Emekli ikramiyesine köpüren AKP o firmaya öyle bir kaynak aktardı ki! Yandaşlar varken Emekli kimki...

can feda

Profesör
Emekli ikramiyesine köpüren AKP o firmaya öyle bir kaynak aktardı ki! Yandaşlar varken Emekli kimki...

muratsancak.jpg

Sözcü Gazetesi’nden Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre hükümet sadece Sancak Grubu tarafından üretilen bel ve boyun fıtığı bantlarının bedelini kurum bütçesinden karşılama kararı aldı.Sözcü’de yer alan haber şöyle:
Resmi Gazete’de 21 Nisan günü yayımlanan “Sağlık Uygulama Tebliği ile bel ve boyun fıtıkları üzerine yapıştırılıp sökülen “Yakı” benzeri bir banda da devletin para ödeyeceği hükme bağlandı. Bant başına 350 TL ödenmesi de kararlaştırıldı. ‘’Artcure’’ adlı bu bandı Türkiye’de tek bir firmanın ürettiği ve bu firmanın da “Medisalus Medikal” adlı, MT Holding’e bağlı bir işyeri olduğu ortaya çıktı. Holdingin sahibinin ise yandaş Star Medya Yayıncılık A.Ş.’nin Başkanı Murat Sancak olduğu belirlendi. Murat Sancak, Ethem Sancak’ın yeğeni.
HANGİ BİLİMSEL VERİLER ÖNÜNÜZE GELDİ’
Bu uygulama tıp dünyasını da ayağa kaldırdı. Türkiye Fizik Tedavi Rehabilitasyon Derneği Başkanı Prof. Dr. Ayşegül Ketenci şöyle konuştu: “Araştırdık. Bununla ilgili hiçbir bilimsel veriye rastlamadık. Fizik tedaviyle ilgili birçok bilimsel tedavi yönteminde kısıtlamaya giden devletin, hiçbir bilimsel verisi olmayan bu yamaya destek olması çok düşündürücü. SGK’ya başvuracağız, ‘neye göre böyle bir karar aldınız? Hangi bilimsel veriler önünüze geldi? Sağlık Bakanlığı onay verdi mi?’ sorularını soracağız.”
AYSEDER: BU MALZEME İLK BİZDE DENENİYOR
Ayakta Teşhis ve Tedavi Yapılan Özel Sağlık Kuruluşları Derneği (AYSEDER) de “Bu malzeme dünyada ilk bizde denenen bir ürün. SGK günde bir saat seansla 20 gün gelen bir hastaya 320 TL öderken, harici bir uygulama malzemesi için 350 TL bedeli hangi maliyet analizine ve bilimsel kriterlere göre yaptığı şüphe uyandırmaktadır” açıklaması yaptı. SÖZCÜ’nün ulaştığı, devletin destek verme kararı aldığı fıtık yamasının patent sahibi Eczacı Tuba Çalık Durmaz, ürünlerinin dünyada ve ülkemizde sadece kendileri tarafından üretildiğini bildirdi. Durmaz, “Ürünümüze SGK’ca destek çıkılması, 2.5 yıllık çalışmamızın neticesi. Bununla ilgili çalışmalar devletin gerekli birimlerine iletildi” dedi.
Star Medya Grubu Başkanlığı ile Akşam Gazetesi ve SKY360 televizyonunu içinde barındıran Türkmedya’nın da başkan yardımcılığı görevini yürüten Murat Sancak, 8 Aralık 2014 tarihindeki bir röportajında sağlık sektöründe güçlü bir şekilde yer alacaklarını söylemişti.

Dua Nur

Kıdemli Üye
Görmez banyosuna jakuzi yaptırdı diyen sözcünün o haberi yalanlamıştı, bu da yalanlanır.

can feda

Profesör
Resmi gazete yazıyor...bakın tarih yazıyor...araştırmak gerek...ben sizin gibi işime gelmeyince araştırın demiyorum...bakın yer adres gösteriyorum...

