En Çok Etkilendiğiniz Hocaefendi Hangisi?

En Çok Etkilendiğiniz Hocaefendi Kimdir?

• Kullanılan toplam oy
    179

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
Benim Favorim

Tabi ki de Üstadım Seyyid Yahyalılı Hacı Hasan Efendi Hazretleri

Ama hepsi de çoook değerli Allah dostları...

Kendime en yakın O'nu görüyorum...

Rabbim Şefaatlerinden Mahrum Etmesin...

S

Sidar

Guest
SeLamunaLeykum

Ben ankete oy vermedim , şimdiye kadar kaç senedir isLami ForumLara takıLıyorum bu kadar saçma bi anket görmedim , hiç kimse aLınmasın gücenmesin ! bu anketteki zat'ların hepsi birbirinden değerLi , Rabbim şefaatLerine naiL eyLesin ...

AdımcA

Akşam ... Yine Akşam ...
Saltan'a katılılıyorum.
Böyle mübarek insanların anketlerde yer alması hiç hoş değil.
Yarış mı yaptırıyoruz? (töbe töbe)
.....
Ayrıca ister istemez kutuplaşmalara, gücenmelere ve zıtlaşmalara yol açar, diye düşünüyorum.
Konunun kaldırılmasını rica ediyorum.

D

DictatoR

Guest
başlığa bakın

"En çok etkilendiğiniz hoca efendi"

Yukarıdaki zatlar hakkında bir yargılama yapılmamış. Masumane bi anket. Hiçte saçma filan değil.

AdımcA

Akşam ... Yine Akşam ...
DictatoR' Alıntı:
başlığa bakın

"En çok etkilendiğiniz hoca efendi"

Yukarıdaki zatlar hakkında bir yargılama yapılmamış. Masumane bi anket. Hiçte saçma filan değil.

.......

Hatice'ye değil, neticeye bakmak lazım!
İyi niyetle yapılmış bir anket.
Fakat istenmeyen bir yöne doğru çekilmeye, istismar edilmeye uygun bir anket.
Tıpkı Saltan kardeşimizin M. F. Gülen'le ilgili açtığı konu gibi.

S

SaLtan

Guest
benim en çok etkilendiğim hoca doun joun matus:)

AdımcA

Akşam ... Yine Akşam ...
eLiFNuR' Alıntı:
Ya ALLAH aşkına saçmalamayın yaa.. bu kardeşimi ben getirdim bu foruma ve tamamen temiz kalpli bir kardeşimdir..
Bu konuyu da art niyetsiz açmıştır..
Ha bir kusurunu da görürseniz hoşgörün 16 yaşında çünkü!!!!
Onun gibi nice 16lıklar var kiii nelerini görüyoruz!!!!!
Sidar senin gibi 20 değil o...!!
Oké...
Yolunu doğuşundan beri güzel tutmuş bir kardeşim..!
Sidar zaten bugünlerde kötü yorumlamalara müsait..aldırmayalımm....!!!!!
Neyse ben M. Fethullah Gülen'le ÜSTADIMIZ SAİD NURSİ Hz.leri arasında kaldım..Ama hepsi de birbirinizden mübarek ve değerli zatlar elh...Çağımızın Yaşayan mübarekleri Elh...
Kutuplaşmalara neden olacağını da düşünmüyorum bu aradA!!!Bilinçli BİR MÜSLÜMAN kutuplaşmalara kadar çekmez olayı!!!!!!!!

kalemdar arkadaşımıza bir şey dediğimiz mi var?
yapılan bir yanlışı söylemeyecek miyiz?
ne kadar tahammülsüzsünüz böyle. :(

RaBiA

Asistan
arkadaşlar zaten aramızda olan birşey bu.önemli olan bunu tartışma ortamına çekmemeye çalışmak.ayrıca saltan ın açtığı konuda çok ağır konuşulmuştu..eğer herkes yazdıklarında dikkat ederse bişi olacağını düşünmüyorum.kalsın bence

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
Eğer yanlış bir anket açmış isem özür dilerim.Ama kötü bir niyet yok kesinlikle.Ben size hangisinin

mertebesi yüksek demiyorum.Herkesi etkileyen birisi vardır.Anket şöyle değil ki en iyi hocaefendi

hangisi diye.Ya da en büyük hocaefendi hangisi diye.Bu sadece hayatlarından etkilenme manasında

söyledim.Farkındaysanız ankete katılım zorunlu değil...

İstemeyen katılmaz.Ama ben yanlış bişey yaptığıma inanmıyorum.

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
AdımcA' Alıntı:
Saltan'a katılılıyorum.
Böyle mübarek insanların anketlerde yer alması hiç hoş değil.
Yarış mı yaptırıyoruz? (töbe töbe)
.....
Ayrıca ister istemez kutuplaşmalara, gücenmelere ve zıtlaşmalara yol açar, diye düşünüyorum.
Konunun kaldırılmasını rica ediyorum.

