En Güzel Aşk Hikayesi...

cicek demeti

Sükut
En Güzel Aşk Hikayesi...

cicek-4.jpg

Hz Aişe validemiz bir bayram günü camide kılıç-kalkan oyunu oynayan Habeşlilerin gösterisini seyretmek ister. (Bir rivayette Efendimiz seyretmek isteyip istemediğini sorar; o da seyretmek istediğini söyler.)

Neticede

Efendimiz (sallALLAHu aleyhi ve sellem) camiye bakan pencerenin önünde ayakta durur. Hz. Aişe validemiz de, arkasında durarak çenesini mübarek omuzlara koyar, yüzünüde Efendimiz'in yüzüne yapıştırır ve öylece seyreder.

Hatta Efendimiz daha iyi oynamaları için "Ey Erfideoğulları göreyim sizi" diyerek bir nevi tezahürat da yapar. Bir müddet beraberce oyuncuları seyrederler.

ALLAH Resülü bir iki sefer "Yeter mi ya Aişe ?" demesine rağmen

"Biraz daha ey ALLAH'ın Resulü" diyerek süreyi uzatır.

Ve daha sonra bu olayı şöyle anlatır :

"Aslında Habeşlilerin oyunu uzun süre seyredecek kadar ilgimi çekmiyordu. Fakat ALLAH Resülü'nün ilgisini çekmek için uzun süre izledim".
Daha sonra bunu kendilerine ifade ettiğinde,

"Ben bunu fark etmiştim, fakat gönlünü hoş tutmak için öyle davrandım"

der.

-Buhari, Bed'u - Halk,7 : Müslim, Cihad, 11.

O bütün insanlığa örnek bir aile Reisi, bir ahlak abidesidir...
alıntı

Hikem

Kıdemli Üye
Ya ,Rasulallah götür şirin cemalinden nikab

Asitânın bekleyen âşıkların kıl feth-i bâb

(Ya rasulallah! Mubarek Cemali saadetinizi örten peçenizi açıp ikram ediniz ne olur! Eşiğinizde bekleyen , kapınızdan gece gündüz hiç ayrılmayan aşıklarınıza keremen bâb-ı saadetinizi açınız)

cicek demeti

Sükut
Rabbim siz guzel aciklamalrinizdan dolayi sevsin ve daima sizinle olsun...ilim bilmek guzeldir ve bilip tatbik etmek dahada guzeldir..Tesekkurler
27281819mj7.gif