elimizden kayıp giden şey..

zemahşeri

Paylaşımcı
Katılım
11 Tem 2006
Mesajlar
392
Tepkime puanı
1
Puanları
0
dinimiz avuçlarımızın içinden kayıyor. mutlaka hepimizin din anlamında kendini en huzurlu bulduğu anlar olmuştur.. benimde oldu ama artık yok.. bu konu çok tartışıldı ben artık tartışmak istemiyorum dua istiyorum bu yazıyı okuyan herkesten.. okullar açıldı sanki kendimi göz göre göre karanlık bi çukura attım hissizleştm günah işlediğimin farkında diilim artık.. herşey benim elimde ama ben hiçbişey yapamıyorum. din gerçekten ateşten bir top artık.. avuçlarımda tutamadım ben.. dualarınızı bekliyorum..
 

seher

Doçent
Katılım
31 Ağu 2006
Mesajlar
1,038
Tepkime puanı
2
Puanları
0
Yaş
38
Konum
...
Tam olarak derdinizi anlamadım ama Mevla her türlü sıkıntılarınızda felaha kavuştursun inş.
selametle...
 

zemahşeri

Paylaşımcı
Katılım
11 Tem 2006
Mesajlar
392
Tepkime puanı
1
Puanları
0
üniversitelerde yaşanılan sıkıntıları kastediyorum. ister istemez günah işliyoruz çoğu üniversitelerde mesct ble yok aptal insanların dersine girebilmek için namazı satıyoruz malesef başörtüsü apayrı bi dert.. bunlardan bahsediyorum. benden çok şey gitti hissediyorum ellerim bağlı sanki çok şey yapabileceğm halde hiçbişey yapamıyorum. dualarınızı bekliyorum..
 

emmargah

Profesör
Katılım
17 Haz 2006
Mesajlar
3,348
Tepkime puanı
6
Puanları
0
canımmm.bazı şeyler senin elinde farkındamısın?
kişi sevdiğiyle beraberdir.ve mahşerde onlarla olacaktır.İbrahim a.s babası put yapıp satan birisiyken o putları yıkmadı mı.?senin durumunu biliyorum bende bi dönem yurttan geçtim.ki benim durumum apayrı olduğu halde...
hem namaz konusuna gelince Peygamberimiz zamanındada vakit namazları birleştirilmiş kazaları kılınmış ama zorunlu haller haricinde değil:)cihatlarda yada seferlerde..e peki bizim cihadımız ne fark edebiliyormusun??canım bak sana ne kadar yaklaşırsam yaklaşayım gene de uzak düşmek çok canımı yakıyor.ama bu yollar yardımsız bi el olmadan geçilmiyor.. ben eğer her hafta ablalarıma gitmez sohbetlerde olmazsam (evde olduğum halde)çıldırma noktasına geliyorum.ve sana bi sır eğer çok fazla tebessüm ve çok rahat bi şekilde okulda geziniyorsam muhtemelen onları görmüş onların feyzinden güzelliğinden almışımdır.Hak ellerini bırakmasın ama Hakka ulaşmak içinde vesile ara.malayani ve gereksiz dünya işlerinden uzak dur.kahretsin işte seninle bunları yüzyüze konuşmak için neler vermezdim net ortamını bunun için seviyorum .:)
canım imtahan dünyası yaptığım bi çok şeyden pişmanlık duydum şimdiye kadar ama sonrası hayır oldu sana zor zamanlarımın ayetleriyle devam edeyim inşirah süresi

5- Demek ki, gerçekten zorlukla beraber kolaylık vardır.
6- Gerçekten güçlükle beraber kolaylık vardır.
7- Şu halde boş kaldığın zaman, durmaksızın (dua ve ibadetle) yorulmaya-devam et.
8- Ve yalnızca Rabbine rağbet et.

canım Hak yardımcımız olsun amacmız hedefimiz apayrı unutma.sırtında ki kuvvete sarıl.çünkü o seni her an görüyor.o sana ŞAH damarından daha yakın;)
 
Üst