şu amca geldi aklıma :)

kebîkec

İhvan Forum Üye

Sizin bulmanız gerekir. İddia eden ben değilim.

Fiyat listelerinde 350 TL ye yakı satıldığına dair bir emare yok. Bir tane 350 TL lik malzeme var ona da yakı değil '' Yama '' demişler. Muhtemelen değerli bir şey. :gl

SUT KODU

TIBBİ MALZEME ALAN TANIMI

AÇIKLAMA

FİYATI
DİĞER

OR6070
TRANSDERMAL DİFÜZYONEL (DİSK HERNİSİ İÇİN) YAMA

350,00
(1) MR görüntüleme yöntemi ile median ve/veya paramedian yerleşimli lomber ve/veya servikal disk hernilerinde, aşağıdaki endikasyonlardan en az birinin varlığında Beyin ve Sinir Cerrahisi, Ortopedi ve Travmatoloji, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzman hekimlerinden biri tarafından uygulanması halinde bedeli Kurumca karşılanır.
a) Protrüze disk hernisi,
b) Ekstrüde disk hernisi,
c) Serbest sekestre disk hernisi,
(2) Sadece 530586 işlem kodu ile kullanılması halinde Kurumca bedeli karşılanır.

Mahpeyker

Kıdemli Üye
Haberin basligi bile fasistlik kokuyor. Hey Allahim ya rabbim. Aklini ve ozgur iradesini kullanmayana ne demeli acaba ...
Hukumet "faizi ve borclanmayi patlatmayacak KAYNAK goster" diyor bunlar ne anliyor ... matematikte dahi olmaya bile gerek yok bu hesabi anlamak icin. Adam akilli muhalefet yok Turkiyede. Cok bayat ve bagnaz muhalefetin akli. Ya fetoculara ne demeli ? Emellerine ulasmak icin hic bir pislikten kacmiyorlar. Vatani felakete ve ic savasa suruklemeyi kendilerine dustur edinmisler ...amma ve lakin tarihe "vatan haini terorist yapilanma" diye gecmekten kendilerini kurtaramayacaklar !!!

can feda

Profesör
Sizin bulmanız gerekir. İddia eden ben değilim.

Fiyat listelerinde 350 TL ye yakı satıldığına dair bir emare yok. Bir tane 350 TL lik malzeme var ona da yakı değil '' Yama '' demişler. Muhtemelen değerli bir şey. :gl

SUT KODU
TIBBİ MALZEME ALAN TANIMI
AÇIKLAMA
FİYATI
DİĞER
OR6070
TRANSDERMAL DİFÜZYONEL (DİSK HERNİSİ İÇİN) YAMA
350,00
(1) MR görüntüleme yöntemi ile median ve/veya paramedian yerleşimli lomber ve/veya servikal disk hernilerinde, aşağıdaki endikasyonlardan en az birinin varlığında Beyin ve Sinir Cerrahisi, Ortopedi ve Travmatoloji, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzman hekimlerinden biri tarafından uygulanması halinde bedeli Kurumca karşılanır.
a) Protrüze disk hernisi,
b) Ekstrüde disk hernisi,
c) Serbest sekestre disk hernisi,
(2) Sadece 530586 işlem kodu ile kullanılması halinde Kurumca bedeli karşılanır.

Sen sordun...göster diye...bende gösterdikten sonra buldunuz mu diye sordum haliyle...

Muhterem 'yakı' değil yama diyorsun ama...haliyle yakı halkdilinde kullanılan adı...burada yazan bilimsel adı olacak haliyle!

mesleğin nedir bilmiyorum...ama ben bu alandayım...müsade etki bilgim senden daha fazla olmuş olsun bu alanda...

sonra orada dernek başkanı prof. hoca ne demiş...bilimsel bir yeterliliği yok...disk hernisi yani fıtık tedavisinde kanıtlanmış etkisi yok...Bu ne demek hasta üzerine faydası belirsiz demek...

