Elon Musk Tesla'nın yeni araçlarını tanıttı

seringel

Üye
İhvan Üyesi
Katılım
12 Ara 2018
Mesajlar
127
Puanları
18
Tesla'nın patronu Elon Musk, Türkiye saatiyle 08:00 sularında sahneye tırla gelerek Tesla Roadster otomobil ve Semi Truck'ı tanıttı.
Ajanslar | 17.11.2017 - 09:24..
Musk'a göre, Tesla Roadster şimdiye kadar yapılmış dünyanın en hızlı seri üretim arabası.

Musk, Tesla Roadster 2.0 adlı aracın sıfırdan saatte 100 kilometre hıza 1,9 saniyede ulaştığını söyledi ve seri üretimi yapılan bugüne kadarki en hızlı araç olacağını da vurguladı.

TEK ŞARJLA BİN KİLOMETRE

Yeni aracın bir kez şarj edildikten sonra 1000 kilometre yol kat edebileceğini söyleyen Elon Musk, "Bu araç benzinli arabaların sırtını yere getirecek." diye konuştu.

Dört kapılı otomobilin üretimine 2020'de başlanması hedefleniyor. Musk, bu aracın fiyatı konusunda da bilgi vermedi.

TESLA'DAN ELEKTRİKLİ KAMYON: SEMI TRUCKTesla'nın elektrikli kamyonu 'Semi Truck' da ABD'nin Kaliforniya eyaletinde düzenlenen etkinlikle görücüye çıktı.

Tesla CEO'su Elon Musk, gecede sahne alarak yeni aracın tanıtımına "Çok çabuk hızlanan, inanılmaz bir araç yapmak istedik." sözleriyle başladı.

1 MİLYON KİLOMETRE GARANTİSİ

Tesla Semi Truck, yüklü değilken 0'dan 100 kilometre hızlanmayı 5 saniye gibi kısa bir sürede gerçekleştirebiliyor.

Aracın yüklüyken bu hıza 20 saniyede ulaşabileceği belirtiliyor. Tesla, tam dolum ile 800 kilometre menzile sahip olan aracın aktarım parçaları için 1 milyon kilometre garantisi veriyor (Dünya çevresinde 40 turdan fazla)

Musk ayrıca aracın 40 dakikalık bir şarj ile 640 kilometre gidebileceğini de söyle. Tesla, yeni elektrikli kamyonu Semi Truck'ı Twitter hesabından tanıtırken 'Bugatti Chiron'dan daha aerodinamik olduğunu açıkladı.

REZERVASYON BEDELİ 5 BİN DOLAR2019 yılında piyasaya sürülecek elektrikli kamyonu almak isteyenlerin 5 bin dolar rezervasyon bedeli ödemesi isteniyor. 'AutoPilot' özelliğiyle gelecek olan Semi Truck, bu sayede şeridini koruyacak ve sürücüye fren yardımı yapacak.
Elon Musk Tesla'nın yeni araçlarını tanıttı

Bu gavurlar hep mülsümlüman Türkiyeyi kıskanıyor çekemiyorlar.SİZE ELLİ KERE SÖYLEDİM BEYİN GÖÇÜ yolu ile ELON MUSK ı ülkeye(T.C) kaçırın diye.. Siz halen bu usulszü devlete sızmış sait taraftarları ile yola devam edip bir yerlere varabileceğinizi sanıyorsunuz.

Onlarla ancak afrika gibi ülkelere üretimden kalkmış ve kalitesiz kuş serisi otomofilleri pazarlarsınız.


************************************

''TOFAŞ'ın 2003'te banttan indirdiği Şahin, Etiyopya'da küllerinden yeniden doğdu.Etiyopya'nın bozuk yollarına dayanacak bir otomobil :eek::ROFLMAO::unsure:arayışında olduklarını ve internette yaptıkları araştırmalar sonucunda TOFAŞ'a ulaştıklarını belirten Holland Car'ın Faaliyetlerden Sorumlu Genel Müdürü Tessema Alemu, "Gerek internetten TOFAŞ hakkında elde ettiğimiz bilgiler gerekse Şahin hakkında yapılan yorumlar bu kararı vermemizde etkili oldu. Etiyopya için en uygun araç bu. TOFAŞ'la yaptığımız bir yıllık görüşme sonucunda anlaşma imzaladık ve üretime geçtik. Hedefimiz Etiyopya'da yılda yaklaşık 4 bin araç satmak" diye konuştu.
Bütün parçalar TOFAŞ'tan gidiyor''

Şahin, Etiyopya'ya kondu


Yani yollar bozuk olmasa Fransız reno toros aracı ithal edeceklermiş. Eski teknoloji ile konunun uzaktan yakından alakası yok yani..
Yoksa gavur amerkanya bize F35C yi bizim hava şartlarımız yumuşak olduğundan vermiyor. Yeni teknoloji olması ile alakası yok yani...


*******************

Neden yalan gördüm mü damarıma basılmış hissiyatına kapılıyor. Haksızlığa dayanamıyorum? Sanırım fıtrati bir gen :(

''köylü insanını anlarım toros , broadway alır köye dağa taşa gider araba sağlam olsun az masraf çıkarsın der başka bir şey istemez.zaten toros köy arabasıdır sözü burdan çıkıyor''

türkiye'de renault neden çok tutuluyor? - Memurlar.Net - Forum
 
Son düzenleme:
Üst