Elhamdülillah Hatimi Yapma

AbAhTaMuhMus

İhvan Forum Üye
Değerli Arkadaşlar ,
Özellikle Namazlardan sonra tesbihatlarımızdan 33 tane Elhamdülillah okuyoruz. Bence Elhamdülillah Hatimi yapmak da çok mühim bir durum.Her yemek yerken , yediğim her bir lokmada Yaradan RABBİMİZE şükürü gösterme çabası içinde oluyorum. Özelliklede Namaz borcu olanlar içinde mutlaka uzun bir süre devam edilmesi gereken bir hatim. Normalde beş saniyede hiç zorlamdan altı Elhamdülillah diyebiliyoruz. Zorlasak belki beş saniyede 7-8 Elhamdülillah diyebiliriz.. Ve çalışanlar günde yirmi saat, dört saat uykuyla , çalışmayanlarda iki günde dört saat uykuyla hızlıda muhteşem sayılara ulaşabilirler. Tabikide Hatimlerimizi içimizden çok hızlıda okumada devam ediyoruz.Karanlık günlerden geçtiğimiz şu günlerde İmanımıza sahip çıkalım. Dünyamızdaki tüm Müslümanlara İmanlı duruşumuzu göstererek sahip çıkalım. Direksiyonda okunmamalı ,tehlikeli işlerle uğraşanlar vede öğrenciler az okumalı. Ayrıca, önceden Namaz borcu ve Tesbihat borcu olanlarda bence bu borçlarını mümkün olan en kısa sürede tamamlamalı diye düşünüyorum. Başlarken mutlaka Salavatlar ve Ettahıyatü ve dua, bitirirkende mutlaka Salavatlar ve Ettahıyatü ile günün sonunda bitirelim.
Bol Hatimli Hayırlı Forumlar

AbAhTaMuhMus

İhvan Forum Üye
Arkadaşlar, ben kesinlikle her Namazdan sonra 33 Elhamdülillah yeter demiyorum. Normalde günde yirmi saat içimizden Elhamdülillah Hatimi yapmaya devam etmeliyiz.
Bol Hatimli Hayırlı Forumlar