En Cok Sevdigimiz 3 Sey Denilse??

dilhuba

Profesör
Web sitesi
mustafababuroglu.sitemynet.com
EN COK SEVDIGIMIZ 3 SEY DENILSE??

ne derdiniz bakin onlar ne demis ....

—Peygamber efendimiz buyurdular ki:

Dünyanızdan bana üç şey sevdirildi: güzel koku, helal nisa (kadın), gözüm nuru olan namaz

—Hz. Ebubekir (r.a) ise bana üç şey sevdirildi ya rasulullah: senin yüzüne bakmak

Kızımın Rasulullah’ın zevcesi olması, senin yolunda mal harcamak

—Hz. Ömer (r.a) bana üç şey sevdirildi. İyilikle emretmek, kötülükten nehyetmek eski kaftan giymek

—Hz. Osman(r.a) Dünyada bana üç şey sevdirildi. Aç doyurmak, kuran okumak, çıplak giydirmek

—Hz. Ali (r.a) bende dünyadan üç şeyi sevdim: misafire hizmet etmek, yaz gününde oruç tutmak, düşmana kılıç vurmak

—İbni Abbas (r.a): Bana da üş şey sevdirildi: mahlûkattan uzlet, Allah ile ünsiyet, Allah’a tövbekâr olmak

—Hz. Hasan (r.a): Bana da üç şey sevimli geldi: geceleri namaz kılmak, sözün doğrusunu söylemek, hastaları ziyaret etmek

—Hz. Hüseyin (r.a): Ben üç şeyi sevdim: Allah’a. Muhabbet, Allah için fukaraya şefkat, Allah yolunda şahadet

—Hz. Hamza (r.a) Bana da üç şey sevimli gelir: Ahde vefa, emaneti eda, cemaate devam

—Hz. Ayşe bana sevimli gelen üç şey: ana babaya ikram, helal kazanç, haramdan sakınmak

—Hz. Fatıma ise: yetimlere şefkat, komşuya ihsan, fakir ve zayıflara merhamet

Mikail (as): ağlayan göz, zikreden lisan, titreyen kalb

—İsrafil (as):ilmiyle amil âlim, sabırlı zahid, acize yardım

—Azrail (as): Allah’a tevekkül, Allah’ın kaderine rıza, Allah’ın emrine itaat

—Cebrail (as):delalette olanları hidayet etmeyi, Allah itaatkâr olan gariplerle ünsiyet etmeyi, darlık içinde olan ailelere yardım etmeyi

muhabbetle...

muğlakgölge

Profesör
En cok sevdigimiz 3 sey denilse?

Peygamber efendimiz buyurdular ki:
Dünyanızdan bana üç şey sevdirildi: güzel koku, helal nisa (kadın), gözüm nuru olan namaz
—Hz. Ebubekir (r.a) ise bana üç şey sevdirildi ya rasulullah: senin yüzüne bakmak
Kızımın Rasulullah’ın zevcesi olması, senin yolunda mal harcamak
—Hz. Ömer (r.a) bana üç şey sevdirildi. İyilikle emretmek, kötülükten nehyetmek eski kaftan giymek
—Hz. Osman(r.a) Dünyada bana üç şey sevdirildi. Aç doyurmak, kuran okumak, çıplak giydirmek
—Hz. Ali (r.a) bende dünyadan üç şeyi sevdim: misafire hizmet etmek, yaz gününde oruç tutmak, düşmana kılıç vurmak
—İbni Abbas (r.a): Bana da üş şey sevdirildi: mahlûkattan uzlet, Allah ile ünsiyet, Allah’a tövbekâr olmak
—Hz. Hasan (r.a): Bana da üç şey sevimli geldi: geceleri namaz kılmak, sözün doğrusunu söylemek, hastaları ziyaret etmek
—Hz. Hüseyin (r.a): Ben üç şeyi sevdim: Allah’a. Muhabbet, Allah için fukaraya şefkat, Allah yolunda şahadet
—Hz. Hamza (r.a) Bana da üç şey sevimli gelir: Ahde vefa, emaneti eda, cemaate devam
—Hz. Ayşe bana sevimli gelen üç şey: ana babaya ikram, helal kazanç, haramdan sakınmak
—Hz. Fatıma ise: yetimlere şefkat, komşuya ihsan, fakir ve zayıflara merhamet
Mikail (as): ağlayan göz, zikreden lisan, titreyen kalb
—İsrafil (as):ilmiyle amil âlim, sabırlı zahid, acize yardım
—Azrail (as): Allah’a tevekkül, Allah’ın kaderine rıza, Allah’ın emrine itaat
—Cebrail (as):delalette olanları hidayet etmeyi, Allah itaatkâr olan gariplerle ünsiyet etmeyi, darlık içinde olan ailelere yardım etmeyi
—Cenab-ı Rabbul Âlemin hazretleri buyurdu: sıkıntıları kaldırmak, günahları mağfiret etmek, ayıplan setretmek

Seyit Ali GARİP

eylül

Veled-i kalbî
peki bizim üç şeyimiz ne, öyle mi?
...
hmm...

GÖK GÖZLÜM

AŞKIM SEN OL RABBİM
En cok sevdigimiz 3 sey denilse?
ALLAH , RESULU VE DÜRÜST İNSANLAR DERİM Kİ ONLARA LAYIK OLAYIM İNŞALLAH

gamzedeyim

Asistan
—Cenab-ı Rabbul Âlemin hazretleri buyurdu: sıkıntıları kaldırmak, günahları mağfiret etmek, ayıplan setretmek

Elhamdülillahi Rabbil Alemin Teşekkürler Abi Rahman Razı Olsun İnşaallah.İnsanın yüreğine su serpen bir paylaşım