Eliaçık'dan Adnan Hoca'ya : Tutti Kurutti Adnan Ve Kedicikleri Diye Bir Program Yap

Dua Nur

Kıdemli Üye
Katılım
29 Nis 2007
Mesajlar
37,459
Tepkime puanı
247
Puanları
0
Eliaçık'dan Adnan Hoca'ya : Tutti Kurutti Adnan Ve Kedicikleri Diye Bir Program Yap

Katıldığı bir televizyon programında sunucunun "Adnan Oktar'ın hareketi gündemde. Bu adamlar ne yapmaya çalışıyorlar" sorusuna yanıt veren Eliaçık, "Bir keresinde baktım kızlar kadınlar dans ediyor. Yani, tutti frutti programı gibi... Öyle yapsın daha iyi. Bu din iman işinden bence vazgeçsin. Tutti kurutti Adnan ve kedicikleri diye bir program yapsın, gençlerde onu seyretsin gece 01:00'den sonra, kırmızı işaretli..." diye yanıt verdi.

İşte Eliaçık'ın Adnan Oktar yorumu:

ZENGİN BİR HAYAT SÜRÜYOR! BU KURAN'A AYKIRI

"Kendisiyle hiç görüşmüşlüğüm yok. Böyle soru sorulduğu zaman bu ne yapıyor bu neyin nesidir diye sorulduğu zaman ancak bakıyorum. Böyle bir kaç arkadaş da baktı, söyledi. Şimdi burada 3 konu var. 3 konuda yanılıyorlar. Yani, Adnan Oktar, onun yanındakiler, o programı yapanlar, oraya toplananlar, oradan gidenler 3 konuda delalet içindedir. Birincisi zenginlik meselesi;

Aşırı zengin lüks bir hayat sürdürmektedirler. Bu Kuran'a aykırıdır. Peygamberin yaşantısına dönmeleri gerekir, eğer peygamberi seviyorlarsa. Peygamberimiz, öyle zengin ve lüks bir hayat sürmemiştir. Bilinçli bir şekilde Medine'nin toprak damlı evinde, Medine'nin en yoksulu nasıl yaşıyorsa öyle yaşamıştır. İnsanlar açlık ve sefalet içindeyken, insanlar evlerine ekmek götüremezken, 5.5 milyon asgari ücretli, 13 milyon yoksul, 30 milyona yakın insan fukaralığın pençesinde kıvranırken böylesi bir memlekette, öyle vur patlasın çal oynasın zenginlik, sefahat ve lüks içerisinde yaşamak bir Müslüman'ın yapacağı bir şey değildir. İhtiyaçtan fazla ellerinde ne varsa derhal yoksullara infak etmeli. Sade ve mütevazi bir hayat sürdürmeliler. Kuran'ın prensiplerini söylüyorum. İster uyar, ister uymaz, beni ilgilendirmez.

TUTTİ KURUTTİ ADNAN VE KEDİCİKLERİ

İkincisi;
bir keresinde baktım kızlar kadınlar dans ediyor. Yani, tutti frutti programı gibi... Öyle yapsın daha iyi. Bu din iman işinden bence vazgeçsin. Tutti kurutti Adnan ve kedicikleri diye bir program yapsın, gençlerde onu seyretsin gece 01:00'den sonra, kırmızı işaretli... Öyle daha iyi. Bu Kur'an'ı muranı anlatmayı bıraksın yani. Eğer reyting istiyorsa... Böylesi bir hayat olmaz. Yani, düğünlerde Anadolu'da halay çekilir, davul çalınır, zurna çalınır. İnsanlar giyinik bir şekilde, öyle çoğunuz köylerde halay çekmişsinizdir. Bu halay bir İslami kültürdür. Ama onunki böyle bir halaya falan benzemiyor ki. Kadınlar ortaya çıkıp göbek atıyor, dans ediyor. Dolayısıyla bu da delalet ve sapkınlıktır. Bundan da vazgeçmeleri gerekir.

EVRİM TEORİSİ İSLAM'A UYGUNDUR

Üçüncüsü de;
Onlar bu evrim teorisi meselesine çok fazla kafayı takmış vaziyetteler. Evrim İslam'a uygundur. Kuran'da Evrim Teorisine karşı çıkacak bir ayet yoktur. İnsanlığın yaratılışı, evrim süreçleri şeklinde de olabilir. Bu anlamda evrim Allah'ın en büyük ayetlerinden birisidir. 700.000 yıllık süreye yayılan muazzam bir yaratılış tecellisidir. Bunlar bilimsel araştırmalardır. Getirip de bunun karşısına Kuran'ı koymak, yaratılış vardır evrim yoktur filan diye dinle bilimi birbiriyle tokuşturmak Katolik Kilisesi'nin yapacağı bir şeydir. İslam'da evrimi savunan bir sürü alimler vardır.

BURADAN NASİHAT ETMİŞ OLAYIM

Bir dördüncü şey daha var, onu da söyleyeyim. Buradan nasihat etmiş olayım, aşağılamadan, ben nasihat ediyorum. Uyarsanız uyarsınız, uymazsanız uymazsınız, dilenemezseniz de dinlemeyin... Mehdilik... Yani kendisinin mehdi olduğuna getiriyor sözü. Öyle bir mehdilik takıntısı var yıllardır. Mehdi Kur'an'dır. Kur'an'ın dışında bir mehdi yoktur. Yol gösterici, yani Allah'ın kitabıdır. Hadislerde anlatılanların tamamı uydurmadır. Hiç birinin aslı faslı olmayan uydurmalardır. Geçmişte binlerce mehdi ortaya çıkmıştır. Her biri de uydurma hadislerle kendilerini var edilen mehdinin olduğunu iddia ederek milleti etrafına toplamış, sömürmüş ve söğüşlemiştir. Bir çoğunun da ırzına tecavüz etmiştir. Böyle alçakça işler yapan da olmuştur.

Mehdilik vaadi insanların sömürülmesinin araçlarından biri olarak tarihte çok çok kullanılmıştır. Eğer İslam'a, memlekete, insanlara hizmet etmek istiyorsanız kardeşim, Allah'ın kitabını yaşayın ve insanlara bildiklerinizi anlatın. Böyle kurtuluşçu teorilerle, ben ortaya çıktım, milleti kurtaracağım, düşün peşime, getirin paraları diyerekten insanları kandırmanın bir anlamı yok. Son olarak da onları izleyenlere, onlara ilgili gösterenlere bir şey söylemek istiyorum. Kardeşim madem öyle, böyle şeylere prim vermeyin. Birisi çıkar da lüks ve zengin bir hayat sürerse, böyle kadın kız oynatarak işler yaparsa, ben sizi kurtaracağım, düşün peşime, getirin paraları derse ona yüz vermeyin. Yüz vermeyin. İzlemeyin. Takip etmeyin. Almayın. Bu kadar...

http://www.internethaber.com/ihsan-eliaciktan-adnan-hoca-bombalari-764947h.htm
 
Üst