Herkes istediği zat hakkında konu açarken birşey olmuyor da burda böyle bir anket olunca mı kutuplaşma oluyor.Dedikleriniz bence birbirini tutmuyor.
M.Fethullah Gülen Hocaefendi hakkında açılan konu ne kadar masumsa benimkinin de o kadar masum olduğunu düşünüyorum.

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
Sidar' Alıntı:
SeLamunaLeykum

Ben ankete oy vermedim , şimdiye kadar kaç senedir isLami ForumLara takıLıyorum bu kadar saçma bi anket görmedim , hiç kimse aLınmasın gücenmesin ! bu anketteki zat'ların hepsi birbirinden değerLi , Rabbim şefaatLerine naiL eyLesin ...

Farkındaysanız en değerli hangisi demiyorum ankette.Soruyu lüften doğru okuyun? Sizi en çok etkileyen kim dedim.Hayat öyküsüyle yaşantısıyla.Konuyu başka noktalara çekmeyelim...

Vuslat Rana

Edep Ya Hu
Web sitesi
vuslatirana.blogcu.com
Selamun Aleyküm

Evvela Kalemadar kardeşimiz konuyu halisane niyetle açmıştır. bunda şüphem yok. Çok değerli isimlerin olması farklı yorumlara neden olsa da, burda başlıktanda anlaşılacağı üzere kıyas yapılmamaktadır. Hepimizin gönlü, meyili farklı yönde olabilir. Ama vardığımız yer hep aynıdır. Değişen meşru çerçevede farklı üslup ve farklı metodlardır.

Bu manada benim etkilendiğim isim Üstad Bediuzzaman dır.
Belki ankette aynı cemaat olarak bilinen farklı iismler olmsaydı daha iyi olurdu. Nitekim Fethullah gülen hocaefendinin sohbet ve hizmetlerinden etkilenememek mümkün olmasa da Üstad Bediuzzaman ın yazılı olması bana göre onu tercihe engel olur.

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
Vuslat Rana' Alıntı:
Selamun Aleyküm

Evvela Kalemadar kardeşimiz konuyu halisane niyetle açmıştır. bunda şüphem yok. Çok değerli isimlerin olması farklı yorumlara neden olsa da, burda başlıktanda anlaşılacağı üzere kıyas yapılmamaktadır. Hepimizin gönlü, meyili farklı yönde olabilir. Ama vardığımız yer hep aynıdır. Değişen meşru çerçevede farklı üslup ve farklı metodlardır.

Bu manada benim etkilendiğim isim Üstad Bediuzzaman dır.
Belki ankette aynı cemaat olarak bilinen farklı iismler olmsaydı daha iyi olurdu. Nitekim Fethullah gülen hocaefendinin sohbet ve hizmetlerinden etkilenememek mümkün olmasa da Üstad Bediuzzaman ın yazılı olması bana göre onu tercihe engel olur.

Allah Razı Olsun

İyi ki fesat düşünmeyenler var...

kral_akrep

Üye
bu ankette gerçekten fesatlık yapmaya gerek yok çünkü
orada yazılı olan alimler arasında bir yarış vb. bir olay göremedim ben
vuslat rana çok iyi açıklamıştır. bence böyle iyiniyetli düşünmek gerekir. kötü düşünürsek kötü olur iyi düşünürsek iyi.

ben aralarında bir ayrım yapmadan hepsini hürmetle anabilirim sadece.

meftun

Paylaşımcı
Ankette yer alan bütün hocaefendiler birbirinden değerli tabiki. Burda kimsenin bunu tartışacağınıda düşünmüyorum. Hocaefendilerin hepsinin hayatı ayrı bir güzelliktedir ki etkilenmemek mümkün değil. İnsan hepsini sever sayar ama bazen birisini kendine daha yakın hissedebilir. Arkadaşımızda bunu öğrenmek istemiş.Ben burdaki hocaefendilerin çoğunun hayatı hakkında bilgiye sahip değilim. Fakat hayatı hakkında biraz bilgi sahibi olduğum Bediüzzaman Said Nursi'nin hayatı etkilemiştir beni..

S

SaLtan

Guest
bence güzel ve yaratıcı bir zekadan çıktığı besbelli bir anket.insan etkilendiği kişileri,idolleri söyylemek ister.en zından burcları sormaktan iyi..benim etkilendiğim hocaefendi Fethullah gülendir..
doun joun matus 20 li yaşlarımda etkilendiğim bilge insanlardan birisi.espiri değildi o 4 yıl boyunca onu düşündüm onunla hemhal oldum.