En son okuduğunuz Kitap hangisidir?

kebîkec

İhvan Forum Üye

Kanguru kelimesi yerel dilde '' seni anlamiyorum'' demekmiş. ?

uzAyli

İhvan Forum Üye
Karantina serisi aldım ama henüz kapağına bakmakla yetiniyorum

kebîkec

İhvan Forum Üye

Hacdan dönen teyzeleri saymazsak :) güzel kitap. Aşka yüklenen anlam yüzyıllardır aynı çeşitlilikte. Günahtan kaçınma vurgusu önemli. Kitabın sonunda Endülüs medeniyeti ve İbni Hazm ile ilgili tanıtım mevcut. Emeği geçenlerin ellerine sağlık.

İbni Hazm da benim gibi mert ve sert bir adammış, yine benim gibi kelimeleri mermi gibi kullanırmış. Kötü olan çoğunlukla Eşarilere giydirmiş. :)

Hakperest

Kıdemli Üye

Hacdan dönen teyzeleri saymazsak :) güzel kitap. Aşka yüklenen anlam yüzyıllardır aynı çeşitlilikte. Günahtan kaçınma vurgusu önemli. Kitabın sonunda Endülüs medeniyeti ve İbni Hazm ile ilgili tanıtım mevcut. Emeği geçenlerin ellerine sağlık.

İbni Hazm da benim gibi mert ve sert bir adammış, yine benim gibi kelimeleri mermi gibi kullanırmış. Kötü olan çoğunlukla Eşarilere giydirmiş. :)
Bildiğim kadarıyla düz mantık biri
Yani zahiri ekolünden
@Kaptan onu övse hadi derdim ama senin onu benimsemen bana ilginç geldi hakketen

Eşariler bildiğim kadar en düzgün kelamcılardır onları yeriyorsa vardır bir problemi :)

uzAyli

İhvan Forum Üye
Ben bu kitabı okuduğumda çocuktum, unuttum gitti ,yeniden okumam aşk varmış pehh :D

kebîkec

İhvan Forum Üye
Bildiğim kadarıyla düz mantık biri

Yani zahiri ekolünden

@Kaptan onu övse hadi derdim ama senin onu benimsemen bana ilginç geldi hakketen

Eşariler bildiğim kadar en düzgün kelamcılardır onları yeriyorsa vardır bir problemi :)

Adamın mizacı bana benziyor dedim. Zahiriyim ya da Esariler kötüdür demedim haşa. Adamın kötü huyu Esarilere çatması olmuş dedim. :) Düz mantık olmasa zaten zahiri olmazdı diyeceğim ama önceleri şafiiymiş :)

Evden arada bahçeye çık için ferahlasın. :)

Ben bu kitabı okuduğumda çocuktum, unuttum gitti ,yeniden okumam aşk varmış pehh :D

Bu kitaba sanırım 10- 15 yıl önce giriş yapıp bırakmıştım. Yarım kalmasın diye tamamladım. Zahiri olmasam da benzer bir kitap yazabilirim. :)

kebîkec

İhvan Forum Üye
Bitince paylaşıyorum ama bu sefer başlarken paylaşayım. Bu gün itibarıyla okumaya başlıyorum. :)

Hakperest

Kıdemli Üye
Adamın mizacı bana benziyor dedim. Zahiriyim ya da Esariler kötüdür demedim haşa. Adamın kötü huyu Esarilere çatması olmuş dedim. :) Düz mantık olmasa zaten zahiri olmazdı diyeceğim ama önceleri şafiiymiş :)

Evden arada bahçeye çık için ferahlasın. :)

Bu kitaba sanırım 10- 15 yıl önce giriş yapıp bırakmıştım. Yarım kalmasın diye tamamladım. Zahiri olmasam da benzer bir kitap yazabilirim. :)
Ee bir iki şey paylaşın ibn hazmdan hocam
biz de faydalanalım yani

kebîkec

İhvan Forum Üye
Ee bir iki şey paylaşın ibn hazmdan hocam
biz de faydalanalım yani
Hakkında çok bilgi yok. 37 bilinen kitabı var ama ne acıdır ki hep müsteşrikler incelemiş ve tanıtımlarını yapmışlar. Bu kitabın son kısmında biraz malumat var.

uzAyli

İhvan Forum Üye
Baya eski bu kitapta ,anımsadığım kadarıyla bi ütopyadan bahsediyordu. 10 yılı geçti okuyalı hey gidi günler :D

uzAyli

İhvan Forum Üye
Soldaki kırmızı kılıflı Kuranın aynısından bende de var ,ortada ki sanırım sahih buhari ondanda mevcut lakin en alttakini bilemedim :D en son Kuranı okudum tekrar başa döndüm, bu ara filmlere sardım

Hakperest

Kıdemli Üye
Soldaki kırmızı kılıflı Kuranın aynısından bende de var ,ortada ki sanırım sahih buhari ondanda mevcut lakin en alttakini bilemedim :D en son Kuranı okudum tekrar başa döndüm, bu ara filmlere sardım
Bu kadar zamanı nasıl bulabiliyorsun
Şaşıyorum feminik
Gerçi insan tembel olunca herkesi kendi gibi bilirmiş

Renkten kitap sayıyor valla

uzAyli

İhvan Forum Üye
Elmalılı meal-i her evde vardır, alttaki sirettir diye düşündüm ama tahmin yoktu. Durağan bi hayatım olmadı,Okumak nefes almak gibi benim için okumazsam entube olurum:D

kebîkec

İhvan Forum Üye
2308

Bir kitabı daha bitirdim çok şükür. Daha önce okumadığıma pişmanım. Öfke kontrolü önemli ve çok zor olmayan bir iş imiş gibi geldi bana. Hayatın erken döneminde okunması gereken bir kitap. Doğan CÜCELOĞLU' nun bir iki videosunu da Youtubeden takip ettim. Durum netleşti kafamda... Önce bana sonra herkese öfkesini kontrol edebildiği sağlıklı günler dilerim. Mehtap Hanıma da teşekkür ederim. Samimi bir yaklaşımı var...