Emniyet’te cemaat savaşını başlattı | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Emniyet’te cemaat savaşını başlattı

ummuhan

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
1 Eyl 2007
Mesajlar
12,943
Puanları
113
Emniyet’te cemaat savaşını başlattı - FİKRET KARAGÖZ/ANKARA - Istanbul - 21.08.2010 / Taraf

Ünlü polis şefi Avcı, Ergenekon’dan Danıştay saldırısına ve Balyoz’dan Baykal’a kamera tuzağına kadar her olayda Gülen cemaatini suçladı

javascript:decreaseFontSize(); javascript:increaseFontSize();

Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı’nın, Emniyet, TSK ve yargı içinde cemaat yapılanması olduğunu öne süren “Haliç’te yaşayan Simonlar, Dün Devlet Bugün Cemaat” başlıklı kitabı, gündeme bomba gibi düştü. İçişleri Bakanlığı soruşturma başlatırken, Avcı, “Soruşturma açılabilir, zaten bekliyordum” dedi.
Susurluk olaylarında devlet içindeki çeteleri açıklayan isim olan Hanefi Avcı, 600 sayfadan oluşan kitabında Fethullah Gülen cemaatiyle ilgili çarpıcı iddialarda bulundu. Cemaatin “devlet içinde devlet” olduğunu öne süren Avcı, kitabında grubun kendine özel bir istihbarat servisi kurduğunu; Ergenekon, Balyoz ve Deniz Baykal’ın istifasına neden olan ‘kaset’ olayında cemaatin parmağı olduğu iddiasında bulundu. Kendisinin de bu cemaat tarafından dinlenildiğini belirten Avcı, konuyu Başbakan ve İçişleri Bakanlığı’na bildirmesine rağmen önlem alınmadığını kaydetti. Avcı’nın kitabındaki iddialar şöyle:


Darbe planları servis edilmiş

Ergenekon-Balyoz: Ergenekon veya benzeri davaların tüm belgelerini cemaat tarafından daha önceden temin ediliyor, cemaat planları polis ve savcılarla birlikte hazırlıyor ve hukuki bir nitelik kazanması için kasıtlı olarak çeşitli gazeteciler üzerinden servis edilip, yayımlatarak savcılara ulaştırılıyor.
Kozmik oda aramaları: İstihbarat Dairesi’nde cemaatin özel cihazları, elde ettikleri her türlü kanunsuz dinleme materyalleri mevcuttur, buralar neden aranmaz? Kozmik odanın aranmasında kimliği belli olmayan bir ihbarcı vardı, burada da ben açıkça ihbar ediyorum. İstihbarat Daire Başkanlığı’nda arama yapılsa, demirbaşa kayıtlı olmayan cemaatin kendine ait özel dinleme ve izleme aletleri bulunacağından hiç tereddüdüm yoktur.


Saklanan iddia ve deliller var

Erzincan olayı: Ortada yazılmayan dosyada olmayan iddialar ve deliller var, bu saklanan iddia ve deliller uğruna görülen dava akıllara ziyan bir şekilde hukuk tanınmaksızın devam ediyor. İlhan Cihaner, Albay Recep Gençoğlu ve Orgeneral Saldıray Berk hakkında yazılı olmayan iddiaları anlatsalar, sonra bu iddialara maruz kalan kişiler kendilerini savunsalar dedikoduların muhtelif yerlere sızmış cemaat elemanlarının olayların nerelere taşındığını cemaat varsayımlarının sonucunun nerelere vardığını net olarak görürüz.


Baykal kasetini cemaat servis etti

Baykal kaset olayı: Deniz Baykal’ın gizli kamerayla çekilen görüntülerini içeren kaset olayını kim yaptı, niçin yaptı? Baykal bu ülkede muhtemel Başbakan adaylarından biriydi, ülkenin ikinci büyük partisinin genel başkanı olarak konjonktürün değişimine göre her zaman başbakan olması ihtimal dahilindeydi. Bu video görüntüleri daha önce çekilmiş. Baykal Başbakan olsaydı ve ülke için kritik bir karar arefesinde birileri çıkıp ‘elimizde bu görüntüler var, eğer şöyle davranmazsanız bunları kamuoyu ile paylaşacağız’ deseydi acaba durum ne olurdu. Acaba kaç bakan, kaç genel müdür, kaç komutan veya onların eşleri ve çocukları hakında da bu veya benzeri görüntüler mevcuttur? Bu olayın ilk benzeri Ankara Devlet Güvenlik Mahkemesi Başsavcısı Nuh Mete Yüksel’e yönelik hazırlanmıştır. Bugün bu olayı cemaatin yaptığından en ufak bir şüphem yok.
 

