Emekliler CHP'nin Vaadlerini Avcı Yalanlarına Benzeterek Dalga Geçti | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Emekliler CHP'nin Vaadlerini Avcı Yalanlarına Benzeterek Dalga Geçti

Dua Nur

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
29 Nis 2007
Mesajlar
37,459
Puanları
63
"CHP'nin vaadi avcılar derneğindeki yazıya benziyor"

Memur-Sen'e bağlı Emekli Memur-Sen Genel Başkanı Emin Şenver de maddi imkansızlıklar nedeniyle emeklilerin yaşam şartlarının iyi olmadığını belirterek, emekli maaşlarıyla ilgili düzenlemelerin yapılması gerektiğini söyledi.

AK Parti'nin sosyal ve siyasal alanda önemli birçok değişim ve dönüşüme imza attığını ifade eden Şenver, emeklilerin intibaktan yararlanamaması, eş ve çocuk parasını alamaması ve promosyon verilmemesi gibi sorunlarının çözüm beklediğini dile getirdi.

Hükümetin, emeklilerin bin lira ve altındaki gelir ve aylıklarına temmuz ayıdan geçerli olmak üzere 100 liralık artış yapmasının önemli olduğunu vurgulayan Şenver, bu rakamın bir miktar daha artırılmasını istediklerini söyledi.
Şenver, CHP'nin seçim bildirgesinde emeklilere dini bayramlarda iki maaş ikramiye verme vaadinin kulağa hoş geldiğini ama kaynak belirsizliği nedeniyle bunu gerçekçi bulmadığını belirterek, şunları kaydetti:

"Avcılar ve atıcılar derneklerinin duvarlarında 'At atabildiğin kadar yalana itirazımız yok' yazar. CHP'nin emekliye iki maaş ikramiye vaadi de buna benziyor. CHP, bunun için kaynağı nasıl bulacak, bunu bir yıla mahsus mu verecek yoksa süresiz mi verecek? Bunların netleşmesi lazım."

http://www.sondevir.com/manset/325862/emekliler-chpnin-vaadiyle-dalga-gecti.html
 

can feda

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
11 Ocak 2015
Mesajlar
1,014
Puanları
0
Valla emekli derneği başkanı 100tl önemli bir miktar daha vs gibi laflar ediyorsa kendini atsın camdan aşağı...

Biliyoruz ki Türkiye'de sendika kültürü vs yok...tamamen hükümetin tekelinde işler...ki en son memur zammında nasıl memurlara kazık atıldığını gördük...

Ayrıca yılda 2 maaş ikramiye...yapılmayacak bir şey değil...hükümet her zaman olduğu gibi chp konusunda işi sulandırma yoluna gidiyor...
 

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
5,905
Puanları
63
Cumhurbaşkanlığı seçiminden kalan chp bbp ittifakı iş başında:)Chp yi sulandıran hükümet diyen bbp:)
 

can feda

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
11 Ocak 2015
Mesajlar
1,014
Puanları
0
nick'imde bbp yazmıyor ki...gözlerde problem var sanırım muhterem...can feda'yı bbp diye okuduğuna göre...
 
Üst