Eliaçık : IŞİD'e Bakıp Ateist Olmak Caizdir !!!!!

Dua Nur

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
29 Nis 2007
Mesajlar
37,437
Puanları
63
Gezi Parkı'ndaki çıkışlarıyla olayların en önünde yer alan Antikapitalist Müslümanlar grubunun lideri İhsan Eliaçık, "IŞİD'e bakıp ateist olmak caizdir" fetvası verdi.

10 Haziran’da Musul’da kontolü ele geçirmelerinden bu yana Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) teröristlerinin Irak ve Suriye’de düzenlediği korkunç katliamlar devam ediyor.

İhsan Eliaçık da bir TV programında IŞİD'in insanlık dışı uygulamalarına değindi. IŞİD'in kafa kestiğini, kadınlara tecavüz ettiğini; onların terörist değil cinayet şebekesi olduklarını ifade etti. Bunları da din adına yaptıklarını söylediklerini aktardı.

ARTIK ATEİST OLMAK CAİZDİR

İslam'da böyle şeyler olmadığını anlatan Eliaçık, devamında bu olaylara bakıp İslam'dan uzaklaşan insanların ateist olmasının caiz olduğunu belirtti ve ekledi: "Kimse kusura bakmasın"

İşte İhsan Eliaçık'ın o sözleri

"İnsanların bir çoğu bunlara bakıp İslamiyet'ten uzaklaşıyor. Bizim söylemlerimiz bile onlara kar etmiyor. Ben onların hepsini sırf onlara bakarak, ateist olmuşlarsa mazur görüyorum. Diyorum ki, bu şartlarda, mevcut koşullarda ateist olmak caizdir. Kimse kusura bakmasın."

http://www.ensonhaber.com/ihsan-eliacik-iside-bakip-ateist-olmak-caizdir-2014-06-26.html
 

Mugalata

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
10 Mar 2014
Mesajlar
4,252
Puanları
63
ateist olmak insanların doğal ve anlaşılır seçimlerinden biridir. tıpkı teist olmak gibi. her insanın hayatının bir döneminde ateistlik de teistlik de olabilir. bugün ateist olan yarın teist, bugün teist olan da yarın ateist olaibilir. ha, bir de ikisinin arası, agnostisizm, bilinemezcilik var.

bir olaya veya olguya bakarak ateist olmak da teist olmak da yanlış. her ikisi de tepkisel bir tavır. doğrusu, sorgulayarak karar vermek ve verdiği kararı mutlaklaştırmamak. bu sonuçta o kişinin bir seçimi. kesin olarak bilemez. kesin olarak doğru olduğunu iddia edemez. adı üzerinde bu bir inanç. inançlar ispatlanabilir değildir. öyle olsaydı inanç değil, bilgi olurdu.

ateizm veya teizm, her ikisi de insanoğlunun kendi aklı, inancı ve sorgulaması sonucu ulaştığı ve sürekli olarak az veya çok sorgulamaya devam ettiği iki ayrı seçim. aslında sorgulamaya devam etmek ve bu sorgulamadan inandığı değerler sistemini sağlam çıkarmayı başarabilmek en doğru ve sağlıklı olanı.
 

hirahos

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
9 Kas 2006
Mesajlar
35,904
Puanları
0
Yaş
50
Evvela Eliaçık'ın kendisi, kendi ateistliğini ilan etsin. Malum hoca önden cömaat arkadan... :)

Yaşamadığın şeyleri neden tavsiye edersin Eliaçık...
 

ibrahimi

Has Uşak
İhvan Üyesi
Katılım
19 Haz 2006
Mesajlar
23,464
Puanları
0
Yaş
32
Biz kendisine baksaydık şimdi kim bilir hangi kimlikte olurduk :O
 

cemaliii

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
24 Ağu 2009
Mesajlar
4,342
Puanları
113
aslında doğru söylemiş.ama bizde malum doğrucu davutları sevmezler.bizde sevilmek isteyen padişahım çok yaşa diye bağırmalıki sevilsin.bu ülkede ak parti muhalifiysen,allah 1 dediğine bile inanmayacak olanlar var.:D
 

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Süper Moderatör
Katılım
30 Eyl 2013
Mesajlar
6,176
Puanları
83
Hey Allah'ım ya hu. Kiminle mücadele edeceğimizi şaşırdık. Herife bak! İslam anlayışıyla yüzleşmek yerine lanet getirip dinden çıkmayı caiz görüyor. Bu bile kendinle yüzleşmekten kaçıştır. Hep bu hatayı yapıyorlar. İhsan Eliaçık ve maneviyat inkarcısı tüm taifenin samimiyetine inanmıyorum. Hepisi aydınlık adına karanlığın karanlığında çare arıyor. Mağaranın kapısını açalım ve hakikatin aydınlığına dalalım derdinde olan yok. Bir dogmacı kafadan başka dogmacı kafaya transfer oluyorlar o kadar.
 

Hakperest

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
13 May 2013
Mesajlar
6,227
Puanları
113
adam sadece islama degil tum tek tanrili dinlere dil uzatmis..bilincalti kendini ifsa eder arasira; umarim boyle bir sey degildir.
 
Üst