korakademik

Ordinaryus
İhvan Üyesi
Katılım
17 Ağu 2009
Mesajlar
2,236
Puanları
0
Şamil Tayyar'dan Hanefi Avcı'ya hodri meydan
Star Gazetesi yazarı Şamil Tayyar Eskişehir emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın kitabında dile getirdiği iddiaların çelişkilere olduğuna dikkat çekiyor ve Hanefi'ye "hodri meydan " diyor
Avcı'ya hodri meydan

Referandum öncesi Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu'ndaki Ergenekon Operasyonu ile Eskişehir Emniyet Müdürü Hanifi Avcı'nın yeni kitabı, aynı zaman aralığında piyasaya düştü.
Mahir Kaynak'ın dediği gibi bu kitap karşı hamledir, kurgusu ve zamanlaması stratejik bir çıkıştır.
597 sayfalık kitabın aslında "cemaat yapılanması" üzerine yazılmadığı, son anda eklemelerle konseptinin değiştirildiği anlaşılıyor. İlk 397 sayfalık bölümü, anılardan ibarettir, hayatını anlatıyor. "Cemaat" başlıklı kalan 200 sayfa, aceleyle kaleme alınmış, tümüyle duyumlara ve özel sohbetlere dayalı.
Ergenekon'u, Balyoz'u, Danıştay'ı, faili meçhul cinayetleri, darbe günlüklerini, son yıllarda yapılan tüm çete operasyonlarını duyumlarına göre aklarken, yine duyumlarla hüküm kurarak düşman ilan ettiği cemaat torbasına ne bulduysa dolduruyor. Çözüm olarak önerdiği formül ile HSYK'daki Ergenekon Operasyonu ise birebir örtüşüyor.
Cemaatin 5-6 yıl içinde özel yetkili mahkemelere hakim ve savcı atayarak bu operasyonları yönettiğini öne süren Avcı, "Bu tüm yargıç ve savcılar hemen değiştirilmeli" diyor. Buradaki temel çelişki, HSYK'nın "cemaatin arka bahçesi" olarak görülmesidir. HSYK'da biliyorsunuz, İstanbul'daki özel yetkili mahkemelerde görevli hakim ve savcılarının tamamının değiştirilmesini gündeme gelmişti.
 

korakademik

Ordinaryus
İhvan Üyesi
Katılım
17 Ağu 2009
Mesajlar
2,236
Puanları
0
EMEKLİ GENERAL VELİ KÜÇÜK ŞOKU
Avcı, 4 Şubat 1997'de TBMM Susurluk Komisyonu'na verdiği ifadede, Veli Küçük adını ilk kez deşifre eden isimdir. Yeni kitabında (sayfa 553) şu ifadeyi kullanıyor: "Veli Küçük suçlu mu masum mu bilmiyorum ama herhalde ilk kez ben Susurluk döneminde ortaya atmıştım."
Şimdi Ergenekon sanığı İbrahim Şahin'le ilgili o dönemdeki sözleri de şöyle: "Mehmet Ağar'a bağlı Özel Harekat Dairesi'nde İbrahim Şahin'in başkanlığında bir grup polis, Korkut Eken'e bağlı bir grup sivil insan, geçmişte yatmış çıkmış ülkücü insan; bunlar birleştirilerek, bu dediğim (hukuk dışı) yöntemlerle çalışan bir grup oluşturulmuştur."
28 Şubat sürecinde İstihbarat Daire Başkanı Bülent Orakoğlu'nun yanında yardımcı olarak çalışan Avcı, askerle emniyet arasında köstebek savaşı çıktığında, Orakoğlu'na sahip çıkıp "Darbeleri araştırmak bizim görevimizdi" dedi. Şimdi, (sayfa 408) "Orakoğlu istihbarat formasyonuna sahip değildi, yanlışlıkla ya da tesadüf eseri daire başkanı yapılmıştı" görüşünde.
ASIL ŞİMDİ BEN AÇIKLIYORUM
Susurluk'ta ortalığı kasıp kavuran Avcı, Ergenekon soruşturmasında dut yemiş bülbüle döndü. 2008 Şubat'ında savcılara, Susurluk'ta anlattıklarının dışında yeni hiçbir bilgi aktarmadı. Bu çelişkiyi, 2008 yılı Temmuz ayında piyasaya çıkan Gölge İktidar kitabımda (sayfa 156) "Hanifi Avcı topa girmedi" ara başlığı altında dile getirdim.
Kitapta yer vermediğim önemli bir ayrıntıyı şimdi açıklıyorum, Avcı, suskunluğunu savcılara şöyle izah ediyor: "Soruşturduğunuz kişilerin çoğu benim eski arkadaşlarım, konuşmam doğru olmaz, beni mazur görün."
 