Sgk fizik tedavi hastaların a b c ve d grubu diye...4'e ayırır...ve farklı hastalıklara farklı miktarda para öder...a grubunda nörolojik temelli hastalar vardır(ms,parkinson,serebral palsi gibi) d grubunda(kırık vb) gibi hastalıklar vardır...İkincisi alt kısımda bir dernek ne demiş...20 gün tedaviye gelen...vakit harcanan...fizyoterapist'in emeği harcanan bir hastaya devlet 320tl öderken...sadece bir kaç gün duracak bu yama ya(yakı) ya 350tl ödemesi mantıklı mı!!!!

daha hala hangi mantıkla savunuyorsunuz...anlaşılır gibi değil...

alttaki arkadaş gene cemaate başlamış yorumu...atıp tutmuş...milletin hepimizin parası gidiyor...ülke talan ediliyor...işi neden sürekli bir tarafa çekiyorsunuz...sürekli yok paralel...yok hain bilmem ne diyorsunuz...her taraftan ülke yağma içinde arkadaş...dur diyeceğiniz yerde...destek veriyorsunuz...

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Resmi gazete yazıyor...bakın tarih yazıyor...araştırmak gerek...ben sizin gibi işime gelmeyince araştırın demiyorum...bakın yer adres gösteriyorum...

şu amca geldi aklıma :)

Bu hakikatlere kapalı olan bu AKP'li, Türkiye'nin maskarası oldu.Acaba bu adamın bundan haberi var mıdır yok mudur bilinmiyor.

levent48

Kıdemli Üye
Bırak yakı makı işlerini @can feda ...hazır seni bulmuşken içimi dökmek istiyorum...

Ben bu gün çok üzgünüm...Gerçekten üzgünüm...

O iki hakim adına...

Onların eşleri ve çocukları adına...

Ömürlerinden verdikleri yılları adına...

Anaları babaları adına...

Görüyorum ki forumda sen ve bir kaç arkadaşın da aynı körlükle,aynı kendini feda etmişlikle hareket ediyorsunuz/edeceksiniz...

Kendisi pensilvanyada ikamet eden ,yellense doktor kontrolünde yellenen ,sevenleri üzerinden devlete savaş açan bu uğursuz baykuş için daha kaçınız kendini yakacak?...

İmanlarınızla oynadı...

Elini cüzdanınızdan hiç bir zaman çekmedi...

Kendi megaloman dünyasında yaşadığı mesihiyet ve mehdilik dürtüleri ile kraliçenin baş casusu 007 bond atraksiyonları ile kurguladığı filmde daha kaçınız figüran olarak dayak yemeye devam edeceksiniz?...

hadi devlet umurunuzda değil...Bari sevdiklerinize eşinize ananıza babanıza kıymayın...yazık oluyor çok yazık...

yeter artık kardeşlerim gerçekleri görün artık...Sonra gidin istediğiniz partiye muhalif olun...istediğiniz partiye yandaş olun...Hangi yolsuzluğu yakaladıysanız getirin beraber karşı çıkalım...yeter ki atlamayın artık alamut kalesinin surlarından...

Wallahi kanıma dokunuyor artık....

hirahos

Kıdemli Üye
"Milli ittifakçıyım, Fetullah'ı sevmiyorum" dediğin halde kimse sana inanmamış, gördün mü can feda? ...

kurtlar+vadisi.jpg

can feda

Profesör
@hirahos @levet48 burada kimse kimseyi inandırmak zorunda değil...senin düşüncelerin sana...benim düşüncelerim bana...

can feda

Profesör
@hirahos @levent48 burada kimse kimseyi inandırmak zorunda değil...senin düşüncelerin sana...benim düşüncelerim bana...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Devletin malını birilerine peşkeş çeken varsa yapanların, yoksa yalan yazanların Allah bin türlü belasını versin.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Sen sordun...göster diye...bende gösterdikten sonra buldunuz mu diye sordum haliyle...

