En Güvendiğiniz Kurum?

Görev yaptığı alan ile ilgili, size en çok güven veren kurum veya kurumlar hangileridir?

• Yargı (Hakim ve Savcılar)

Oy: 0 0.0%
  • Basın (T.V. - Gazeteler- vb.)

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    29

nefahtü

Kıdemli Üye
Polis..
Tayyip Erdoğan ile alakası yok çocukluğumdan beri Polislere güvenirim. Askere hiç güvenmem..

nefahtü

Kıdemli Üye
unutmuşum bir de SEK süte güveniyorum.. sütünden ev yoğurtları şahane oluyor .
gene İtimat diye bir peynir süt vs. kurumu var Bursalılar onlarada güveniyorum.
ama en çok Polislere :ıslık:

ömerusta

Kıdemli Üye
kendime bile güven miyorum ne zaman ne yapacağım belli olmıyor bunu benmi yaptım dediğim çok şey var

nizamname

Paylaşımcı
İnsanlar tanrılaştırılmamalı, bu defa Allah'u Teala'nın varlığını yok etmeye çalışıyor o insanlar

türkü

Kıdemli Üye
yok diyenlerin işi ne kolay..onlar için imtihan olmak yok..Allah tan bir sopa yemedikçe..:gl

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Sayın @nefahtü

Polis ve SEK süt...

GIF-Amused-Chuckle-Chuffed-Pleased-Point-Point-and-laugh-GIF.gif

Takiyüddin

Yasaklı
Bir kurumla veya kişiyle ilgili evrensel, her konuda geçen bir güven olmadığı, olmayacağı gibi, her yönüyle güvenebileceğiniz bir kurum yoktur, İnsanoğulları doğaları ve limitlilikleri nedenleriyle özel ilgi alanları veya belli branşlara, hatta mizaçlara doğru eğilebilirler, eğrilebilirler.

Ehli olmadıkları konu veya boyut veya mesleklerde güven vermemesi biz insanlar için son derce normaldir. Olağan ve öngürülebilecek bir okumadır.

Ama "fazla güvenenmeler" iyi olmayan bir şeydir; güvenilenler, fazla güvenildikleri takdirde bu "güven büyüsü"nün akımına kapılmalar artabilir ve bu şekilde İnsanlar kendini bu sahte cennetlerde kandırarak aldanırlar. Ve seyahat kıtlık ve sürgün yemek gibi sebepler dışında onlara hallerini anlatacak vesile pek azdır, çok da zordur. ya da karşılarına dişli ve hakiki bir rakip çıkmalıdır onlara yanlışlarını söyleyebilecek veya tavsiye verebilecek...

İnsanlar çoğu zaman güven kavramına "yanlış ve duygusal" bakıyorlar. Güven, bir konuda alıştırılıp o konuda "uzman", "ehil" olma halidir. Aldatmamak da uzmanlıktır, ve öğretilir, telkinle elde edilir. Her insanda aynı sonuç vermez telkinler, bunun iki türlü yönü vardır bir telkinlerin niteliğiyle iki telkin edilenin kendisiyle. Fakat içinde bir iyilik olanın iyiliğinin baskılarını giderir, yolunu açar, kılavuzlayabilecek doğrunun telkinleri olduğu da muhakkaktır.

alitufan2003

Profesör
Düşünün ankete katılanların yarısından fazlası ülkemizde hiçbir kuruma güvenmiyor!!!
Siyaset, Yargı ve polise güven dip seviyede!!!
Zaten sokağa çıkıp aynı anketi yapsanız emin olun üç aşağı beş yukarı aynı sonuç çıkar...
Bu durum bizlere ve bizi yönetenlere bir alarm, bir ikaz olmalıdır!!!

Bir ülkede insanlar devlete ve adalete güveni kaybettiği zaman, orada en ufak kıvılcımlarda anarşi patlayabilir!!!
Ki bunların örneklerini yakın zamanda yaşadık..
Ülkemizi bekleyen en büyük tehlikelerden biri de bu olsa gerek...
Allah'ım muhafaza etsin..

Verda

Gales
Dede insanlar espri yapmasın mı? he espriyi beğenmediysen o ayrı mesele =)

abdullah birisi

Kıdemli Üye
saudi havayollarını güvenilir bulamazmıyım........ adamlar, her uçak kalktığında, sefer duasını okuyorlar...bundan daha güvenilir ne olabilir... ben güveniyorum arkadaş...:)