasal İslam yorumlarıyla ilgili kitapları okuayı bırakın. Bu yorumları yapan zevatın sizden farkı yok. Felsefe okuyun, sosyoloji okuyun kendi analizlerinizi artık kendiniz yapın. Şakşakçı olmayı bırakın artık.

Kitap okurken hayranlık duygusuyla okumayın. Aklınız ve önyargısız idrakinizle okuyun. Önyargısız olması çok önemlidir. Titelini, yazarın akademik ünvanını ve şöhretini aşın. Bu titellerin sizi etki altında bırakmasına müsade etmeyin. Geniş kitleler tarafından kabulünü ve medyatik olması tesirini bile kırın. Salt akılla tartın okuduklarınızı. Ancak böyle öğrenebilir, hikmet üretebilirsiniz. Aksi taktirde avamdan farkınız kalmaz, sıradan bir tüketici olarak kalır, öylecede çürür gidersiniz.

Abi ya kitap okurken yazan adama hayran oluyorsak onu ne yapacağız :) ?

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
Kimya-i Saadet hüccetülislam İMAM GAZALİ BEDİR YAYINEVİ A.FARUK MEYAN ÖNCEDEN İKİ DEFA OKUMUŞDUM YENİ ALDIM YİNE OKUYORUM

Fakr

Profesör
Selam

İnisiyasyona Toplu bakışlar 1-2

Rene Guenon

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...