Muhterem 'yakı' değil yama diyorsun ama...haliyle yakı halkdilinde kullanılan adı...burada yazan bilimsel adı olacak haliyle!

mesleğin nedir bilmiyorum...ama ben bu alandayım...müsade etki bilgim senden daha fazla olmuş olsun bu alanda...

sonra orada dernek başkanı prof. hoca ne demiş...bilimsel bir yeterliliği yok...disk hernisi yani fıtık tedavisinde kanıtlanmış etkisi yok...Bu ne demek hasta üzerine faydası belirsiz demek...

Sgk fizik tedavi hastaların a b c ve d grubu diye...4'e ayırır...ve farklı hastalıklara farklı miktarda para öder...a grubunda nörolojik temelli hastalar vardır(ms,parkinson,serebral palsi gibi) d grubunda(kırık vb) gibi hastalıklar vardır...İkincisi alt kısımda bir dernek ne demiş...20 gün tedaviye gelen...vakit harcanan...fizyoterapist'in emeği harcanan bir hastaya devlet 320tl öderken...sadece bir kaç gün duracak bu yama ya(yakı) ya 350tl ödemesi mantıklı mı!!!!

daha hala hangi mantıkla savunuyorsunuz...anlaşılır gibi değil...

alttaki arkadaş gene cemaate başlamış yorumu...atıp tutmuş...milletin hepimizin parası gidiyor...ülke talan ediliyor...işi neden sürekli bir tarafa çekiyorsunuz...sürekli yok paralel...yok hain bilmem ne diyorsunuz...her taraftan ülke yağma içinde arkadaş...dur diyeceğiniz yerde...destek veriyorsunuz...

Bir HALK DEYİMİ vardır :D Senin baban MUHTAR MI ? :D

Resmi gazeteden bahs edip hükümete çatıyorsun ilgili bölümü okumamışın. Gazetenin haberini aktarırken sanki resmi gazete de bir marka ürünün reklamını yapıp ondan başkasını almayın diyor gibi bir hava oluşturuyorsun. Aslı astarı yok. Malzemenin tarifi var.

Dersanelerine kayıt yaparken yüksek perdeden kayıt ücreti isteyen, lüks ve şatafata köle olmuş cemaatın müsrif üyeleri neyi eleştiriyor. Bir çok malzemenin yanında bu malzemeyi de doktor yazarsa DEVLET ÖDESİN diye karar çıkmış. Fakir fukara 350 Lira daha kara geçmiş. Sizi niye rahatsız ediyor. Onu söyleyin. :gl

can feda

Profesör
Bir HALK DEYİMİ vardır :D Senin baban MUHTAR MI ? :D

Resmi gazeteden bahs edip hükümete çatıyorsun ilgili bölümü okumamışın. Gazetenin haberini aktarırken sanki resmi gazete de bir marka ürünün reklamını yapıp ondan başkasını almayın diyor gibi bir hava oluşturuyorsun. Aslı astarı yok. Malzemenin tarifi var.

Dersanelerine kayıt yaparken yüksek perdeden kayıt ücreti isteyen, lüks ve şatafata köle olmuş cemaatın müsrif üyeleri neyi eleştiriyor. Bir çok malzemenin yanında bu malzemeyi de doktor yazarsa DEVLET ÖDESİN diye karar çıkmış. Fakir fukara 350 Lira daha kara geçmiş. Sizi niye rahatsız ediyor. Onu söyleyin. :gl

bak muhterem önce şu paralel ayaklarını geçin...konu ile zerre alakası yok...hemen oraya yönlendirmeyin...yani bu cemaat olmasa idi neyle savunacaktınız tüm bu olanları çok merak ediyorum...