korakademik

Ordinaryus
İhvan Üyesi
Katılım
17 Ağu 2009
Mesajlar
2,236
Puanları
0
BÜYÜKANIT VE BAYKAL'I YALANLADI
Şemdinli olayıyla ilgili meclisteki araştırma komisyonuna "Hırsız evin içindeyse kilit işe yaramaz" dediği için İstihbarat Daire Başkanlığı'ndan alınan Sabri Uzun'un cemaat tarafından harcandığını (sayfa 423) söylüyor. Oysa, Yaşar Büyükanıt'ın emekli olduktan sonra Uzun'u başbakana şikayet ederek görevden aldırdığı yönünde açıklaması var.
Avcı, Baykal'ın video görüntülerinin çok eski olduğunu (sayfa 566) iddia ediyor. Baykal, görüntüler için "iki haftalık" demişti. Görüntülerdeki saç kesimi ve ağrıları yüzünden bacağı aksayarak yürüdüğü dönemi herhalde Baykal'dan daha iyi bilemez?
 

korakademik

Ordinaryus
İhvan Üyesi
Katılım
17 Ağu 2009
Mesajlar
2,236
Puanları
0
UYUŞTURUCU KAÇAKÇILIĞI HESABI MI?
Uyuşturucu davasında sanık olarak yargılanan eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Aslan için "Ben kefilim" diyen Avcı, kitabında da Emin Bey'e komplo kurulduğu (sayfa 435) iddiasında ısrarlı. Avcı'nın KOM Başkanı olduğu 2004'de yakalanan eroin miktarının 2 bin 500 kilo, Emin Aslan'a komplo kurmakla suçladığı mevcut KOM Başkanı Ahmet Pek'in başkan olduğu 2009'da yakalanan eroin miktarının 12 bin 500 kilo olduğunu hatırlatırsak, bir şey ifade eder mi, takdir sizin.
Ayrıca, uyuşturucu kaçakçısı Ertuğrul Yılmaz tarafından kurulan Doğuş Factoring'in yüzde 10 hissedarı ve Ergenekon sanığı Muzaffer Tekin'i, bu karanlık şirketin avukatı ve Danıştay cinayetinin tetikçisi Alpaslan Arslan'ı korumaya çalışması (sayfa 504-505) şüphe vericidir.
 

korakademik

Ordinaryus
İhvan Üyesi
Katılım
17 Ağu 2009
Mesajlar
2,236
Puanları
0
KANLI DANIŞTAY SALDIRISI AYIBI
Avcı'nın bu arada, Ergenekon kapsamındaki Danıştay cinayetinde faturayı, eski imam 83 yaşındaki Salih Kunter'e kesmesi ilginçtir. Yakalandığı sırada hiç konuşmayan, kaldığı Sincan cezaevinde çok özel ziyaretçilerinin ardından 40 gün sonra Salih Kunter adını veren Alpaslan Aslan, ilk duruşmada bu ifadesini yalanladı. Eylemi, "türban çetesinin işi" olarak karara bağlayan Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi, Kunter hakkında beraat kararı verdi.Diğer sanıklarla ilgili daha somut delilleri görmezden gelen Avcı, Danıştay'ı Ergenekon'a bağladıkları için savcılara kızıyor. Avcı'nın, birleştirme kararını Yargıtay 9. Ceza Dairesi'nin verdiğini bilmeyecek kadar cahil olduğunu düşünmüyorum, sanırım, istihbaratçı kimliğiyle kafa karıştırmayı hedeflemiş.
 

korakademik

Ordinaryus
İhvan Üyesi
Katılım
17 Ağu 2009
Mesajlar
2,236
Puanları
0
AVCI'NIN ATLADIĞI İNCE AYRINTI
Soruşturmalar nedeniyle görevlerinden alınan emniyetçiler Mustafa Gülcü, Celal Uzunkaya, Faruk Ünsal ve Orhan Özdemir'i koruyan Avcı, burada da çelişki içinde. Mesela Ünsal, AK Partili isimlerin karıştığı bir çeteye bilgi sızdırdığı iddiasıyla tutuklandı. Avcı kitapta bir kurnazlık daha yapıyor, soruşturmada görevli polisleri çok iyi tanıdığını belirttiği halde güya "onların da bilmediği" bilgilere ulaşmak için (sayfa 475) polislere olayı sormuyor. Çünkü o polisler, Ülkücü kökenli ve kendisi bunu çok iyi biliyor.
Avcı, Gülcü'nün emniyet genel müdür yardımcılığı görevinden "Ergenekon diye terör örgütünün kayıtlarında olmadığını" söylediği için cemaat tarafından alındığını söylüyor. Herkes biliyor, Gülcü, Bakan Beşir Atalay'ın çok yakın dostudur, hakkında soruşturma açılınca gözünün yaşına bakmadı.
 