sen kendince dalga geçiyorsun ama bilmediğinden dolayı...şöyle ki...bak burada fıtık da yazmıyor...neden çünkü bilimsel adı disk hernisi'dir...mesela halk arasında kuluç girmiş denir...halbuki bununda bilimsel adı fibrozit'tir...bunu alaya alacak bir durum yok...resmi yazılarda hali ile bilimsel ad geçmektedir...

ayrıca haberin içeriğine bakacak olursan...Bu bandı Türkiye'de tek bir firma ürettiğini söylüyor...yani bu ne demek...tekelleşme demek...bir nevi rant demek...Ayrıca dernek başkanı hoca ''tedavide bilimsel bir faydası yok diyor...ne demek bu fayda yok demek işte...kullanılması hastaya faydalı değil demek...faydalı olmayan bir şeyin ücretini neden devlet ödesin ki...

Diğer dernek ne diyor...sgk günde 1saat 20 seans 320tl para ödüyor...1 saat fizyoterapist hastaya emek harcıyor vakit harcıyor...hasta zamanından feragat ediyor...tedaviye geliyor 20 seans...bunun bedeli 320tl...sadece bir kaç gün duracak...bilimsel altyapısı olmayan bir banda ise sgk 350tl ödemeyi kabul ediyor...mantıksız olan bu...bunun ne cemaat ile...ne paralel ile alakası yok...bunun milletin ödediği vergilerin peşkeş çekilmesi ile alakası var...bu sağlıktaki vurgunun sadece deve de kulak kısmı...

gelmişsin yok cemaat yok dershane...yok bilmem ne...ne ALAKASI VAR BUNUNLA...

kebîkec

İhvan Forum Üye
bak muhterem önce şu paralel ayaklarını geçin...konu ile zerre alakası yok...hemen oraya yönlendirmeyin...yani bu cemaat olmasa idi neyle savunacaktınız tüm bu olanları çok merak ediyorum...

sen kendince dalga geçiyorsun ama bilmediğinden dolayı...şöyle ki...bak burada fıtık da yazmıyor...neden çünkü bilimsel adı disk hernisi'dir...mesela halk arasında kuluç girmiş denir...halbuki bununda bilimsel adı fibrozit'tir...bunu alaya alacak bir durum yok...resmi yazılarda hali ile bilimsel ad geçmektedir...

ayrıca haberin içeriğine bakacak olursan...Bu bandı Türkiye'de tek bir firma ürettiğini söylüyor...yani bu ne demek...tekelleşme demek...bir nevi rant demek...Ayrıca dernek başkanı hoca ''tedavide bilimsel bir faydası yok diyor...ne demek bu fayda yok demek işte...kullanılması hastaya faydalı değil demek...faydalı olmayan bir şeyin ücretini neden devlet ödesin ki...

Diğer dernek ne diyor...sgk günde 1saat 20 seans 320tl para ödüyor...1 saat fizyoterapist hastaya emek harcıyor vakit harcıyor...hasta zamanından feragat ediyor...tedaviye geliyor 20 seans...bunun bedeli 320tl...sadece bir kaç gün duracak...bilimsel altyapısı olmayan bir banda ise sgk 350tl ödemeyi kabul ediyor...mantıksız olan bu...bunun ne cemaat ile...ne paralel ile alakası yok...bunun milletin ödediği vergilerin peşkeş çekilmesi ile alakası var...bu sağlıktaki vurgunun sadece deve de kulak kısmı...

gelmişsin yok cemaat yok dershane...yok bilmem ne...ne ALAKASI VAR BUNUNLA...

Demek bu ayakları geçelim :(

Demek dalga geçiyorum ha. :(

Demek cemaat olmasaydı ne diyecektik. :(

Tamam daha da yazmıyorum. Ben gazeteye inanmadım arkadaş. :( Sen inanıyorsun vebali günahı boynuna.:gl