korakademik

Ordinaryus
İhvan Üyesi
Katılım
17 Ağu 2009
Mesajlar
2,236
Puanları
0
BASKININ NEDENİ MEÇHUL İHBARCI MI?
Kitabın 488. sayfasında, İstanbul istihbarat birimi hakkında hukuk dışı dinlemeler yaptığı gerekçesiyle 8 ayrı yere gönderdiği ihbar mektuplarına yer veren Avcı'nın bu girişimi, Osman Paksüt'le ilgili soruşturma kapsamında 2008 Ağustos'unda yapılan emniyet baskınının gerisindeki "meçhul ihbarcı" olduğu izlenimini doğurdu. Erzincan dosyasına da el atan Avcı, Başsavcı İlhan Cihaner'in görev sınırlarını aştığını kabul etmekle birlikte komploya kurban gittiğini (sayfa 508) anlatırken, iddiasını Eskişehir'de görev yapmış aynı davada sanık Albay Recep Gençoğlu'nun sözlerine (sayfa 509) dayandırıyor. Avcı, Sabancı Center'deki cinayette cevabı verilmemiş hiçbir sorunun kalmadığını (sayfa 540) söylerken, hapishanede öldürülen katil Mustafa Duyar'a hiç değinmiyor. Vakit Gazetesi'nin web sayfası Habervaktim'i bile cemaatle ilişkilendiriyor. 51 Nolu DVD'deki görüntüleri de cemaat çıkınına ekleyen Avcı, bu konuda bildirimde bulunulduğu halde sadece bir kişinin dava açtığını unutmuş olmalı. Bir de vukuatı var Avcı'nın. Başbakanın eşi Emine Erdoğan'ın telefonlarını dinlemiş. Özrü kabahatinden büyük, "tesadüfen dinlemeye takılmış" diyor. Başka tesadüfler üzerinden yargısız infaz yapan Avcı'nın bu tutumu sizce tesadüf mü?
Kitapta, çeteler ve uyuşturucuyla mücadeleyi gölgeleme gayretinin yer aldığı daha bir dizi "zırva" var. Eğer, dünün efsane polisi, iddialarını tartışmak isterse, kendisiyle istediği TV kanalına çıkmaya hazırım. Hadi kap gel kitabını...
Kaynak: Şamil Tayyar / Star
 

ummuhan

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
1 Eyl 2007
Mesajlar
12,943
Puanları
113
Onu bunu bilmem şayet birileri İslam adını kullanarak bir düzen kurdularsa öyle bir başlarına geçer kiiii
 

korakademik

Ordinaryus
İhvan Üyesi
Katılım
17 Ağu 2009
Mesajlar
2,236
Puanları
0
597 sayfalık kitabın aslında "cemaat yapılanması" üzerine yazılmadığı, son anda eklemelerle konseptinin değiştirildiği anlaşılıyor. İlk 397 sayfalık bölümü, anılardan ibarettir, hayatını anlatıyor. "Cemaat" başlıklı kalan 200 sayfa, aceleyle kaleme alınmış, tümüyle duyumlara ve özel sohbetlere dayalı.
 

korakademik

Ordinaryus
İhvan Üyesi
Katılım
17 Ağu 2009
Mesajlar
2,236
Puanları
0
ne diyecekki kardeşlik anti cemaat ne diyecekki.önemli olan o sözleri kaideye almamaktır..yoksa herkes bişeyler söylüyor..
birşeyler desin de cevabımızı verelim:D
hırs bu
hatalı olana hatasını göstermek gerek:D
bir de ne dediğini anlatabilse
 

TakVa

Ordinaryus
İhvan Üyesi
Katılım
13 Nis 2007
Mesajlar
2,868
Puanları
0
Emniyet’te cemaat savaşını başlattı
Çaresizleri oynayan ergenekon CEMAATİ ; her kurumda örgütlenmiş, neredeyse kendi devletini kurmaya ramak kalmışken enselenmiş, dindarlara dünyayı dar etmişken, aklıselim birileri bu durumu kavrayıp karşı atağa geçmiş, ipliklerini pzara çıkarmış.

Önemli makamlardaki bir çok kişiyi FUHUŞ çetesinin DON koleksiyonuna katmış ve bu suretle yargı, tsk, poliste bir çok kişye şantajla istediklerini söylettirmişler. Baykal boşunamı ERG AVUKATI OLDU ki buna rağmen çete onu lağvetti.

Hanefi avcının donuda yakında erg çetesinin fuhuş koleksiyonundan çıkabilir.

O zaman anlaşılır neden bu saçmalığı yaptığı.
 

ummuhan

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
1 Eyl 2007
Mesajlar
12,943
Puanları
113
Peş peşe dökülüyor harika usluplar işte kim nedir anlaşılıyor değil mi?
hele şıracı borazancılar varsa....

İslam cemaat dinidir Allah Cemaatten ayırmasın... bahsi geçen cemaat değil cemaat olarak nitelendirilemez belki örgüt, teşkilat ya da benzeri tanımlar daha uygun olur... :)
 

hacifersat

Doçent
İhvan Üyesi
Katılım
11 Nis 2010
Mesajlar
717
Puanları
0
son günlerde çok konuşulur oldu . helal olsun adama cesaretli yiğit adammış. başına gelecekleri bile bile yazmış. müslümanlara örnek olur !!! birde adamın kitabıda iyi satıyor hatta yok satıyor tüm engellemelere rağmen !!! belki haksız tarafları kadar haklı taraflarıda vardır !!!

eeee etme bulma dünyası.

müfteriliğin karşılığı müfterilikle olur herhalde.

malesef gücü elinde bulunduran zihniyet illa ki zulmediyor. ismi cismi ne olursa olsun. mevlam hepsirinin şerrinden muhafaza eylesin. amin.
 

korakademik

Ordinaryus
İhvan Üyesi
Katılım
17 Ağu 2009
Mesajlar
2,236
Puanları
0
son günlerde çok konuşulur oldu . helal olsun adama cesaretli yiğit adammış. başına gelecekleri bile bile yazmış. müslümanlara örnek olur !!! birde adamın kitabıda iyi satıyor hatta yok satıyor tüm engellemelere rağmen !!! belki haksız tarafları kadar haklı taraflarıda vardır !!!

eeee etme bulma dünyası.

müfteriliğin karşılığı müfterilikle olur herhalde.

malesef gücü elinde bulunduran zihniyet illa ki zulmediyor. ismi cismi ne olursa olsun. mevlam hepsirinin şerrinden muhafaza eylesin. amin.
kitap satmak istiyorsan
yazıcaksın iftiraları gülen hakkında
inanıcak saflar hazır kıta zaten
yaşasın chp diye bağırıyorlar:D

hazır ol daima
sakın rahat olma
daha ne yalanlar var :D
 

hacifersat

Doçent
İhvan Üyesi
Katılım
11 Nis 2010
Mesajlar
717
Puanları
0
etme bulma dünyası muhterem. sen tvden olmadık iftiralar atarsan sanada kitapla atarlar iftirayı :) mevlam kolaylık versin . müfterilerden ırak etsin. mevlam ıslah eylesin ne diyem. yok ki gücüm bertaraf edem ...
 

korakademik

Ordinaryus
İhvan Üyesi
Katılım
17 Ağu 2009
Mesajlar
2,236
Puanları
0
etme bulma dünyası muhterem. sen tvden olmadık iftiralar atarsan sanada kitapla atarlar iftirayı :) mevlam kolaylık versin . müfterilerden ırak etsin. mevlam ıslah eylesin ne diyem. yok ki gücüm bertaraf edem ...
ay sen ne diyorsun:D
hangi televizyona hangi kameradan bakmışım
hu kamera nerde:D

bu arada etme bulma dünyası
iftira atanlar düşen düşene
maşallah olgun ayvalar düşmek zorundalar
mazallah kıtmir in de sahibi var.
kıtmir affetse bile
O affetmiyor
 

hacifersat

Doçent
İhvan Üyesi
Katılım
11 Nis 2010
Mesajlar
717
Puanları
0
aynen öyle muhterem. maliki yevmiddin. tv yi bilen biliyor. zannetme ki bu kervan böyle gider... sap döner keser döner :) mevlam müslümanları önce ıslah etsin ve feraset versin. birde medyanın her türlüsünden muhafaza eylesin.
 
Üst